Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Sziasztok! Gondot okoz, ha 6*15-ös ET49-es gyári felni helyett 6,5*15-ös ET35-ös felnit rakok föl? A gumi 185-ös maradna. Beleakadna valahová? Elérne valamit?

ET kalkulátor szerint 20,35mm-el lenne kijjebb.

Hali!

Nekem 7*16 ET35 195/55 gummával.

Nincs vele gond. Gondolom 15"-os még jobb!

Link to comment
Megosztás:

Kis korrekció az előbb leírtakhoz:

valójában volt hogy bekoszolt a hátsó ív a gummába, de csak az elhasznált lengéscsillapító miatt.

Tehát arra érdemes egy pillantást vetni előtte!

Gondolom az ET35 a felső határt súrolja széria futóművel.

Az övé keskenyebb fél collal, úgy biztos elfér. Az kb. 6milliméter mindkét oldalon.

Link to comment
Megosztás:

17X7.5" ET35 felnikkel van valakinek tapasztalata? 16-osban volt régen 7.5" széles, de ott a gumi is kicsit nagyobb volt a váltóméretnél és bizony 5 személlyel huppanóknál volt, hogy hátul beleért. (Most már azt is tudom, hogy a hátsó lökhárító felfogatója nem tetszett neki)

205/45R17 tűnik szimpatikusnak (ez a váltó), viszont 195/45R17-nél az oldalfalak kicsit befelé dőlnek és így talán elöl se ér bele a perem, mint pl itt:

00551298374671.jpg

Hátul a lökös felfogató még megoldható, hogy ne érjen bele, de elől szélességre kevesebb hely van, ott inkább a perem félős. No meg persze ültetve is lesz (állítható futóművel).

Szóval a 195-öst érdemesebb vagy jó lesz a 205 is? Utóbbi azért gyakoribb és olcsóbb is.... Vagy nem véletlen használnak sokan 205/40-et a 205/45 helyett?

Így tehát a dillema:

195/45R17 vagy

205/40R17 vagy

205/45R17

Szélesebb gumival (7.5" felni szélességnél, ET35-el) nem is kísérleteznék.

Link to comment
Megosztás:

17X7.5" ET35 felnikkel van valakinek tapasztalata? 16-osban volt régen 7.5" széles, de ott a gumi is kicsit nagyobb volt a váltóméretnél és bizony 5 személlyel huppanóknál volt, hogy hátul beleért. (Most már azt is tudom, hogy a hátsó lökhárító felfogatója nem tetszett neki)

205/45R17 tűnik szimpatikusnak (ez a váltó), viszont 195/45R17-nél az oldalfalak kicsit befelé dőlnek és így talán elöl se ér bele a perem, mint pl itt:

http://imuplo.com/00551298374671.jpg

Hátul a lökös felfogató még megoldható, hogy ne érjen bele, de elől szélességre kevesebb hely van, ott inkább a perem félős. No meg persze ültetve is lesz (állítható futóművel).

Szóval a 195-öst érdemesebb vagy jó lesz a 205 is? Utóbbi azért gyakoribb és olcsóbb is.... Vagy nem véletlen használnak sokan 205/40-et a 205/45 helyett?

Így tehát a dillema:

195/45R17 vagy

205/40R17 vagy

205/45R17

Szélesebb gumival (7.5" felni szélességnél, ET35-el) nem is kísérleteznék.

Hali! Ha tudsz várni kb. két hetet, én felrakom a most vásárolt 7.5X17-es felnijeimet 205/45-ös gumikkal. A felni ET-je ugyan 47, de abból már lehet következtetni, hogy mennyi hely marad kifelé. Gyanítom, hogy hátra fogok berakni nyomtávszélesítőket, mert kicsit beljebb lesz a kerék, mint szeretném.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Én pedig 7,5x16 ET35-ös felnit szeretnék felrakni a G astrámra. A kérdés, hogy mekkora gumival?

205/55??

205/50??

205/45??

vagy valami más?

van pár centi ültetés, de nem szeretnék kerékívet szélesíttetni.

Esetleg tudtok vmi jó helyet használt gumira, mert az újra most nem futja <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Én pedig 7,5x16 ET35-ös felnit szeretnék felrakni a G astrámra. A kérdés, hogy mekkora gumival?

205/55??

205/50??

205/45??

vagy valami más?

van pár centi ültetés, de nem szeretnék kerékívet szélesíttetni.

Esetleg tudtok vmi jó helyet használt gumira, mert az újra most nem futja :D

Kessssssssssssssssssssss :D :) :D :D

én spec 195/45el jártam az F-en <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Én pedig 7,5x16 ET35-ös felnit szeretnék felrakni a G astrámra. A kérdés, hogy mekkora gumival?

205/55??

205/50??

205/45??

vagy valami más?

van pár centi ültetés, de nem szeretnék kerékívet szélesíttetni.

Esetleg tudtok vmi jó helyet használt gumira, mert az újra most nem futja <_<

205/50 jónak kellene lenni,de próba mutatja meg.Nekem caravánon is van ültetés,195/55R16 van rajta.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Ha tudsz várni kb. két hetet, én felrakom a most vásárolt 7.5X17-es felnijeimet 205/45-ös gumikkal. A felni ET-je ugyan 47, de abból már lehet következtetni, hogy mennyi hely marad kifelé. Gyanítom, hogy hátra fogok berakni nyomtávszélesítőket, mert kicsit beljebb lesz a kerék, mint szeretném.

Rendben, várom az infót és a képeket <_< Leginkább az elsőkre vagyok kíváncsi, hátul a lökhárító felfogatót leszámítva nem lesz gond nekem se szerintem. De azon viszont lehet, hogy neked is alakítani kell majd.

Link to comment
Megosztás:

Láttam

ez a tied vagy csak hirdeted?

fel lehet próbálni? :D csak mert félek, hogy nem fér be....

mi az ára?

igazándiból tartozik nekem a srác, tehát ergó mondhatjuk azt, hogy az enyém <_<

van amúgy másik 16osom is, de azt nem tudom milyen méret és felnin van :)

persze, de most nincs felnin, bár a kép azt mutatja :D

ha szimpatikus, akkor majd kitalálunk valamit :D

Link to comment
Megosztás:

igazándiból tartozik nekem a srác, tehát ergó mondhatjuk azt, hogy az enyém <_<

van amúgy másik 16osom is, de azt nem tudom milyen méret és felnin van :D

persze, de most nincs felnin, bár a kép azt mutatja :)

ha szimpatikus, akkor majd kitalálunk valamit :D

ha egy nyarat kibír és befér a helyére, akkor vevő vagyok rá

csak az a kérdés hogy tudjuk kipróbálni

Link to comment
Megosztás:

17X7.5" ET35 felnikkel van valakinek tapasztalata?

Ez engem is érdekelne, mert az ET-kalkulátor szerint ez a felni a 6x16-oshoz képest 33mm-rel lóg kijjebb a sárvédő alól, úgyhogy kíváncsi lennék ez vajon nem sok-e.

Azért kérdem, mert lenne most egy ilyen felni, ráadásul 215/45 R17-es gumikkal, bár én attól annyira nem félek hogy a sárvédőbe beleérne mert az enyém nincs ültetve.

Link to comment
Megosztás:

Na most megmondjátok: jó nagy suttyó parasztgyerek ez!

Szóval van róla kép, csak fingom nincs, hogy kell ide feltölteni! <_<

Én és a számítógép, hogy mondjam... nem vagyunk barátok!

Felteszed pl. a kepfeltoltes.hu -ra a rámutató linket pedig bemásolod ide.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.