Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Köszi a válaszokat!

Most nézem a linkelt oldalon:

Prémium kategória (kis és közepes autók):

* Nyári: Pirelli Cinturato P4, P6, Bridgestone B250

Ára: PIRELLI CINTURATO P4 185/65 R15 88 T (Német Autóklub: tesztgyőztes nyári gumi) 14 990.- (akció)

Egész baráti ár. A P6 már kicsit drágább, de az se vészes:

PIRELLI P6 CINTURATO 195/65 R15 91 H (Német Autóklub 2010: tesztgyőztes) 15 990.- (akció)

****

Bocsi, legközelebb figyelek rá, hogy képet ne linkeljek. :)

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés. Most volt időm és megnéztem, az alábbi két prémium kategóriás gumi sem túl drága. De szerintetek melyik a jobb?

http://www.startgumi.hu/pirelli/p6_cinturato/

http://www.startgumi.hu/pirelli/p7/

P6 vagy P7?

itt a P7-ből nem is látok 195/60 R15-öst... :) vagy 185/65 R15öst akarsz? mert az sincs...csak a P6 cinturato-ból...vannak a G kerék méretei...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem el lehet gondolkozni egy alig használt márkás gumin is, bár ezt ki kell fogni.

Én abba a szerencsés helyzetbe kerültem, hogy 17-ért kapok új, 195/60-as Michelin Energy saver-t, aminél olcsóbbat nemigen találtam sehol és úgy gondolom, hogy minőségben pedig behozza az árát. Üzemanyag, tapadás, kopás, zajszint.

A Klébert még mindig tudom ajánlani. Michelin leány gumi, olcsó és nagyon jó véleményeket mondanak róla.

Link to comment
Megosztás:

Mé nem jó a Kínai gumi??

Negyedik nyári szezonomat húzom (igaz nem ezzel a márkával, vmi Star....vmi, 205/50 R16) és semmi gondom nem volt velük, legfeljebb annyi, hogy sajnos a nem kevés km-től elkoptak és ezután a szezon után cserélnem kell őket.

Elég régóta vannak ismert és elismert gumitesztek, de olyan kínai abroncsot, mely legalább a "feltételesen ajánlott" minősítést megütötte volna még nem tudtak produkálni.

Link to comment
Megosztás:

Elég régóta vannak ismert és elismert gumitesztek, de olyan kínai abroncsot, mely legalább a "feltételesen ajánlott" minősítést megütötte volna még nem tudtak produkálni.

Ez így igaz, de túlnyomórészt kik csinálják azokat a gumiteszteket? Általában a német autósújságok, akik a saját autóhasználati szokásaik figyelembevételével értékelnek, és a saját áraik alapján. Ezalatt azt értem, hogy ha egy átlag német mondjuk 20-25e km-t megy egy évben, valamint tegyük fel hogy azon a piacon nincs is akkora árbeli különbség mondjuk egy Fulda meg egy Wanli között, akkor nem csoda hogy nem ajánlják. Én nem mondtam egy percig sem hogy a kínai gumi jó lenne, de bizonyos körülmények között vállalható.

Én például nagyjából 2500km-t mentem az elmúlt téli szezonban, ennek 90%-át városban, 50km/h-s sebességgel. Ennél a tempónál még nincs akkora teljesítménybeli különbség a kínai meg egy márkás gumi között, és szvsz ilyen futásteljesítmény mellett a márkás gumit már le kéne cserélnem elöregedés miatt, de még mindig nem térülne meg az érte kifizetett magasabb ár.

Link to comment
Megosztás:

Ez így igaz, de túlnyomórészt kik csinálják azokat a gumiteszteket? Általában a német autósújságok, akik a saját autóhasználati szokásaik figyelembevételével értékelnek, és a saját áraik alapján. Ezalatt azt értem, hogy ha egy átlag német mondjuk 20-25e km-t megy egy évben, valamint tegyük fel hogy azon a piacon nincs is akkora árbeli különbség mondjuk egy Fulda meg egy Wanli között, akkor nem csoda hogy nem ajánlják. Én nem mondtam egy percig sem hogy a kínai gumi jó lenne, de bizonyos körülmények között vállalható.

Én például nagyjából 2500km-t mentem az elmúlt téli szezonban, ennek 90%-át városban, 50km/h-s sebességgel. Ennél a tempónál még nincs akkora teljesítménybeli különbség a kínai meg egy márkás gumi között, és szvsz ilyen futásteljesítmény mellett a márkás gumit már le kéne cserélnem elöregedés miatt, de még mindig nem térülne meg az érte kifizetett magasabb ár.

