Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsások-Tigrások beszélgetnek


uhuhu

Recommended Posts

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

A 4X4-et nem egyszerü átépíteni, mert a teljes hátsó hidat át kell heggeszteni. A és B Corsábol már van ilyen is, de általában nem éri meg, mert rengeteg munka és a Opel 4X4-es hajtása elég érzékeny jószág. Nem szokott hosszúéletü lenni.

És ha BMW osztóművel lenne szerelve? Azok tartósabbaknak tűnnek. De a hátsóhíd és a féltengelyek átalakítása tényleg dúrva munka. Vagy mondjuk egy Omega hátsó hídhoz kell kiszélesíteni a kerékjáratokat. Na, az lenne a kemény vas! :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Demó a Z20LET-et taglalnád nekem? Mert negyon még nem értek a motorkódokhoz... :)

Annyi rémlik, hogy a 20 az a 2000cm, (és most jön a hülyeség :unsure: )

A Z az nem azt jelenti hogy a vezérműszíjj helyett lánc van?

A Z-t most pntosan én sem tudom, de általában károsanyagkibocsátással kapcsolatos értékeket szokta jelenteni.

A 20-as, az tényleg azt jelenti, hogy ~2000 köbcentis a motor.

Az L a sürítésre vonatkozik, L=8.5-9.0 : 1

Az E azt jelenti, hogy a motor hengerenkéti befecskendezéssel rendelkezik.

A T pedig ebben az esetben a turbófeltöltésre vonatkozik.

És ha BMW osztóművel lenne szerelve? Azok tartósabbaknak tűnnek. De a hátsóhíd és a féltengelyek átalakítása tényleg dúrva munka. Vagy mondjuk egy Omega hátsó hídhoz kell kiszélesíteni a kerékjáratokat. Na, az lenne a kemény vas! :lol:

Amit én eddig láttam, azalatt Calibra 4x4 hátsóhíd volt, de majdnem 2 hónapig heggesztett a gyerek, míg passzolt. Ez egy A corsa volt. :D

Állítólag még Audi Quattro osztómüvel is össze lehet valahogy hozni, de olyant még nem láttam.

Link to comment
Megosztás:

Na ja! Pláne, hogy nekem is tervben van egy Corsa (A), és ahogy magam ismerem, nem biztos, hogy sokáig maradna gyári állapotban. :unsure:

Májdcsak lesz még egy pár A Corsás közöttünk. Egyébként ha 2000-es motort szeretnél, én elvállalom a beszerelését. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem már most kellene. :unsure: De sejtem, hogy milyen lehet. A 2.2-ből kiindulva örök élmény lehet. Pláne, hogy a te kasztnid jóval könnyebb, és a motor is modernebb, tehát erősebb. Úgyhogy idővel jöhet egy ilyen. Ja, és akkor már valami 1.0 matrica is kell a farára, csak úgy, optikai tuningnak, mint most a Mantán az 1.2. :)

Link to comment
Megosztás:

Ha sikerült rájönni akkor mond majd el nekem is :unsure:

Hát pl. ilyenek, hogy C20NE :) F16CR, és tsai, de bővebben a Corsa tuningban már beszéltem-tünk róla.....

Holnap melyek Demóhoz féltengelyileg konzultálni, mert lehet, hogy meglesz erre a problémára is a megoldás.........

S, mint tudjuk, esetünkben igazándiból ennek a Corsa tunerkedésnek ez az igazi gyenge láncszeme, a többit már össze lehet legózni, meg ugye egy "zsák pénz" meg szabadidő, meg ilyenek.

Link to comment
Megosztás:

Tudod, hogy van ez. Nem a motor számít, csak a motorszám! :D De mókás lehet az ellenfél arca, ha csak a cimkét nézi, és nem a motorteret.

Az a baj, hogy nálam az a fránya :lol: ültetés, meg a Demó féle Smoor felnik árukodó jelek lesznek! :)

Meg a kipuff sem 1.2S alól fog muzsikálni.......... :unsure:

Nekem is az lesz a következö projekt. Szeretem hallgatni, ahogy a turbó sziszeg. :D

Először féltengelyek, aztán csövezés, aztán sziszeghet a dolog. :)

Link to comment
Megosztás:

Az a gáz, hogy a C20XE-re igen drága a Kompressor kit. Annyiból már böven meglenne a LET és a 6-os váltó. Söt, még a Phase 3 is.

De ha tudsz olcsóbban Kompresszort (pl. a Mercedes 230-as kompressorát :unsure: ) Akkor az se lenne rossz. Eleinte én is azt akartam, de túl drága.

Link to comment
Megosztás:

Szóval ti a sziszegésre esküsztök? Én a Mantát kasztnizás, fényezés és motorgenerál után egy kompresszorral szerelem fel. Engem nem annyira nyűgöz le a sziszegés, inkább a minden fordulaton ugrásra kész motor hoz lázba.

Engem már az is lázba hozna, ha a motort bele tudtam volna tenni, meg meglenne az injektoros üza.tartályom, ami tul.képpen már megvan, csak ki kellene fizetni.De nekem ölég lesz az a 115 paripa.

De a Demó féle emberek......... :unsure: :) :D :lol: Mások! :) Lásd Mor16V-t.Átlagos GSi-s volt, aztán hazajött Demó, és már a Dbilast kínozzák rá, a Calibrából átaplikált motorra! :D

Link to comment
Megosztás:

Engem már az is lázba hozna, ha a motort bele tudtam volna tenni, meg meglenne az injektoros üza.tartályom, ami tul.képpen már megvan, csak ki kellene fizetni.De nekem ölég lesz az a 115 paripa.

De a Demó féle emberek......... :unsure: :) :D :lol: Mások! :) Lásd Mor16V-t.Átlagos GSi-s volt, aztán hazajött Demó, és már a Dbilast kínozzák rá, a Calibrából átaplikált motorra! :D

Várd csak ki, lesz még neked is C20XE a Corsádban. :D

Link to comment
Megosztás:

Azt javasolták nekem is, no meg a VW G feltöltőjét (vagy mijét), bontóból állítólag nem olyan drága...

De azok annyit is érnek. Elég gyakran tönkremennek. Még a G60-as Corradósok is Mercedes kompresszort raknak a kocsiba, ha épp találnak.

Asszem fel kell vennem a kapcsolatot régi lengyel ismeröseimmel, hogy van-e nekik valami. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.