Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

De qrwajó egyeseknek, hogy ilyen mérettel sincs gondotok...

Én meg szopok a 7x16" ET35-el mint a torkosborz. Hogy az istenbe lehetséges, hogy szarabb paraméterrel nincs bajotok, nekem meg beleér a sárvédő majd 1 centit a gumiba rugózásnál???

Most úgy néz ki, hogy vagy kőkemény sportfutómű, vagy karosszériamunka (sárvédőt kihúzatni, fényezni, ami már nem is lenne igazán jó, ott rohadna utána) ami kb:100-100ezer pénz, vagy eladom a 3hetes , 500km-t futott kerekeimet és bukok rajta egy valag pénzt és vehetek rá kisebb méretben :D :) :( :) B) :) :)

Én csak azt tudom, hogy a Classic II kalaptartója kereken 2cm-el szélesebb, mint az enyém. Így nem fér bele. Elképzelhető a gyártási szórás a kerék ívnél is.....

Mást nem tudok, ha minden jó, akkor neked beljebb van az oldala.

Link to comment
Megosztás:

De qrwajó egyeseknek, hogy ilyen mérettel sincs gondotok...

Én meg szopok a 7x16" ET35-el mint a torkosborz. Hogy az istenbe lehetséges, hogy szarabb paraméterrel nincs bajotok, nekem meg beleér a sárvédő majd 1 centit a gumiba rugózásnál???

Most úgy néz ki, hogy vagy kőkemény sportfutómű, vagy karosszériamunka (sárvédőt kihúzatni, fényezni, ami már nem is lenne igazán jó, ott rohadna utána) ami kb:100-100ezer pénz, vagy eladom a 3hetes , 500km-t futott kerekeimet és bukok rajta egy valag pénzt és vehetek rá kisebb méretben :D :) :( :) B) :) :)

Mindkét oldalon beleér, vagy csak az egyiken?

Link to comment
Megosztás:

Mindkét oldalon beleér, vagy csak az egyiken?

A jobb oldalon kevésbé, a bal oldalon nagyon. Ott a korábban linkelt képeken megnézhetitek, hogy mennyire és mit művelt a gumival...

http://kep.psharing.com/519557.jpg

Szóval nem teljesen szimmetrikusan van valami az biztos, holnap lehet elmegyek a Kárászyékhoz és megnézetem velük. A balos kerék az kb: 3mm-rel még kintebb van.

De sehogy nem jó, megőrülök, 2kiló volt a 4 kerék és ****hatom őket B)

Link to comment
Megosztás:

A jobb oldalon kevésbé, a bal oldalon nagyon. Ott a korábban linkelt képeken megnézhetitek, hogy mennyire és mit művelt a gumival...

http://kep.psharing.com/519557.jpg

Szóval nem teljesen szimmetrikusan van valami az biztos, holnap lehet elmegyek a Kárászyékhoz és megnézetem velük. A balos kerék az kb: 3mm-rel még kintebb van.

De sehogy nem jó, megőrülök, 2kiló volt a 4 kerék és ****hatom őket B)

Ezt tényleg nem árt megnézetni, főleg ha az egyik kerék kintebb van. Nekem 7.5" széles ET35-ös felninél a váltóméretnél nagyobb gumival és 5 személlyel ért bele nagyobb huppanónál, de az is csak a dobbetét egy kis műanyag részébe és a gumin nem volt nyoma. (a dobbetétnek az a része ki lett műtve és a gumi is váltóméret már)

El tudom képzelni milyen fájdalom volt, mikor sérült a gumi, viszont szerencse a szerencsétlenségben, hogy a mintából lett kivájva pici és nem a gumi oldalából. Emiatt a gumi nyugodtan használható szerintem (autó átnézetése után!), majd idővel hozzákopik a többi része.

Link to comment
Megosztás:

Én kíváncsiságból megcserélném a két telót, átkerül e a hiba a másik oldalra. Nem nagy meló.

