Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sparks

Fórumlakó
  • Hozzászólások

    23
  • Csatlakozott

  • Utolsó látogatás

Everything posted by Sparks

  1. Sziasztok! Régen jártam már itt, de zártnak tűnt a fórum a múltkoriban, de most látom, hogy szabad a vásár ismét :D Tegnap vettem 4 szép új nyárigumit és akkor már megnézettem a fékeket, gátlókat, olajat cseréltettem, kipucolták a klímát stb. Kaptam ott helyben 6000 pénzért Castrol Magnatec 10W40-es olajat (4L), sok jót olvastam róla ezen a fórumon, remélem jól döntöttem, hogy azt tettünk bele. A lengéscsillapítók is rendben, 70%-osak az elsők, 62%-asak a hátsók, eltérés elől 0 hátul 3%. Ez azért örömteli, mert júniusban le kell vizsgáztassam a kicsikét ismét, de úgy tűnik így a 8. életévéhez közeledve is egész rendben van, pedig a pesti utak..... No gondoltam csak megosztom veletek az örömöm, ismét olvasgatom a fórumot, talán írok is néha. Szép napot kíván nektek: Sparks
  2. Sparks

    Fogyasztás

    No igen, hosszabb úton nekem is 6,5 L max. a fogyasztásom, de a városim az 8 felett volt jócskán, de most ez a kicsit pörgősebb fordulat nagyon úgy néz ki, hogy 8 alatt lesz rendesen, pedig szín tiszta városi tele dugókkal. Hála Tom barátunknak az ötletért/tapasztalatért! :prayer:
  3. Sparks

    Fogyasztás

    Hi! Hogy ezt eddig ki sem próbáltam :P Nekem is X14XE van és szépen mindig alacsony fordulaton járogattam. Most Mentem vele 300 km-t városban és amennyire lehetett 2000 felett tartottam, közel 2500-höz és nagyon úgy néz ki, hogy kevesebbet nyel a drága :D Nem akarom elkiabálni, majd tankolásnál kiderül, hogy mennyi is az annyi, de a mutató állása alapján (a 4 hónap tapasztalat után), úgy tűnik, hogy nagyon nem mindegy. Köszi a tippet! :P
  4. Sparks

