Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Sziasztok!

Akarok venni alufelniket új gumival a kocsira, és az lenne a kérdés,hogy amiket találok rá 4x100 15" 6,5 et 38, de a gyári lemezfelni meg 4x100 15" 6,5 et 49. Szóval az eltérő et szám mennyire befolyásolja ebben az adott méretben? ill erre az alufelnire jó a 195/50 r15 gumi?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Akarok venni alufelniket új gumival a kocsira, és az lenne a kérdés,hogy amiket találok rá 4x100 15" 6,5 et 38, de a gyári lemezfelni meg 4x100 15" 6,5 et 49. Szóval az eltérő et szám mennyire befolyásolja ebben az adott méretben? ill erre az alufelnire jó a 195/50 r15 gumi?

Szia!

Nekem is ilyen méretű felnim van, nem lesz vele gond, azt leszámítva, hogy nyaranta a szervó kormány "gyengélkedni" fog! :) Kicsit kijjebb lesz a kerék.

A gumi méret viszont nem G Astrára való. Arra a 195/60R15 v 185/65R15 kell.

Link to comment
Megosztás:

esetleg 16"-ba milyen méreteknek kell hogy megfeleljen a felni ill gumi?

16"x 7,5J ET35 még befér alá, most raktam fel. Elöl már kisebb ET nem férne be, hátul szerintem 28-30 körüli bemenne... Gumi méretben 205/50R16 a váltó, bár én hátra 225/50re tervezem cserélni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Akarok venni alufelniket új gumival a kocsira, és az lenne a kérdés,hogy amiket találok rá 4x100 15" 6,5 et 38, de a gyári lemezfelni meg 4x100 15" 6,5 et 49. Szóval az eltérő et szám mennyire befolyásolja ebben az adott méretben? ill erre az alufelnire jó a 195/50 r15 gumi?

Totalcar gumidoktorának szavait idézve, a szélesebb felni, kisebb ETszámot kíván!

Ez az ET38 teljesen egészségesnek hangzik....

Nekem eredeti GM felnieim vannak, csak fiatalabb típus

4x100 15" x 6,5" ET35 Semmi panaszom nincs rá, de ez azért már nagyon a véget, az ET-t tekintve.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Akarok venni alufelniket új gumival a kocsira, és az lenne a kérdés,hogy amiket találok rá 4x100 15" 6,5 et 38, de a gyári lemezfelni meg 4x100 15" 6,5 et 49. Szóval az eltérő et szám mennyire befolyásolja ebben az adott méretben? ill erre az alufelnire jó a 195/50 r15 gumi?

Szia!

Nekem is ilyen méretű alufelnim van ugyanevvel az ET számmal,sőt...(most fognak a márkatársak megkövezni,de rendesen),195/50 gummával ami ugye ahogy az előttem szólók is írták,nem megfelelő méret G astrára.

Nekem ezek a felnik gumival együtt F astrán voltak,de mivel kidobni nem akartam a méret miatt,gondoltam már elkoptatom,és aztán veszek megfelelő méretűt.

Annyi hátránya van,hogy csal a km óra,ha az óra 100-at mutat,valójában kb. 93km/h-s sebességgel megyek.

Link to comment
Megosztás:

Totalcar gumidoktorának szavait idézve, a szélesebb felni, kisebb ETszámot kíván!

Ez az ET38 teljesen egészségesnek hangzik....

Nekem eredeti GM felnieim vannak, csak fiatalabb típus

4x100 15" x 6,5" ET35 Semmi panaszom nincs rá, de ez azért már nagyon a véget, az ET-t tekintve.

