Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Anyagiak miatt csak felni átszereléses módszerrel, de nem baj, jó az úgy is

A felni átszereléses módszer egyébként hosszabb távon nem túl kifizetődő.

Számolj. Induljunk ki abból, hogy a kerekeket Te magad is le tudod cserélni gondolom, tehát ingyen van.

Egy évben kétszer, azaz tavaszal, ősszel kell átszereltetned , ez kb:4-6 ezer ft/alkalom.

Legyen 5ezer*2/év= 10ezer ft egy évben , 2 évben 20ezer forintot fizetsz ki a gumisnak, hogy átszereljen neked+centírozzon, ennyi pénzből pedig megvehetted volna a használt lemezfelniket.

Ergo 2 év alatt megtérül a lemezfelnibe fektetett összeg, ráadásul nem az alufelnijeidet cseszed össze a sós, latyakos utakon, kisebb megccsúszásnál nem azt padkázod meg stb...

Így gondolkodj :huh:

...te meg nem vetted figyelembe azt hogy van aki túl elfoglalt/nincs ideje/nincs helye (garázs vagy valami, utcán ház előtt én se szívesen állnék neki hasonlónak) ahhoz hogy maga cseréljen kereket, esetleg nem tudja hol tárolni a kerekeit (gumisok ezt is megoldják) vagy egyszerűen csak megér neki ennyit hogy ne kelljen összepiszkolnia a kezét. Én nem ilyen vagyok, de ismerek ilyen embert.

Link to comment
Megosztás:

Én nem ilyen vagyok, de ismerek ilyen embert.

jaja, a szomszédod sógorának a fiának a barátnőjének a húgának a tanárának a gazdag amerikai nagybátyja, igaz? :lol:

Hehe. Baromi vicces. :huh:

Nem. Egész véletlenül Opeles és ismeri a klubot is, csak ezt nem akartam feltétlenül leírni.

Viszont én veled ellentétben abszolút meg tudom érteni az ő szempontjait is, nem tudom miért olyan meglepő hogy valaki nem szeret kereket cserélni, inkább pénzt ad azért hogy mások csinálják meg helyette.

Link to comment
Megosztás:

Hehe. Baromi vicces. :huh:

Nem. Egész véletlenül Opeles és ismeri a klubot is, csak ezt nem akartam feltétlenül leírni.

Viszont én veled ellentétben abszolút meg tudom érteni az ő szempontjait is, nem tudom miért olyan meglepő hogy valaki nem szeret kereket cserélni, inkább pénzt ad azért hogy mások csinálják meg helyette.

Jól van már na, nem kell leharapni a fejem :lol:

Tudom, hogy van aki nem szarakodik vele és inkább fizet érte, én csak tanácsként írtam a kisebb pénzűeknek, hogy érdemes fontólóra venni a házi kerékcserét, mert sokat lehet vele spórolni.

A többi meg poén volt, mégha gyenge is...

Ne szívd mellre, öreg :lol:

Link to comment
Megosztás:

én pl. mindig elviszem gumishoz cserekor. /lehet fújolni/ :huh:

nem büdös a munka ki tudnám otthon is cserélni. inkább szeretem rendben tudni a gumit, felnit.

nem üt, ki van centrírozva, kiszedik a szöget ha szükséges. stb.

Én is gumissal csináltatom, mert pikk-pakk készen van.

Link to comment
Megosztás:

Én is gumissal csináltatom, mert pikk-pakk készen van.

Ennyi.

És én teljesen megértem ezt is. Csak én szeretem évente kétszer összekoszolni a kezemet, mert olyankor kicsit szakembernek érzem magam. :huh:

Bár amióta külön autót használok télen és nyáron, azóta már ez a lehetőség is megszűnt...

Link to comment
Megosztás:

Ennyi.

És én teljesen megértem ezt is. Csak én szeretem évente kétszer összekoszolni a kezemet, mert olyankor kicsit szakembernek érzem magam. :angry:

Bár amióta külön autót használok télen és nyáron, azóta már ez a lehetőség is megszűnt...

én is megértem, csak javaslatot tettem, hogy hogyan másképp lehet még csinálni, pénzt spórolva.

Én úgy vagyoik vele, hogy amit meg tudok csinálni a kocsin, azt megcsinálom magam, nem fizetek érte másnak.Ennyi.

