Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Újonc Astra-s

Fórumlakó
  • Hozzászólások

    31
  • Csatlakozott

  • Utolsó látogatás

Everything posted by Újonc Astra-s

  1. Köszönöm a válaszokat, akkor valszeg az akksi döglődik!
  2. Sziasztok! A következő problémám lenne: pár napja lemerült az akksim, feltöltöttem, de másnap ismét nehezen indított. Az akksi van már vaqgy 5 éves. De: megmértem álló motornál az autó áramfelvételét és 0.3 A-t mértem. Ez normális? Mert én egy kicsit soknak tartom. Nem azért merült le az akku, mert valami leszívja?
  3. Én végül csak úgy tudtam bezárni, hogy a nyitott hátsó ajtónál benyúltam, és kézzel lenyomtam a vezető ajtó gombját, ekkor mindent bereteszelt, majd becsuktam a hátsó ajtót is. Így nem nyitott vissza, csak a kulcsos zárással.
  4. Én is a beázás/párásodás miatti zárlatszerűségre gondolok, mert eddig semmi gond nem volt vele. De most, hogy múlt héten volt ez a párás, esős idő, gyanítom, hogy az az oka. Tegnap napközben, mikor szépen sütött a nap, beültem a kocsiba, és éreztem, hogy szauna van belül, aztán 4 óra körül mikor hűlni kezdett az idő, belül az összes ablakomon folyt a víz, amikor visszaértem a kocsihoz. Pedig látható módon nem ázik be sehol.
  5. Sziasztok! Ma meghülyült a központi záram. Az egy dolog, hogy a jobb hátsó ajtó zárja már néhány hete hol működik, hol nem, de ma olyat csinált, hogy leparkoltam vele a városban, lezártam, és kb. 3 másodperc múlva magától kinyitott! Újra megpróbáltam bezárni, a jelenség ugyanaz: lezár, majd kisvártatva kinyit mindent. Távirányítóm nincs, kulccsal nyitom-zárom. Valaki találkozott már ilyen problémával?
  6. A bizonyos sebességtartományban előálló rázkódás lehet lengéscsillapító hiba is. Én egy másik autómmal már jártam így, 80-85 között jött elő a rázkódás. Először én is a gumira gyanakodtam, de a centírozás nem segített, aztán cserélgettem a pótkereket, de azzal is megmaradt, aztán futómű-beállítás ellenőriztetése sem hozott eredményt. Végül kínomban befizettem a kocsit egy "hullámvasútra", aztán kiderült, hogy az egyik lengéscsillapítóm igencsak gyengélkedik. Csere után tökéletes lett az autó. Vagyis érdemes padra vinni az autót, ha nem a gumiabroncs/kerék okozza a berázkódást.
  7. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ezért feleslegesen ne vegyél akkumulátort, inkább kérj egy tuti jót kölcsön, és próbáld ki. De én 100-ra biztos vagyok benne, hogy nem attól sípol a generátorod.
  8. Nem azért, de szerintem ha már egy akkumulátor generátor-túlterhelést okoz, akkor az egyébként sem működne. Merthogy mi tud generátor túlterhelést okozni? A zárlat. Namármost egy tök cellazárlatos akksival eleve nem fogod tudni elindítani az autót, merthogy az úgy nem működik, ergo így nem fogja "hallhatóan" terhelni a generátort. Ha viszont csak kicsi a zárlat ( külsőleg úgy tűnik, hogy nincs elég kapacitása az akkunak, és hamar lemerül ) akkor meg szintén baromira nem fog generátor túlterhelést okozni. Szerintem. Aztán biztos van olyan eset, amikor ez az "okozhat" feltételezés megállja a helyét, csak igen kicsi a valószínűsége.
  9. Na pl. ilyen esetek elkerülésére alkalmazható ez a cucc. Mert ha már egyszer megindul a szegecs kifelé, akkor már nem annyira kell gyalázni, hogy kiüsse az ember. Nem akarom én fényezni a saját ötletem, csak segíteni akartam a közzététellel, hogy esetleg másnak is kisebb legyen a szopás.
  10. Akkor neked nagyobb szerencséd volt. Én sem bíbelődtem volna vele, ha néhány jól irányzott ütésre kijön, de nem jött. Csak a felső. Így kénytelen voltam kitalálni valami célravezető megoldást.
  11. Amit Te mondasz, az egyszerűbb lenne, csak azzal az a gond, hogy a csavart alulról nem tudod belevezetni a zsanér furatába, mert az ajtó íve miatt nincs ilyen hosszú csavarnak hely. Ezért nem lehet a csavar fejét használni a csapszeg kinyomásához, muszáj egy ilyen rövid valamit tákolni hozzá.