Az én alufelnim 4*100 15" x 7j ET27 semmi gondom nincsen vele.195/60 R15 gumikkal.
Link to comment
Megosztás:

Nos végül ismerősi körből sikerült találni Michelin Energy Saver+-t (éljen a közeli Michelin gyár :icon1: ), mélyen áron alul, a mi méretünkben, így az lesz a vége. Elviekben 2013-as Adac nyertes összetettben, meglátjuk mit tud majd. Köszi mindenkinek aki segítkezett!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,astra g 1.4 es autóra érdemes rakni 205/50 16 os alufelni gumi párost? Kinek mennyire fogja vissza szélesebb gumi.? Felraktam kipróbálni de nekem azvolt az érzésem,hogy lomhább lett tőle az autó,vagy csak a szél fújt..elötte acélfelni volt 195/60 as téligumival. a kerekek között 2 kiló körüli az eltérés.köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,astra g 1.4 es autóra érdemes rakni 205/50 16 os alufelni gumi párost? Kinek mennyire fogja vissza szélesebb gumi.? Felraktam kipróbálni de nekem azvolt az érzésem,hogy lomhább lett tőle az autó,vagy csak a szél fújt..elötte acélfelni volt 195/60 as téligumival. a kerekek között 2 kiló körüli az eltérés.köszi

Szia!

Bizony visszafogja, még a 2.2-esnél is észreveszem hogy a gyári méretű téli gumival jobban szalad, mint a 205-ös nyárival.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Persze hogy meg kell tartani! Többet eszik és nem is megy olyan jól, de sokkal jobban néz ki, és a szépségért meg kell szenvedni. Vannak ennél nagyobb dilemmák is, pl. én ha ültetem a Coupét, akkor jól fog kinézni, de onnantól az utcán kell hagynom mert nem tudok vele feljönni a kapubehajtón, illetve adott esetben előfordulhat hogy előre meg kell terveznem az útvonalamat... de egyelőre úgy vagyok vele hogy ez sem érdekel...

Amúgy ha mindig csak a racionalizmus számítana, akkor a nők vajon hordanának magas sarkút?

Link to comment
Megosztás:

Persze hogy meg kell tartani! Többet eszik és nem is megy olyan jól, de sokkal jobban néz ki, és a szépségért meg kell szenvedni. Vannak ennél nagyobb dilemmák is, pl. én ha ültetem a Coupét, akkor jól fog kinézni, de onnantól az utcán kell hagynom mert nem tudok vele feljönni a kapubehajtón, illetve adott esetben előfordulhat hogy előre meg kell terveznem az útvonalamat... de egyelőre úgy vagyok vele hogy ez sem érdekel...

Amúgy ha mindig csak a racionalizmus számítana, akkor a nők vajon hordanának magas sarkút?

:) vagy tangát :)
Link to comment
Megosztás:

Köszi,most gondolkodóba estem hogy megtartsam- e az alufelnis szettet nyárra.Mivel még télen szereztem be.

Az alufelnit mindenképpen tartsd meg, de próbálkozhatnál 195/50R16-os gumival. Átmérőben is kisebb, és szélességben is.

Én is váltani akarok 205/45R17-ről 195/45R17-re. Ültetéskor is jobban elfér majd.

Link to comment
Megosztás:

Köszi,most gondolkodóba estem hogy megtartsam- e az alufelnis szettet nyárra.Mivel még télen szereztem be.

Szerintem ne most döntsd el, hanem pár hónap használat után. Kicsit többet fogyaszt, valamennyivel lomhább lesz, feszesebb lesz a kormány, de jobban néz ki és stabilabb autó érzetét kelti vezetés közben. Ami azért nemcsak érzet, mert szélesebb a nyomtáv, az alacsonyabb oldalfalú gumik kevésbé "nyúlnak", a szélesebb pedig jobban tapad. Én 17x7.5" ET35 felniken használok 205/45R17 gumikat, de nyári szezont már nem tudnám elképzelni gyári lemezfelnikkel, tetszik az autó viselkedése, amin még tovább javítottak az Eibach Pro 30/30-as ültetőrugók. Ha valaki ültetni szeretné ajánlani tudom az ilyen rugókat, nem érdemes gagyi használttal foglalkozni. Sportosabb az autó, de nem rázza szét, tökéletes kompromisszum. Pályán olyan, mintha ráfeszülne az útra, kamion mellett haladva szinte meg se rezzen az autó.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ne most döntsd el, hanem pár hónap használat után. Kicsit többet fogyaszt, valamennyivel lomhább lesz, feszesebb lesz a kormány, de jobban néz ki és stabilabb autó érzetét kelti vezetés közben. Ami azért nemcsak érzet, mert szélesebb a nyomtáv, az alacsonyabb oldalfalú gumik kevésbé "nyúlnak", a szélesebb pedig jobban tapad. Én 17x7.5" ET35 felniken használok 205/45R17 gumikat, de nyári szezont már nem tudnám elképzelni gyári lemezfelnikkel, tetszik az autó viselkedése, amin még tovább javítottak az Eibach Pro 30/30-as ültetőrugók. Ha valaki ültetni szeretné ajánlani tudom az ilyen rugókat, nem érdemes gagyi használttal foglalkozni. Sportosabb az autó, de nem rázza szét, tökéletes kompromisszum. Pályán olyan, mintha ráfeszülne az útra, kamion mellett haladva szinte meg se rezzen az autó.

