Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Miért nem vesztek 15"-os mankókereket? (pl. Calibráé ilyen)

Az gond nélkül felmegy előre is, és már 6-7000Ft-ért lehet kapni.

Én ezeröccázé' vettem a VW-t...

Minek fizessek +5 ezer ft-ot azért hogy a csomagtartóban menjen ugyanúgy tönkre?

Ha eljön az idő és ne adj isten pont előre kellene akkor elmondok egy háziáldást és átszerelem a hátsót is... belefér.

Lehet hogy akkor is inkább átszerelném ha 15ös lenne.

Link to comment
Megosztás:

Miért nem vesztek 15"-os mankókereket? (pl. Calibráé ilyen)

Az gond nélkül felmegy előre is, és már 6-7000Ft-ért lehet kapni.

De átmérőre ugyanakkora mint a többi kerék? (nem laposabb a gumi?)

Amúgy nekem is 14-es van, eddig még kipp-kopp nem kellett, s egyszer volt defektem, szerencsére LPG előtt.

Link to comment
Megosztás:

Miért nem vesztek 15"-os mankókereket? (pl. Calibráé ilyen)

Az gond nélkül felmegy előre is, és már 6-7000Ft-ért lehet kapni.

Az indokaim megegyeznek Bombero car-társ menkókerékről írt jellemzésével. :icon1:

Befér állva, több a hely.

Köszönöm az infókat.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Még jó, hogy nyaralás ~ 1000km pálya előtt megnéztem a keréknyomást, ebben 1.6 volt. Így meg van a reggeli program.

és biztos ettől? ilyen lassan enged?

nekem is volt már ilyen de ott szar volt a szelep...

szerk: van egy eladó pótkerekem ;)

Link to comment
Megosztás:

és biztos ettől? ilyen lassan enged?

nekem is volt már ilyen de ott szar volt a szelep...

szerk: van egy eladó pótkerekem ;)

Reggel a gumis megcsinálja.

de kár azért a nagyon jó dánlopért :D :D

csinos csavar :)

az obiba vetted ??

Fogalmam sincs, hogy hol ment bele, de már egy ideje bent lehet, magas volt az átlagfogyim, de érdekes nem húzott.

Nem kár érte, csak már kopna el. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne - már próbáltam google-ban is rákeresni - hogy astra g 1.4 (sedan) esetén mik a helyes guminyomás értékek.

A tanksapkán fel van tüntetve. Ami miatt kicsit elbizonytalanodtam az az, hogy ha a téli és nyári gumi különböző méretű, akkor is ugyanazt a nyomás értéket kell alapul venni?

Lehet, hogy nagyon láma kérdés...

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne - már próbáltam google-ban is rákeresni - hogy astra g 1.4 (sedan) esetén mik a helyes guminyomás értékek.

A tanksapkán fel van tüntetve. Ami miatt kicsit elbizonytalanodtam az az, hogy ha a téli és nyári gumi különböző méretű, akkor is ugyanazt a nyomás értéket kell alapul venni?

Lehet, hogy nagyon láma kérdés...

Köszi előre is!

Szia,

a tanksapka ajtaján levő nyomásértékek a gyári méretekre vonatkozik, ha a téli és nyári is gyári méret (vagy váltóméret), akkor nyugodtan használd ezeket a nyomásokat télen-nyáron.

Korábban éltek olyan tévhitek, hogy a télit nagyobb nyomásra kell fújni, van aki így csinálja, van aki nem.

Tetszés szerint 1-2 tizeddel lehet többet fújni a télibe, de szerintem sok haszna nincs.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

a tanksapka ajtaján levő nyomásértékek a gyári méretekre vonatkozik, ha a téli és nyári is gyári méret (vagy váltóméret), akkor nyugodtan használd ezeket a nyomásokat télen-nyáron.

Korábban éltek olyan tévhitek, hogy a télit nagyobb nyomásra kell fújni, van aki így csinálja, van aki nem.

Tetszés szerint 1-2 tizeddel lehet többet fújni a télibe, de szerintem sok haszna nincs.

Helló!

Köszönöm a választ!

A téli gumi méret 195/60 R 15, a nyári gumi méret 185/65 R15. Ezek, ha jól tudom, a G astrának váltóméretei, így akkor ahogy írtad, a tanksapka ajtaján lévő értékek nyugodtan használhatók?

A gumis a legutóbbi cserekor nagyon sokat nyomott bele, "kicsit" pattogós lett tőle az autó. Mentem is korrigálni rajta :D

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Köszönöm a választ!

A téli gumi méret 195/60 R 15, a nyári gumi méret 185/65 R15. Ezek, ha jól tudom, a G astrának váltóméretei, így akkor ahogy írtad, a tanksapka ajtaján lévő értékek nyugodtan használhatók?

A gumis a legutóbbi cserekor nagyon sokat nyomott bele, "kicsit" pattogós lett tőle az autó. Mentem is korrigálni rajta :D

Nekem is felnyomta a gumis 2,4-re mindet körbe, úgy tűnik ez szokás náluk.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Téligumit keresgélek 185 65 r15 méretben, és elbírható árkategóriában.. Barum Polaris3 vagy Uniroyal MSplus-ban gondolkodom, és még a Hankook W442 Icebear van képben. Érdemes rádobni 2000-2500 ft-ot és Good Year ultra grip 8-at, vagy Conti TS830-at venni, vagy az első három közül válasszak? Köszi előre is a tanácsokat!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Téligumit keresgélek 185 65 r15 méretben, és elbírható árkategóriában.. Barum Polaris3 vagy Uniroyal MSplus-ban gondolkodom, és még a Hankook W442 Icebear van képben. Érdemes rádobni 2000-2500 ft-ot és Good Year ultra grip 8-at, vagy Conti TS830-at venni, vagy az első három közül válasszak? Köszi előre is a tanácsokat!

Miért nem szezon előtt veszel akkor olcsóbban találhatsz,meg a kínálat is nagyobb
Link to comment
Megosztás:

Miért nem szezon előtt veszel akkor olcsóbban találhatsz,meg a kínálat is nagyobb

Részben jogos a felvetés, de már most is lehet kapni a Barumot pl. 15 ezerért, szerintem ez télen sem lesz sokkal olcsóbb.

Viszont én is inkább azt mondom, hogy október-november előtt nem érdemes téli gumit venni.

Link to comment
Megosztás:

Miért nem szezon előtt veszel akkor olcsóbban találhatsz,meg a kínálat is nagyobb

Szezon előtt? :blink:

Szezon után, márciusban-áprilisban kell téli gumit venni, akkor vannak a legjobb áron. Persze ha tudod hol tárolni következő szezonig...

Októberben nyári gumit szokás venni, olyankor az van (viszonylag) olcsón.

Link to comment
Megosztás:

Én 2 évvel ezelőtt hetente ránzétem a Marso honlpajára, abban bízva, hogy valami hiperszuper akcióval szezon előtt veszek téligumit. Nyáron a nyárigumit adják olcsóbban, ilyenkor a téligumit simán listaáron forgalmazzák (nincs mellette 20-30% kedvezmény). Ez még októberben is tart, majd novembertől fogva állnak rá a télire és az árat (hacsak áfa nem változik) tartják a téli szezon végéig.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.