Tökmindegy, mert ha a balos lengéscsillapító esetleg gyengébb is és kicserélném újra a probléma megmaradna. Jelenleg 1-2 személlyel is gondot okoz a jó magyar utakon.

Lehet újjal azt még kibírná, de ha beülünk öten(meg még csomagok is esetleg), akkor már tuttira nem...

Ajánlották még itt a gumipogácsák behelyezését a spirálrugók közé, de azt nem akarom megjátszani, nem tartom jó megoldásnak, bár kétségkívül az lenne a legolcsóbb és talán leghatékonyabb módja.

Itt az alapvető probléma, hogy kilóg a sárvédő alól a kerék!!!!!Nem lenne szabad neki.

Link to comment
Megosztás:

Ezt tényleg nem árt megnézetni, főleg ha az egyik kerék kintebb van. Nekem 7.5" széles ET35-ös felninél a váltóméretnél nagyobb gumival és 5 személlyel ért bele nagyobb huppanónál, de az is csak a dobbetét egy kis műanyag részébe és a gumin nem volt nyoma. (a dobbetétnek az a része ki lett műtve és a gumi is váltóméret már)

El tudom képzelni milyen fájdalom volt, mikor sérült a gumi, viszont szerencse a szerencsétlenségben, hogy a mintából lett kivájva pici és nem a gumi oldalából. Emiatt a gumi nyugodtan használható szerintem (autó átnézetése után!), majd idővel hozzákopik a többi része.

Igen, nagyon fájt, de szerintem is használható, majd bekopik. Most marha óvatosan közlekedek, ha szar az út, erősen belassítok, amit persze senki nem nagyon ért, de muszáj B)

Még arra is gondoltam, hogy visszarakom egyenlőre a gyári acélt a téli gumikkal, mert azzal semmi baja, de még 5 személlyel+csomagokkal sem, nem ér bele semmibe természetesen, szerintem jó a csillapító is, mert jó a rugózása, 40.000km van benne!!!

Link to comment
Megosztás:

Tökmindegy, mert ha a balos lengéscsillapító esetleg gyengébb is és kicserélném újra a probléma megmaradna. Jelenleg 1-2 személlyel is gondot okoz a jó magyar utakon.

Lehet újjal azt még kibírná, de ha beülünk öten(meg még csomagok is esetleg), akkor már tuttira nem...

Ajánlották még itt a gumipogácsák behelyezését a spirálrugók közé, de azt nem akarom megjátszani, nem tartom jó megoldásnak, bár kétségkívül az lenne a legolcsóbb és talán leghatékonyabb módja.

Itt az alapvető probléma, hogy kilóg a sárvédő alól a kerék!!!!!Nem lenne szabad neki.

Már írtam többször, én is így jártam. Tettem alá erősebb rugót. Nézzél valami hasonló, de nagyobb autó alá gyártott rugót. Német tipusok közt sok hasonlóság van. Nekem BMW van alatta. Tökéletesen illeszkedik mindenhova. 8e volt a kettő.

Link to comment
Megosztás:

Már írtam többször, én is így jártam. Tettem alá erősebb rugót. Nézzél valami hasonló, de nagyobb autó alá gyártott rugót. Német tipusok közt sok hasonlóság van. Nekem BMW van alatta. Tökéletesen illeszkedik mindenhova. 8e volt a kettő.

Ok. Köszi a tanácsokat. Az nagyon jó lenne. Holnap elmegyek tényleg a Kárászyékhoz , majd őt megszakértik, remélem tudnak rá valami okos és gazdaságos megoldást B)

Link to comment
Megosztás:

De ha már volt az autón, onnantól kezdve forgásirányos maga a gumi. Nem csak a mintázat számít. Várjuk az eredményt.

