Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Én most vettem gyári alufelniket. Ilyet mint ami a hirdetésben van csak 4x100-ast.

http://olx.hu/hirdetes/opel-16-os-gyari-irmscher-alufelni-gumikkal-astra-g-astra-h-zafira-a-ID2eKl3.html#c99afb9468

Ha választani kellene akkor csakis gyári felni. Egy baja van annak amit írtál, hogy 17"-os. Nagyon vigyázni kell rá! Elég a 16"-os.

Szerintem az opel gyári felnik nagyon szépek. Most már van belőlük választék is. Nem írtad az osztókör méretét, de itt van két hirdetés is.

http://olx.hu/hirdetes/elado-16-os-gyari-opel-alufelnik-4x100-ID2bqGN.html#d7cecefc55

http://olx.hu/hirdetes/16-gyari-opel-4x100-hasznalt-alufelni-garnitura-ID2hsGX.html#a9bea5f2f8

Nekem volt Alessio felnim, nem egy erős fajta. Sok sérülés volt rajta.

VW ezt javítani kellene. Elvetném.

Ha gondolod akkor küldhetek képet az autómról a 16"-os felnikkel.

Igen ezeket én is néztem és én is hajlom inkább a 16" felé (pedig olyan szépek azok a 17-esek :cry: ) Ja és igen 4x100-as az osztóköröm.

Egy képet megköszönnék, kíváncsi vagyok. :)

Módosítva : pszaby
Link to comment
Megosztás:

Igen ezeket én is néztem és én is hajlom inkább a 16" felé (pedig olyan szépek azok a 17-esek :cry: ) Ja és igen 4x100-as az osztóköröm.

Egy képet megköszönnék, kíváncsi vagyok. :)

Akkor az Opc felnihez osztókör módosító is kell. A 17-es a méret miatt is macerás műszakin, én rendszerese a téli garnitúrával viszem. Viszont az mutat a legjobban, ezért nem beszélnélek le. A 215/45R17-es gumit valóban kisebbre kellene cserélni.

Olasz felnit nem vennék. A gyári 16-osok tartósak, és szépek is, kevésbé problémás mint a 17-es. Lehet hogy ha én is felpróbálnám az enyémre, azt mondanám hogy nem kell nagyobb.

Link to comment
Megosztás:

De, kell! ;)

Pontosabban attól függ, kinek mi a fontosabb, az esztétikum győz-e, vagy a praktikum?

A 17"-es felni szerintem még éppen ésszerű kompromisszum, annyira nagyon azért nem kell vigyázni vele (persze a kátyúkba azért nem muszáj belemenni, vagy ha már elkerülhetetlen, akkor nem árt előtte lassítani), de én pl. a 18"-ast is simán bevállalnám, igaz én hobbiautós vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Elég nagy dilemmába vagyok alufelni vásárlás ügyben.

Van 3 kiszemelt áldozat és nem tudok dönteni:

- 17" gyári corsa opc felni 215/45-ös 6mm-es conti gumikkal - 110e+futár

- 16" szintén Opel Alessio F1-es felni 205/55-ös kb. 5000km-es dunlop gumikkal - 90e+futár

- 16" off VW AEZ felni, ez helyben van és csak felni - kb. 45e. (a pereme kettőnek picit nyúzott)

Kb. ez a sorrend magamban és az érvek:

Az első nagyon tetszik, mert tényleg gyári felni és nagyon jól mutatna az astrán (láttam képet), csak a gumiktól félek, hogy nagy lesz az autóra, na nem azért, hogy nem megy rá hanem ezért, hogy lomha lesz vele az autó és lehet erősen megugrik a fogyasztásom is, nem beszélve a futóművem megterheléséről (sajnos nem a legjobb utakon járok.. :( )

A második egy jóval barátibb méretekkel rendelkező, de viszont az autón kevésbé jól mutató darab.

A harmadikra meg olyan gumit veszek amilyet akarok (205/45-re gondoltam, tudom nem váltóméret) plusz központosító gyűrű is kell még bele, de ez a verzió se állna meg 100 alatt (használt gumival).

Szerintetek?

Az biztos hogy a 17" mutat a legjobban a 205/45 gumimérettel még vállalható is :icon1:

A gyári 16" felnikkel az a bajom hogy a legtöbbnek 49 az ET-je,nagyon bennt van,nem mutat jól <_<

Én 16" ET37-el járok 195/55 gumikkal,így mutatós is és a futóművet se terheli túl :icon13:

de a 205/50 R16 is ok méret még használtba is ki lehet fogni vállalható garnitúrát,sztem ebben a méretben gondolkodj

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

Az biztos hogy a 17" mutat a legjobban a 205/45 gumimérettel még vállalható is :icon1:

A gyári 16" felnikkel az a bajom hogy a legtöbbnek 49 az ET-je,nagyon bennt van,nem mutat jól <_<

Én 16" ET37-el járok 195/55 gumikkal,így mutatós is és a futóművet se terheli túl :icon13:

de a 205/50 R16 is ok méret még használtba is ki lehet fogni vállalható garnitúrát,sztem ebben a méretben gondolkodj

Az ET-vel kapcsolatban teljesen igazad van. Az előző felnim ET38 volt. A mostani (gyári) ET49 és valóban benn van egy kicsit. Kellett egy pár nap, hogy megszokjam!

