Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Hát még nem sikerült magamévá tenni a problémát... Mi is akkor most lényegében a keresendő dolog?

Hát az, hogy egy Kadettban ha a gyári Kadett CheckControl jelez, hogy kiégett egy izzó, akkor az utólag beépített Astra BC is jelezzen. :(

Ehhez az kell, hogy az Astra BC megfelelő vezetékén ne föld legyen, hanem + 12V... :D

Link to comment
Megosztás:

Igen, ezt tudjuk. De a K86-nál bizti az X21 23-as lába jelzi ezt a kiégést?

X21 9-es lábán mekkora fesz van alapvetően?

Igen, az első lámpa jelzi, hogy kiégett valami.

Azt, hogy a 9-es lábán mekkora a fezsültség, nem tudom. Lehet, hogy fordítva van, mint gondolom és 9-es láb van földre kötve,és a 23-ason kapja a pozitívot?

Vagy fordítva, hogy a 9-es lábon van pozitív, és a 23-ast zárja a földre?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis gondom akadt a BC-vel... "kiégett" a kijelző háttérvilágítása, de csak az egyik oldalon sötét, a másik jó... Lehet ezt cserélni, javítani? Mi világítja meg? Egy egyszerű kis égő vagy LED van benne? Ha igen, meg is tudom változtatni a színét esetleg? :(

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ, utána nézek :(

Azt hiszem akkor mostantól kék lesz a BC-m, már amennyire sikerül. Még az zavar a BC-mben, hogy szokása akkor is jelezni a hűtővízhiányt, amikor szerintem van bene...

Mondjuk van gond a tartállyal, egyik csonkja letört, és szép lassan elpárologtat némi vizet, mert így nem ment vissza rá tökéletesen a cső. (már keresek egy másik tartályt helyette).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis gondom akadt a BC-vel... "kiégett" a kijelző háttérvilágítása, de csak az egyik oldalon sötét, a másik jó... Lehet ezt cserélni, javítani? Mi világítja meg? Egy egyszerű kis égő vagy LED van benne? Ha igen, meg is tudom változtatni a színét esetleg? :(

Csak óvatosan azzal a leddel :D Én vettem a conradban, direkt ilyen izzófoglalatba szerelt ledet jó drágán, aztán semmit se láttam.

A LED sajnos irányított fényt ad, az izzó meg szórtat. Tehát csak jótanács, hogy vagy rakjál bele több ledet, vagy próbálj meg kék színű izzót szerezni, illetve lehet kapni (csak tudnám, hogy hol), ilyen kis színes gumisapkát, amit izzőra lehet tenni, és olyan színű lesz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.