Az a "bizonyos körülmény" csak autó téli tárolása lehet. :) (Szerintem)

Itt volt ez a Minerva nevezetű kínai téliguma. Unszolták kb. 10-11 ezerért darabját 14 " méretben. Plusz 1-2 ezerért már a "megfelelő kategóriában válogathat bármely(nem német) teszt szerint is. A márkaszervizek is olcsóbbak voltak a kínaiaknál, pedig jó gumikkal akcióztak.

Én 185/65 R15 méretű Vredestein Snowtrack3 gumit szereléssel, centrírozással 18.000 Ft/db áron vettem. Ennél többet ér a családom, mások és a magam (viszonylagos) biztonsága akár napi 1 méteren is.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem el lehet gondolkozni egy alig használt márkás gumin is, bár ezt ki kell fogni.

Én abba a szerencsés helyzetbe kerültem, hogy 17-ért kapok új, 195/60-as Michelin Energy saver-t, aminél olcsóbbat nemigen találtam sehol és úgy gondolom, hogy minőségben pedig behozza az árát. Üzemanyag, tapadás, kopás, zajszint.

A Klébert még mindig tudom ajánlani. Michelin leány gumi, olcsó és nagyon jó véleményeket mondanak róla.

Nekem most jön kb 13-ba /db Good Year Excellence 195/60 R15 :)

Link to comment
Megosztás:

Namost egy dolgot szeretnék tisztázni, nem esküszöm a Kínai gumira, de négy éve amikor vettem (16") majdnem tíz rugó különbség volt egy "márkásabb" gumihoz képest a Kínai, ez már majdnem 40 ropi, ezért vállaltam be ezt a baró Star Performer (megtaláltam a nevét a táblázatban) gumit.

Egyébként nem gondoltam volna, hogy ekkora potenciális veszélyforrás vagyok a Kínai gumijaimmal a közlekedésben (ezt is a gumiösszehasonlításban láttam), annyira azért nem sz@rok.

Egy dolog viszont teljesen igaz, így az életük vége felé már kicsit búgnak.

Ja és még egy dolog, még nem tudom milyen gumit veszek a köv. szezonra, de a pénztárca nagy úr, és még titkos esélyesként Mao elvtárs is játszhat ...! :)

Link to comment
Megosztás:

Ez így igaz, de túlnyomórészt kik csinálják azokat a gumiteszteket? Általában a német autósújságok, akik a saját autóhasználati szokásaik figyelembevételével értékelnek, és a saját áraik alapján. Ezalatt azt értem, hogy ha egy átlag német mondjuk 20-25e km-t megy egy évben, valamint tegyük fel hogy azon a piacon nincs is akkora árbeli különbség mondjuk egy Fulda meg egy Wanli között, akkor nem csoda hogy nem ajánlják. Én nem mondtam egy percig sem hogy a kínai gumi jó lenne, de bizonyos körülmények között vállalható.

Én például nagyjából 2500km-t mentem az elmúlt téli szezonban, ennek 90%-át városban, 50km/h-s sebességgel. Ennél a tempónál még nincs akkora teljesítménybeli különbség a kínai meg egy márkás gumi között, és szvsz ilyen futásteljesítmény mellett a márkás gumit már le kéne cserélnem elöregedés miatt, de még mindig nem térülne meg az érte kifizetett magasabb ár.

Egyszer kelljen mondjuk esőben a nyálkán fékezni 50ről úgy, hogy lelép eléd a türelmetlen babakocsis anyuka.. (vagyis inkább ne kelljen) :)

Ilyenkor tök mind1 mennyit mész vele egy évben...

Szerintem ez pont olyan mint a teszkósolaj, gagyi gyertya + univerzális lambdaszonda + egyebek. Nehéz elhinni hogy ami olcsó az nem feltétlenül jó is, de csak addig amíg meg nem szívja vele az ember. Egy lambdaszonda cserét könnyebb benyelni, mint egy durrdefektet a pályán... teszkósolajat sem ajánlgatja senki a fórumon, pedig lehet hogy jó :D

Én a kínai gumit is ebbe a kategóriába sorolom: sose próbáltam, ezért nem is volt vele bajom, de nem is szeretném feladni a biztonságom azért az 1-2 ezer ft-ért (és itt tényleg csak az a 10m számít)

Link to comment
Megosztás:

Namost egy dolgot szeretnék tisztázni, nem esküszöm a Kínai gumira, de négy éve amikor vettem (16") majdnem tíz rugó különbség volt egy "márkásabb" gumihoz képest a Kínai, ez már majdnem 40 ropi, ezért vállaltam be ezt a baró Star Performer (megtaláltam a nevét a táblázatban) gumit.

