Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Mi van akkor, ha azt írja ki a BC-m, hogy:

21 15

A#

16530

(a # most egy teljes karaktert jelent, minden LCD pont világít abban a karakterben, csak olyant nem tudok írni billentyűzettel :devlish: )

Az impulzusszám világos, de a többi...

Amúgy 8-as jeladó van a műszeregységekben, nem 15-ös, vagy tévedek? :lol:

Dehogynem :icon13:

pl.: █ vagy: ▓ :devlish: (tudom, most pont ki vagy segítve :D )

Link to comment
Megosztás:

Mi van akkor, ha azt írja ki a BC-m, hogy:

21 15

A#

16530

(a # most egy teljes karaktert jelent, minden LCD pont világít abban a karakterben, csak olyant nem tudok írni billentyúzettel :devlish: )

Az impulzusszám világos, de a többi...

Amúgy 8-as jeladó van a műszeregységekben, nem 15-ös, vagy tévedek? :lol:

Biztos mindent jól láttál? :D

Még ez az oldal segíthet Neked. :devlish: (sok más is van itt)

Azt, hogy a 16530 jó-e Neked, a legegyszerűbb úgy kideríteni, hogy menet közben lenullázod a pillanatnyi sebességet, és ha jót mutat akkor jó a sebességjel, ha a dupláját vagy felét, akkor a másik kódot kell választani. (valahol nemrég volt itt a kmó belsejének a leírása, hogy a fényvisszaverő elemeket meg lehet benne számolni, most nincs időm megkeresni) :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Milyen nyelven beszél?

Németül és hacsak nem lett valamiért egyszer cserélve, akkor egy 95-ös C20XE Caravané.

Viszont olyanokat csinál, hogy 20km-t ír és megáll, mert nincs benya, nem dimmel, ha felkapcsolom a lámpát, és még nem láttam, hogy ellenőrizné a féklámpákat. :lol:

Szerintem a fogyija sem 100-as, amikor 7,8-at írt, 8,2-t számoltam.

Link to comment
Megosztás:

Németül és hacsak nem lett valamiért egyszer cserélve, akkor egy 95-ös C20XE Caravané.

Viszont olyanokat csinál, hogy 20km-t ír és megáll, mert nincs benya, nem dimmel, ha felkapcsolom a lámpát, és még nem láttam, hogy ellenőrizné a féklámpákat. :lol:

Szerintem a fogyija sem 100-as, amikor 7,8-at írt, 8,2-t számoltam.

CC jól van bekötve?

Nem kontaktos?

A fogyimérést lehet nullázni és újrakalibrálni, de szerintem a büdös életben nem fog halálpontosan mérni.

Link to comment
Megosztás:

CC jól van bekötve?

Nem kontaktos?

A fogyimérést lehet nullázni és újrakalibrálni, de szerintem a büdös életben nem fog halálpontosan mérni.

Ez egy GSI kombi, elvileg minden gyári volt benne.

Nekem eddig a fogyasztások is elég pontosak voltak az összes kocsimban, csak ebben téved ekkorát.

Kerestem a régi XE kombim BC-jét, de nem lett meg, úgy látszik valakinek odaadtam... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Attól még egyszer valaki belekontárkodhatott... :lol:

Persze, lehet. Arra, hogy nem dimmel, van egy olyan tippem, hogy valamit elcsesztek a rádió bekötésénél, mert ki van vágva a gyári rádiócsati.

A többire nincs, főleg hogy kódnak is furát ír ki :D

Link to comment
Megosztás:

Persze, lehet. Arra, hogy nem dimmel, van egy olyan tippem, hogy valamit elcsesztek a rádió bekötésénél, mert ki van vágva a gyári rádiócsati.

A többire nincs, főleg hogy kódnak is furát ír ki :lol:

A 15-ös kóddal német nyelvű, és C20XE motorhoz van beállítva, bár az impulzusszám nem stimmelne. Viszont lehet, hogy az külön is állítható a Tech műszerrel.

Az elektromosba beraktam a rajzokat, amiről szó volt.

Link to comment
Megosztás:

Ez egy GSI kombi, elvileg minden gyári volt benne.

Nekem eddig a fogyasztások is elég pontosak voltak az összes kocsimban, csak ebben téved ekkorát.

Az én GSimben csak Gabi etanolos kütyüje mellett mért pontosan a BC, normál benzines használatnál mindig kevesebbet mutatott 0,5literrel mint a valós. Szóval szerintem nincs baja neki. Lehet, hogy a téli hidegeket nem kalkulálja bele a fogyasztásba. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mi van akkor, ha azt írja ki a BC-m, hogy:

21 15

A#

16530

(a # most egy teljes karaktert jelent, minden LCD pont világít abban a karakterben, csak olyant nem tudok írni billentyúzettel :icon13: )

Az impulzusszám világos, de a többi...