  12. Pedig összefér, a rajzon alul, az a barna színnel ábrázolt darab amiről szó van. Én azt készítettem el egy 8-as csavarból, mivel nem volt olyan gömbvasam, amit fel tudtam volna oda használni. Ha felül elkezded a csavart tekerni, az szépen elkezdi behúzni ezt az általam jobb híján csavarból legyártott belső menetes "anyát" a zsanér furatába alulról felfelé. Közben meg ezáltal tolja maga előtt a szegecset kifelé. Ennyi.
  13. Mivel a feltett rajzot én készítettem az általam legyártott mintapéldány alapján, így azt tudom mondani, hogy működik. Én az alsót így tudtam csak kivenni. Mivel ugye alulról felfelé kell ütögetni, és akkorát meg nem tudsz, hogy meginduljon, így egy negyedórányi próbálkozás után meguntam az ajtó alatt fekvést. Ekkor jött a "no akkor gondolkozzunk", természetesen egy üveg sör kíséretében. Egyébként eredetileg nem pont így nézett ki, de ez a lényegen nem változtat. Az alsó "kinyomó" részt egy 8-as csavarból készítettem el, szépen megfúrtam pont középen, és fúrtam a lyukba egy 5-ös menetet. ( A 8-as csavar szépen belecsúszik akadálytalanul a zsanér furatába, viszont pont akkora, hogy a csapszeg alsó végére fel tud támaszkodni ) Aztán levágtam a csavar megfúrt végéből egy kb. 10mm-es részt, így ez lett a "kinyomóanya". Mázliból találtam otthon egy megfelelően hosszú 5-ös csavart is, ezután már csak egy olyan kis csődarabot kellett leszabnom, ami pont arra elég, hogy egy 15 milliméter távolságot tudjon tartani a csavar fejétől, ( ennyit fog tudni kimozdulni a szegecs, ha elkezdjük tekerni a csavart. ) és átmérőben csak akkora, hogy fel tudjon támaszkodni a zsanér fölső vállára, belülről pedig elférjen benne a szegecs kiperemezett feje is. Az a 10-15 mm-es kihúzás pedig pont elég arra, hogy a szegecs meginduljon, utána már viszonylag kis erővel ki lehet ütni az előzőekben már kitárgyalt kombinált fogós módszerrel. Persze a csavarlazítót ebben az esetben sem szabad sajnálni, mert azért csak könnyebben enged, ha előtte be van áztatva.
  14. Sziasztok! A múltkor beszélgettünk itt az ajtócsapszeg cseréről, meg arról, hogy nem valószínű a könnyű kivétel. Hát tényleg nem az, eddig a jobb első ajtóban cseréltem, de az alsóval megszenvedtem. Viszont a további szenvedés lerövidítése érdekében kitaláltam és "faragtam" egy csapszegkihúzó célszerszámot, amit az alábbi linken megtekinthettek: http://kepfeltoltes.hu/view/090609/Astra_F...ltoltes.hu_.jpg Ha valakit bővebben érdekel a dolog és minél kevesebbet akar szívni a csapszeg kivételével, akkor részletesebb magyarázatot is fűzök a képhez.
  15. Köszi a válaszokat, majd megnézem azt a tekerentyűt.
  16. Sziasztok! Kérdésem a következő: A Caravan-on a tetőablak alaphelyzete ugye az, amikor pontosan a tető síkjában van az üveg? Csak azért kérdem, mert ha én úgy állítom be, akkor belül a forgatókar nem a tükör fölötti kis tetőkárpit bemélyedés felé áll - így nem is lehet oda besüllyeszteni - hanem kb. a kocsi hátulja felé mutat. Gondolom, valamiképpen a szerkezet el van állítódva. Hogy lehet beállítani? Ha csak simán a mozgatókart kicsavarozom, és a helyes irányba beállítva visszacsavarozom az megoldás, vagy ennél nyűgösebb a probléma? A másik kérdésem is ezzel kapcsolatos: Nagyobb sebességnél 90-100 körül már hallom, hogy "huzathang" jön a becsukott tetőablak felől. Gondolom, hogy a tömítés már nem tökéletes, de szerintem így egy nagyobb esőben akár be is tud ázni. ( Nemrég vettem az autót, és még nem kapott el útközben nagy eső. ) Ki lehet cserélni házilagosan és viszonylag egyszerűen az ablakot körülvevő gumitömítést, vagy kompletten szét kell hozzá szedni az egész cuccot?
  17. Igen, de gondoltam nem árt, ha a veszélyre is kiemelten felhívjuk a kolléga figyelmét, mert kár lenne ha rögtön javíttani kéne az új készüléket.
