Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Tehát ET 35 ET 38 ezek jók? De akkor elvileg a gyári szélesséágtől szélesebb lesz, avagy kijebb fog lenni mint eredetileg...

És ha megpakolom a csomagtartót....nem fog beleérni ha leül a hátulja?

Semennyire. Az h uo legyen a felni kulso szele et55el erheto el, de ez felesleges. Legyen et35 vagy nagyobb es minden a legnagyobb rendben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Uff. Van valakinek valami jól bevált gumiápoló csodaszere amit használ és bevált?

Lassan lekapom a téli pacskert és ugy szeretném elrakni. Illetve mielőtt felkerül a nyári annak is adnék egy kicsit.

Obiban lehet kapni Kentaur szilikon sprayt, azt szoktam használni nálam bevált. 500ft körül van. A 4 kereket 2 szer át lehet vele fújni, ilyenkor elrakàskor 1 et mindig elhasznàlok.

Link to comment
Megosztás:

Milyen gumik ezek? Ismerőseim közül többen - mintázattól függetlenül - a Pirelli nyárijait szidták, hogy elhangosodnak. Elég zavaró tud ez lenni...

Szerintem a 2008-as még a határon van, én most cserélem a 2006-os régi nyári garnitúrámat, a repedezések miatt már nem mernék vele többet, pedig a bordamélység alapján lenne benne még élet (viszont a futófelület is elkeményedett már...).

Tegnap elfogyott az 5 creditem:)Good Year NCT 5 ami most van.Eléggé búgós.Újkorában halk volt. Én Prevent gumiápolóval szoktam befújni a gumikat.

Módosítva : Geopake
Link to comment
Megosztás:

Tehát ET 35 ET 38 ezek jók? De akkor elvileg a gyári szélesséágtől szélesebb lesz, avagy kijebb fog lenni mint eredetileg...

És ha megpakolom a csomagtartót....nem fog beleérni ha leül a hátulja?

Nekem 7" széles és ET38. Semmi gond!

Egészségügyi glicerin! Ennél jobb gumiápoló nem kell.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nyári gumi vásárlás előtt állok és nézegetem a gumikat. Eredetileg 195/60R15-ben gondolkodtam : http://startgumi.hu/tyresearch.php?w=195&h=60&d=15&b=52&t%5B%5D=1&s%5B%5D=1

Viszont meglepetéssel tapasztaltam, hogy a 195/65 R15 az majd 3000Ft-al olcsóbb darabonként : http://startgumi.hu/tyresearch.php?w=195&h=65&d=15&b=52&t%5B%5D=1&s%5B%5D=1

A kérdésem az lenne, hogy ez normális vagy csak valami helyi akció lehet? Mi lehet az oka az árkülönbségnek, mert ha jól gondolom az olcsóbba különben több "anyag" van, mivel ballonosabb.

Tudom, hogy ez utóbbi nem váltóméretem (195/65 R15), de jelenleg a téli gumim is ilyen már 5 éve és semmi problémát nem tapasztaltam. Még egy olyan tudatlanságból fakadó kérdésem lenne, hogy ne adja ég, de valami baleset ér, akkor számít, hogy ez nem váltóméret?

Köszi előre is.

u.i.: mellesleg a konkrét típusról mit gondoltok ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a Fulda EcoControl gumival van-e valakinek tapasztalata? Egész jókat írnak róla és árban is egész kedvező. évi 15.000km-t megyek ebból közel 5-6e a téli kerekekkel, így mondok sokat 10E km évente a nyári gumiba így szerintem felesleges nekem a full kategória. Ebből a évi 15e-ből is sok a város. Szóval van-e valakinek tapasztalata vele. A másik, hogy a 195/65 elfér-e a kerékjáratban. Mert ugye a/60 való hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Nekem gond nélkül befér :-), ezért és a kedvezőbb ára miatt is gondolkodom benne.

Sziasztok. Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a Fulda EcoControl gumival van-e valakinek tapasztalata? Egész jókat írnak róla és árban is egész kedvező. évi 15.000km-t megyek ebból közel 5-6e a téli kerekekkel, így mondok sokat 10E km évente a nyári gumiba így szerintem felesleges nekem a full kategória. Ebből a évi 15e-ből is sok a város. Szóval van-e valakinek tapasztalata vele. A másik, hogy a 195/65 elfér-e a kerékjáratban. Mert ugye a/60 való hozzá.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem 7" széles és ET38. Semmi gond!

