Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

nincs ezzel semmi gond :)

megoszlanak a vélemények róla ;)

nekem tetszik :)

szerk.: élőben egy kicsit másmilyen , kíváncsi vagyok én is rá hogy milyen lesz az összkép ha rajta van .

Én is hasonlóban gondolkodom, csak feketével, és kevés ezüst effekttel... :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Ha sikerül megállapodnunk, akkor szívesen átvenném őket. Egyébként milyen széles az a felnid, aminél beleért a sárhányóba a gumi? (Mondjuk nekem ránézésre nem lenne kint ennyire a felni a +2cm-rel, mert 6" széles a felni.)

Megvannak :) Van hozzá 8db hosszabb csavarom is.

Képeket itt találsz: https://plus.google.com/photos/112753622796185137843/albums/5983507214394407841

Alumíniumból van esztergálva. Súlya 690g/db

A központosító rész is ki van alakítva, mind kívülre, mind belülre.

Festést igényel :) Nekem fekete Hamerittel volt lefestve.

Ha érdekel: urbanjozsi kukac gmail pont com

Link to comment
Megosztás:

Igyekszem kellő előrelátással közlekedni, a fekvőrendőrök előtt is mindig megálltam majd egyesből újra indultam, pedig azokat sem jelzi tábla. Ismeretlen helyen ritkán járok a Coupéval, ha meg igen akkor nem megyek százzal.

Előrelátással közlekdni...ez becsületes, de amit mond cartársunk..sajnos nemcsak kedves hazánkban, ..de itthon extra nagy fényt kap...

4 személy csomagok...90km/h előtted autó . annyit látsz amilyen messze van tőled...majd észleled, hogy kicsit puhán huppan az előtted járó autó. Aztán fékezel kicsit súly előre, és már benne is vagy te is, fékről vissza a hátulja gyönyörűen le aztán fel a huppanóból kifelé...:) Nekem az off 306-nál volt ez, ugyanis ott peremvédős gumit vettem rá, és széles felniken egy csöppet beleért.....mivel a teleszkópok sem voltak a legmegfelelőbbek rá....

Link to comment
Megosztás:

Ismeretlen helyen ritkán járok a Coupéval, ha meg igen akkor nem megyek százzal.

Előrelátással közlekedni...ez becsületes, de amit mond cartársunk..sajnos nemcsak kedves hazánkban, ..de itthon extra nagy fényt kap...

4 személy csomagok...90km/h előtted autó . annyit látsz amilyen messze van tőled...majd észleled, hogy kicsit puhán huppan az előtted járó autó. Aztán fékezel kicsit súly előre, és már benne is vagy te is, fékről vissza a hátulja gyönyörűen le aztán fel a huppanóból kifelé... :)

Ez nagyon jó összefoglaló volt! :icon13:

Ha ismeretlen helyen nem mész 100-al, és ezt be is tartod............... hát le a kalappal

Link to comment
Megosztás:

Ez nagyon jó összefoglaló volt! :icon13:

Ha ismeretlen helyen nem mész 100-al, és ezt be is tartod............... hát le a kalappal

Különösebben nem nehéz betartanom, lévén nekem a Coupé csak hobbiautó, ergo ritkán használom, ellenben a munkám meg olyan hogy céges autókkal rendszeresen járom a környéket, így tudom hogy merre milyen utakra lehet számítani.

Link to comment
Megosztás:

....használt min:5 mm profilmélységű prémium nyárigumit keresgélek és kevés a megfelelő 195/60R15 méretű :(...

Lassan elindul majd a nyárigumi „akciózás”.

Csak szétnéztem egy percre a neten, és 68 ezerért már elérhető a ContiPremiumContact5, új, házhozszállítással, 185/65R15-ben.

Ez azért elég baráti ár (persze +gumis szerelési díja).

Link to comment
Megosztás:

Lassan elindul majd a nyárigumi „akciózás”.

Csak szétnéztem egy percre a neten, és 68 ezerért már elérhető a ContiPremiumContact5, új, házhozszállítással, 185/65R15-ben.

Ez azért elég baráti ár (persze +gumis szerelési díja).

Azért inkább 195/60-at tegyél rá. ;)

Link to comment
Megosztás:

Lassan elindul majd a nyárigumi „akciózás”.

Csak szétnéztem egy percre a neten, és 68 ezerért már elérhető a ContiPremiumContact5, új, házhozszállítással, 185/65R15-ben.

Ez azért elég baráti ár (persze +gumis szerelési díja).

Szia! Linket, boltot tudsz írni? Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

ha alufelnit szeretnék venni milyen adatokat kell figyeljek? Mi a gyári felni adat? 6,5x15 4x100 ET38?

Jelenleg annyit tudok róla hogy Astra G-n volt 15" 4*100-as 185/65 R15-ös gumival. Köszi.

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1/p180x540/1974991_283314218483971_1367379112_n.jpg

Szerk: újabb infó ET 38. Akkor ez eredetivel meggyező méretű felni?

Módosítva : kobraCode
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

ha alufelnit szeretnék venni milyen adatokat kell figyeljek? Mi a gyári felni adat? 6,5x15 4x100 ET38?