    Fogyasztás

    Nekem városban 8 felett eszeget, igaz ez a város, dugóban ülést jelent napi majdnem 2 órában :-( 18-12-14 kerületek oda, majd este vissza. Most voltunk Bp-Sopron-Bécs-Sopron-Kőszeg-Bp úton és a 850 kilónéter alatt megevett ~55 litert, ez ~6,5 l/100km durván. Ez elfogadható, bár lehetne kevesebb is, most van 65eKm a gépben.
  5. No hát akkor referálnék: Megvettem 9500 Ft-ért az eredeti Opel betétet, berakták, és most szuper. A nyekergést az csinálta, hogy van egy lemezke, ami ha bizonyos kopás alá megy a betét, hozzaér a tárcsához és elkezd visítani, hogy csere kéne. Nekem ez adta a villamos/metró hangot de csúnyán. Ebben ugyanis nem a műszerfalon jelez, mert nincs BC. Most boldog vagyok, mert ismét halk a kicsike :wink: Jó 7végét minden Opelszerelmesnek!
  6. Félig megtettem. Levettem a kereket, de nem tekergettem, itt az út szélén a boltom előtt azért mégse :( Szóval jó az ha 3-4 mm lehet. Megyek megveszem a betéteket aztán valahol berakatom. 9.5-ért itt a Hungárián eredeti Opel van, az jó lesz. Köszönöm a segítséget, hozzászólásokat :prayer:
  7. Én is erre gondoltam először sok fórumolvasás után, de nem múlt el és elég rendes hangja van. Viszont ha benézek a felni alá, úgy látom, hogy úgy 5mm-es lehet a vastagsága a betétnek. Ha jól látom...
  8. ?? Komolyan? Nem elírtad? G Astrához? Update: De elírtad :( Szóval 10.900.-HUF
  9. Igen, megnéztem és van 15-ért és 9.5-ért eredeti gyári egy Hungária krt-i boltban. uhuhu a nyekergés leginkább a kopás miatt lehet, ugye? Mert most olyan a hangja, mint amikor a villamos fékez. Néha meg is nézem, hogy kocsiban ülök-e vagy tömegközlekedem :( 2 napja jött rá a dili, a jobboldali első csinálja, a bal oldali csendes. És ha balra kanyarodok lassan, akkor is hallok nyöszörgést.
  10. Khm. Megkérdeztem. Azt mondta a srác, hogy gyárit tesznek bele. Amikor rákérdeztem, hogy "hiszen az magában 16?" akkor azt mondta, hogy 2 féle gyárijuk van, az egyik 16, a másik csak 12 és, hogy ez 30eKM-t bír ki. Körbejártam: 6500 Ft-LPR, 10280 Ft-Mitex, 10374 Ft -Opel által javasolt betét, márkáját nemtom. Meg van 8eFt is valamilyen. Azért dilemmázom ennyire, mert szeretnék egy olyan szerelőt találni, akihez később is jószívvel járhatok vissza, ha bármi bajom van. Mivel az előző autóm nem Opel volt, így ahhoz a szerelőhöz nem járhatok, más nemzetiségű kocsikkal foglalkozik :(
  11. Sajnos ez a mondat volt az, ami miatt nem annyira szimpatizálok velük. Gondolom kell a haszon a betéten is. Ez olyan, mintha én azt mondanám, hogy hozott bélyegzőre nem csinálok gumit, csak ha házat is vesz nálam :shock: Na de nem offolok, felhívok egy másik szerelőt inkább :?
  12. Na igen de nem hiszem, hogy gyári menne bele. Mert ugye 6-7eFt-ért van belenormális minőségű (nem rallizok a kocsival, munkába járok vele) és így soknak tűnik. De nem siránkozom, nem ez volt a szándék, csak érdeklődtem, uhuhu köszönöm az infót!
  13. Rettenetesen elkezdett nyekeregni a jobb első fékem. Gondolom a fékbetét elkopott. Felhívtam egy szervizt, azt mondják, hogy 16eFt mindennel együtt az első betétek cseréje. Ez reális ár? Ennyiért szokták? Nem sokkallom, csak kiváncsi vagyok mennyi az annyi. Nem márkaszerviz, 5 éves a kocsi. Ja és azt mondták, hogy inkább ne vigyek betétet, azt nem szeretik beletenni :roll:
  14. Rosszul mondtad, így helyes: KÁVÉT KÉRSZ! Úgytűnik beragadt neki a Capslock vagy mifene van... :shock: Nekem meg csikorog a fékem, kérek egy új fékbetétet! :(
  15. Sparks

    Fogyasztás

    Megtankoltam. 670-nél elkezdett villogani a kis lámpa, így belement 46 liter, kijött 6.86-ra a fogyasztás. Elégedett vagyok, végig klímával, de majd több tankolás után nyilatkozom inkább :(
  16. Sparks

