Sziasztok Fórumlakók!
Elérkezett az ideje, hogy lecseréljem az első kocsimat, egy 1.6 F Astra GLS 100 lovas, klímás sedant 1996/2-ból. A km óra 230 ezerhez közelít, és sajnos a rozsda is megjelent már rajta. A motorja teszi a dolgát rendesen, teljes vezérmű csere volt rajta vízpumpával egyetemben 220 ezernél, de messzire költöztünk, és egy öreg autóra soha nem tudhatja az ember, mikor kell költeni.
Haszonállat kell, ami teszi a dolgát rendben, mégha feltűnésmentesen is. H Astra, kombi mindenképp, 1.7 vagy 1.9 dízel lesz. Már egy ideje nézegetem őket a használtautón, és jelenleg ez a favorit:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1.7_cdti_enjoy_125le.navi.xenon.ulesfutes-8470094
Kinek mi a véleménye róla?
Az ára az extrákhoz viszonyítva nem tűnik soknak, pedig kereskedő hirdeti... A km óra állása is kecsegtető, de vajon elhihetem-e?
Hozzávetőleges árakat tud valaki mondani, hogyan befolyásolja egy-egy extra a kocsi árát? Mennyi mondjuk egy ESP, vagy digit. klíma?... Mi az, ami jól jön egy ilyen autóban, és mi az, ami csak papíron mutat jól, de esetleg a H Astrában nem túl jól sikerült változat van? (Mint mondjuk az olcsóbb "össztelós" bringákon a "teleszkóp"...)
Erről a szolnoki kereskedésről tud valaki jót/rosszat mondani? Korrektek?
A régi autóm beszámíttatnám, de mennyit kaphatok érte, mi a reális értéke? Illetve ez megegyezik-e azzal az értékkel, amit a kereskedő beszámítana?
Ha a szolnoki autó lesz a tuti, tud valaki ajánlani szervízt a közelben, ahol bevizsgáltathatnám, mielőtt aláírom a szerződést?
Bármilyen használható infónak örülnék.
Előre is köszönöm a segítséget!