Helló....

Az autómat tervezem leültetni,de csak szolídan.Nem akarok pattogni az ülésben... :-)

Olvastam,hogy neked 30/30-as ültetés van alatta.

Én is ilyesmire gondoltam,csak attól félek,hogy a hátsó kerék beleér a sárvédő lemezbe,mert most is előfordul egy nagyobb-nyújtottabb méllyedésnél,ha többen ülnek hátul.

Nekem a nyári kerékméreteim 7,5"x16 ET35 - 205/55R16.

Esetleg lehet,hogy már elfáradtak a hátsó rugóim.... :-/

Tudnál képet mutatni a tiédről?

Küldjek emil címet?

Köszönet előre is

Közben megtaláltam a képeket....jól néz ki...

Hol vetted,és mennyiért a rugókat?

Link to comment
Megosztás:

Ne csodálkozz, a te szerelt kerekednek az átmérője 16mm-rel több mint AstraGé cartársé, miközben a felnid releváns adatai (szélesség, ET-szám) ugyanakkora. Így hát ha nem a mostani rugóid vannak elgyengülve, akkor könnyen lehet hogy neked ugyanakkora ültetés esetén is bele fog érni, amekkorával a cartársnak még nem. Amúgy van egy Irmscher által kiadott doksim arról hogy hol és mennyit kell kivágni a sárvédőből illetve a dobbetétből hogy ne érjen bele, ha kell akkor megpróbálom megosztani.

De ha már ültetés, nekem ez az etalon:

976094-20130330-Zdi9HK.jpg

976095-20130330-9mGGHq.jpg

A felni 8.5x19 ET43 Vectra C gyári felnije, az ültetés mértékéről és a gumiméretről nincs infóm. De bámulatos hogy még ez is befért.

Link to comment
Megosztás:

Ne csodálkozz, a te szerelt kerekednek az átmérője 16mm-rel több mint AstraGé cartársé, miközben a felnid releváns adatai (szélesség, ET-szám) ugyanakkora. Így hát ha nem a mostani rugóid vannak elgyengülve, akkor könnyen lehet hogy neked ugyanakkora ültetés esetén is bele fog érni, amekkorával a cartársnak még nem. Amúgy van egy Irmscher által kiadott doksim arról hogy hol és mennyit kell kivágni a sárvédőből illetve a dobbetétből hogy ne érjen bele, ha kell akkor megpróbálom megosztani.

De ha már ültetés, nekem ez az etalon:

http://p.coldline.hu/2013/03/30/976094-20130330-Zdi9HK.jpg

http://p.coldline.hu/2013/03/30/976095-20130330-9mGGHq.jpg

A felni 8.5x19 ET43 Vectra C gyári felnije, az ültetés mértékéről és a gumiméretről nincs infóm. De bámulatos hogy még ez is befért.

Igen....szép állású.....de én csak minimálisan szeretném,hogy a komfortérzet ne tűnjön el teljesen.

Azért gondoltam,hogy el van gyengülve,mert kicsit lejjebb van a hátulja,mint az eleje... :-(

Módosítva : tgabika76
Javítottam, légyszi ne idézz képpel! - tgabika
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.