Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Nem, semmi köze hozzá. :) A motorvezérlő ugyanis nem tud ilyen adatokat.

Az injektorra van rákötve, azon keresztül nézi az átengedett benya mennyiségét.

A beszerelés utánai automata kalibráció meg arra hivatott, hogy bemérje az injektor

tényleges áteresztési paraméterét. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem, semmi köze hozzá. :) A motorvezérlő ugyanis nem tud ilyen adatokat.

Az injektorra van rákötve, azon keresztül nézi az átengedett benya mennyiségét.

A beszerelés utánai automata kalibráció meg arra hivatott, hogy bemérje az injektor

tényleges áteresztési paraméterét. ;)

De ha az injektorra van rákötve, akkor miért kell külön fordulatszámjel? Az injektor nyitási frekvenciája egyuttal a fordulatszám is, nem?

Link to comment
Megosztás:

De ha az injektorra van rákötve, akkor miért kell külön fordulatszámjel? Az injektor nyitási frekvenciája egyuttal a fordulatszám is, nem?

Nem mindegy, hogy hengerenkénti befecskendezés, vagy központi. :)

Ezért kell a fordulatszám. De Gabi majd ha erre jár, szerintem kifejti a részleteket. ;)

Link to comment
Megosztás:

Én arra gondoltam, hogy a központi a hengerenkéntihez képest 4x többet jelet ad(mert az utóbbinál 1 injektor kábelére csatlakozik, vagyis csak 1 injektor jeleit veszi, nem négyet. És ahogy Gabi is írta, motorféknél nem dolgoznak...

Na nem okoskodok többet, mert a végén nem lesz BC a vekibe. :)

Link to comment
Megosztás:

Én arra gondoltam, hogy a központi a hengerenkéntihez képest 4x többet jelet ad(

Ha csak ez lenne, akkor simán lehetne elosztani 4-el. Na de megértettem... .

Mivel a központi befecskendező egy fordulat alatt csak egyszer adagol, nincsen az a veszély, hogy az egyik henger jobban dolgozzon? Vagy esetleg az első kettő, azok amelyek beszivási üteme közelebb van a befecskendezés kezdetéhez?

Link to comment
Megosztás:

Sztem ez így ebben a formában nem biztos, hogy igaz, valószínűbb, hogy mindig akkor spriccel egyet, amikor valamelyik henger éppen szívási ütemhez ér. :)

Szerintem itt a pont!

No de ez már lassan nem BC téma! ;)

A lényeg, hogy jól mér a Gabi BC-je, ha pontosra sikeredik a kalibrálás... ami meg a felhasználón múlik! ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha csak ez lenne, akkor simán lehetne elosztani 4-el. Na de megértettem... .

Mivel a központi befecskendező egy fordulat alatt csak egyszer adagol, nincsen az a veszély, hogy az egyik henger jobban dolgozzon? Vagy esetleg az első kettő, azok amelyek beszivási üteme közelebb van a befecskendezés kezdetéhez?

A központi injektor minden fordulaton egyszer van nyitva meghatározott ideig, a hengerenkénti

pedig minden negyedik fordulaton nyit csak. Ennyi a különbség. :)

Nincs különbség a hengerek között üzemanyagellátottságban, az meg már más kérdés, hogy a szélső

két hengernek mindig más a munkapontja az eltérő hőmérséklet miatt (belső hengerekben nagyobb

a hőmérséklet).

Na de ez már asszem túl is van tárgyalva. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Lakók!

Szia 16v! Kérdésem a következő lenne. Nekem van egy c14nz motoros classik astrám, kérdésem a következő lenne milyen átalakítás és mennyi idő ebbe egy komplett bc-t beszerelni, mondjuk neked? (ez egy enyhe célzás :blink: Szóval ami mindent mér, fordulat, fogyi stb. ilyen érdekelne. Ja egyébbként tatabányai vagyok!

Üdv: BB

Link to comment
Megosztás:

Az mitől lehet, hogy az analóg órám mutat kb: 90 fokot az XM1 meg 82-83-at.

De ez úgy általában állandónak vehető, hogy 7-8 fok eltérés van a kettő között.

Bevallom nem vártam még meg, hogy venti bekapcsoljon.

Pedig meg kéne várni! :blink: Anno én is megvártam, és beállítottuk a BC-t.

Link to comment
Megosztás:

Bármelyik F Astrába, amelyik benzines, és TID vagy DID kijelzője van (tehát nem gyári BC-s).

Árakat írtam az eladó/tuning alkatrészek topicban! B)

16+14+8=34 :blink:

Akkor nekem csak rá kell programozni és kész?

Mennyi időre van szükséged hozzá pl. talin?

Új illesztőprogit kell csinálnom hozzá, ami nem 5 perc, és sok szopaccsal jár.

Szal 1 vagy 2 hét amíg mókolok vele. Ez a kijelzőn semmiféle átalakítással nem jár.

Link to comment
Megosztás:

Bármelyik F Astrába, amelyik benzines, és TID vagy DID kijelzője van (tehát nem gyári BC-s).

Árakat írtam az eladó/tuning alkatrészek topicban! :D

16+14+8=34 :blink:

Új illesztőprogit kell csinálnom hozzá, ami nem 5 perc, és sok szopaccsal jár.

Szal 1 vagy 2 hét amíg mókolok vele. Ez a kijelzőn semmiféle átalakítással nem jár.

Nem féltem a kijelzőt mert már szét lett szedve párszor---------->LED rulezz B)

Na jó ha talizunk kikapom és odaadom kisérletezni :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.