Egészségügyi glicerin! Ennél jobb gumiápoló nem kell.

Én is ilyen löttyel kenem a gumikat. :)

Mellesleg ugyanilyen alupapucsaim vannak nekem is,(méret ugyanilyen) :)

Módosítva : bocs
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nyári gumi vásárlás előtt állok és nézegetem a gumikat. Eredetileg 195/60R15-ben gondolkodtam : http://startgumi.hu/tyresearch.php?w=195&h=60&d=15&b=52&t%5B%5D=1&s%5B%5D=1

Viszont meglepetéssel tapasztaltam, hogy a 195/65 R15 az majd 3000Ft-al olcsóbb darabonként : http://startgumi.hu/tyresearch.php?w=195&h=65&d=15&b=52&t%5B%5D=1&s%5B%5D=1

A kérdésem az lenne, hogy ez normális vagy csak valami helyi akció lehet? Mi lehet az oka az árkülönbségnek, mert ha jól gondolom az olcsóbba különben több "anyag" van, mivel ballonosabb.

Tudom, hogy ez utóbbi nem váltóméretem (195/65 R15), de jelenleg a téli gumim is ilyen már 5 éve és semmi problémát nem tapasztaltam. Még egy olyan tudatlanságból fakadó kérdésem lenne, hogy ne adja ég, de valami baleset ér, akkor számít, hogy ez nem váltóméret?

Köszi előre is.

u.i.: mellesleg a konkrét típusról mit gondoltok ?

Akkor már inkább vegyél 185/65 R15-öst az még olcsóbb,és legalább váltómérete a 195/60-nak

Link to comment
Megosztás:

Obiban lehet kapni Kentaur szilikon sprayt, azt szoktam használni nálam bevált. 500ft körül van. A 4 kereket 2 szer át lehet vele fújni, ilyenkor elrakàskor 1 et mindig elhasznàlok.

Ma voltam gumisnál, jól ismerem. Rákérdeztem, hogy mit ajánl, volt nála ugyan mindenféle kence, de azt mondta szilikon tartalmút semmiképpen se. A guminak sem jó és nem mellékesen különösen rákkeltő, tehát nekünk sem. Azt ajánlotta alaposan takarítsam le, és jól szellőző száraz helyen, lesötétítve tároljam, igy nagy baj nem lehet. Régebben is igy csináltam nem volt gond, mindössze a guminak akartam jót.

Link to comment
Megosztás:

Akkor már inkább vegyél 185/65 R15-öst az még olcsóbb,és legalább váltómérete a 195/60-nak

Jogos, azért gondolkodtam nagyobb méretben, mert a 185/65 r15-öt kicsinek érzem, abban az értelemben hogy szinte elveszik a kerékjáratban a 195/60 vagy /65-höz képest ... nah majd jól kitalálom még ...
Link to comment
Megosztás:

Jogos, azért gondolkodtam nagyobb méretben, mert a 185/65 r15-öt kicsinek érzem, abban az értelemben hogy szinte elveszik a kerékjáratban a 195/60 vagy /65-höz képest ... nah majd jól kitalálom még ...

Nekem a G Atsran a 185/65 15 még egész jól mutat. Látnád ugyan ezt e méretet egy Scenicen :D gyönyörű

Link to comment
Megosztás:

Nekem a téli 185-ös a nyári meg 195-ös.Nem sok különbséget veszek észre a kerékjárati dobban.Na meg nem is nézegetem:)

Sokat én sem nézegetem:-), viszont a téli gumim 195/65 (ezzel vettem 5 éve és akkor még nem vágtam a váltóméret dolgot) és ősszel-tavasszal amikor fel és le kerül mindig rádöbbenek, hogy mennyivel jobban néz ki szerintem a nagyobb gumival, aztán el is felejtem egy fél évig:-D. Mivel pont cserélnem kell gondoltam futok vele egy kört viszont ezt a felárat sokallom.

Valamilyen jogszabály különben tiltja hogy eltérjek a váltómérettől?! Mint pl. a xenon beszerelése mosó nélkül vagy hasonló amit műszaki nál sem vesznek jónéven. Köszi:-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.