Egyébként nem gondoltam volna, hogy ekkora potenciális veszélyforrás vagyok a Kínai gumijaimmal a közlekedésben (ezt is a gumiösszehasonlításban láttam), annyira azért nem sz@rok.

Egy dolog viszont teljesen igaz, így az életük vége felé már kicsit búgnak.

Ja és még egy dolog, még nem tudom milyen gumit veszek a köv. szezonra, de a pénztárca nagy úr, és még titkos esélyesként Mao elvtárs is játszhat ...! :D

Ja hát aki óriáskerekekkel jár :)

Most amúgy gyorsan megnéztem az automaxnál a kínálatot, a legolcsóbb kínai/koreai guminál 2 ezerrel olcsóbb a Kormoran egyik gumija akcióban, amit viszont a Michelin gyárt...

Szóval csak jól szét kell nézni sztem...

Link to comment
Megosztás:

Ja hát aki óriáskerekekkel jár :)

Most amúgy gyorsan megnéztem az automaxnál a kínálatot, a legolcsóbb kínai/koreai guminál 2 ezerrel olcsóbb a Kormoran egyik gumija akcióban, amit viszont a Michelin gyárt...

Szóval csak jól szét kell nézni sztem...

Hát igen sajnos az az 1" különbség a gyári mérethez képest igencsak megdobja az árakat, de mindenképpen alaposan szétnézek majd vásárlás előtt a piacon.

Link to comment
Megosztás:

Én a kínai gumit is ebbe a kategóriába sorolom: sose próbáltam, ezért nem is volt vele bajom, de nem is szeretném feladni a biztonságom azért az 1-2 ezer ft-ért (és itt tényleg csak az a 10m számít)

Az első 25 cm-ben: lámpák, zárhíd, motorháztető, lökös, vízhűtő, klímahűtő halálozik el. Szervízárakon számolva legalább 600.000 Ft kár. Fusiban is legalább 200.000. Az esetleges humán sérülésekről meg ne is beszéljünk.

Részemről ennyi hozzászólásom van a gagyi gumikkal kapcsolatban.

Hogy konstruktív is legyek a Kléberről tegnap azt hallottam, hogy téliben jók, nyáriban nagyon kemények, ezért lassan is kopnak, illetve ezért annyira nem jó a fékezhetősége.

Link to comment
Megosztás:

Olvasgatom itt az okosabbnál okosabb érveket/vádakat a kínai gumik mellett/ellen. Deazt lasan fel kellene fogni mindenkinek:

1. igaz hogy a kocsi pénzkiadással jár, de egy kínai vacsi új gumi is sokkal többet ér még esőben is, mint egy kopott márkás, ami már 6-7 éves, és ezt ne akarja senki megcáfolni...szóval az még mindíg kevésbé veszélyes aki ilyent tesz fel!

2. Nem tudom miért feltételezik itt sokan, hogy mindenkinek ABS-es autója van és, hogy sehol nem hordanak fel sarat az útra...onnantól mind1 milyen gumival mész...a 150eFt-os garnit7urával is akkorát esel mint a kinaíval!

3. Ha valaki megy mint az ökör az lehet épp azt használja ki, hogy tapad a gumija és akkor ő egylébként is veszélyesebb, mint egy higgadt nyugodt körültekintő sofőr, aki birtokában van a tudásnak hogy egy gyengébb minőségű van a kocsija alatt az ezzel is számol nem megy bele olyan helyzetekbe.

4. Ha te is azon számolgatnál hogy a gyerekek iskolába járnak ruha, cipő, tanszer és persze ennivaló sem ártana és ez fér bele, mert a másik már majdnem slick....csak ezt veheti...

5. A gumi szélességéről és méretéről pedig annyit, hogyha ezt figyeljük hogy te mondjuk egy 185-ös gumival mész ő pedig egy 215-össel, akkor az ő gumijának felfekvő felülete többszöröse a tiedének, tehát még a kínai gumi esetén is lehet simán, hogy hamarabb megáll mint te a híper-szuper No1. gumiddal, akár esőben is, ha nem megy mint az állat!(mert akkor esetleg a szélesebb gumi hamarabb felűszik, de ez a méreté és nem a gumi minőségé)

Szóval pro és kontra mindenki vegye amit a pénztárcája megenged, ha sajnos csak erre futja, akkor vegye ezt de legyen tudatában az esetleges veszélyeknek.