  18. Szia! Valóban az a gond, hogy jelen pillanatban csak kapcsolt tápfeszültséget kap a fejegységed, állandót nem. Viszont ha nem vagy biztos magadban, akkor inkább vidd el egy szakihoz az autót aki átköti a megfelelő drótot. Ezt azért ajánlanám melegen, mert ha netán rossz dróttal variálsz és fordított tápot adsz a készüléknek, akkor a beépített végfok IC-ből kijön a füst, és nem fog tovább működni. Annak cseréje pedig általában nem ócco egy fejegységben. És akkor még szerencséd volt, hogy "csak" a végfok durrant el. Volt szerencsém már olyan készüléket látni belülről, aminek a nyomtatott lapjáról elpárolgott a táp vezetőcsík, és a szó szoros értelmében lerobbant a végfok, meg még néhány alkatrész teteje egy fordított bekötés miatt. De ha magad akarod végezni, akkor: fogsz egy kéziműszert, és a műszerfalból kilógó csatin megméred a kijövő villanyokat a test madzaghoz képest. Kell találnod egy drótot amin állandóan van 12 volt, meg egy olyat, amin csak akkor, ha ráadod a gyújtást. Ha ez megvan, akkor megnézed a fejegység kábelezését, megkeresed a bekötési rajz/feliratozás alapján a memória vezetéket, és azt kötöd az állandó 12 voltra, a másik pluszt pedig a kapcsoltra. Ennyi.
  19. Kézi tekerős, de az a baj, hogy Komárom nekem kicsit messze van, Fehérvárról ezért nem éri meg annyit autózni. Mindenesetre köszi, majd valami megoldást keresek rá.
  20. Asszem kicsit kezdünk itt off lenni a kézifék témával. Inkább kérdeznék még én is egy karosszériásat. A vezető oldali ablaktekerő eléggé odavan, a tengelyen is le van gyalázva a recézés. Meg lehet cserélni valamelyik hátsóval kompletten, vagy nem túl drága, és ezért érdemesebb egy új szerkentyűben gondolkodni?
  21. Ami késik, nem biztos, hogy múlik is! Mondom, én már megjártam így. Igaz, hogy az egy Skoda Favorit volt, de ebből a szempontból az egyik 19, meg a másik is.
  22. Én sem kioktatásnak vettem, természetesen azért rendszeresen megjáratom a kéziféket, hogy ne álljon be a rendszer. De az üzemszerű használatot csak indokolt esetben, erősebb lejtőn való parkolás, kézifékes indulás esetén alkalmazom, normál parkolás esetén sohasem. Az asszonyt is sikerült már leszoktatnom róla, mert ő állandóan úgy állt le a kocsival, hogy behúzta. Ennek volt köszönhető anno az a téli befagyásos eset is. Ő este leállt az autóval, aztán én meg hajnalban akartam menni dolgozni, de a parkolóból való kiálláskor kiderült, hogy csak tolja a hátulját az autó, mert a lefagyott, havas aszfalton nem fordultak el a hátsó kerekek az úgymaradt fékek miatt.
  23. Na ja, csak éppen cseszheted, ha télen este 10-kor egy jó kis lucskos-hólatyakos úton való közlekedés után megállsz a parkolóban behúzod a kéziféket, aztán reggelre a benedvesedett fékpofák szépen befagynak a fékdob-ban. Ezt nyilván meg lehet előzni, ha megyünk egy kört leállás előtt behúzott kézifékkel a parkolóban, hogy kiszáritsuk a féket, csak így kicsit gyakrabban kell cserélni a fékpofákat.
  24. Persze, hiszen épp ezért akarom kicserélni, nomeg nyilván a kopogás miatt. Én a kivételre értettem, hogy talán nem lesz baj vele, mert úgy látom, nincs belerozsdálva a zsanér furatába.
  25. Igen, egyébként a kéziféknél is meg van kopva, de azért ott nem annyira vészes. Nálam meg biztosan nem fog tovább kopni, mert csak a legszükségesebb esetekben használom a kéziféket. Egyszer ugyanis egy másik autómnál télen natúr befagyott a hajnali mínusz 15-18 fokban, egyszer meg volt szerencsém egy VW LT teherautó alatt feküdve az M5-ös egyik pihenőjében kalapálva ütögetni az előzőleg a benzinkúton behúzott, és beragadt kézifékrendszert. Az ajtócsapszegekkel talán nem lesz gondom, mert teljesen könnyen nyílik az ajtó, nem nyikorog, csikorog, szóval talán nincs nagyon belerohadva a furatba.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.