Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

nem biztonságos?

A lekopott futófelület helyére utólag vulkanizálnak fel egy újabb kopóréteget, mintázatot. Lehet, hogy változik közben a forgásirány is, meg az eredeti és a pótolt rész anyaga is különböző, ez már sosem lesz gyári kihozatalú. Egy satufékezésnél pl. előjöhetnek ezek a gondok.

Ha kicsi a keret, akkor is inkább valami olcsóbb, de normálisabb, európai gumit érdemes keresni, pl. Dayton, Barum, Sava.

Szerintem. :D

Link to comment
Megosztás:

Attól, hogy 1.2-es, azért csak Astra G az... :D

(feltéve ha z12xe, mert a régebbi moci csak 65 ló)

Mint az "aláírásban" is benne van,az!A pörgetésről még annyit,hogy az biztos hogy jobban gyorsul 110-ről 150-re mint 50-ről 90-re,de

egyenlőre nem fogjuk a halálba pörgetni szegényt!Csak szépen,nyugdíjasan :D

1.2 gcc!Neked mekkora nyári gumik vannak fent és milyen felnin?

Lipi-G,nem ám felajánlod neki a Caravant a Ladáért cserébe!Esetleg rá is fizetsz még... :lol:

Link to comment
Megosztás:

A lekopott futófelület helyére utólag vulkanizálnak fel egy újabb kopóréteget, mintázatot. Lehet, hogy változik közben a forgásirány is, meg az eredeti és a pótolt rész anyaga is különböző, ez már sosem lesz gyári kihozatalú. Egy satufékezésnél pl. előjöhetnek ezek a gondok.

Szerintem. :D

Ezek csak feltételezések az "Ahogyan azt Móricka elképzeli" kategóriából.

Egyébként a teher/haszon/munkagép kategóriában terjedt el az újrafutózott abroncs használata. Ugyanis ott éri meg foglalkozni vele, ahol egy szett vadi új gumi több százezres, milliós tételt jelent.

Láttam én már balesetnél,hogy levált róla a futófelület,mint a rétestészta.

Ne általánosíts! Biztos van ilyen is, de sem biztos, hogy a gumi tehetett róla. Talán láttál olyat is amikor a nem újrafutózott gumi önállósította magát (vált le a felniről).

Mindegyik igényli a figyelmet. Ha azt mondják, hogy x km v. üzemóra után csere, akkor nem kéne halogatni. Akár a vezérműszíjaknál. Van úgy, hogy pár ezer km után megadja magát, pedig nem készül felújított vez.műszíj. Ha eléri a km v. idő korlátot cserélni kell.

Link to comment
Megosztás:

Ez az, ami "jól hangzik" R15-ben gondolkodva! :lol:

195/60R15 ,ok Zachi,jegyzeteltem! :D A /50-es már nagyon eltérő váltóméret ahogy látom...Na mindegy,az lett volna otthon!

Még felnit sem találtam,nem tudom mit aggódok ennyire a gumikon :D

Link to comment
Megosztás:

Ezek csak feltételezések az "Ahogyan azt Móricka elképzeli" kategóriából.

Egyébként a teher/haszon/munkagép kategóriában terjedt el az újrafutózott abroncs használata. Ugyanis ott éri meg foglalkozni vele, ahol egy szett vadi új gumi több százezres, milliós tételt jelent.

Mármint mi a feltételezés?

Link to comment
Megosztás:

Ne általánosíts! Biztos van ilyen is, de sem biztos, hogy a gumi tehetett róla. Talán láttál olyat is amikor a nem újrafutózott gumi önállósította magát (vált le a felniről).

Mindegyik igényli a figyelmet. Ha azt mondják, hogy x km v. üzemóra után csere, akkor nem kéne halogatni. Akár a vezérműszíjaknál. Van úgy, hogy pár ezer km után megadja magát, pedig nem készül felújított vez.műszíj. Ha eléri a km v. idő korlátot cserélni kell.

Nem általánosítottam,leírtam amit láttam,és nem azt,hogy mindegyik így jár,járt!

Ő dolga mit vesz,de szerintem nem sokan ajánljuk neki ezt a megoldást.

Link to comment
Megosztás:

Mármint mi a feltételezés?

A lekopott futófelület helyére utólag vulkanizálnak fel egy újabb kopóréteget, mintázatot. Lehet, hogy változik közben a forgásirány is, meg az eredeti és a pótolt rész anyaga is különböző, ez már sosem lesz gyári kihozatalú. Egy satufékezésnél pl. előjöhetnek ezek a gondok.

