Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Akkor mi van ha téli guminak is a 195/60 R15-öt rakom fel?

Most van egy 7 éves téli garnitúrám amit cserélni akarok, és arra gondoltam hogy 185/65 r15 helyett most 195/60R15-öt kéne felrakni.

Amelyiket jobb árban kapod azt vedd meg,amúgy télire a keskenyebb méretet szokták ajánlani :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Akkor mi van ha téli guminak is a 195/60 R15-öt rakom fel?

Most van egy 7 éves téli garnitúrám amit cserélni akarok, és arra gondoltam hogy 185/65 r15 helyett most 195/60R15-öt kéne felrakni.

Kis különbség lehet, a mindennapos használatban, nem is hiszem, hogy vennél észre érezhető külőnbséget, de téli guminak a 185/65 R15 G-astrára jobb döntés. (És álltalában ez szokott az olcsóbb is lenni)

Jól tapadó száraz úton a szélesebb gumival lehet fokozni a tapadást, de havon és latyakban fontos a nagyobb súly, az egységnyi felületen, tehát a keskenyebb gumi jobb.

Kérdez meg gumisokat, vagy csak olvasgass a neten, de a keskenyebb télinak jobb!

Náluk, fontos a jó tapadás, és télen elég kis virsli gumikat használnak:

http://static.origos.hu/s/img/i/0802/2008020714.jpg

Módosítva : merenyi85
Link to comment
Megosztás:

Kis különbség lehet, a mindennapos használatban, nem is hiszem, hogy vennél észre érezhető külőnbséget, de téli guminak a 185/65 R15 G-astrára jobb döntés. (És álltalában ez szokott az olcsóbb is lenni)

Jól tapadó száraz úton a szélesebb gumival lehet fokozni a tapadást, de havon és latyakban fontos a nagyobb súly, az egységnyi felületen, tehát a keskenyebb gumi jobb.

Kérdez meg gumisokat, vagy csak olvasgass a neten, de a keskenyebb télinak jobb!

Náluk, fontos a jó tapadás, és télen elég kis virsli gumikat használnak:

http://static.origos.hu/s/img/i/0802/2008020714.jpg

Hétköznapi használatra nyugodtan rakj fel 195/60R15-ös télit, nekem is az van. Nagyon jól elmegy hóban is, ha meg nincs hó, jobb is mint a 185-ös.

A linkelt Imprezán alighanem szöges gumi van, az azért más...

Link to comment
Megosztás:

Ahhoz, hogy biztonságosan használd a kerekeket hány mm menetet kell tudni betekerni a csavarból? Remélem érthető a kérdés :icon1:

(felraktam az alufelnit a gyári lemezhez kapott csavarokkal, előtte megkérdeztem gumis ismerőst, aki azt mondta, hogy az esetek nagy többségében megfelelő a gyári csavar (tesóméknál is így van, csak suzukin))

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szereztem ma 16"-os gyári alufelnit 205/50 R16-os Nexen nevezetű gumi van rajta.Az a baj,hogy nem volt ráírva melyik hol volt,és nem forgásirányos a gumi.Azt kitudom találni melyik volt elöl-hátul,csak azt nem tudom melyik a jobb oldali meg a bal.Gumis ránézésre megtudja mondani? Gondolom nem tesz neki jót,ha felcserélem az oldalakat.Ezt a pár hónapot kihúzza még jön a tél.Jövőre majd veszek rá új gumikat.Nem tudjátok mi a színkódja a gyári ezüst felninek?Jó lenne újrafényezni,van rajta egy pár karc.

Link to comment
Megosztás:

Szereztem ma 16"-os gyári alufelnit 205/50 R16-os Nexen nevezetű gumi van rajta.Az a baj,hogy nem volt ráírva melyik hol volt,és nem forgásirányos a gumi.Azt kitudom találni melyik volt elöl-hátul,csak azt nem tudom melyik a jobb oldali meg a bal.Gumis ránézésre megtudja mondani? Gondolom nem tesz neki jót,ha felcserélem az oldalakat.Ezt a pár hónapot kihúzza még jön a tél.Jövőre majd veszek rá új gumikat.Nem tudjátok mi a színkódja a gyári ezüst felninek?Jó lenne újrafényezni,van rajta egy pár karc.