    Fogyasztás

    Sziasztok! Hétvégén volt egy balatoni kiruccanás, aztán még itthon városban egy jó adag furikázás, most tartok 640 km-nél és most gyulladt ki a lámpa. Nekem ez lesz az első tankolásom, szóval nem tudom mennyi van még benne, de ha igaz, amit írtatok akkor még vagy 10 litya maradhatott a tankban. Este kiderül, mert teletöltöm a kicsikét, de ha ez 42 literrel elment 640-et akkor nagyon elégedett leszek :( Volt benne autópálya 140-el, országút, város, szinte 100% klímával. Ja, és 2 fő + csomagtartó fullra cuccokkal.
  17. Szia! Nagyon szeretjük egymást továbbra is (így hármasban), kezdem megszokni a kicsike által adott hangokat, már talán nem hallom annyira a futóműzajt és jobban meghallom a motorét, de így van ez, az ember füle át kell álljon :lol: Egyelőre csak itt a fővároscityben mászkáltam, fogyasztásról még sokat nem tudok. Tele tank óta mentem 320 KM-et és még a fél tank felett mutatja rendesen. Majd meglássuk 8) Nem gyilkolom a gépet nagyon, bár néha már rendesen kiugrottam egy-egy besorolásnál, a kicsi Clio ilyet nem tudott :lol: A légkondija az egyenesen mennyei, bekapcsolom és full álló helyzetből 30 sec alatt hűvöset fúj, 1-2 perc után meg lefagyaszt rendesen, ez nekem nagyon teccik! Igaz, hogy a barátnőm mindig kikapcsolja mert Ő fázós, én meg izzadós vagyok ;) Vettem rá gyorsan üléshuzatfélét, meg kormányvédőt, így sokkal jobb a fogása. Szóval még az ismerkedés szakaszában vagyunk, de nagyon kezdjük megszeretni egymást mélyebben is. Persze nekem mióta kijött ez az Astra G azóta vágyam volt egy ilyen. Most hétvégén megyünk a Balatonra, azután már azt is tudni fogom, hogy milyen autópályán menni vele, mert ilyen tapasztalatom nincs még. Eddig 120 km/ó volt a legnagyobb tempó, azzal a sebességgel igen jól muzsikált.
  18. Sziasztok! Első hozzászólásom az "Astrát vennék..." topicban volt. Ott azt írtam, hogy ha meglesz akocsi akkor írok: Megvan! 8) Opel Astra 1.4 Club (2000) klímával. Az első benyomások így már tulajdonosként testközelből: csodálatos, szerelem első látásra! Kedvesemmel közösen választottuk, és ez az a kocsi, ami az Ő szivét is megdobogtatta, pedig lány révén nem egy autofan. A forgalmi szerint a színe: szürke. Szerintem ezüst, valami acélos, kékes, metálos fénnyel. Nagyon ott van, majd beteszem a nickemhez a képet. Faterom eljött megnézni, azt mondja szerinte ezt az autót nem is használták. Az ő 1 éves autójában (Ford :shock: ) jobban látszanak az elhasználódás nyomai. És valóban: 55eKm van benne, olyan második autó féle volt, persze nem teljesen igaz, de olyasmi. Az előző gazdija garázsban tartotta és úgy tűnik nagyon vigyázott rá, kímélte. Eddig nem volt klíma a kocsimban, így ez most nagyon jól esik, pláne ebben a melegben. Ami kicsit nem tetszett: elég kemény a rugózása (a régi Cliomhoz képest is), de nem vészes, hamar megszokom. A másik, hogy kicsit hallom a futóműzajt, ami inkább abból adódik, hogy a motort viszont egyáltalán nem. Párszor észre kellett vennem, hogy 3-asban megyek 5-ös helyett 60 km-nél. Na sebaj, ezt gyorsan megszokom :lol: Ezek persze csak az első élmények, az autó tegnap óta van nálam. Most úgy érzem, hogy megérte az árát (1.9mFt) remélem nem lesz vele semmi baj. Vezetve volt a szervizkönyve, nemrégiben volt vezérműszíj cserélve meg mindenféle görgők melléje, a klímáját is mostanság tisztították, meg úgy általában rendben van. Szóval most már Astra G tuljaként olvasgatok és néha írok ebbe a fórumba. Ha lesznek fogyasztási és egyéb tapasztalataim majd megosztom azt is.
  19. Sziasztok! Ahogy igértem, ha megvan az autó akkor szólok legközelebb. Megteszem egy másik topicban, hogy ne ezt offoljam szét!
  20. Sziasztok! Új vagyok a fórumon, eddig csak olvasgattam, nagyon sok hasznos tanácsot találtam, köszönet érte. Eljött a nagy pillanat, hogy megvegyem a saját G Astrámat. A kiszemelt áldozat (sok heti utánajárás végén) egy 2000 év gyártású 1.4-es klímás, 5 ajtós, garázsban tartott, első tulajtól, nagyon megkímélt, 55e KM-el, szervízkönyvvel, sok extrával, nem kereskedőtől. Szerelem első látásra, de azért félek egy kicsit. Tulajdonképpen csak azért írok, hogy megnyugtassatok, az ár (alku után 1.9mFt) elfogadható-e, és leírni a tapasztalataimat. Ha minden jól megy hétfőn megyek hitelelbírálásra, aztán kedden vagy szerdán már nálam lesz a kicsike. 11,5%-os THM lesz a részlet 60 hónapra, talán ez is elmegy. Sok helyen lényegesen magasabb volt a törlesztőrészlet, így ezt találtam a legjobbnak, és gyorsan is dolgoznak. 60 hónapra bizony nem mindegy az az 1-2-3 ezer forint különbség. Legközelebb valószinüleg akkor írok, mikor már meglesz a kocsi, ha nem így lenne nagyon szomoró lennék :lol: Most nem hiányzik a 7vége sem, kicsit izgulok :lol:
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.