Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Sziasztok!

http://www.opelforum.hu/index.php?app=classifieds&module=core&do=view_item&item_id=1288#overview

Eladó a következő szett: (adok-veszek rovatban is benne van!)

Felni: 4db Rial 17" 5x110 ET35 8Jx17H2 megvan mind a 4kupak.

Görgőzve lettek, nem ütnek, újrafényezés rájukfér

Gumi: 4db Regal RD3100 235/45 R17 90W forgásirányos, nagyon keveset használt (nem szálszakad, félrekopott, vagy egyéb bénázások nyomai)

DOT 1407 (2007.14-hét) 6éves gumik

Érdeklődni: +36-20/375-74-92 (Gyöngyös, de Badapestre illetve M3-as útvonalon a szállítás megoldható)

IMG_20121123_165917_www.kepfeltoltes.hu_

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

IMG_20121123_165956_www.kepfeltoltes.hu_

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

IMG_20121123_170349_www.kepfeltoltes.hu_

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

IMG_20121123_170440_www.kepfeltoltes.hu_

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

IMG_20121123_170458_www.kepfeltoltes.hu_

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

IMG_20121123_170510_www.kepfeltoltes.hu_

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

IMG_20130314_180702_www.kepfeltoltes.hu_

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

Új autóm lesz amiben csak defektjavító készlet lesz, most szerzek hozzá mankókereket, hogy amíg nem lesz téli szettem valami legyen tartalékban, ha komolyabb a gond és nem segít rajtam a gyári trutyi... :)

Egy a gondom, hogy nem találni olyat ami azonos átmérőjű lesz a többi kerékkel, amit tudok szerezni több mint 3-4 cm-el nagyobb átmérővel rendelkezik...

Szerintetek ennek ellenére alkalmas lehet arra, hogy esetlegesen pár km-t / pár 10km-t mérsékeltebb sebességgel, óvatosan elközlekedjek vele a gumisig? :) Nem tehet tönkre valamit? Pl. differenciál?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Új autóm lesz amiben csak defektjavító készlet lesz, most szerzek hozzá mankókereket, hogy amíg nem lesz téli szettem valami legyen tartalékban, ha komolyabb a gond és nem segít rajtam a gyári trutyi... :)

Egy a gondom, hogy nem találni olyat ami azonos átmérőjű lesz a többi kerékkel, amit tudok szerezni több mint 3-4 cm-el nagyobb átmérővel rendelkezik...

Szerintetek ennek ellenére alkalmas lehet arra, hogy esetlegesen pár km-t / pár 10km-t mérsékeltebb sebességgel, óvatosan elközlekedjek vele a gumisig? :) Nem tehet tönkre valamit? Pl. differenciál?

Köszi

Hajtott tengelyre tuti felejtős, ill. Ha esp van, akkor valszeg az is panaszkodna...
Link to comment
Megosztás:

Új autóm lesz amiben csak defektjavító készlet lesz, most szerzek hozzá mankókereket, hogy amíg nem lesz téli szettem valami legyen tartalékban, ha komolyabb a gond és nem segít rajtam a gyári trutyi... :)

Egy a gondom, hogy nem találni olyat ami azonos átmérőjű lesz a többi kerékkel, amit tudok szerezni több mint 3-4 cm-el nagyobb átmérővel rendelkezik...

Szerintetek ennek ellenére alkalmas lehet arra, hogy esetlegesen pár km-t / pár 10km-t mérsékeltebb sebességgel, óvatosan elközlekedjek vele a gumisig? :) Nem tehet tönkre valamit? Pl. differenciál?

Köszi

Nekem kisebb van ;)

Ha hátra teszed, akkor jó lehet.

Link to comment
Megosztás:

Nekem kisebb van ;)

Ha hátra teszed, akkor jó lehet.

Köszi a válaszokat:)

Igazából, októberig kell, mert utána már lesz egy téli szett, remélem nem lesz addig defektem (meg persze utána sem... :) Bár lehet megtartom mert könnyebb mint egy teljes méretű kerék és ugye kisebb helyet is foglal, esetleges hosszabb útra lehet beteszem...

Link to comment
Megosztás:

Új autóm lesz amiben csak defektjavító készlet lesz, most szerzek hozzá mankókereket, hogy amíg nem lesz téli szettem valami legyen tartalékban, ha komolyabb a gond és nem segít rajtam a gyári trutyi... :)

Egy a gondom, hogy nem találni olyat ami azonos átmérőjű lesz a többi kerékkel, amit tudok szerezni több mint 3-4 cm-el nagyobb átmérővel rendelkezik...

