Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

egyetértek, szerintem az áll a legjobban az OPC-nek... ha mégis cserélnél felnit, erre is vess egy pillantást:

OZ 35th Anniversary

:unsure:

http://www.tirerack.com/images/wheels/oz/s...nnivy_ci3_l.jpg

nem rossz, de ez nekem már nem jön be annyira...

utána jártam, a superturismo 8x18-as 11,82 kg-os, egész jól tippeltem...

superleggera 8x18: 8,66 kg

ultraleggera 8x18: 8,39 kg

ezek tényleg tömegre jók.

Link to comment
Megosztás:

utána jártam, a superturismo 8x18-as 11,82 kg-os, egész jól tippeltem...

superleggera 8x18: 8,66 kg

ultraleggera 8x18: 8,39 kg

ezek tényleg tömegre jók.

Nem kekeckedni akarok, de ha már könnyű felni kell, akkor esetleg a Technomagnesio San Marino (esetleg Imola) - ezek kovácsolt felnik, és asszem a Technomagnesio felnijei mind magnézium-ötvözetek. Vagy csak a nevük az? :unsure:

PS: bocs, megnéztem az árukat (140 ezer / db)... szóval ötletnek nem volt rossz, de hagyjuk...

Link to comment
Megosztás:

Nem kekeckedni akarok, de ha már könnyű felni kell, akkor esetleg a Technomagnesio San Marino (esetleg Imola) - ezek kovácsolt felnik, és asszem a Technomagnesio felnijei mind magnézium-ötvözetek. Vagy csak a nevük az? :)

PS: bocs, megnéztem az árukat (140 ezer / db)... szóval ötletnek nem volt rossz, de hagyjuk...

nem volt kekeckedés egyáltalán, a következtetésedet azonban magam is osztom :D:):lol:

a technomagnesio-ban ráadásul mióta bazs nagyon letorkolt, hogy az egy ócska felni, nem is bízom. inkább neki hiszek, mint a forgalmazónak.

Sonique is ezt nézte ki magának...ez is tömegfelni lesz...mert szép... :unsure:

nekem nem tecc. olyan bizti nem lesz.

nem tud vki Astra H OPC felnit hol lehet szerezni a márkakereskedéseket leszámítva? a Maxabo-ban 77ezer/db a 18 colos, talán emberibb áron is elérhető lehet...

Link to comment
Megosztás:

nem volt kekeckedés egyáltalán, a következtetésedet azonban magam is osztom :unsure::):)

a technomagnesio-ban ráadásul mióta bazs nagyon letorkolt, hogy az egy ócska felni, nem is bízom. inkább neki hiszek, mint a forgalmazónak.

Hát az ócska talán kicsit erős általánosítás - minden felnigyártónál van egyszerűbb, "gagyibb" típus (általában öntött típusok, de ebből élnek a gyártók, mert ez adja a forgalmat), meg exkluzívabb, "profi" típus is. Ezek általában kovácsolt, speciális ötvözetű felnik, esetleg többrészes kialakítással (perem, agy). Nekem még nem volt Technomagnesio felnim, (sok más igen, sajna igazi profira sose volt pénzem), de a ralisportban jó eredménnyel nyomul, tehát nagyon sz@r nem lehet....

Persze nem mondom, hogy minden gyártó egyforma minőséget produkál, van jobb-rosszabb, az OZ-t pl. én egyértelműen a jobb kategóriába teszem, míg pl. az Alessio a tapasztalatok alapján gyengébb anyagból dolgozik - de van aki azzal is elégedett...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Mostanában néztem 17-es felniket és van egy gyártó, aminek sajna annyira kiment a neve a fejemből, hogy segítség kellene. Amerikai, de taiwanban gyártat és mostanában jött be az országba a felnijeivel. A magyar felnis cégek közül nem találtam meg a neten, hogy ki a forgalmazója. Nagyon szép felnijei vannak. Elérhető áron. Segítsetek a névben!