Pont a tőled kapott Dunlop gumik miatt tudom erre a kérdésre a választ. :)

Szóval a Te volt Dunlopjaid sem forgásirányosak és krétás nyíllal sem volt jelölve az irány. Azonban a gumik szélén volt egy krétás jelölés, ami mindösszesen csak egy vonás volt, egy egyenes vonal, ami gumis nyelven a külső oldalt jelöli. Ennyi infóból már ugye kikövetkeztethető a forgásirány. Az egyik guminál viszont hiányzott ez a jelölés, nem találtuk egyik oldalon sem. A gumis ekkor pedig végighúzta a tenyerét a futófelületen. Természetesen párhuzamosan, nem keresztbe merőlegesen. Amelyik irányban símán tudta húzni a kezét, az volt a forgásirány. A másik irányban pedig picit akadozott a tenyere.

Link to comment
Megosztás:

Pont a tőled kapott Dunlop gumik miatt tudom erre a kérdésre a választ. :)

Szóval a Te volt Dunlopjaid sem forgásirányosak és krétás nyíllal sem volt jelölve az irány. Azonban a gumik szélén volt egy krétás jelölés, ami mindösszesen csak egy vonás volt, egy egyenes vonal, ami gumis nyelven a külső oldalt jelöli. Ennyi infóból már ugye kikövetkeztethető a forgásirány. Az egyik guminál viszont hiányzott ez a jelölés, nem találtuk egyik oldalon sem. A gumis ekkor pedig végighúzta a tenyerét a futófelületen. Természetesen párhuzamosan, nem keresztbe merőlegesen. Amelyik irányban símán tudta húzni a kezét, az volt a forgásirány. A másik irányban pedig picit akadozott a tenyere.

Köszi.Akkor majd holnap megsimogatom a gumikat :)Ha nem érzek semmit leviszem a gumishoz.Nem sok minta van már rajta kb.4 mm.A céges Saxon 2 évig fordítva volt felrakva az egyik téligumi,pedig azon rajtavolt a nyíl.Nem lett semmi baja.Mikor levette a gumis kidobtam mindet,mert a főnök felrakatta volna megint.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A gyári 5/110/65 16x6.5 ET38-45 felni és 205/50 R16 gumi helyett kellene valami hasonló paraméterekkel rendelkező megoldás,

amit eddig sikerült megtudnom hogy elvileg a H Astra 5/110/65 16x6.5 ET37 és a C Vectra 5/110/65 16x6.5 ET41 jó lehet hozzá.

Találtam pár gumi méretet is, ezekből melyiket érdemes felrakni téligumi gyanánt?

  • 185/55
  • 185/60
  • 195/50
  • 195/55

Üdv

Módosítva : Tom86
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A gyári 5/110/65 16x6.5 ET38-45 felni és 205/50 R16 gumi helyett kellene valami hasonló paraméterekkel rendelkező megoldás,

amit eddig sikerült megtudnom hogy elvileg a H Astra 5/110/65 16x6.5 ET37 és a C Vectra 5/110/65 16x6.5 ET41 jó lehet hozzá.

Találtam pár gumi méretet is, ezekből melyiket érdemes felrakni téligumi gyanánt?

  • 185/55
  • 185/60
  • 195/50
  • 195/55

Üdv

Van egy szett irmscher 16os alum meg mostanra ok 195/55 telivel. vagy jo 195/50 kulon. irj privit
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A gyári 5/110/65 16x6.5 ET38-45 felni és 205/50 R16 gumi helyett kellene valami hasonló paraméterekkel rendelkező megoldás,

amit eddig sikerült megtudnom hogy elvileg a H Astra 5/110/65 16x6.5 ET37 és a C Vectra 5/110/65 16x6.5 ET41 jó lehet hozzá.

Találtam pár gumi méretet is, ezekből melyiket érdemes felrakni téligumi gyanánt?

