Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Sziasztok!

Ma sikerült megvennem életem első teljesen saját autóját, saját pénzből (26 éves leszek), és hát természetesen egy Astra G 1.4 16V Club lett, normál ezüstmetál.

Nos, a kérdésem: nyári abroncsok: 15ös alufelnin 195/50 R15 gumik vannak. Jól néz ki, de mondta a csávó hogy volt aki kétkedve nézte hogy szerinte kicsi a kasztnihoz (az ő véleménye és tapasztalata, hogy bőven jó).

Vélemény? (A téli acélfelnis szett az gyári méretű).

Továbbá: a fékbetéteket (vagy ami fogja, nem tudom hogy hívják) nem fújatta le, elég csúnya szegény így hogy nem takarja semmi, kicsit rozsdásak is, ezzel kéne valamit kezdenem. Tudtok ajánlani valami ügyes szakit aki nem túl drágáért (vagy drágáért csak szép és jó legyen) lefújja nekem? :)

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma sikerült megvennem életem első teljesen saját autóját, saját pénzből (26 éves leszek), és hát természetesen egy Astra G 1.4 16V Club lett, normál ezüstmetál.

Nos, a kérdésem: nyári abroncsok: 15ös alufelnin 195/50 R15 gumik vannak. Jól néz ki, de mondta a csávó hogy volt aki kétkedve nézte hogy szerinte kicsi a kasztnihoz (az ő véleménye és tapasztalata, hogy bőven jó).

Vélemény? (A téli acélfelnis szett az gyári méretű).

Továbbá: a fékbetéteket (vagy ami fogja, nem tudom hogy hívják) nem fújatta le, elég csúnya szegény így hogy nem takarja semmi, kicsit rozsdásak is, ezzel kéne valamit kezdenem. Tudtok ajánlani valami ügyes szakit aki nem túl drágáért (vagy drágáért csak szép és jó legyen) lefújja nekem? :)

Köszönöm előre is.

Ez a méret egyáltalán nem az autóhoz való, 195/60R15 kellene hozzá. Különösebb baja nem lesz tőle (feltéve, ha a felni ET-je megfelelő), de a sebességmérő, ill. km számláló abszolút fals értéket fog közvetíteni. (pl. amikor óra szerint 90-nel mész, az a valóságban 80km/h, vagy, ami eddig 100km távolságra volt, hirtelen már kb 110km-re lesz... :))

A féknyerget akár saját magad is meg tudod csinálni, ha van egy kis kézügyességed, de előtte nem árt konzultálnod egy autószerelővel, nehogy vmi olyanba nyúlj bele, amivel hazavághatod.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget, a tulaj 7 évig használta (én vagyok a 3. tulaj), ha végig (nyáron) ilyen gumival ment akkor az azt jelenti, hogy a valóságban kevesebb kilométert futott mint amit a számláló jelez? (170e km van benne, 2003.-as évjárat). Mivel nem szeretném, ha minden 100km után 110-et írna bele, valószínű csere lesz :/ Majd tesztelem a GPS-emmel, valójában mennyire is tér el a sebesség. Megjegyzem el volt szállva milyen jól fogyaszt a kocsija, ha megtudná hogy a kis kerekek miatt, és valójában ugyanúgy fogyasztott mint más ilyen autók, lehet összeomlana :D

Kézügyességem van, de sajnos autóhoz annyira béna vagyok egyelőre, hogy kb a nyerget sem tudnám egyedül kiapplikálni :D (reméljük ez hamarosan változik majd)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mennyire szoktátok felfújni a gumikat?

Ha 2.3-ra fújom mindegyiket, akkor az elsők elég "kemények".Olyanok hogy minden kis repedést az aszfalton lehet érezni .Ha 2.2-re fújom az elsőket, akkor meg attól félek, hogy a gumi rosszul fog kopni, mivel lapos és csak a két széle fog kopni.Lehet hogy túllihegem a dolgot, csak új Kumho gumikat kellett vennem és nem akarom hogy bajuk legyen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mennyire szoktátok felfújni a gumikat?

Ha 2.3-ra fújom mindegyiket, akkor az elsők elég "kemények".Olyanok hogy minden kis repedést az aszfalton lehet érezni .Ha 2.2-re fújom az elsőket, akkor meg attól félek, hogy a gumi rosszul fog kopni, mivel lapos és csak a két széle fog kopni.Lehet hogy túllihegem a dolgot, csak új Kumho gumikat kellett vennem és nem akarom hogy bajuk legyen.