Egy ucsó költői kérdés: 20 éve még nem is nagyon volt(nálunk egész biztosan) külön téli és nyári gumi, vették az emberek a futózott magyar gumit a biztonságos trabantra, wartburgra és ladára....a kínai gumi ellen lobbizók akkor most hogy éreznék magukat, ha akkor nyomultak volna? biztonság, mai szemmel....és mégis felnőttünk... :D :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Érdeklődéssl olvastam a hozzászólásokat a Kínai gumi témában.

Kicsit én is szkeptikus vagyok a témában, és vacilálok.

Tuti biztosra veszem, hogy egy Micheline ( asszem így kell írni), nem összehasonlítható egy Yokohamaval, Kumhoval, Infinityvel, Matadorral. Mert az egy prémium gumi, ahogy a Continental is vagy aBridgestone.

Ebben is az dönt ami minden másba, a pénztárca vastagsága.

Az első 25 cm sérülő dolgok valóban ezek, de nekem csak egy belémtoltaás volt "papíron 250 000 " Ft. Biztosító fizette.

Természetes, hogy a gumi az egyetlen felület, ami érintkezik az úttal, és ami segíti a lassulást.

Szerény véleményem szerint sarkallatos kijelenteni, hogy kizárólag a gumin múlik megállsz -e vagy sem, ha már a nyálkás vizes útat vesszük alapul.

Múlik, gépkocsi állapotán, fékek, reakció idő, időjárás, guminyomás, gumi szélesség, és a gumi típusa között is természetesen, sőt még a gumi anyagán is, vagy annak minőségén.

De azért azt ne jelentsük ki kategórikusan, hogy csak azé rongyolsz bele valakibe vagy valamibe mert "kínai" gumid van.

Ez csak 1 részlet a megállós játékból. Mert pl. hiába van neked Sport gumid meg akármi, ha a fékre lépsz és beesik a pedál..... vagy fékre lépsz és semmi sem történik, vagy a fékre lépsz és blokkolnak a kerekek, vagy épp az ABS nem teszi a dolgát.

Természetesn a család, a szálított személyek épsége mindennél fontosabb, de mégis az autóvásárláskor kompromisszumokat kötsz, és ha valóban ez lenne a LEGESLEGFONTOSABB cél, amit figyelembe veszel, akkor nem biztos hogy ilyen autód lenne, hanem lehet inkább sokkal biztonságosabbat vetél volna. Persze megint sarkallatos mert egy Off Trabi On nem hasonlítható az Opelhez egy az egybe.

Szóval ez ok tényező együttese, hogy akkor ott meg tudsz állni vagy sem.

Nem védeni akarom a kínai gumit, nem is akarok mellé állni. De szerintem azt kijelenteni hogy szar, nem szabad, és nem is lehet.

Más:

Felkeltette az érdeklődésemet ez a melyik nagy gyár milyen más néven gyárt gumikat.

Erre van valakinek valami összefogott leírása?

Mondjuk én eddig a Kléberre, meg Kormoránra mindig ferde szemmel néztem, de ahogy itt írjátok, hogy ennek meg annak az alvállalata már másképpen hangzik.

Mindenkinek jó Tapadást... :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Érdeklődéssl olvastam a hozzászólásokat a Kínai gumi témában.

Kicsit én is szkeptikus vagyok a témában, és vacilálok.

Tuti biztosra veszem, hogy egy Micheline ( asszem így kell írni), nem összehasonlítható egy Yokohamaval, Kumhoval, Infinityvel, Matadorral. Mert az egy prémium gumi, ahogy a Continental is vagy aBridgestone.

Ebben is az dönt ami minden másba, a pénztárca vastagsága.

Az első 25 cm sérülő dolgok valóban ezek, de nekem csak egy belémtoltaás volt "papíron 250 000 " Ft. Biztosító fizette.

Természetes, hogy a gumi az egyetlen felület, ami érintkezik az úttal, és ami segíti a lassulást.

Szerény véleményem szerint sarkallatos kijelenteni, hogy kizárólag a gumin múlik megállsz -e vagy sem, ha már a nyálkás vizes útat vesszük alapul.

Múlik, gépkocsi állapotán, fékek, reakció idő, időjárás, guminyomás, gumi szélesség, és a gumi típusa között is természetesen, sőt még a gumi anyagán is, vagy annak minőségén.

