Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Kemény lett? Igen, a komfortnak lőttek, minden elkezd majd zörögni. Csak fanatikusoknak ajánlott! :lol:

Kemény-e?? :D Nem kicsit. Nekem állítható magasságú felfüggesztés van, 4 cm-vel lett lejebb rakva az autó. Mikor elhoztam az autószerelőtől, azt hittem kiugrom az ülésből.

Szoktál Pestre az 1-esen járni? Még Bicske előtt, ahol van a Fehérvári elágazó, ahol a dombnak felfelé 2 sávra bővül az út..... Előtte ott a domb alján a kanyarban van egy hupli/útsüllyedés. Na míg a gyári rugók meg gátlók voltak, meg sem lehetett érezni, hogy átmész, kicsit himbálózott. Na de most..... vissza kell lassítanom, mert olyan mintha ki akarnál szállni az ülésből :D

Link to comment
Megosztás:

nekem közel 15 évig le volt ültetve minden autóm... de 2 éve eljutottam odáig, hogy soha többet. Sőt sportautóm se lesz, mert annak is kemány a futóműve.

katasztrófálisak az utak.

sokkal lassabban lehet közlekedni az ültetett autóval.... cserébes zép.

A zafirát imádom ezért, mert az csak ring a szar úton :D

Link to comment
Megosztás:

Nem a felnikhez nem kell műbizonylat és nem is kéri a rendőr. :D

A szabályok szerint azonban csak az autógyár által

engedélyezett méretű felniket és gumikat hordhat az autó.

Nagyobb méret felszerelése már átalakításnak minosül, és így a

Nemzeti közlekedési hatóság engedélye szükséges hozzá. Persze

a kerékcseréhez senki sem kér engedélyt, a vizsgára fentfelejtett

széles felni csak akkor bukhat meg, ha a gumi kilóg a sárvédo alól,

vagy a vizsgán feltunik, hogy a felni széle hozzáér valamelyik

futómuelemhez.

A KÖHÉM rendelet ebből a szempontból látszólag ellentmondásos. Egyik mondatával általánosan engedélyezi az olyan módosításokat, melyek a gépjármű műszaki paramétereit nem vagy nem negatív irányban és csak kis mértékben befolyásolják, módosítják. Másutt kerek perec köti az ebet a karóhoz ragaszkodik a gyári kialakításhoz. Felni esetében szerencsére dúskálhatunk a méretekből, mert a németekkel ellentétben nekünk nincs a forgalmiba bejegyezve a gyári méret. Ettől függetlenül az extrém átmérők, ET-k és gumiszélességek kerülendőek. Az esztétika nem lehet elsődleges szempont.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Felkerültek Nálam is az aluk. Felniközepek még polír alatt.

Újragumizva, most 205/55 R16 Michelin primacy HP. Eddig elégedett vagyok, igazán halk gumik!

Az előző szett: 205/50 R16 Bridgestone Potenza RE720 volt, véleményem:.................. hagyjuk(látványra szép volt:))

Képek

További szép napot.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Felkerültek Nálam is az aluk. Felniközepek még polír alatt.

Újragumizva, most 205/55 R16 Michelin primacy HP. Eddig elégedett vagyok, igazán halk gumik!

Az előző szett: 205/50 R16 Bridgestone Potenza RE720 volt, véleményem:.................. hagyjuk(látványra szép volt:))

Képek

További szép napot.

Miért ez a méret lett??

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Felkerültek Nálam is az aluk. Felniközepek még polír alatt.

Újragumizva, most 205/55 R16 Michelin primacy HP. Eddig elégedett vagyok, igazán halk gumik!

Az előző szett: 205/50 R16 Bridgestone Potenza RE720 volt, véleményem:.................. hagyjuk(látványra szép volt:))

Képek

További szép napot.

Jó lesz az!

A fékcsere óta alig hallottam felőled!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.