Jelenleg annyit tudok róla hogy Astra G-n volt 15" 4*100-as 185/65 R15-ös gumival. Köszi.

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1/p180x540/1974991_283314218483971_1367379112_n.jpg

Szerk: újabb infó ET 38. Akkor ez eredetivel meggyező méretű felni?

Helló!

G Astrára 6x15 ET49 a gyári felni mérete. Tehát ha a linkelt felni ET38-as, akkor nem a gyárival megegyező ET-jű, kijjebb fog lógni 11-mm-rel, mint a gyári. (ha 6" széles) Ergo jobban fog kinézni, de mint azt hosszasan ecseteltük vagy 2 oldallal ezelőtt, jobban eszi a csapágyakat. (Persze, h mennyivel, azt nem tudjuk.)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

....használt min:5 mm profilmélységű prémium nyárigumit keresgélek és kevés a megfelelő 195/60R15 méretű :(...

Nyugodtan felrakhatod, nem valószínű, h bármi kárt okoznál vele... Max kicsit érdekesen nézne ki a 2,5cm átmérőkülönbség miatt, ill. az óra is csalni fog kb. 5%-ot a meglévő 5%-on felül... :)

Módosítva : Alex75
Link to comment
Megosztás:

Olcsóbb az igaz, de szűkebb, még a 195 is elég vékonyka. És a 185 nem tapad úgy mint a 195, kisebb felület.... Spórolni a gumi méreten nem kellene.

De tuti jobban tapad, mint mondjuk egy 205-ös linglong. Normális közlekedésre tökéletesen alkalmas, gyárilag is jött ki ezzel a szélességgel. Sőt, még 175-tel is... Ha a gyár ki merte adni ekkorával, akkor olyan túl nagy gondot nem okozhat, nem igaz? ;)

Link to comment
Megosztás:

De tuti jobban tapad, mint mondjuk egy 205-ös linglong. Normális közlekedésre tökéletesen alkalmas, gyárilag is jött ki ezzel a szélességgel. Sőt, még 175-tel is... Ha a gyár ki merte adni ekkorával, akkor olyan túl nagy gondot nem okozhat, nem igaz? ;)

Én kiböktem most egy oldalt, és egy gumimárkát. Azonos típus, és az árak nem, vagy csak minimálisan térnek el a 185 és 195 esetében...

http://www.gumitop.hu/?meret_szelesseg_select=185&meret_perszam_select=65&meret_collmeret_select=15&meret_marka_select=BRIDGESTONE&jarmu_tipus%5B%5D=Szem%C3%A9lyg%C3%A9pkocsi&ideny%5B%5D=Ny%C3%A1ri&option=com_virtuemart&page=shop.browse&Itemid=26&szuro=meret&fokateg=10

http://www.gumitop.hu/?meret_szelesseg_select=195&meret_perszam_select=60&meret_collmeret_select=15&meret_marka_select=BRIDGESTONE&jarmu_tipus%5B%5D=Szem%C3%A9lyg%C3%A9pkocsi&ideny%5B%5D=Ny%C3%A1ri&option=com_virtuemart&page=shop.browse&Itemid=26&szuro=meret&fokateg=10

Módosítva : imy
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

pontosan mekkora a gyári alufelni méret?

Most annyit tudok, hogy 4x100 de et?

Az et szám mindegyik 4x100-as astra g kocsira egyforma?

És a másik, hogy most 195.60.15 van rajta.

Maradjak ennél a méretnél vagy mehet rá mondjuk 205.60.15?

Bàr nem tudom, hogy van-e értelme eltérni a gyári mérettől?

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

pontosan mekkora a gyári alufelni méret?

Most annyit tudok, hogy 4x100 de et?

Az et szám mindegyik 4x100-as astra g kocsira egyforma?

És a másik, hogy most 195.60.15 van rajta.

Maradjak ennél a méretnél vagy mehet rá mondjuk 205.60.15?

Bàr nem tudom, hogy van-e értelme eltérni a gyári mérettől?

Köszi a segítséget!

Szia,

pont erre kaptam választ 5 hozzászólással feljebb. 6x15 ET49 a gyári felni mérete.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

pontosan mekkora a gyári alufelni méret?

Most annyit tudok, hogy 4x100 de et?

Az et szám mindegyik 4x100-as astra g kocsira egyforma?

És a másik, hogy most 195.60.15 van rajta.

Maradjak ennél a méretnél vagy mehet rá mondjuk 205.60.15?

Bàr nem tudom, hogy van-e értelme eltérni a gyári mérettől?

Köszi a segítséget!

Ha szélesebbet akarsz, inkább 205/55R15 legyen. De én csak akkor tennék fel szélesebbet, ha a gyárinál szélesebb a felnim is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Olcsóbb az igaz, de szűkebb, még a 195 is elég vékonyka. És a 185 nem tapad úgy mint a 195, kisebb felület.... Spórolni a gumi méreten nem kellene.

Konkrétan az enyém 185/65R15-tel jött ki. Azt mondom, ha a GM-es fiúk ezt jónak találták, akkor hiszek nekik. ;)

Semmilyen, gumiméretre visszavezethető tapadási gondom nem volt soha. Ellenben nem is Tesco gazdaságos gumikat szoktam venni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.