Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Nem célszerű eltérni nagyon a gyári mérettől, így 195/60R15. A kinézet az egy más kérdés. A 15"-on a 195/50R15 vagy kisebb mutatna jól, az viszont nagyon kicsi átmérőben erre az autóra. Igazából ha adott a 15" akkor nincs sok varia, 185/65, 195/60 vagy esetleg még a 205/55 és 205/60 határesetként.

köszsönöm!

Link to comment
Megosztás:

Nekem 185-ös van és elég virslinek hat, de bőven elég az autóra célszerűség szempontjából. 195-el szerintem már jól néz ki teljesen.

Csak sikerül meg bizniszelnem a sráccal a kerekeket.Azon 215/45R17 van.Pénteken megyek próbára,majd kiborul,hogy ,hogy néz ki.

Link to comment
Megosztás:

hát én lemértem a kerékív magasságát a talajhoz képest (persze ez függ a gumimérettől és a guminyomástól), de nekem elöl 62cm, hátul pedig 64cm

lemérettem az egyik haverral az ő G astra kombi magasságát, hát neki mindkettő kb. 66cm, úgyhogy akkor nekem kb 40/20-as ültetésem van

félek, hogy oda előre nem fog beférni a 7.5xR16ET35 :D

mi a gyári 16os alufelni mérete? 6.5xR16 vagy 7xR16? bár nekem inkább az ET35 miatt fog kilógni...

Link to comment
Megosztás:

lemérettem az egyik haverral az ő G astra kombi magasságát, hát neki mindkettő kb. 66cm, úgyhogy akkor nekem kb 40/20-as ültetésem van

félek, hogy oda előre nem fog beférni a 7.5xR16ET35 :D

mi a gyári 16os alufelni mérete? 6.5xR16 vagy 7xR16? bár nekem inkább az ET35 miatt fog kilógni...

befér az! nekem is volt fenn 7.5 széles 16 et35 40es öltetés mellett! :lol:

Link to comment
Megosztás:

ja hát kérem, ahol nem esik a hó :D

Két napja nem esett!Ma meg... :lol:

A következő képek ne hasonló témában legyen feltöltve: 1 :D 2

Nyáron szeretnék az Astrára valami egyszerűbb alufelnit venni!A kérdés,hogy 1.2-es motorral szerelthez milyen felni és gumi méret lenne szerintetek jó,

amivel azért hamarabb eléri a 90-et sebességben,mint decibelben?

Link to comment
Megosztás:

Nyáron szeretnék az Astrára valami egyszerűbb alufelnit venni!A kérdés,hogy 1.2-es motorral szerelthez milyen felni és gumi méret lenne szerintetek jó,

amivel azért hamarabb eléri a 90-et sebességben,mint decibelben?

Inkább skálázd át a km órát! :D

Link to comment
Megosztás:

most akkor más van fenn neked elöl, mint hátul? vagy mindkettő 205/50?

sajnos elől 205/55

hátul 205/50, de sajna az a 2 kukás... :D

Úgyhogy sűrgősen keresek 2db 195/55 vagy 205/50 16os gumit, egy szezont futottat!!!

De még gondolkodom a 2db újon! Pirreli 195ös 21000ft/db

Link to comment
Megosztás:

sajnos elől 205/55

hátul 205/50, de sajna az a 2 kukás... :D

Úgyhogy sűrgősen keresek 2db 195/55 vagy 205/50 16os gumit, egy szezont futottat!!!

De még gondolkodom a 2db újon! Pirreli 195ös 21000ft/db

kereshetnél nekem is 4db 1-2 szezont kibíró 205/50-t :lol:

Link to comment
Megosztás:

Inkább skálázd át a km órát! :lol:

Kössz,de nem olvastad végig figyelmesen! :D Ne a gumik és felni által legyen gyorsabb és hamarabb 90-en,hanem olyan méretű felnit,rá való gumival keresnék, ami nem fogja még jobban vissza ezt az "erőművet

Ha nincs ilyen,elviszem egy "énektanárhoz",majd az felskálázza! :D

Link to comment
Megosztás:

Kössz,de nem olvastad végig figyelmesen! :D Ne a gumik és felni által legyen gyorsabb és hamarabb 90-en,hanem olyan méretű felnit,rá való gumival keresnék, ami nem fogja még jobban vissza ezt az "erőművet

Ha nincs ilyen,elviszem egy "énektanárhoz",majd az felskálázza! :lol:

Most milyen méretű van rajta?

Ennek a mocinak elég nagy nyűg ez az autó. Nem a gumi fogja vissza.

Link to comment
Megosztás:

Nyáron szeretnék az Astrára valami egyszerűbb alufelnit venni!A kérdés,hogy 1.2-es motorral szerelthez milyen felni és gumi méret lenne szerintetek jó,

amivel azért hamarabb eléri a 90-et sebességben,mint decibelben?

Ha visszaolvasol, volt róla szó: 195/60R15 vagy 185/65R15. 15-ösnél kisebb alufelnit szerintem nem érdemes venni, mert csúnya.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.