Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Ok, megnézem a vezetékezést, bár tegnap visszaraktam az eredeti gyújtótrafómat (ami szintén szikrázik belül, de nem annyira), és azóta megszűnt ez az "automata" funkcióváltás dolog. Érdekes mindenesetre... :lol:

Az ember mindig gazdagodik új tapasztalatokkal :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor azzal a trafóval sztem a hírszerzés is felfigyelt rád, mert elég nagy energianyalábokat

termelhettél vele. ;) ;) Rádiód nem zavarta? :D

Na látod, ezt nem tudom. A kocsiban mostanában csak mp3-akat hallgatok, így nem tapasztaltam ilyesmit.

Mindenesetre érdekes. De a lényeg, hogy a BC-nek semmi baja :D

Ha már ide irkálok, leírom, mi jutott eszembe. A dieseleknél ugyebár nem tudunk pillanatnyi fogyasztást mérni injektorjelek híján. Viszont lehetne átlagfogyit mérni, mégpedig a tankszintjeladó segítségével. A BC lekérdezné mondjuk 10 vagy 20km-enként a tankjeladó-poti állását, és a megtett kilométerek alapján számolna egy átlagfogyit. Tankoláskor mindig nullázni kellene a BC ezen számlálóját, és újból pontos lenne. Amíg nem nullázod, addig az összegyűlt 10 vagy 20km-es átlagfogyi-adatok alapján számolna egy nagyátlagot, így lehetne pl. egy teljes tank üzemanyag kifogyasztásánál egy elég pontos értéket kapni.

Mi a véleményed? Hülyeség, vagy van benne fantázia? :lol:

Már csak egy apró probléma jutott még eszembe: a dieselek kilométerórájáról tapasztalataim szerint hiányozni szokott az útjeladó (talán csak a fordszámmérősökön van meg), azt hogyan lehetne pótolni? Csak a műszeregység cseréjével, vagy lehet valamilyen más módon is útjelet produkálni? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Teljesen kivitelezhetetlen az ötlet. :lol:

A tankszintjelző ugyanis másodpercenként teljesen más értéket szolgáltat, lévén hogy a tankban

a benya/gázolaj mozog. :lol: A BC-ben ez külön megoldást igényelt, egy olyan algoritmust kellett kidolgozni,

ami egy adott időkeretben integrálja a mérési eredményeket. A gyári műszernél ezt a bimetálos

műszer megoldja, konstrukciójából adódóan.

Én eddig csak isuzu motoros tádé astra műszeregységét láttam, de abban benne volt az útjeladó.

Szerintem csak az opel astra f szívódízelnél jellemző ez a hiány dolog.

Link to comment
Megosztás:

Én eddig csak isuzu motoros tádé astra műszeregységét láttam, de abban benne volt az útjeladó.

Szerintem csak az opel astra f szívódízelnél jellemző ez a hiány dolog.

Jaja, csak a leggyakoribb szívódieselekre jellemző :lol: Nekem is van most eladó dieseles műszeregységem 2 is, egyiken sincs rajta a jeladó (innen tudom, hogy dieselhez valók, a benzinesén mindenképpen rajta kell legyen). Viszont azon a fordszámmérősön, amit a Caravanba szereztem, rajta van.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Látom még nagyon alakul az oldal. :P

magadat miért nem raktad a szerelők közé?

Az oldal már nagyjából készen van, már csak pár doksit kell megírnom.

Én műhely hiányában nem igazán akarok nagy volumenben vállalni beszerelést,

úgyhogy csak a legközelebbi ismerőseim kuncsoroghatnak nálam ilyesmiért :unsure:

ui: meg esetleg engem is. :blink:

Ha tudsz számlát adni, van műhelyed, és adsz garanciát a szerelésre, semmi akadálya. ;)

ui2: olajnyomás terén lehet előre fogok lépni... majd kereslek, készülj! ;)

Oks, nem lesz nehéz kör. ;)

Más minden be van már nálad lőve?

Link to comment
Megosztás:

Az oldal már nagyjából készen van, már csak pár doksit kell megírnom.