Ahol néztem ott pl. Árultak dezentet, meg ats-t is. A hely neve gumizóna autószervíz volt, de mire hazaértem, elfelejtettem a márkanevet. A netes oldalukon sincs fenn a márkája.

120ért adták volna a 4db 17es zsír felnit dobozba. 20-ért (80%ost) meg 215/40-es gumikat rá.

Ha valaki tud olcsóbbat szóljon!

Szerintetek 17x7,5-esből az ET35 felmenne még?

Ezek a méretek voltak a kinézett típusú felniből:

17x7,5 ET18

17x7,5 ET35

17x7,5 ET42

Link to comment
Megosztás:

ET35 szerintem jó rá!

Startgumin találtam neked Momo Corse-t 7,5X17-es ET35-->32.500/db áron!

Momo Corse

Köszi!

Nekem ugyan öt csavaros és a keresés is igen érdekes eredményt hoz, tudatában hogy 5x110-es a felni osztásom a kereső szerint jó az autómra az 5x108-as (audi) és az 5x112-es (honda) is. ???!!!

Ezekután nem tudom elhinni hogy az ET35 nem érne bele a sárvédő ívembe.

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Nekem ugyan öt csavaros és a keresés is igen érdekes eredményt hoz, tudatában hogy 5x110-es a felni osztásom a kereső szerint jó az autómra az 5x108-as (audi) és az 5x112-es (honda) is. ???!!!

Ezekután nem tudom elhinni hogy az ET35 nem érne bele a sárvédő ívembe.

Akkor elmondom, hogy az enyémbe a gyári Coupe Turbo felni (ET47) is beleér! (215/45R17)
Link to comment
Megosztás:

az OPC-be minden ET45-nél kisebb felni hozzáér (gyári ET47), ezt egy OPC-s srác mondta, aki végig próbált mindent, és végül egy ET35-ös felni kedvéért szétbarmolta a kocsi hátsó ívét, hogy bemenjen. végül bement, de mondta, soha többé.

az ET47-tel a 215/45 R17 éppen befér, nincs hozzáérés, viszont 225/45 R17 hozzáér, ugyanígy a 225/40 R18. ja és a 225/35 R18 vígan bemegy. ez mind saját tapasztalat, "izomból" lepróbálva (öt személy ült be, kanyarogtunk). 18"-osokat is 7,5 szélessel próbáltam (a gyári felni 7,5x17").

lehet, hogy ezzel nem értek semmit, de én csak ezt tudom pontosan.

Link to comment
Megosztás:

Nekem beleér az ET47... (nekem ET49 volt a gyári... de az nagyon gyatra volt)

nyilván más a futóművem, mint az OPC-nek és mint a Turbo Coupe-nak.

Érdekes, de ez van.

Azért kérdeztem a rugót, mert a rugó keménysége is befolyásolja, meg a lökésgátló is.

Azért szokták a sport lökésgátlót, tugót bele rakni, hogy ne érjen bele.

Link to comment
Megosztás:

Nekem beleér az ET47... (nekem ET49 volt a gyári... de az nagyon gyatra volt)

nyilván más a futóművem, mint az OPC-nek és mint a Turbo Coupe-nak.

Érdekes, de ez van.

igen, asszem ez belejátszik. mindenesetre van egy nagy kidudorodás a hátsó műanyag sárvédőíven a lökhárító felől (gondolom amögé van eltüntetve a lökhárító megfogása), és az okozza gondot, azt kell lebarmolni, ha szélesíteni akarsz, és az nagyon fájdalmas lesz, mert ami mögötte van, azt is el kell dolgozni. QP-nál is ez lehet a helyzet, de sima G-nél biztosan.

illetve szélesíthetsz egy picit úgy is, hogy nincs nagyobb gumi. -> 205/45 R17 vagy 215/40 R17, akkor ki lehet menni ET41-ig. (addig biztosan, olyat próbáltunk rá, és jó volt.)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.