Szerintetek ennek ellenére alkalmas lehet arra, hogy esetlegesen pár km-t / pár 10km-t mérsékeltebb sebességgel, óvatosan elközlekedjek vele a gumisig? :) Nem tehet tönkre valamit? Pl. differenciál?

Köszi

Nem ritka hogy a mankókerekek nem csak keskenyebbek, de átmérőre is kisebbek a típuson általában használt kerékméretnél, nekem pl. anno a Calibránál el sem fért volna a gyári pótkerékfészekben a 215/40 R17 (illetve felnyomta a csomagtérkárpitot és billegett rajta a mélyláda... :D ). A megoldás az amit már előttem is írtak: egyrészt ez szigorúan ideiglenes használatra van kitalálva (ezért is vannak általában 80km/h-ra limitelve hogy ne maradhasson fent lustaságból sem), másrészt pedig hajtott tengelyre nem valók, úgyhogy ha mondjuk bal elöl kapsz defektet, akkor először a bal hátsót átrakod bal előre, és a vészkerék meg megy a bal hátsó helyére.

Link to comment
Megosztás:

Nem ritka hogy a mankókerekek nem csak keskenyebbek, de átmérőre is kisebbek a típuson általában használt kerékméretnél, nekem pl. anno a Calibránál el sem fért volna a gyári pótkerékfészekben a 215/40 R17 (illetve felnyomta a csomagtérkárpitot és billegett rajta a mélyláda... :D ). A megoldás az amit már előttem is írtak: egyrészt ez szigorúan ideiglenes használatra van kitalálva (ezért is vannak általában 80km/h-ra limitelve hogy ne maradhasson fent lustaságból sem), másrészt pedig hajtott tengelyre nem valók, úgyhogy ha mondjuk bal elöl kapsz defektet, akkor először a bal hátsót átrakod bal előre, és a vészkerék meg megy a bal hátsó helyére.

úgyhogy ha mondjuk bal elöl kapsz defektet, akkor először a vészkerék megy a bal hátsó helyére majd bal hátsót átrakod bal előre ;)

Nagyon gonosz vagyok :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tudnátok abban segíteni hogy

Gumiabroncs adatok Abroncs gyártmány: Nexen Abroncs szélesség: 185 mm Abroncs oldalfal magasság: /60 (a szélesség %-ában) Felni átmérő: 15" Abroncs felépítése: Radiál Terhelési index: 60 (250 kg) Sebességindex: J (100 km/h) Abroncs fajta: TL (tömlőnélküli) Évszak: nyári Felhasználási terület: normál Állapot: új Minőség: gyári Felni adatok Felni fajtája: Alufelni Felni gyártmány: Enzo Felni átmérő: 15" Felni szélesség: 5,5" Felni mélysége (ET szám): 36 mm Felni állapot: új Lyukosztó (csavar db): 4 db Osztókör:

100 mm ez rá megy a kis g astrám ra?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tudnátok abban segíteni hogy

Gumiabroncs adatok Abroncs gyártmány: Nexen Abroncs szélesség: 185 mm Abroncs oldalfal magasság: /60 (a szélesség %-ában) Felni átmérő: 15" Abroncs felépítése: Radiál Terhelési index: 60 (250 kg) Sebességindex: J (100 km/h) Abroncs fajta: TL (tömlőnélküli) Évszak: nyári Felhasználási terület: normál Állapot: új Minőség: gyári Felni adatok Felni fajtája: Alufelni Felni gyártmány: Enzo Felni átmérő: 15" Felni szélesség: 5,5" Felni mélysége (ET szám): 36 mm Felni állapot: új Lyukosztó (csavar db): 4 db Osztókör:

100 mm ez rá megy a kis g astrám ra?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Szia!

Biztos rámegy, de ha lehet hinni annak, amit belinkeltél, akkor meg ne vedd!

Néhány példa:

- terhelési index (250 kg?) :blink:

- sebesség index (100 km/h?) :blink:

Az, hogy nem váltóméret az abroncs (185-ös szélességhez /65-ös magasság dukálna), csak egy apróság.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tudnátok abban segíteni hogy Gumiabroncs adatok Abroncs gyártmány: Nexen Abroncs szélesség: 185 mm Abroncs oldalfal magasság: /60 (a szélesség %-ában) Felni átmérő: 15" Abroncs felépítése: Radiál Terhelési index: 60 (250 kg) Sebességindex: J (100 km/h) Abroncs fajta: TL (tömlőnélküli) Évszak: nyári Felhasználási terület: normál Állapot: új Minőség: gyári Felni adatok Felni fajtája: Alufelni Felni gyártmány: Enzo Felni átmérő: 15" Felni szélesség: 5,5" Felni mélysége (ET szám): 36 mm Felni állapot: új Lyukosztó (csavar db): 4 db Osztókör:

100 mm ez rá megy a kis g astrám ra?