Én műhely hiányában nem igazán akarok nagy volumenben vállalni beszerelést,

úgyhogy csak a legközelebbi ismerőseim kuncsoroghatnak nálam ilyesmiért :unsure:

hú de jó nekem :blink:
Ha tudsz számlát adni, van műhelyed, és adsz garanciát a szerelésre, semmi akadálya. ;)
ááá... a fenébe
Oks, nem lesz nehéz kör. ;)

Más minden be van már nálad lőve?

vízhőfok továbbra se lesz jó... többi nagyjából stimmel, bár mostanában kicsit sokallom a fogyit, mondjuk azon meg nem szabad csodálkoznom... ilyen jobbláb mellett... ja, a tankszint teli=70 lityi, valós 60, valamint alul meg alá mér... de majd ha eljutok egy notebookos kollégához, akkor hívlak... valszeg az olajnyomás belövésekor. :P
Link to comment
Megosztás:

vízhőfok továbbra se lesz jó... többi nagyjából stimmel, bár mostanában kicsit sokallom a fogyit, mondjuk azon meg nem szabad csodálkoznom... ilyen jobbláb mellett... ja, a tankszint teli=70 lityi, valós 60, valamint alul meg alá mér... de majd ha eljutok egy notebookos kollégához, akkor hívlak... valszeg az olajnyomás belövésekor. :unsure:

Oks, szerintem a tankszintre és a fogyira el kéne indítani akkor az automata kalibrációt, az már

biztire beállítja ezeket. :blink:

Vízhőfokot meg írd fel mennyit ír (Hidegindításnál, mutató kimozduláskor és hűtőventi

bekapcsoláskor). Aztán akkor az olajjal azt is véglegesre be lehet lőni notebookkal.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Bent a BC, ám a kalibrációhoz 1x 3000-en kellene tartani a motort. Ez technikailag menne is, de nekem nincs fordszám mérő a kocsiban. :unsure: Valakinek tipp, hogy hogyan oldjam meg (lehetőleg házilag)? Én stroboszkópra gondoltam...

Másik, X14XE-ben hol kell keresni az olajnyomásmérő szondát (vagy a helyét)? Milyen kell bele és kb mennyibe kerül?

Link to comment
Megosztás:

sehol ne keresd... szerintem nem csináltak B corsát olajnyomásmérő műszerrel... :blink:

amúgy a sima olajgomba helyére megy be... ha a menet ugyanaz minden opelen, akkor elvileg bármelyik jó bele.

A motor ua, mint bármelyik Opel X14XE, vagy rosszul gondolom? :unsure:

Link to comment
Megosztás:

sehol ne keresd... szerintem nem csináltak B corsát olajnyomásmérő műszerrel... :unsure:

amúgy a sima olajgomba helyére megy be... ha a menet ugyanaz minden opelen, akkor elvileg bármelyik jó bele.

Én a hengerfejbe tenném, hamár egyszer van ott neki hely (nem is egy). Így a gyári megoldás is megmarad.

akkor úgy mondom, hogy minden más motoron is ilyen-e a menete a gombának? ezt kéne megtudni.

Igen.

Link to comment
Megosztás:

A fordszámmérő nélküli esetekre van az a lehetőség, hogy PC-t (notebook-ot) rádugva be lehet állítani

a paraméterét, és akkor már méri rendesen (állítsd be: AT+RPM=044) kalibráció nélkül is.

Én a hengerfejbe tenném, hamár egyszer van ott neki hely (nem is egy). Így a gyári megoldás is megmarad.

A mérőjeles olajgombát a gyári helyére lehet nyugodtan tenni, mert ugyanúgy rá van téve a kapcsolójel,

ami jó a gyári visszajelző lámpához teljesen. A menete nem Opeles szokott lenni gyárilag, de kapható

hozzá adapter is.

Az lehet, hogy a bc már csal valamennyit felfelé a max gáznál?

Gps szerint enyhe kanyarban 175 volt a pályán a vége, a bc pedig 181 és 184 között váltogatott.

Beállítás kérdése hogy csal-e, de ha kicsit el van állítva, akkor a sebességgel százalékban arányos

az eltérés. Tehát ha 100-nál 1-et csal, akkor 200-nál 2-t. Egyébként kanyarban mindig a gyorsabb

(külső íven levő) kerék sebességét méri a műszer, ami ugye mindig picivel gyorsabb, mint a "kaszni

sebessége". :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem lenne a BC-vel kapcsolatban.Ugye az "útjel" elvileg az óráról van lekötve.Na nekem nem megy a km.számláló, így a BC-ben sem gyűlik a megtett km.Viszont nem tudom, hogy esetleg ezt az útjelet le lehetne-e venni a váltóban lévő útjeladóról, és akkor a BC mutatná a megtett km-t normálisan, és nem kellene megint ripityára szednem a km.órát.Mert már unom.

