Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsások-Tigrások beszélgetnek


uhuhu

Recommended Posts

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Ha hátramenetbe teszem, néha könnyen, olajozottan a helyére ugrik a váltó, néha meg nagyot recsegnek a fogaskerekek. Mindig álló helyzetben teszem, kuplung teljesen benyomva, gyűrű teljesen felhúzva! Akkor mégis mitől függ, hogy recseg-e?

Nemrég volt átvizsgáláson az autó, mindent rendben találtak.

Link to comment
Megosztás:

Ha hátramenetbe teszem, néha könnyen, olajozottan a helyére ugrik a váltó, néha meg nagyot recsegnek a fogaskerekek. Mindig álló helyzetben teszem, kuplung teljesen benyomva, gyűrű teljesen felhúzva! Akkor mégis mitől függ, hogy recseg-e?

Nemrég volt átvizsgáláson az autó, mindent rendben találtak.

nekünk astrásoknak azt mondja a gépkönyv, hogy 3 mp-et kell várni és akkor nemrecseg

vagy 2-esből kell R-be tenni

Link to comment
Megosztás:

Ha hátramenetbe teszem, néha könnyen, olajozottan a helyére ugrik a váltó, néha meg nagyot recsegnek a fogaskerekek. Mindig álló helyzetben teszem, kuplung teljesen benyomva, gyűrű teljesen felhúzva! Akkor mégis mitől függ, hogy recseg-e?

Nem tudok válaszolni a kérdésedre, viszont az biztos, hogy néha én is minden mozdulatot jól csinálok (kuplunk, gyűrű, stb.), mégsem akaródzik neki, de sztem ilyenkor nem szabad erőltetni, lehet, hogy mégsem csinálod jól, mert ugyan nem látod, hogy ott lent mi történik valójában, ilyenkor én előről kezdem az egészet. Kuplung vissza, újra kinyom, stb. :roll:

Link to comment
Megosztás:

nekünk astrásoknak azt mondja a gépkönyv, hogy 3 mp-et kell várni és akkor nemrecseg

vagy 2-esből kell R-be tenni

Mármint a kuplunk lenyomása után várjak 3mp-et?

Kipróbálom a 2-esből való áttételt is.

Reggel indulásnál még sosem találkoztam a jelenséggel, tehát összefüggésben lehet azzal mennyit pihent előtte a váltó..

Link to comment
Megosztás:

Nekem még olyan szokott lenni néha, hogy beteszem rükibe, de nem kattan be teljesen, nem tudom ezt elmagyarázni, csak úgy érezni lehet, hogy nincs teljesen jó helyen az a váltókar...Még nem volt rá példa, de gondolom, ha akkor elkezdeném felengedni a kuplungot, akkor is recsegne, vagy ilyesmi :roll:

Link to comment
Megosztás:

Dede, csak mindig nézegetem a többit, hogy melyikkel jártam volna jobban, stb. Tudod ez az a vásárlás után megnézed, hogy megkaptad volna esetleg olcsóbban, szebben...nem szabadna, de nem bírom ki. :lol:

Ha túl nyugodt napod van, akkor ezzel stressezeld magad ?

Nem elég, hogy beülsz a B1-be ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha túl nyugodt napod van, akkor ezzel stressezeld magad ?

Nem elég, hogy beülsz a B1-be ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nem stresszelem magam, csak körülnézek. :lol:

Nem elég, hogy beülsz a B1-be ? :D :D :D :D :D

Ezt nem értem :roll: :oops: :oops:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.