Ha kicsi a keret, akkor is inkább valami olcsóbb, de normálisabb, európai gumit érdemes keresni, pl. Dayton, Barum, Sava.

Szerintem. :D

Ez akkora szarvas hiba lenne, mintha a kötött forgásirányú gumit fordítva tennék föl.

Az egész tüzetes átvizsgálással kezdődik, hogy egyáltalán alkalmas-e újrafutózásra. Majd lemarják (horzsolják) a régi futófelületet, amit újabb átvizsgálás követ.

Úgy tudom sokkal szigorúbb követelményei vannak, mint az új abroncs gyártásnak. Míg az újaknál szúrópróba szerűen vizsgálnak, addig a futózottak minden egyes darabját vizsgálni kell a technológia minden lépésében egészen a kész áruig.

Link to comment
Megosztás:

Ez akkora szarvas hiba lenne, mintha a kötött forgásirányú gumit fordítva tennék föl.

Az egész tüzetes átvizsgálással kezdődik, hogy egyáltalán alkalmas-e újrafutózásra. Majd lemarják a régi futófelületet, amit újabb átvizsgálás követ.

Úgy tudom sokkal szigorúbb követelményei vannak, mint az új abroncs gyártásnak. Míg az újaknál szúrópróba szerűen vizsgálnak, addig a futózottak minden egyes darabját vizsgálni kell a technológia minden lépésében egészen a kész áruig.

akkor merjem megvásárolni?

Link to comment
Megosztás:

Ez akkora szarvas hiba lenne, mintha a kötött forgásirányú gumit fordítva tennék föl.

Az egész tüzetes átvizsgálással kezdődik, hogy egyáltalán alkalmas-e újrafutózásra. Majd lemarják a régi futófelületet, amit újabb átvizsgálás követ.

Úgy tudom sokkal szigorúbb követelményei vannak, mint az új abroncs gyártásnak. Míg az újaknál szúrópróba szerűen vizsgálnak, addig a futózottak minden egyes darabját vizsgálni kell a technológia minden lépésében egészen a kész áruig.

Maradjunk annyiban, hogy egyikünk sem ismeri ennek a pontos technológiáját... Mindenesetre a karkasz azért elfárad, akárhogy is nézzük. Mondjuk pl. egy német technológiával újrafutózott gumit a teherautós világban be lehet vállalni, de ugye, ez itt nem egy ZIL-fórum. A hazai újrafutózott kínálatban viszont erősen jelen van a kínai gagyi. A kis ferdeszeműt meg nem nagyon érdekli se a technológia, se a forgásirány, se a tapadás, se semmi. Innentől én max. utánfutóra tennék fel ilyet.

Ha meg 2-3 ezer forintokon múlik egy alsóbb kategóriás, de új, vagy biztos előéletű használt gumi vs. egy bizonytalan eredetű futózott megvétele, akkor - szerintem - sürgősen el kell adni az autót, mert nagy baj van.

Különben a Csing-Csüng újrafutózott gumi kategóriája alatt is van élet:

skoda_fakerek2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez a (Fa)Tuskó-gazdaságos megoldás, garantált tapadással. :D

Link to comment
Megosztás:

akkor merjem megvásárolni?

Személyautóra én nem tennék. Annyival nem olcsóbb, mint amennyivel jobb az új. Nagy hirtelen téli gumira ezt találtam. Valahol mindig van akció. Egy új Fulda, Uniroyal, Vredestein szerencsére nem kerül annyival többe, mint amennyivel jobb. És ez igaz a nyári gumikra is.

Szóval szerintem személyautóra egyértelműen nem. Inkább autózz 1-2 tankkal kevesebbet új gumikon, de azt nyugodtan. Futózottat csak teher/haszon/munkagépekre.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok...

Lenne 4Db gyári opel alufelnim 6"x15" 5x110 lyukusztással,

van rajta gumi is 195/60x15-ös,de kopottak.

amit eladnék vagy elcserélnék.Szinte sérülésmentes,esetleg apróbb kacokkal.

http://www.vatera.hu/opel_alufelni_5x110_15_1445732459.html

Továbbá lemezfelni is 13-15"-os, téli-nyári gumival.

Érdeklődj...

Szólj,hogy opel fórumos... :-)

danyi82@citromail.hu

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.