Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

megpróbálok varázspálcával végigmenni a kocsiban, hátha valahol beremeg...

Nem tudom mijamanó van ezzel... azért kérdeztem, hogy mit tudunk csinálni, mert akár neten keresztül... on-line is el tudnám küldeni az adatokat amikor a gépen lennék... és esetleg te meg visszaküldenéd a korrekciózott dolgot... ha kell egyáltalán... vagy lehet csak X-akta...

Link to comment
Megosztás:

on-line is el tudnám küldeni az adatokat amikor a gépen lennék... és esetleg te meg visszaküldenéd a korrekciózott dolgot... ha kell egyáltalán... vagy lehet csak X-akta...

AT?SET válaszát elküldhetnéd, hátha segít valamit a vízparaméterek ismerete.

Amúgy ha jól mér, akkor alsó hőmérsékleten kb jó értékeket mér?

Link to comment
Megosztás:

Mackó gyorsulás közben zavart okozhatott a tér-idő kontinuumban és ez okozza a hibát. :lol:

Nálam lefutott a tankszink és injektor kalibrációja. Most már barátságosabb értékeket mutat a pillanatnyi fogyi (eddig 10 alá csak motorféknél akart menni). A vízhőfokot asszem eltoltam, a többire még nem volt időm. Hétvégén azokat is megcsinálom.

Link to comment
Megosztás:

Nálam lefutott a tankszink és injektor kalibrációja. Most már barátságosabb értékeket mutat a pillanatnyi fogyi (eddig 10 alá csak motorféknél akart menni). A vízhőfokot asszem eltoltam, a többire még nem volt időm. Hétvégén azokat is megcsinálom.

Az átlagfogyit majd figyeld, ha akár csak pár decivel is eltér, lehet még rajta egyszerűen finomítani. :)

Mackósajt most biztos irigyel, hogy nálad milyen egyszerű újrakalibrálni a vizet. :lol:

Link to comment
Megosztás:

igen... irígykedem is... :)

nálam olyasfajta beállítás nem lehetséges? csak notebokkal...

No igen, a v2.1 hw-ben, az oprendszerben és az alkalmazói felületben már majd két év tapasztalata lapul. :lol:

Viszont nyugtasson a tudat, ha egyszer sikerül patentre belőni a vízmérés paramétereidet, akkor már

többet hozzá sem kell nyúlni. :)

Link to comment
Megosztás:

A történethez hozzá kell tenni, hogy hiába a laptop, ha a szerver haldoklik... akkor jön a telefon.

aztán jön a user, aki az egészet egy laza mozdulattal elcseszi, és utána megint laptopozik, meg zargatja a mestert. :lol:

ui: szerver gyógyítva, BC beállítva... szóval jó nap volt ez a mai.

Link to comment
Megosztás:

Nos Gabi! egy gyors kis tapasztalat a friss 0 fokos beállításokról...

Jelentem a termosztátom 92 fokon szépen kinyit, és utána szépen bezár ahogy kell

... és végre nem kell matematikai nobel díjat osztani, mert nem 96-ról indul a hőmérséklet felfelé, úgy, hogy 96 után 2-től felfelé... :)

szóval csak vannak még meglepetések a fejlesztőnek! :lol:

Link to comment
Megosztás:

jah, új tapasztalat hogy más hőmérséklet jeladó van a b vectrában, mint általában az

astra f / corsa b / omega b típusokban. :lol: De Macisajtnak köszönhetően a paramétereket

felvettem, szal már a B Vekiknél is frankó a vízhőfok Macisajt nagy örömére. :)

szóval csak vannak még meglepetések a fejlesztőnek! :)

Ebből áll a munkánk. :)

Link to comment
Megosztás:

H ajól emléxem, az egész a kijelzővel kezdődött... aztán a csatlakozó adta fel a leckét... aztán az injektor miatt kellett programozni... aztán vízhő... és ez utóbbira jöttünk rá legutoljára. :)

de műkszik! thx. szóval tessék, csak tessék...

Bezony. :)

A kijelző mondjuk nem adott sok feladatot, hamar működésre bírtam a G Astrás kijelzőkezeléssel. :D

De az tény hogy nem lett volna ilyen könnyű, ha anno nem adsz egy ilyen kijelzőt kölcsibe. :lol:

Egyébként anno először a G Astra csatlakozójával való küzdés után gondoltam először, hogy más

csatlakozási módszert kell találni a kijelző felé, és a te Vectrád adta meg a végső lökést hozzá. :)

Azóta ugye a mostani végleges verzióban már nincs ez a fajta szenvedés.

De hát ilyen a fejlesztők és a próbauserek élete az első verziótól a véglegesig. :)

Link to comment
Megosztás:

Nembaj... örülök, hogy nekem olyan BC-m, van, mint senki másnak! :)

Azért van még pár darab ilyen v1.2 bc kint. :lol:

De az tény hogy ezeket mind egyedileg kellett sok küzdés árán beállítani az adott

típushoz, így ad neki ez egy kis egyediséget. :)

Az új típusnál ez volt az egyik fő fejlesztési irány, hogy automatikusan bekalibráljon

minden paramétert. Asszem ez elég jól sikerült is. :)

Link to comment
Megosztás:

Próbáltuk összeprogramozni a BC-t a valós futott dolgokkal ,de végül nem sikerült teljesen tökéletesen, mert a sebességdolgot nem tudtuk finomítani.Maradt kb. olyan 20%-os eltérés.Az útjel dolog 14%-on maradt.

Mivel úgy tűnik, hogy a BC nagyon ki van "hegyezve" a 8 imp.-re, és a 6 imp.-t már nem tudtuk annyira jól beállítani.Úgyhogy úgy döntöttünk, de főleg Udi, aki az egészet kivitelezte, hogy szétszedünk egy Astra órát (Thx. Tomi023) és annak a 8 imp. útjelét visszük rá a BC-re, így már pontosan lehet vele mérni.Viszont érdekes volt, hogy a legnagyobb BC álltal mért motorfordulat 9250rpm volt.Korekt nem? :lol: Mint egy Integra! :)

Itt köszönném meg Gabinak az online helpdesket, és Udinak immár sokadszorra a segítséget! :)

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Nah, immár itthon... így már bele tudtam nézni az irományaimba.

Szal a WMN parancs csak 2.24 verziótól működik, nektek ez emiatt nem sikerült.

Azzal már sikerült volna a 6imp jeladóval is. :lol:

A rpm max értékhiba néha még tényleg volt annál a verziónál, majd frissítünk, és

az is megszűnik (már 2.35-nél tart az időszámítás :) ).

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Nah, immár itthon... így már bele tudtam nézni az irományaimba.

Szal a WMN parancs csak 2.24 verziótól működik, nektek ez emiatt nem sikerült.

Azzal már sikerült volna a 6imp jeladóval is. :)

A rpm max értékhiba néha még tényleg volt annál a verziónál, majd frissítünk, és

az is megszűnik (már 2.35-nél tart az időszámítás :) ).

Tudom ,az enyém még a korai prototipusok egyike! :)

De most minden klaffol..........

Etől függetlenül a frissítést majd 1X jövőre megejthetnénk! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.