Link to comment
Megosztás:

Erre találták ki a nyomtávszélesítőt! :)

Nyomtávszélesítőn én is gondolkodom, de csak hátra. Ott néz ki furán, hogy beljebb van a gyári alufelni pereme. Debrecenben itt árulnak nyomtávszélesítőt hozzá, de csak 5mm-est. Nem tudom mennyit jelentene kinézetben. Én ezt kevésnek tartom. Az ára meg sok érte ennyiért szerintem. Ha valaki tud olcsóbban Debrecenben, ne tartsa magában. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Nyomtávszélesítőn én is gondolkodom, de csak hátra. Ott néz ki furán, hogy beljebb van a gyári alufelni pereme. Debrecenben itt árulnak nyomtávszélesítőt hozzá, de csak 5mm-est. Nem tudom mennyit jelentene kinézetben. Én ezt kevésnek tartom. Az ára meg sok érte ennyiért szerintem. Ha valaki tud olcsóbban Debrecenben, ne tartsa magában. :icon1:

Én, ha bemegyek a gumishoz (Weltgumi), tudok rendelni többféle szélességben, típusra.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én csak felpróbáltam az enyémre faterét, amikor csináltam a hátsódob rozsdátlanítást és szerintem jól néz ki rajt (használatról nem tudom beszámolni), attól függetlenül, hogy nem alu és 205/55-ös gumival van rajt. A gyári ET-je a 4x100-asnak 37, ezért szépen terpeszt. :)

H astra 16" acélfelni garnitúrát keresek veszettül minél olcsóbban, szépek 20-30 között mennek, de mivel én át akarom fényezni, mindegy az állapota. Homokfúvó van melóhelyen, festék is, szaktudás is, minden adott, ezért keresnék mondjuk 12-15-16 környékén garnitúrát valami lapukkantat. Aztán kap egy 205/55 R16 gummát és meg is lennék elégedve. Tényleg. Ha veszek egy garnitúra acélt dísztárcsával, van itt olyan, akit érdekel a dísztárcsa róla mondjuk 5e/4db-ért ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Elég nagy dilemmába vagyok alufelni vásárlás ügyben.

Van 3 kiszemelt áldozat és nem tudok dönteni:

- 17" gyári corsa opc felni 215/45-ös 6mm-es conti gumikkal - 110e+futár

- 16" szintén Opel Alessio F1-es felni 205/55-ös kb. 5000km-es dunlop gumikkal - 90e+futár

- 16" off VW AEZ felni, ez helyben van és csak felni - kb. 45e. (a pereme kettőnek picit nyúzott)

Találtam egy hirdetést! Ugyanilyen felniket vettem. Nagyon tetszik az autón, nem bántam meg! :)

http://olx.hu/hirdetes/gyari-4x100-gm-alufelni-6jx16-fulda-exelero-nyari-205-50-r16-87-v-2009-ID2auwZ.html#a4a517f271

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

Találtam egy hirdetést! Ugyanilyen felniket vettem. Nagyon tetszik az autón, nem bántam meg! :)

http://olx.hu/hirdetes/gyari-4x100-gm-alufelni-6jx16-fulda-exelero-nyari-205-50-r16-87-v-2009-ID2auwZ.html#a4a517f271

Igen ezt néztem én is.

De ma végre sikerült dönteni és sikerült szereznem egy patika állapotú 16"-os garnitúrát 6mm-es 205/55-ös Nokian gumikkal szerintem baráti áron és csak 40km-ert mentem érte. :icon13:

Holnap teszek fel egy képet, hogy hogyan mutat az autón. Most csak egy kis ízelítő:)

IMG_20140718_175236_www.kepfeltoltes.hu_
Link to comment
Megosztás:

Igen ezt néztem én is.

De ma végre sikerült dönteni és sikerült szereznem egy patika állapotú 16"-os garnitúrát 6mm-es 205/55-ös Nokian gumikkal szerintem baráti áron és csak 40km-ert mentem érte. :icon13:

Holnap teszek fel egy képet, hogy hogyan mutat az autón. Most csak egy kis ízelítő :)

IMG_20140718_175236_www.kepfeltoltes.hu_

Íme pár kép, hogy az autón hogy mutat. Nekem nagyon bejön. :)

P1000380_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P1000381_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_20140719_132452_www.kepfeltoltes.hu_
Ilyen volt ilyen lett:
ilyenvolt_ilyenlett_www.kepfeltoltes.hu_

Módosítva : pszaby
Link to comment
Megosztás:

Akkor mi van ha téli guminak is a 195/60 R15-öt rakom fel?

Most van egy 7 éves téli garnitúrám amit cserélni akarok, és arra gondoltam hogy 185/65 r15 helyett most 195/60R15-öt kéne felrakni.

Kb. semmi. A gyári nálam is 185/65r15 volt, most 195/65r15 van télinek, bár így könnyebben megtapad a hó a kerék és sárvédő közt, ezért inkább maradj a gyári méretnél, főleg, ha télen (is) sokat mész.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.