
Bandi64
Fórumlakó-
Hozzászólások
23 -
Csatlakozott
-
Utolsó látogatás
Everything posted by Bandi64
-
Tiszteletem az Uraknak! Kuplungszerkezett cseréje előtt állok, de nem tudok választani a sok-sok márka közül. Van valakinek tapasztalata, hogy melyiket szabad megvenni, illetve melyiket nem szabad. Sokat megyek nagy teherrel, utánfutóval, ezért valami erősebb fajtára lenne szükségem. Minden segítséget előre is köszönök!
- 5.218 válasz
-
Köszönöm szépen! Meg is találtam! Mozgatja a zsalut a bowden rendesen. Akkor hétvégén bevetem a trisót.
-
Köszönöm, megnézem! A zsalu megtekintéséhez mit kell lebontani, hogy látható legyen? Az normális jelenség, hogy télen a hűtő jobb fele (szemből nézve) és a vízcső is teljesen hideg? Álló helyzetben járatva felmelegszik, de menet közben nem.
-
Sziasztok! Sajnos semmi fűtés nincs az autómban. Tud valaki segíteni abban, hogy hol kezdjem a hiba keresését? A termosztátot nemrég cseréltem, bíztam abban, hogy megoldást hoz. Sajnos semmi változás. Tegnap hosszabb úton voltam. Mikor megálltam belenéztem a motortérbe. A hűtőm bal fele meleg volt, ahol felső vízcső csatlakozik, a jobb fele és az alsó vízcső viszont teljesen hideg volt. Ez normális jelenség? A kiegyenlítőben a vízszint normális. Ami kérdés bennem felmerült: 1. el van vízkövesedve a fütőradiátorom? (De ennyire?) 2. Ki van akadva a fűtéskapcsoló tekerője? (Nem tudom hogyan műkid, mit vezérel.)
-
Szeretnék tőletek tanácsot kérni a következő jelenséghez: Reggel hideg motorral elindulok az 1.4 8V motoros F Astrával. Az első megállásnál, pl lámpánál, táblánál (legyen az bármilyen távolságra az indulástól) az alapjáratom hullámzik le-fel kb. 10-15 másodpercig, majd beáll normálisra. A jelenség aznap már többé nem jelentkezik többé, kivéve ha újra teljesen hideg motorral indulok útnak. Az alpjárati motort és a fuvókát megnéztem, megtisztítottam, bár teljesen steril volt. Ennél jobb ötlete eddig egyetlen szerelőnek sem volt. Valaki találkozott már ilyennel. Nagyon megköszönném, ha valaki tudna infóval segíteni a hiba megtalálásában.
-
Elképzelhető, hogy vákuumkapcsolónak hívják. Nagyjából az lenne a logikus. A másiknak thermokapcsoló a neve, ami a termosztátház oldalán van. Holnap megyek bontóba. Rákérdezzek? A nehezen indításhoz ennek viszont nem hiszem, hogy köze lenne, mivel nem a dúsító megnyitásához, hanem pont annak zárásához szükséges.
-
A pontos hivatalos nevét nem tudom, de ha minden igaz, akkor ez egy mechanikus vákuumkapcsoló, amit az adagolón lévő gázkar nyit/zár. A dúsító karját mozgató vákuumos szabályzót(?) működteti. Gázpedál lenyomásakor megnyilik a benne lévő szelep, hogy a vákuum eljusson a szabályzóban, megakadályozva ezzel a fordulaton történő dúsítást. Van még egy hőre nyíló vákuumkapcsoló is beiktatva a rendszerbe, ami a termosztátház oldalán van. Ez pedig valahogy úgy működik, hogy a megfefelő motorhő elérésekor nyitja a vákuum útját, hogy a dúsítás megszűnjön. Ez az én teljesen amatör véleményem és elgondolásom erről. Én is szívesen fogadnám, ha valaki szakszerűen fogalmazva megmondná az igazságot ennek működéséről, funkciójáról.
-
Régi ismerős mindkettő. Az első nem a legolcsóbb, de van minden, eddig ott jártam legtöbb sikerrel. Legutóbb egy vezérműtengelyt hoztam tőlük.
-
Hát sajnos 184 km a távolság köztünk. Én Nagykanizsa mellett lakom, de azért köszönöm a felajánlott lehetőséget. Kell mennem a bontóba, legfeljebb hozok egy hőgombát, szerintem is azzal lesz baj, hogy nem ebbe való. Levettem azt a kis harmonika gumicsövet amiben bemegy a csom.ajtóba a cső, de onnan nem értem el. Megpróbálom holnap előről megtolni valamivel. Köszönöm a tippet hozzá!
-
Betettem az termosztátot. Szépen működik! Amikor kinyit, akkor pont 100 C-fokot mutat az órám. Elmentem próbaútra, stabilan tartotta végig ezt az értéket, csak egy nagyon kicsi ingadozás volt észlelhető, talán 05-1 mm a mutatón. A fűtésem javult, de még nem az igazi. Úgy érzem, hiába tekerem a kapcsolót, hogy a változtassam a légáramlás irányát, az nem nagyon reagál rá. Mintha minden állásba egyformán nyomná a levegőt az ablakra, alul és középen egyaránt. A következő a középkonzol kiszerelése lesz? Valaki, valahol, valamikor valamit rosszul rakott össze, ha esetleg szét volt szedve? Másik dolog: Tetőkárpit leszedése és visszaszerelése nagy bonyodalom lehet? Szét van csúszva, vagy el van törve a csövem, ami a hátsó ablakspricnire viszi a vizet és minden mennyiség az utastérben landol.
