Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Szép felni :D

A gyári lemezcsavarokkal teszed fel gondolom...

Én éppen kerékőrt vadászok az enyimhez, és sok helyen 2 félét adnak az asztrához, attól függően hogy gyári lemez vagy alu-e a felni. Azt tudom elképzelni hogy a gyári aluhoz hosszabb csavar kell ezek szerint... ami nekem eddig sem volt :)

Mi van ha veszek bele egy alufelnihez való kerékőrt, ami mondjuk 5mm-el hosszabb mint a másik 3 bent lévő csavar? lehet hülye kérdés, de menet közben nem okozhat ez problémát?

Link to comment
Megosztás:

Mi van ha veszek bele egy alufelnihez való kerékőrt, ami mondjuk 5mm-el hosszabb mint a másik 3 bent lévő csavar? lehet hülye kérdés, de menet közben nem okozhat ez problémát?

De igen.

Nekem egész a közelmúltig iszonyatosan rázott a téli autóm jobb első kereke, és nem jöttem rá mitől (többször, több helyen is ki lett centíroztatva, hibátlan), mígnem kiderült hogy az egyik kerékcsavar kb. 5mm-rel rövidebb volt mint a többi. Nem mértem meg hogy ez hány gramm különbséget jelentett, de kicserélve azt az egy csavart megszűnt a probléma.

Link to comment
Megosztás:

Szép felni :D

A gyári lemezcsavarokkal teszed fel gondolom...

Én éppen kerékőrt vadászok az enyimhez, és sok helyen 2 félét adnak az asztrához, attól függően hogy gyári lemez vagy alu-e a felni. Azt tudom elképzelni hogy a gyári aluhoz hosszabb csavar kell ezek szerint... ami nekem eddig sem volt :)

Mi van ha veszek bele egy alufelnihez való kerékőrt, ami mondjuk 5mm-el hosszabb mint a másik 3 bent lévő csavar? lehet hülye kérdés, de menet közben nem okozhat ez problémát?

Semmilyen problémát nem okozhat, mert nekem is egy hangyányit rövidebb a kerékőr csavarom (ami béjemvéjé) mint az alufelnihez kapott hosszú csavarok, és nem ráz.

Link to comment
Megosztás:

Most akkor nemtom mi legyen :)

Szerintem a kettő közt amúgy nem 1-2mm különbség van, de ha a józan eszemre hallgatok akkor inkább veszek ugyanolyat mint a lemezfelnié, abból baj nem lehet.

(ha csak nem az hogy mind a 16 csavar rövidebb lesz mint kellene)

Link to comment
Megosztás:

Kicsit OFF, de Google Chrome-mal gond nélkül megy minden, próbáltad már?

ON

a Chrome úgy néz ki eddig ok, csak ebben nincs magyar helyesírás ellenőrzés...azért is váltottam az explorer-ről, mert az egyik gépen egyfolytában azt játsza hogy helyre állítja a honlapot...és szinte alig lehet mit csinálni vele.....

Link to comment
Megosztás:

elég Xarul... ;) mostmár csak az hiányzik 14 es tegyél rá :)

Nem felnit mondott csak gumit! :D

Ha szó szerint nézzük akkor úgy kell elképzelni,hogy egy Astra G Coupe tetejére

rárakunk egy 195/50/15-ös gumit ami éppen fest.

A kérdés az,hogy hogy fest ez a gumi!

1.Úgy mint Dali.

2.Szebben mint Picasso

3.kb. mint Monet

4Úgy mint én.

5.Úgy mint egy 185/65/15-ös gumi

6.Rosszabbul mint egy 205/50/17-es gumi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek egy astra G coupén 195-50-15-ös gumi hogy festene?

Nagyon kicsi az a kerék...

Rosszul is nézne ki, meg nem is váltóméret, szóval nagyon sokat csalna az órád.

@Qpack:

14"-es nem megy rá (hacsak nem 1.6-os az a Coupé, bár már annak is 15"-ös volt a gyárija), nem fér fel a 280-as fékre.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon kicsi az a kerék...

Rosszul is nézne ki, meg nem is váltóméret, szóval nagyon sokat csalna az órád.

@Qpack:

14"-es nem megy rá (hacsak nem 1.6-os az a Coupé, bár már annak is 15"-ös volt a gyárija), nem fér fel a 280-as fékre.

tudom...de ha ez már eszébe jutott, akkor ez lehetne a következő 5let.... :D hiszen megvesz egy Coupét de gumira gyári méretben már lehet nem futja... :)

Link to comment
Megosztás:

Na tegnap feltettem a nyári kerekeket és végre eltűnt az a rohadt morgás!

Megvolt az oka is mert ahogy gurítottam a csaphoz lemosni a bal első kereket egy drót állt bele a tenyerembe a gumi belső pereméből!

Szálszakadásos az a gumi! :)

Mikor megláttam igencsak becsúszott a sportszelet!!

Mondjuk nem mai gyerekek már, mert a kis háromszögecske ott van a gyártási év előtt, tehát még az előző évezredben készültek.

De most mennek a kukába!

Egyébként jól bírták, 3 telet kihúztam velük.

Csak 3 telet bírtak? Mennyit futott? Milyen márka? Szerencséd van hogy nem lett durr defekt, most egy köszönömöt tessék elrebegni ahol senki se lát :D

Link to comment
Megosztás:

Csak 3 telet bírtak? Mennyit futott? Milyen márka? Szerencséd van hogy nem lett durr defekt, most egy köszönömöt tessék elrebegni ahol senki se lát :)

Igen Csak ennyit bírtak ezek a Jó Semperitek, de azért mert nem újak voltak a beszerzéskor.

Különben meg ezeket a sorokat már erősen a földhöz tapadva Mekka irányába írom! :D

Link to comment
Megosztás:

Na tegnap feltettem a nyári kerekeket és végre eltűnt az a rohadt morgás!

Megvolt az oka is mert ahogy gurítottam a csaphoz lemosni a bal első kereket egy drót állt bele a tenyerembe a gumi belső pereméből!

Szálszakadásos az a gumi! :)

Mikor megláttam igencsak becsúszott a sportszelet!!

Mondjuk nem mai gyerekek már, mert a kis háromszögecske ott van a gyártási év előtt, tehát még az előző évezredben készültek.

De most mennek a kukába!

Egyébként jól bírták, 3 telet kihúztam velük.

Ajándékba kaptad azokat a gumikat? 6-7 éves gumit szakember nem árul.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.