Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

na ezt kellene v.hogy összehozni.Mert a váltóban van útjeladó.

Nem kell hozzá tudomány. :unsure: A TID csatira menő sebességjelet (kék-piros kábel 12. pinen)

akkor megbontod a csati előtt, és átkötöd az útjeladó sebességjelére. Aztán szólsz nekem

hogy mennyire tér el a kijelzett sebesség, és megmondom hogyan állíthatod be egyszerűen

a notebook-on. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Nem kell hozzá tudomány. :unsure: A TID csatira menő sebességjelet (kék-piros kábel 12. pinen)

akkor megbontod a csati előtt, és átkötöd az útjeladó sebességjelére. Aztán szólsz nekem

hogy mennyire tér el a kijelzett sebesség, és megmondom hogyan állíthatod be egyszerűen

a notebook-on. ;)

Beszélek Udival, aztán coorporálunk........ :blink: Mert én villanyászatliag kuka vajok! ;)

Link to comment
Megosztás:

Opel16V!

Ma tankoltam 25 litert és akkor is csinálja mivel még nem sikerült bekalibrálnom ezért 38 L - 36 L - 32 L - 27 L - 34 L és így tovább...

Wolfi!

Ha jól emlékszem amikor beraktuk a digitet ment a BC is...nem a TID csati van szétcsúszva véletlen?

A hétvégén megnézzük notebook is lesz nálam. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

...Egyébként kanyarban mindig a gyorsabb

(külső íven levő) kerék sebességét méri a műszer, ami ugye mindig picivel gyorsabb, mint a "kaszni

sebessége". :blink:

Valami ilyesmire gondoltam én is.

Egyébként nem járok 170 körüli tempóval csak kíváncsi voltam.

Normál sebességtartományban, szinte (max 1-2 km/h eltérés, de ezt be tudom a mintavételezés időbeli eltérésének) egyformán mutat a Gps-el.

Gepárd!

Neked a téli szett is 15-ös? Lehet eltérés a gumiméretől is, majd ha leesik az első hó akkor nézzd meg mennyivel fog többet mutatni a BC! :unsure:

Téli szett van, gyári méretekkel, ehhez lett belőve anno a bc.

Link to comment
Megosztás:

Ma tankoltam 25 litert és akkor is csinálja mivel még nem sikerült bekalibrálnom ezért 38 L - 36 L - 32 L - 27 L - 34 L és így tovább...

Valószínűsítem, hogy a digit órádon az ADC impedanciaillesztése nincs megoldva, ezért a mintavételeknél

változik a tankszintmérő felől nézve a felhúzó ellenállás. És valszeg ezért mérhet időben más-más

értékeket a BC. Létezik egy újabb sw verzió a te komputeredbe is, azt kellene egyszer letölteni, és azzal

rííltájm lehetne figyelni a komputer ADC értékeit. Bizonyosat az mutatna. Jársz a közeljövőben felénk? :unsure:

Normál sebességtartományban, szinte (max 1-2 km/h eltérés, de ezt be tudom a mintavételezés időbeli eltérésének) egyformán mutat a Gps-el.

Na ha 100-nál mondjuk 2-t csal, akkor 200-nál 4-et. :blink: Be lehet lőni pontosabbra is, bár elég sok

dologtól függ a pontos sebesség és km mérés. Ha más a guminyomás vagy a terhelés akár elenyészően

is, már kicsit mást mér.

Link to comment
Megosztás:

De sok sörbe fog ez kerülni valakinek! :unsure:

ui: Gabi bácsi! lécci áruld már el, hogy szerinted milyen minimum notebook igénye van a proginak, amivel csinosítani lehetne a dolgaimon... mert most van lehetőségem, csak nem tom, jó-e az nekem erre.

Nem kell nagy gépre gondolni... használt...

Link to comment
Megosztás:

De sok sörbe fog ez kerülni valakinek! :unsure:

ui: Gabi bácsi! lécci áruld már el, hogy szerinted milyen minimum notebook igénye van a proginak, amivel csinosítani lehetne a dolgaimon... mert most van lehetőségem, csak nem tom, jó-e az nekem erre.

Nem kell nagy gépre gondolni... használt...

Mivel ez egy sima terminál progi, ezért sztem egy sima PI-n is menne a DOS-os verzió, a win-esnek meg egy PII is elég, ssak soros port legyen rajta. Ha újat veszel, akkor ezt nézd meg, mert a mostani olcsóbb laptop-okból (100-250 között) ezt kispórolják.

Link to comment
Megosztás:

ui: Gabi bácsi! lécci áruld már el, hogy szerinted milyen minimum notebook igénye van a proginak, amivel csinosítani lehetne a dolgaimon...

Bármilyen még ma működő pentiumon szerintem elfutkos. :unsure: Win98 igénye van, azt annyi. :blink:

Soros portot nézd meg, hogy legyen rajta. ;)

SzaboT!

Injektor kalibráció előtt majd kösd át a két kábelt amit beszéltünk, különben nem lesz jó a kalibráció. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem kell elfelejteni, mert jó ez is hozzá, ha normálisan fel van telepítve, és normális a cucc is.

Én is használok melóhelyen egy saját építésű soros-usb átalakítót :blink:

A helpdesk megoldást nem bánom, szívesen válaszolgatok annak aki nem tirpák módon közelíti a témát. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.