-
Neten megrendeltem, holnapra megjön. Bemotorozok érte, aztán csere és kiderül.
-
Ilyen van benne. Nem tudom, hogy ez eredeti e, 94-es az autó.http://www.polomester.hu/17DR.jpg Nem tudok képet ide beilleszteni. :wacko:
-
Valamikor nagyon régen, talán kb 10 éve cseréltem az 1.6 D kadetten, de már nem emlékeztem hogyan van ez a tömítés a termosztáton. Már csak abban bízom, hogy tömítéssel betett termosztáttal még fűtés is lesz az autóban, mert most nem sok van. Csak azt nem értem hogyan mutat a vízhőfokmérőm 95 C-fokot, mikor csak langyos az alsó vízcsövem, ami kijön a hűtőből.
-
Köszönöm, figyelni fogok rá. Levettem a csőről a fedelet, akkor biztos, ami biztos, magammal is viszem. WAHLER-t vennék. Azért érdekes, hogy amit kivettem, azon nem volt ilyen, sőt semmilyen, csak a ház és a fedél közé kentek tömítő-ragasztót.
-
Köszi, értem! Tehát alul-felül tömít. Most már komolyan szeretnék megismerkedni azzal, aki szerelte ezt az autót az előző gazdájánál.
-
Még nem jutottam el a városba termosztátért, de a régit azért kivettem, hogy kimérjem. Digit hőmérővel mérve 82-83 C-foknál kezd nyitni, a teljes nyitottságot pedig 89-90 C-foknál éri el. Akkor ez gondolom 82 C-fokos lehet, a 17DR-be pedig 92 C-fokos van előírva. A másik gond, hogy se alatta, se felette nem volt semmilyen tőmítés. Így simán mozog a helyén a termosztát és feltételezem, hogy emiatt a pereme körül engedi át már a langyos vizet is. A gumi tömítésnek felül kellene lennie ugye? A termosztát ház és a fedele között nincs más tömítés?
-
Eredményes volt a beavatkozás, köszönöm a segítséget mégegyszer. Most szépen működik a dúsító, az autó is könnyen indult reggel. Tehát a hiba a következő volt: El volt repedve a vákuumcső alul. A repedés miatt nem volt vákuum, ezért folyamatos dúsítással ment a motor, amíg valaki el nem követte azt a kontárságot, hogy megspanolta a bowdent, kiiktatva ezzel a dúsító működését. Holnap megveszem a termosztátot és kicserélem. Vizet mennyit és hol érdemes leengednem a cseréhez?
-
Nagyon szépen köszönöm, hogy megnézted! Lehet, hogy az én motorom is már elég meleg volt ahhoz, hogy ne legyen dúsítás, ezért indítás után rögtön ráhúzott. Akkor elméletileg a megspanolt bowdennel ki volt iktatva a dúsítás lehetősége eddig. Mégegyszer nagyon szépen köszönöm a segítségedet! Sajnos vannak még más érdekességek is, ezek felderítése folyamatban van. Szerelő szerint minden rendben, akitől tegnap elhoztam az autót. Nekem viszont nem tetszik, hogy a termosztát és a hűtő közötti cső melegszik legelőször. Ez olyan gyanus, mintha nem lenne benne termosztát, vagy nyitva lenne állandóan. A szerelő szerint ez normális jelenség. A hőfokmérő a műszerfalon kb 90-97 mozog, az autóban viszont alig van fűtés, az alsó vízcső szinte fel sem melegszik, csak langyos lesz hosszú úton is.
-
Köszi, kíváncsi vagyok hogyan kell ennek működnie. Ja még annyi volt, hogy kb 3 centi hosszan el volt repedve az a gumicsövem alul, ami rámegy arra a kis hengeres cuccra, amiből kijön a bowden, ami mozgatja a dúsító kallantyúját, így az nem is működhetett volna. Lehet azért spanolták be a bowdent, hogy inkább mindig legyen dúsítás, mint soha?
-
Na, megnéztem! Amit találtam, az elég érdekes volt. Azért nem lehetett mozdítani a kallantyút, mert teljesen ki volt feszítve, úgy volt rögzítve a bowden a csavarral. Kilazítottam a rögzítőcsavart a bowdenen, visszaengedtem a kallantyút alapállásba és úgy rögzítettem. Most az van, hogy vákumra kb 15-20 mm-et húz a kallantyún. Ez a dúsító állapot? Ha leveszem a vákuumcsövet, akkor vissza megy és megemelkedik a fordulat. Elméletileg nem dúsítás alatt kellene a fordulatnak emelkedni?
-
Nagyon szépen köszönöm, rögtön meg is nézem! Elméletileg ez is okozhat indítási nehézséget reggelente ugye? Az izzítógyertyákat bemértem, mindegyik jónak tűnt. Melegen azonnal indul izzítás nélkül is.
-
Sziasztok! 9 évig voltam boldog tulajdonosa egy 1.6-os diesel Kadettnek. Nemrég került hozzám egy 60 LE-s 1.7D motoros F Astra (17Dr) A Kadetten volt kézi dúsító, amit kellett is használni télen hidegindításnál. Az Astrán nincs ilyen. Valami automata szerkezet van helyette. Tudja valaki, hogy ez miként működik? Lehetséges, hogy az enyémen sehogy, mert az a kis kallantyú az adagoló oldalán elől, amiről azt gondolom, hogy az lenne az automata dúsító, nem mozdul soha, kézzel sem lehet megmozdítani. Minden választ és segítséget előre is köszönök.