De azért azt ne jelentsük ki kategórikusan, hogy csak azé rongyolsz bele valakibe vagy valamibe mert "kínai" gumid van.

Ez csak 1 részlet a megállós játékból. Mert pl. hiába van neked Sport gumid meg akármi, ha a fékre lépsz és beesik a pedál..... vagy fékre lépsz és semmi sem történik, vagy a fékre lépsz és blokkolnak a kerekek, vagy épp az ABS nem teszi a dolgát.

Természetesn a család, a szálított személyek épsége mindennél fontosabb, de mégis az autóvásárláskor kompromisszumokat kötsz, és ha valóban ez lenne a LEGESLEGFONTOSABB cél, amit figyelembe veszel, akkor nem biztos hogy ilyen autód lenne, hanem lehet inkább sokkal biztonságosabbat vetél volna. Persze megint sarkallatos mert egy Off Trabi On nem hasonlítható az Opelhez egy az egybe.

Szóval ez ok tényező együttese, hogy akkor ott meg tudsz állni vagy sem.

Nem védeni akarom a kínai gumit, nem is akarok mellé állni. De szerintem azt kijelenteni hogy szar, nem szabad, és nem is lehet.

Más:

Felkeltette az érdeklődésemet ez a melyik nagy gyár milyen más néven gyárt gumikat.

Erre van valakinek valami összefogott leírása?

Mondjuk én eddig a Kléberre, meg Kormoránra mindig ferde szemmel néztem, de ahogy itt írjátok, hogy ennek meg annak az alvállalata már másképpen hangzik.

Mindenkinek jó Tapadást... :)

Michelin.

Te most konkrétan "lekínaigumiztad" a yokohamát? :D Nagy szaki lehetsz, tényleg....

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Igaz amit írsz, tényleg sok tényezős hogy meg tudsz-e állni. Bár itt most csak a gumikról van szó, máshol azt is kitárgyaltuk miért ne kínai fékbetétet vegyél, meg rendesen cseréld a fékolajat, stb. :)

A kompromisszummal is egyetértek, de számomra nem a kínai gumi lenne az, hanem ami közte meg a prémium-gumik között van (pl a fentebb említett 2nd brand gumik a nagyobb gyártóktól..)

Link to comment
Megosztás:

Na szétnéztem kicsit a használtgumi piacon is, 8-9e alatt nemnagyon van ebben a méretben, 205/50R16 (mondjuk ezek márkásabb gumik) használható gumi, aminek ki tudja mi volt az előélete.

Ráadásul ez a méret elég ritka is, használtban.

Viszont 13é már van Kínai gumi, úgyhogy lehet majd benevezek még egy új garnitúrába.

Link to comment
Megosztás:

Japán - Kínai mind1 :) Mind 1 helyen készül...... by Armageddon :D

Hát azért ha már választani kell, inkább Japán. Azért a Yokohama, Toyo... stb. eléggé jó minőségnek számít, szinte minden kategóriában, nem úgy, mint egyéb nagy gyártóknál, ahol előfordul, hogy csak a prémium kategóriában hozzák a minőséget.

Ha nekem nem hiszel, akkor egy ADAC tesztet érdemes megnézned, mielőtt ilyesmiket írsz ;)

Amúgy meg a gumi nem csak a fékezéskor számít, hanem kanyarodáskor, menet közben, szóval tulajdonképpen az autó legfontosabb "alkatrésze". Most ne számítsuk, hogy nem működik a fék meg ilyesmi, mert erre kisebb az esély mint, hogy egy fosgumival kisodródsz egy kanyarban családostul, mert ezen akartál spórolni.

Link to comment
Megosztás:

Hát azért ha már választani kell, inkább Japán. Azért a Yokohama, Toyo... stb. eléggé jó minőségnek számít, szinte minden kategóriában, nem úgy, mint egyéb nagy gyártóknál, ahol előfordul, hogy csak a prémium kategóriában hozzák a minőséget.

Ha nekem nem hiszel, akkor egy ADAC tesztet érdemes megnézned, mielőtt ilyesmiket írsz :D

Amúgy meg a gumi nem csak a fékezéskor számít, hanem kanyarodáskor, menet közben, szóval tulajdonképpen az autó legfontosabb "alkatrésze". Most ne számítsuk, hogy nem működik a fék meg ilyesmi, mert erre kisebb az esély mint, hogy egy fosgumival kisodródsz egy kanyarban családostul, mert ezen akartál spórolni.

olvastad az én hsz-emet egy oldallal előrébb? épp ilyenekről írtam.. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.