Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

5,5 col széles acélfelnire milyen gumi rakható ?

A 195-höz nem túl keskeny ez ?

Ez nem ilyen egyszerű.

/60, /65 és /70-es oldalfal-arányú 195-ös gumikat még felrakhatsz 5.5" széles keréktárcsára, de ennél alacsonyabb profilúakat (pl 195/55 vagy 195/50) már nem.

Itt találsz egy táblázatot amiből kikeresve a gumiméretedet, láthatod hogy mekkora felnikre szerelheted rá azokat:

http://taylorgumi.hu/gumimeret-felnimeret.html

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Köszi az eddigi válaszokat :-)

Az alábbi párosításra esett a választásom sok-sok számolás után, a tőletek kapott infókat, az igényeimet és a lehetőségeimet összevetve.

Megerősítést szeretnék kapni, hogy akkor biztosan rendben lesz-e a G astrára /Z14xep/.

Momo black knight 7X16 4X100 ET40 (a 6.5coll/ET49hez /asszem ez a gyári méret/ képest a kerék belső szélének helyzete 3mm-rel KINTEBB LESZ az erdetihez képest és a kerék külső szélének helyzete KINTEBB LESZ 15mm-rel az erdetihez képest

Pirelli cinturato P7 205/55 R16 (~2km/h eltérés 100-nál mínuszba)

Jó lesz ez így, semmivel nem lehet problémám?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha a téli és a nyári gumi is felnire van feltéve, akkor nem kell elvinni a gumishoz minden szezonban hogy kiegyensúlyozza stb... hanem csak leszerelem felszerelem aztán kész?Max a hátsókat cserélem az elsőkkel átlóban?

Elnézést a kérdésért, de csak sejtésem van a dologról.

Szia!!!

Mindig kell centiroztatni,mert bárhogyan is tárolod.....

Átlóban??

Mindig azonos oldalon kell cserélni!!! Bal hátsó a bal elsővel,és így tovább..... <_<

Link to comment
Megosztás:

Háát..

Akkor inkább 6 cols.

Noo.

Meglesem az 1 éves Barumokat.

Szerintem jobb vétel, mint a 6 éves Dunlop.

Inkább a fiatalabbat válaszd!!! Átlag 5 év egy gumi élettartama!!

Gondold át,mert lehetnek problémák akár néhány hét után az öreg abroncsokkal.. <_<

Link to comment
Megosztás:

(...)

Jó lesz ez így, semmivel nem lehet problémám?

Jó lesz.

A gumi ugyan nem váltóméret (a 205/50 R16 lenne az) hanem kicsit nagyobb, de ez még nem okoz problémát.

A 15mm kilógás sem, az én felnim 33mm-rel lóg kijjebb a gyárinál, és még így is elfér a sárvédő alatt.

Ha nincsen ültetve (vagy nem több mint 30-40mm-t) az autód, akkor nem lehet gond.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Köszi az eddigi válaszokat :-)

Az alábbi párosításra esett a választásom sok-sok számolás után, a tőletek kapott infókat, az igényeimet és a lehetőségeimet összevetve.

Megerősítést szeretnék kapni, hogy akkor biztosan rendben lesz-e a G astrára /Z14xep/.

Momo black knight 7X16 4X100 ET40 (a 6.5coll/ET49hez /asszem ez a gyári méret/ képest a kerék belső szélének helyzete 3mm-rel KINTEBB LESZ az erdetihez képest és a kerék külső szélének helyzete KINTEBB LESZ 15mm-rel az erdetihez képest

Pirelli cinturato P7 205/55 R16 (~2km/h eltérés 100-nál mínuszba)

Jó lesz ez így, semmivel nem lehet problémám?

Jól fog kinézni, tegyél fel majd képet. <_<

Link to comment
Megosztás:

Inkább a fiatalabbat válaszd!!! Átlag 5 év egy gumi élettartama!!

Gondold át,mert lehetnek problémák akár néhány hét után az öreg abroncsokkal.. <_<

Megvettem az 1 éves Barum gumikat.