Szóval? :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Gepárd!

Neked a téli szett is 15-ös? Lehet eltérés a gumiméretől is, majd ha leesik az első hó akkor nézzd meg mennyivel fog többet mutatni a BC! :unsure:

Opel16V!

Veki digittel még nem sikerült összehoznom a BC tankszint-et. A probléma az, hogy 2-5 msp után mindig más értéket jelenít meg pl: 7 L, 2-3 msp múlva 0 L, 4 msp múlva 3 L stb. Van valami ötleted rá?

Wolfi!

Ez most melyik óra?

Tudtommal kadett digit van benne, annak a jeladója a vátónál van 6 impulzust ad.

Ha vissza raktad a régit akkor vissza kell kötni az órán lévő "eredeti" 8 impulzust adó jeladóra és a váltónál ki kell kötni a kadett útszakasz jeladót. Ezt jól megmondtam...remélem érthető. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Wolfi!

Ez most melyik óra?

Tudtommal kadett digit van benne, annak a jeladója a vátónál van 6 impulzust ad.

Ha vissza raktad a régit akkor vissza kell kötni az órán lévő "eredeti" 8 impulzust adó jeladóra és a váltónál ki kell kötni a kadett útszakasz jeladót. Ezt jól megmondtam...remélem érthető. :unsure:

Szóval.Ez még mindig a kadet digit.Nem akarnám kiszedni, mert nagyon szeretem.De nem megy benne a km.számláló.Mivel nem akarnám kiszedni, mert megint csak ideig-óráig lenne jó, arra gondoltam, hogy a váltóba betekert útjeladóról lehetne vinni közvetlenül a BC-re az útjelet, és akkor a BC-n lehetne nyomon követni a tényleges km.futást.S, a digitben lévő számláló meg le van ejtve.

Szóval ígyhát.........

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem lenne a BC-vel kapcsolatban.Ugye az "útjel" elvileg az óráról van lekötve.Na nekem nem megy a km.számláló, így a BC-ben sem gyűlik a megtett km.Viszont nem tudom, hogy esetleg ezt az útjelet le lehetne-e venni a váltóban lévő útjeladóról, és akkor a BC mutatná a megtett km-t normálisan, és nem kellene megint ripityára szednem a km.órát.Mert már unom.

Nah kicsit megkevertél ezzel a digit órával. :unsure: Szal akkor most van útjeladód a váltón?

Arról megy a kadett digit is? Mert arra simán rá lehet kötni a BC-t is. :blink: Csak be kell

kalibrálni notebook-kal, mert gondolom teljesen más az impulzus száma, mint a gyári

órádon volt.

Veki digittel még nem sikerült összehoznom a BC tankszint-et. A probléma az, hogy 2-5 msp után mindig más értéket jelenít meg pl: 7 L, 2-3 msp múlva 0 L, 4 msp múlva 3 L stb. Van valami ötleted rá?

Nagyobb tankszintnél is ilyen a viselkedése? Ugrál összevissza?

Mert akkor a veki digitnek elég rossz lehet az impedanciaillesztése az ADC-n.

Ha meg csak ilyen kicsi szintnél mutatkozik az ugrálás, akkor lehet hogy nagyon

minimálisan meg van horpadva a tankod, és a kevés benya időben elnyújtva

helyeződik át ide-oda, amit a BC szoftverének "digitalizáló ablaka" már nem tolerál

annyira.

Link to comment
Megosztás:

Nah kicsit megkevertél ezzel a digit órával. :unsure: Szal akkor most van útjeladód a váltón?

Arról megy a kadett digit is? Mert arra simán rá lehet kötni a BC-t is. :blink: Csak be kell

kalibrálni notebook-kal, mert gondolom teljesen más az impulzus száma, mint a gyári

órádon volt.

na ezt kellene v.hogy összehozni.Mert a váltóban van útjeladó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.