Arról nem beszélve, hogy a kerékcsavarokat némelyik gumis úgy meghúzza mint az állat, de a kerékőrt sem kímélik, defektnél győzzed erővel levenni.

Mondjuk én 2méter vagyok száz kilón túl, de volt hogy én is megszenvedtem ilyenkor.

Aztán meg keréknyomásnál lazán kérdés nélkül felfújja 2,5barra, mintha muszáj lenne. :huh:

Neeem, köszi én inkább magam csinálom és akkor minden olyan lesz ahogy én szeretném, tudom, hogy rendben van. ;)

Akinek meg külön téli és külön nyári bejáratású kocsija van....jahh, kérem szépen :lol: :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Anyagiak miatt csak felni átszereléses módszerrel, de nem baj, jó az úgy is

A felni átszereléses módszer egyébként hosszabb távon nem túl kifizetődő.

Számolj. Induljunk ki abból, hogy a kerekeket Te magad is le tudod cserélni gondolom, tehát ingyen van.

Egy évben kétszer, azaz tavaszal, ősszel kell átszereltetned , ez kb:4-6 ezer ft/alkalom.

Legyen 5ezer*2/év= 10ezer ft egy évben , 2 évben 20ezer forintot fizetsz ki a gumisnak, hogy átszereljen neked+centírozzon, ennyi pénzből pedig megvehetted volna a használt lemezfelniket.

Ergo 2 év alatt megtérül a lemezfelnibe fektetett összeg, ráadásul nem az alufelnijeidet cseszed össze a sós, latyakos utakon, kisebb megccsúszásnál nem azt padkázod meg stb...

Így gondolkodj :huh:

Azt elfelejtetted, hogy azért a felnire szerelt gumikat sem árt centírozni. Mondjuk ha 2000 km/évet mész, akkor nem. Szóval olyan sokat azért nem lehet ezen spórolni.

Link to comment
Megosztás:

én is megértem, csak javaslatot tettem, hogy hogyan másképp lehet még csinálni, pénzt spórolva.

Én úgy vagyoik vele, hogy amit meg tudok csinálni a kocsin, azt megcsinálom magam, nem fizetek érte másnak.Ennyi.

Arról nem beszélve, hogy a kerékcsavarokat némelyik gumis úgy meghúzza mint az állat, de a kerékőrt sem kímélik, defektnél győzzed erővel levenni.

Mondjuk én 2méter vagyok száz kilón túl, de volt hogy én is megszenvedtem ilyenkor.

Aztán meg keréknyomásnál lazán kérdés nélkül felfújja 2,5barra, mintha muszáj lenne. :huh:

Neeem, köszi én inkább magam csinálom és akkor minden olyan lesz ahogy én szeretném, tudom, hogy rendben van. ;)

Akinek meg külön téli és külön nyári bejáratású kocsija van....jahh, kérem szépen :lol: :lol: :D

Tgagi úgy nyerte a corsát,ha jól tudom a BW-n.Van akinek szerencséje van. :angry:

Link to comment
Megosztás:

Azt elfelejtetted, hogy azért a felnire szerelt gumikat sem árt centírozni. Mondjuk ha 2000 km/évet mész, akkor nem. Szóval olyan sokat azért nem lehet ezen spórolni.

ebben lehet valami, de szerintem elég minden második v. harmadik alkalommal, ha nem padkázol meg kátyúzol sokat

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A napokban szólt az egyik ismerősöm, hogy egy nő új kocsit vesz és árulja a régi (téli gumi) felnijeit. Focus felnik, R15-ösek. 3e/db lenne. Szerintetek jó az én G Astrámra (csavarhely, forma, stb...)? Nem vagyok otthon a témában, azért kérek segítséget tőletek! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A napokban szólt az egyik ismerősöm, hogy egy nő új kocsit vesz és árulja a régi (téli gumi) felnijeit. Focus felnik, R15-ösek. 3e/db lenne. Szerintetek jó az én G Astrámra (csavarhely, forma, stb...)? Nem vagyok otthon a témában, azért kérek segítséget tőletek! :rolleyes:

Nem!

A Focus mérete 4*108*63.25

Az Astra mérete 4x100x56,5 ill. 5x110

De olvass vissza!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.