  • 185/55
  • 185/60
  • 195/50
  • 195/55

Üdv

195/55 és a 185/60 a váltóméret 16" ban tehát ezek közűl valamelyik,de az utóbbi nem túl gyakori méret <_<

Én télre inkább 15" választanék 185/65 vagy 195/60 gumival :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

195/55 és a 185/60 a váltóméret 16" ban tehát ezek közűl valamelyik,de az utóbbi nem túl gyakori méret <_<

Én télre inkább 15" választanék 185/65 vagy 195/60 gumival :icon1:

Köszönöm a tippet, 185/60-at nem néztem még :icon1:

308as fekre nem megy fel a 15

Talán hátra még felmenne, bár úgy elég érdekesen mutatna :icon1:

Módosítva : Tom86
Link to comment
Megosztás:

Van egy garnitúra téli gumim amit most eladok.Ezek a gyári felnin vannak.A vevő meg szeretné venni a felniket is, de nem tudom hogy mennyit kérjek értük.Mennyit érnek ezek?Szépek, semmi bajuk sincsen most novemberben lesznek 7 évesek.Rozsda sincsen egyiken sem szép a festés is ha le vannak mosva.

Link to comment
Megosztás:

Van egy garnitúra téli gumim amit most eladok.Ezek a gyári felnin vannak.A vevő meg szeretné venni a felniket is, de nem tudom hogy mennyit kérjek értük.Mennyit érnek ezek?Szépek, semmi bajuk sincsen most novemberben lesznek 7 évesek.Rozsda sincsen egyiken sem szép a festés is ha le vannak mosva.

Én 2 éve 4000Ft/db áron vettem és szintén teljesen hibátlanok voltak. Jelenleg ennyi az új ára.

Módosítva : Probert
Link to comment
Megosztás:

Nem is gondoltam, hogy csak ennyibe kerül egy lemezfelni, azt hittem több! Még a végén elgondolkozom, hogy a felújjítás helyett inkább vegyek-e újat, melyik érné meg?

Hacsak nem ütnek nagyon akkor azért egy újrafestetés jóval olcsóbban kijön mint négy új felni. Én most újíttatom fel a télen használt felnijeimet. Éppen ma vittem el őket söréteztetni. Ez kb. négy-ötezer lesz, plusz a festés. Ezüst színre akarom majd fújatni őket.

Máskor itt valaki KTL technologiával festette le a felnijeit. Azt hiszem tizenegynéhány ezerért csinálták.

Link to comment
Megosztás:

Egyáltalán nem ütnek! Viszont itt Pesten gondolom magasabb árakon dolgoznak. :inquisitive:

Nem tud valaki Budapesten "bejáratott" gumist, aki értelmesen, reális áron felújjítaná a lemezfelniket?

Hacsak nem ütnek nagyon akkor azért egy újrafestetés jóval olcsóbban kijön mint négy új felni. Én most újíttatom fel a télen használt felnijeimet. Éppen ma vittem el őket söréteztetni. Ez kb. négy-ötezer lesz, plusz a festés. Ezüst színre akarom majd fújatni őket.

Máskor itt valaki KTL technologiával festette le a felnijeit. Azt hiszem tizenegynéhány ezerért csinálták.

Link to comment
Megosztás:

Egyáltalán nem ütnek! Viszont itt Pesten gondolom magasabb árakon dolgoznak. :inquisitive:

Nem tud valaki Budapesten "bejáratott" gumist, aki értelmesen, reális áron felújjítaná a lemezfelniket?

Valaki tavaly télen porszóratta a felnieit, nagyon szépek lettek talán 10-15e Ft között fizetett érte. Miért gumist keresel? Miért nem egy olyan műhelyt ahol porfestenek?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Valaki tavaly télen porszóratta a felnieit, nagyon szépek lettek talán 10-15e Ft között fizetett érte. Miért gumist keresel? Miért nem egy olyan műhelyt ahol porfestenek?

Én tegnap kérdeztem a srácot ahol tegnap homokszóróztattam. Azt mondta a motorfelnire, hogy a két darab 20-25e cakk-pakk.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.