Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Köszi Spzoli a gyors segítséget! :-) Nagyob a felni középfurata de mutatott valami műanyag gyűrűket bele is pattintotta a felnibe, azt mondta ez kell hozzá és korrekt lesz. Asszem ez volt írva a gyűrűk dobozára: ZJ01 Astra G. Fene tudja mit jelent, de úgy tűnt direkt g astrához készült gyűrűkről van szó. Akkor 15.000-et/ db megért ezek szerint. Köszi még egyszer, s Kellemes Ünnepeket!

Akkor csak fel kell dobni a kocsira őket. :)

Link to comment
Megosztás:

Na akkor örülök, hogy nem csak én érzem hangosnak a Dunlop SP Sport 2020E-t... :)

Összehasonlítva a téli Barum Polaris 2-vel, sokkal hangosabb a nyári (gyári) Dunlop! Pedig én pont fordítva gondoltam volna, igaz a Dunlop 2007-es a Barum meg 2009-es. De nem hiszem, hogy az öregedés ennyit számít! Vagy mégis?

Nekem is hangos volt ez a gyári dunlop gumi, egy igazi világ ***, sőt még csúszott is ha elkaptam egy nyári záport. Le is dobtam róla a ....csába, és tettem fel normális Continental gumit, na az tapad, úgy befekszik a kocsi a kanyarba mint cica az ágyba, jaaa és halál csöndes. Szerintem nem az öregedés miatt ilyenek ezek. Mikor elhoztam a kocsit a szalonból 3 éve már akkor is egy zajos sprőd gumi volt. Ez valószínű azért van mert a gumigyártók a jobb minőségű gumijaikat a gumis műhelyeknek adják el. Az elfekvő raktárkészletet, ami nem egészen gut azt meg az autógyáraknak fele áron akik örömmel átveszik nagy tételben hisz az az érdekük hogy minél olcsóbb legyen a beszállított alkatrész. Persze ez nem szentírás, de én erre gyanakszom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalat a Semperit speed life gumiról?

egyik oldalon nagyon jó áron lehet most hozzájutni. 13500 ft akcióban. Ilyent gondoltam az autóra , de 2 emberrel beszéltem + egy jóképességű gumissal és arról akart meggyőzni, hogy egy nagy fos gumi. Ne vegyem meg , inkább vegyek Falken Ze 912-t mert az a frankó gumi. Ezt nem akarom elhinni, hogy a lágy Falken ami kopik mint a szar minden tekintetben jobb lenne a Semperit guminál. Mit vegyek Barátaim? Megköszönném egy pár hozzászóló segítségét! Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalat a Semperit speed life gumiról?

egyik oldalon nagyon jó áron lehet most hozzájutni. 13500 ft akcióban. Ilyent gondoltam az autóra , de 2 emberrel beszéltem + egy jóképességű gumissal és arról akart meggyőzni, hogy egy nagy fos gumi. Ne vegyem meg , inkább vegyek Falken Ze 912-t mert az a frankó gumi. Ezt nem akarom elhinni, hogy a lágy Falken ami kopik mint a szar minden tekintetben jobb lenne a Semperit guminál. Mit vegyek Barátaim? Megköszönném egy pár hozzászóló segítségét! Előre is köszönöm!

Én most vettem Pirelli P4 Cinturato-t 14.350,- Ft-ért. Ha meg nézed, még egy ezressel sem drágább és ez tesztgyőztes gumi volt az ADAC-nál ( http://www.startgumi.hu/pirelli/cinturato_p4/ , kicsit bővebb leírás: http://www.automotor.hu/index.php?apps=cikk&cikk=4200 )

Itt ( http://www.felnigumi.hu/ ) háromezerért házhoz hozták.

Eddig csak jót olvastam róla, de én még nem tapasztaltam, mivel holnap rakatom fel. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalat a Semperit speed life gumiról?

egyik oldalon nagyon jó áron lehet most hozzájutni. 13500 ft akcióban. Ilyent gondoltam az autóra , de 2 emberrel beszéltem + egy jóképességű gumissal és arról akart meggyőzni, hogy egy nagy fos gumi. Ne vegyem meg , inkább vegyek Falken Ze 912-t mert az a frankó gumi. Ezt nem akarom elhinni, hogy a lágy Falken ami kopik mint a szar minden tekintetben jobb lenne a Semperit guminál. Mit vegyek Barátaim? Megköszönném egy pár hozzászóló segítségét! Előre is köszönöm!

http://gumibiznisz.hu/20100301/adac-nyarigumi-teszt-2010/

Link to comment
Megosztás:

2.6 elöl-hátul a Coupén. Indok: viszonylag széles/alacsony profilú gumi van rajta, és az oldalfal illetve a felni védelme érdekében kicsit keményebbre illik fújni az ilyet.

Akkor pontosítok. :)

195/60 R15-ös gumikat sedan kivitelre milyen nyomásra illik felfújni? Kell egyáltalán az asszimetria elől és hátul?

Link to comment
Megosztás:

1-3 személyes használatnál elöl 2,2-t, hátul 1,9-et ad meg a gyár. Télen 1-2 tizeddel fölé ajánlatos fúvatni, de én nyáron is így használom: előre 2,4-et, hátulra 2,1-et szoktam tenni.

Ennyi plusz kóros gumikopást (a középső részen) még nem okoz, kicsit közvetlenebb a kormányzás, mint laposan, és egy kicsit csökken a gördülési ellenállás is. Ráadásul előbb-utóbb minden kerékből szökik el egy kis levegő, úgyhogy ha valaki ritkábban ellenőrzi a nyomást, így tovább marad a gyári ajánlás közelében.

Link to comment
Megosztás:

1-3 személyes használatnál elöl 2,2-t, hátul 1,9-et ad meg a gyár. Télen 1-2 tizeddel fölé ajánlatos fúvatni, de én nyáron is így használom: előre 2,4-et, hátulra 2,1-et szoktam tenni.

Ennyi plusz kóros gumikopást (a középső részen) még nem okoz, kicsit közvetlenebb a kormányzás, mint laposan, és egy kicsit csökken a gördülési ellenállás is. Ráadásul előbb-utóbb minden kerékből szökik el egy kis levegő, úgyhogy ha valaki ritkábban ellenőrzi a nyomást, így tovább marad a gyári ajánlás közelében.

Köszönöm a választ! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.