Nálad nincs egy matrica a tanksapkaajtó belső felén? Ott minden terheléshez megadják a megfelelő nyomást tengelyenként!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy a nemrég vásároltam alufelnit az 1.6os B Vectrámra, a felni HP 7Jx15 H2 Et 28-as.A probléma az hogy a bal hátulja nagyobb döccenőnél vagy kanyarodásnál olyan mintha beleérne a sárvédő ívbe! :( jobb oldala csak élesebb kanyarnál angy dőlésnél.Azon az oldalon nem annyira észrevehető ez a jelenség.Segítséget szeretnék kérni hogy esetleg orvosolható a probléma, mert nem szeretnék megválni a felnijeimtől de így nem használhatom a kocsit 5 személlyel és a csomagtartóban a cumókkal :( Elől nem ér kanyarodásnál meg döccenőnél se bele az ívbe.Mi lehet a probléma hogy csak hátul jelentkezik?Lengéscsillapító?Kérem segítsetek.Előre is köszi! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy a nemrég vásároltam alufelnit az 1.6os B Vectrámra, a felni HP 7Jx15 H2 Et 28-as.A probléma az hogy a bal hátulja nagyobb döccenőnél vagy kanyarodásnál olyan mintha beleérne a sárvédő ívbe! :( jobb oldala csak élesebb kanyarnál angy dőlésnél.Azon az oldalon nem annyira észrevehető ez a jelenség.Segítséget szeretnék kérni hogy esetleg orvosolható a probléma, mert nem szeretnék megválni a felnijeimtől de így nem használhatom a kocsit 5 személlyel és a csomagtartóban a cumókkal :( Elől nem ér kanyarodásnál meg döccenőnél se bele az ívbe.Mi lehet a probléma hogy csak hátul jelentkezik?Lengéscsillapító?Kérem segítsetek.Előre is köszi! :)

A gyári ET szám 35 lenne, de a 28 nem olyan vészes főleg, hogy "csak" 15 coll a felni. én így azt mondom, szerintem a gátlók (lengéscsillapítók) vannak már kicsit oda.

Link to comment
Megosztás:

A gyári ET szám 35 lenne, de a 28 nem olyan vészes főleg, hogy "csak" 15 coll a felni. én így azt mondom, szerintem a gátlók (lengéscsillapítók) vannak már kicsit oda.

Ennek örülök, akkor felnit nem kell cserélnem, amúgy 195/65-ös gumik vannak rajta amit a kézikönybe is ír erre a típusra.Holnap akkor szerelővel megnézetem a lengéscsillapítókat.Ha azokat kicserélem újra,akkor használható lesz a kocsi teljes terheléssel is?nem fog beleérni az ívbe a gumi?

Link to comment
Megosztás:

Én is erre gondoltam... az úgy már 21mm eltérés oldalanként, még akkor is ha ugyanolyan széles a felni mint a gyári. Mivel ez szélesebb is (a gyári 6" széles), így még több. Simán lehet hogy ettől ér bele. Megoldás: keményíteni a futóművön és felperemezni a sárvédőívet.

Link to comment
Megosztás:

Én is erre gondoltam... az úgy már 21mm eltérés oldalanként, még akkor is ha ugyanolyan széles a felni mint a gyári. Mivel ez szélesebb is (a gyári 6" széles), így még több. Simán lehet hogy ettől ér bele. Megoldás: keményíteni a futóművön és felperemezni a sárvédőívet.

Szóval ha keményítek rajta akkor tuti hogy nem fog beleérni??Nem fog más alkatrész tönkre menni emiatt??Remélem a keményítés után megszűnik a probléma :)

Köszönöm a válaszokat! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, újabb kérdésem: tudom, hogy nem váltóméret, stb, de 195/50 R15 nyári abroncsokkal vettem az autót (alufelnis). Nem tudom, hogy a tanknyílás fedelén lévő nyomásértékeket használhatom-e ehhez, vagy sem, ugyanis megmértem most a nyomást a gumikban, elől 260 körül voltak, hátul 230 körül.

Meg tudja valaki nekem mondani, hogy amíg le nem cserélem az abroncsokat gyári méretre, mi a megfelelő nyomás ezekhez a gumikhoz? Gondolom függ az autó súlyától, így nem tudom ki lehet-e nézni a neten a mérethez valót.

Köszönöm a segítségetek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, újabb kérdésem: tudom, hogy nem váltóméret, stb, de 195/50 R15 nyári abroncsokkal vettem az autót (alufelnis). Nem tudom, hogy a tanknyílás fedelén lévő nyomásértékeket használhatom-e ehhez, vagy sem, ugyanis megmértem most a nyomást a gumikban, elől 260 körül voltak, hátul 230 körül.

Meg tudja valaki nekem mondani, hogy amíg le nem cserélem az abroncsokat gyári méretre, mi a megfelelő nyomás ezekhez a gumikhoz? Gondolom függ az autó súlyától, így nem tudom ki lehet-e nézni a neten a mérethez valót.

Köszönöm a segítségetek!

Sztem használd a gyári értékeket
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Valahol olvastam - szerintem itt a fórumon, de nem találtam meg - hogy g astrához használható a 14 collos mankókerék. Igaz csak hátra, elöl nem fér rá. Valaki meg tudna erősíteni ebben?

Többek között ezt én is kérdeztem a gázos topicban. Ott megerősítették a dolgot. Azóta már vettem is egy VW Polo mankókereket. Az osztóköre 4X100, az agyátmérő 57 mm. Maga a gumi 105/70 R14

Pont akkora, hogy befér a csomagtartóba állítva és nem dől el.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.