Segítségeteket előre is köszönöm.

A felni akár még jó is lehetne, de ez a gumi... Ez valami vicc? Még Trabantra sem tenném.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tudnátok abban segíteni hogy

Gumiabroncs adatok Abroncs gyártmány: Nexen Abroncs szélesség: 185 mm Abroncs oldalfal magasság: /60 (a szélesség %-ában) Felni átmérő: 15" Abroncs felépítése: Radiál Terhelési index: 60 (250 kg) Sebességindex: J (100 km/h) Abroncs fajta: TL (tömlőnélküli) Évszak: nyári Felhasználási terület: normál Állapot: új Minőség: gyári Felni adatok Felni fajtája: Alufelni Felni gyártmány: Enzo Felni átmérő: 15" Felni szélesség: 5,5" Felni mélysége (ET szám): 36 mm Felni állapot: új Lyukosztó (csavar db): 4 db Osztókör:

100 mm ez rá megy a kis g astrám ra?

Segítségeteket előre is köszönöm.

A neten találtad? Kép nincs róla? Szerintem többen kíváncsiak lennénk rá, hogy mi ez! :blink:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

kellene nekem segítség hogy alufelni ET45 6coll széles 4x100-as r15 jó-e a g astrámra?

Válaszokat nagyon köszönöm.

Ezekkel a paraméterekkel ok,de kellene még a felni középfuratának az átmérője mekkora

A gyári méret 56,5mm vagy ha ennél nagyobb az is jó,de kell bele megfelelő méretű gyűrű

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, találtam a kocsira 4 db alufelnit bár nem egészen a gyári. Adatok: 7jx15 ET:38 4x100 195/60 R15 gumival. Szerintetek gond nélkül rámegy? felmerjem rakni? A kocsi egy astra g sedan (a középagyméretet nem tudom de nagyobb mint kéne az biztos, tehermentesítővel jó lehet)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, találtam a kocsira 4 db alufelnit bár nem egészen a gyári. Adatok: 7jx15 ET:38 4x100 195/60 R15 gumival. Szerintetek gond nélkül rámegy? felmerjem rakni? A kocsi egy astra g sedan (a középagyméretet nem tudom de nagyobb mint kéne az biztos, tehermentesítővel jó lehet)

Szia!

Nekem ugyanilyen méretű felnik vannak fent,ET szám is ugyanez,és semmi gondom nincsen vele,igaz az enyém CARAVAN,de szerintem nincs közte különbség.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Adott egy 2006-os Astra Caravan Classic, amin jelenleg 195/65/15-ös gumik vannak acélfelnin. Van egy 7x16-os 4x100-as et 35-ös alufelni. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek erre milyen gumit érdemes venni? A 205/55-ös méret elférne, nem ütne bele? Néztem a /50-es gumikat is, (ami elvileg ugye a váltóméret a gyári 195/60-nak, de azok jóval drágábbak sajnos..) Vagy esetleg más méret? Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Nekem 7.5x17 ET35 van a Coupén, és bár szinte egy szintben van a sárvédő szélével, még soha nem ért bele, bár nem is szoktam telepakolni az autót csomaggal/utasokkal. Az általad megadott kerék/gumimérettel 6mm-rel beljebb lenne a kereked széle, viszont ezzel a gumival átmérőben ugyanennyivel nagyobb lenne mint az enyém (3mm-rel nagyobb a sugár), úgyhogy én azt mondom ha nem szoktál gyakran telepakolt utas és csomagtérrel járni akkor bevállalhatod.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha biztosra akarsz menni akkor a 205/55 R16 helyett ha 205/50 R16-ot választasz, sz 2cm-rel kisebb átmérőben (1cm-rel sugárban), tehát ennyivel több helyed lesz, viszont az átmérőkülönbség miatt nem lesz pontos a sebességmérőd, bő 3%-ot fog csalni felfelé, azaz amikor óra szerint 100-al mész, akkor a valós sebességed csak ~97km/h lesz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.