Megnézték az autót de sokkal előrébb nem jutottam viszont azt mondták,hogy esztergáltassak alu tehermentesítőt kezdésnek ha ugy se lesz jobb akkor a gumit nézzem meg!

Link to comment
Megosztás:

Ok. Köszi a tanácsokat. Az nagyon jó lenne. Holnap elmegyek tényleg a Kárászyékhoz , majd őt megszakértik, remélem tudnak rá valami okos és gazdaságos megoldást B)

Szia!

Nekem tavaly volt ilyen problémám!

7,5x16 alufelninél nagy tehernél meg nagyon bukkanónál ért bele a müanyag részbe.

Nekem a lengéscsillapítók 20% körüli volt ahol beleért.

Cserélték, lekopogom most egyenlőre jó.

Azt javasolták, ha nem javul akkor erősebb rugókat rakjak bele.

Üdv.:Zsolti

Link to comment
Megosztás:

Már írtam többször, én is így jártam. Tettem alá erősebb rugót. Nézzél valami hasonló, de nagyobb autó alá gyártott rugót. Német tipusok közt sok hasonlóság van. Nekem BMW van alatta. Tökéletesen illeszkedik mindenhova. 8e volt a kettő.

Pontosan milyen BMW-ből való? Ugyanolyan magas mint az Astrának?

Link to comment
Megosztás:

Most semmilyen sincs rajta?

De van rajta műanyag,de amikor nekitolom a tárcsának akkor van egy kis mozgása elején meg szépen szorul olyan mintha kicsit kúpos lenne! Vesztenivalóm nincs némi anyagi ráfordításon kívül!

Ha nem változik akkor jön az aminek nem nagyon örülök főleg,hogy alig futottak a gumik jó ha 8000 km van bennük!

Link to comment
Megosztás:

Tökmindegy, mert ha a balos lengéscsillapító esetleg gyengébb is és kicserélném újra a probléma megmaradna. Jelenleg 1-2 személlyel is gondot okoz a jó magyar utakon.

Lehet újjal azt még kibírná, de ha beülünk öten(meg még csomagok is esetleg), akkor már tuttira nem...

Ajánlották még itt a gumipogácsák behelyezését a spirálrugók közé, de azt nem akarom megjátszani, nem tartom jó megoldásnak, bár kétségkívül az lenne a legolcsóbb és talán leghatékonyabb módja.

Itt az alapvető probléma, hogy kilóg a sárvédő alól a kerék!!!!!Nem lenne szabad neki.

Szia Jaygab!

Esetleg még a LÉGRUGÓ is megoldás lehet.

Link to comment
Megosztás:

Hát a képen úgy látom hogy éppen Astrán van :D

És szerinted akkor már jó is? B)

Ugyan nem szerepel az adatok közt a felni szélessége, de kizárt dolog (mert el sem férne az autó alatt), hogy olyan széles volna, ami ET12 méretet kívánna. Csak indulj ki abból, hogy a gyári méretű 4X100 R15 6" széles és ET49.

Link to comment
Megosztás:

És szerinted akkor már jó is? B)

Ugyan nem szerepel az adatok közt a felni szélessége, de kizárt dolog (mert el sem férne az autó alatt), hogy olyan széles volna, ami ET12 méretet kívánna. Csak indulj ki abból, hogy a gyári méretű 4X100 R15 6" széles és ET49.

Hát ez az! Mármint hogy pont a lényeges adatok hiányoznak...

Az én értelmezésemben a "jó-e G Astrára" kérdés azt jelenti hogy fel lehet-e tenni. Mivel a képen fent van egy ilyen típusú autón, ezért írtam hogy jó. Az hogy mennyire rá való, vagy netán bele fog-e érni valamibe, az már más kérdés, de ezt sajnos a hiányzó adatok nélkül nem tudom megítélni. Amúgy nem néz ki ET12-nek ez a felni, hacsak nem extrém keskeny, mert ugye a belső fele nem látszik...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.