Amúgy 8-as jeladó van a műszeregységekben, nem 15-ös, vagy tévedek? :D

Meg kéne nézni. kiszeded a jeladót a műszeregységből és rá van írva. :devlish:

Biztos mindent jól láttál? :devlish:

Még ez az oldal segíthet Neked. :icon13: (sok más is van itt)

Azt, hogy a 16530 jó-e Neked, a legegyszerűbb úgy kideríteni, hogy menet közben lenullázod a pillanatnyi sebességet, és ha jót mutat akkor jó a sebességjel, ha a dupláját vagy felét, akkor a másik kódot kell választani. (valahol nemrég volt itt a kmó belsejének a leírása, hogy a fényvisszaverő elemeket meg lehet benne számolni, most nincs időm megkeresni) :D

Khm... pár napja írtam le, hogy hogyan lehet kiszámolni a szükséges impulzusszámot a BC-hez. :lol: (A műszeregység W száma szorozva az impulzusjeladó számával)

Link to comment
Megosztás:

Tudja valaki, hogy mi a GM száma a gyári szélvédőmosó folyadék szintjelzőjének? (vagy milyen autóból lehetne találni esetleg egy belepasszolót?) :lol:

A jeladó száma: 12 38 401 (90346055). Van egy gumitömítése is: 12 38 821 (90276310). Elég sok autóban használták, az F Astrán kívül a G-ben és a H-ban is, Calibrában, B Omegában, Signumban, Vectra A-B-C-ben, Zafira B-ben is.

Link to comment
Megosztás:

Én meg rájöttem pár érdekes dologra.

Az hogy lehet, hogy, ha kannából tankolok, akkor a bc például azt írja 0km van hátra, pedig kapott pl 10 liter benzint. Természetesen az üzemanyag szint jelző mutatja, hogy van valami a tankban.

Másik meg az, hogy a hőmérője teljesen buta. 0fok körüli hőmérséklet és ír 4-5fokokat.

Link to comment
Megosztás:

Én meg rájöttem pár érdekes dologra.

Az hogy lehet, hogy, ha kannából tankolok, akkor a bc például azt írja 0km van hátra, pedig kapott pl 10 liter benzint. Természetesen az üzemanyag szint jelző mutatja, hogy van valami a tankban.

Másik meg az, hogy a hőmérője teljesen buta. 0fok körüli hőmérséklet és ír 4-5fokokat.

Azért ir valószínűleg 0-t mert az a 10l benya elterült a tankod alján, plusz lehet rosszul van kalibrálva a üzemanyag szinted.

Másrészt az hőmérő nem lehet buta, mert csak egy ellenallas... Max rossz helyen van...

Link to comment
Megosztás:

Azért ir valószínűleg 0-t mert az a 10l benya elterült a tankod alján, plusz lehet rosszul van kalibrálva a üzemanyag szinted.

Másrészt az hőmérő nem lehet buta, mert csak egy ellenallas... Max rossz helyen van...

És ha kúton tankolok, akkor meg jó? És akkor sem volt benne több benzin, mint az ominózus kannából tankolós esetkor.

Link to comment
Megosztás:

Én meg rájöttem pár érdekes dologra.

Az hogy lehet, hogy, ha kannából tankolok, akkor a bc például azt írja 0km van hátra, pedig kapott pl 10 liter benzint. Természetesen az üzemanyag szint jelző mutatja, hogy van valami a tankban.

Másik meg az, hogy a hőmérője teljesen buta. 0fok körüli hőmérséklet és ír 4-5fokokat.

Lehet túl korán nézted, még nem számolt az elektronika. Ha ez sem, akkor X-akta. :lol:

A hőmérő haldoklik és cserés lesz. Előfordulhat, hogy néha még jót is mutat, de az már kuka. Próbáld valakivel elcserélni egy teszt erejéig. :D

Link to comment
Megosztás:

És ha kúton tankolok, akkor meg jó? És akkor sem volt benne több benzin, mint az ominózus kannából tankolós esetkor.

Furcsaságok vannak, de a BC nincs ahonnan "tudja"/érzékelje, hogy most épp kannából, vagy kútból töltöttél bele 10l-t.

Viszont jópárszor megtörtént, hogy el kell teljen 5-10 perc, míg a BC "felébred" és érzékeli, hogy változott az üzemanyag szint, és újraszámolja a megtehető távolságot is. Ilyenkor úgy tűnt, hogy a többszöri ki-bekapcsolás illetve reset-elés (gombból) segít neki felébredni.

Link to comment
Megosztás:

Lehet túl korán nézted, még nem számolt az elektronika. Ha ez sem, akkor X-akta. :lol:

A hőmérő haldoklik és cserés lesz. Előfordulhat, hogy néha még jót is mutat, de az már kuka. Próbáld valakivel elcserélni egy teszt erejéig. :D

Utána a következő tankolásig 0km volt a megtehető távolság. Na mindegy. És azt az érzékelőt hol lehet megtalálni?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Próbálnék lelket verni a BC-be.

Ezeket bekötöttem,

+12re a kis csatiból a fekete és a piros szálat; a nagy csatiból a fekete szálat

-12re a kis csatiból a barna szálat; a nagy csatiból a barna szálat(13)

Copy_of_DSCF5624.jpg Copy_of_DSCF5619.jpg

de csak ennyit produkál:

DSCF5614.jpg

Próbáltam az R és S gombokat egyszerre összezárni testre, de úgy sem ír ki semmit... :lol:

Mit próbáljak még?

Link to comment
Megosztás:

Próbálnék lelket verni a BC-be.

Ezeket bekötöttem,

+12re a kis csatiból a fekete és a piros szálat; a nagy csatiból a fekete szálat

-12re a kis csatiból a barna szálat; a nagy csatiból a barna szálat(13)

de csak ennyit produkál:

Próbáltam az R és S gombokat egyszerre összezárni testre, de úgy sem ír ki semmit... :lol:

Mit próbáljak még?

Belsejében át kellene hidalni? Vagy kívülről oldottad meg?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.