Gyakorlatilag kopás mentesek, tök újak.:-)

A fazon azt mondta, nem ment vele 1000 km-t sem, amit a gumit látva el is hiszem.:-)

És ez 43-ért..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy olyan kérdésem hozzátok, hogy a kocsimon még a gyári Dunlop gumi van.A gumisnál most rakattam fel a nyári gumit (Dunlop) és szerintem rossz a forgásirány.Nem értek hozzá, csak mint laikus gondolom.

Itt van egy kép:

http://kepfeltoltes.hu/view/110329/P1349_2...s.hu_.jpg"]

Szoval az egyik kép a hátsókerékről készűlt a másik meg a túloldali elsöről.A Dunlop jel miatt gondlom hogy fordítva van mert az egyik nyíl alaku jel a forgásirány felé néz, a másik meg ellenkező irányba.

Vagy ennél a guminál mindegy a forgásirány?

Link to comment
Megosztás:

Az nem a forgásirányjelző nyilacska, hanem a Dunlop logója. Mivel márkajel, ebből kifolyólag akárhogy teszed fel a gumit, mindig ugyanarra fog nézni. <_<

Pont az a bajom, hogy nem ugyanarra néz.A bal hátsó a kocsi háta felé néz, a jobb hátsó meg a kocsi elej felé.Az alsó kép az pont a bal hátsó kerék.

Link to comment
Megosztás:

Helósztók ti meddig szóktátok fel punpálni a kerekeket ?Én 2.4 -et elöre hátra meg 2.1-et sokkal jobban megéri gazdaságosabb bár itt már egy kicsitt pattog?Várom a véleményeteket? <_< :angry:

Helló.

benne van a tanksapkában,az adat.Pumpálni,amennyire akarod,de ne sokra,hogy kicsit se pattogjon..

Link to comment
Megosztás:

Helósztók ti meddig szóktátok fel punpálni a kerekeket ?Én 2.4 -et elöre hátra meg 2.1-et sokkal jobban megéri gazdaságosabb bár itt már egy kicsitt pattog?Várom a véleményeteket? <_< :P

Te Livi!! Ha már írsz a fórumra legalább javítsd ki a helyes írás ellenőrzővel, ha helyesen nem is tudsz írni! / a hibás szavakat aláhúzza a program, a jobb egér gombbal rákattintasz ...!!! / :angry:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudtok segíteni abban a kérdésben amit fent leírtam?Amivel vettem a kocsit Dunlop Sport 2020E annak van forgásiránya, vagy tök mindegy hogy hogyan rakod fel?

Megpróbáltam utánanézni ennek a guminak,de sajnos nem találtam róla

olyan leírást amiben említenék a forgásirányt!

A képen meg nem nagyon tudom kivenni a nyomatokat,az első kép

linkje nem jó nálam!

Link to comment
Megosztás:

Nem tudtok segíteni abban a kérdésben amit fent leírtam?Amivel vettem a kocsit Dunlop Sport 2020E annak van forgásiránya, vagy tök mindegy hogy hogyan rakod fel?

Én is kerestem, de már nem gyártják, és én sem találtam róla érdemleges infót. Az biztos hogy nem olyan mint az enyém, mert egy képet találtam, és más a mintázata. Az enyém asszimmetrikus, nem lehet rosszul feltenni.

Link to comment
Megosztás:

Pont az a bajom, hogy nem ugyanarra néz.A bal hátsó a kocsi háta felé néz, a jobb hátsó meg a kocsi elej felé.Az alsó kép az pont a bal hátsó kerék.

:P

Épp ezért néz ugyanarra.

A Dunlop logója ilyen:

dunlop-logo_5965.jpg

Ha szemből nézed (és nem fejjel lefelé), a nyíl hegye mindig a jobb kezed felé néz, akármelyik oldalon legyen is a gumi felszerelve, és akármerre legyen is a kocsi eleje a gumihoz képest.

Nyisd ki a csomagtartót, a pótkeréken (ha ugyanilyen gumi az is) meg jobbra fog nézni.

<_< :angry: :P

(Még egyszer, hogy érthető legyen: a viszonyítási alap a gumi saját maga, nem az autó.)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.