Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Ja, azt a műanyag borítást nem is mondtam, mert én azonnal kifettem, ahogy jött a nagy kerék, az egyértelmű volt, hogy nyárra menesztős. (mondjuk én még a sárvédőív végét a lökös találkozásánál is alakítottam kicsit, mert kikapott egy darabot az előző lufi gumiból.)

Nos akkor jöjjön a beismerő vallomás :)

momo corse, 7x16 et35, goodyear eagle f1 205/55r16

Alapból nem ér bele, de rugózásnál igen, viszont nem a műanyagba, hanem a sárvédőív peremébe. 2 személlyel, plusz a 4 gyári kerék volt a csomagtartóban gumistól, de a nagy huppanóknál beleért picit. 170km-en 2x. Elsőkerék elfér, kanyarodáskor is.

Az a műanyag, amit mondtok, az nekem (még) nem ért bele, de lehet ki kellene vennem.

Link to comment
Megosztás:

Nos akkor jöjjön a beismerő vallomás :)

momo corse, 7x16 et35, goodyear eagle f1 205/55r16

Alapból nem ér bele, de rugózásnál igen, viszont nem a műanyagba, hanem a sárvédőív peremébe. 2 személlyel, plusz a 4 gyári kerék volt a csomagtartóban gumistól, de a nagy huppanóknál beleért picit. 170km-en 2x. Elsőkerék elfér, kanyarodáskor is.

Az a műanyag, amit mondtok, az nekem (még) nem ért bele, de lehet ki kellene vennem.

Na... hát ezt mondtam... nekem is ott ért be, csak nekem 7,5J ET35. viszont: Nekem ki volt gyengülve a hátsó rugacsom is. szóval nem kockáztattam, jött az ültető rugacs (1cm) de keményebb, + /40 a guma :( így esze ágában sincs beérni (azért a műanyag borítás csak téli görgővel kerül be, nyaranta száműzve van.

Link to comment
Megosztás:

Na... hát ezt mondtam... nekem is ott ért be, csak nekem 7,5J ET35. viszont: Nekem ki volt gyengülve a hátsó rugacsom is. szóval nem kockáztattam, jött az ültető rugacs (1cm) de keményebb, + /40 a guma :( így esze ágában sincs beérni (azért a műanyag borítás csak téli görgővel kerül be, nyaranta száműzve van.

Ennél van valami módja, hogy ne rugózzon annyira? Rugóelőfeszítés, mint a motorokon? :) Vagy keményebb lengéscsillapító, erősebb rugó? Kicsit már leszedte a festéket a fémről ahol beleért, ott majd biztos el kezd rohadni is télen. Kár hogy nem volt 38-as vagy 40-es felni, azzal talán nem érne bele.

Link to comment
Megosztás:

Ennél van valami módja, hogy ne rugózzon annyira? Rugóelőfeszítés, mint a motorokon? :( Vagy keményebb lengéscsillapító, erősebb rugó? Kicsit már leszedte a festéket a fémről ahol beleért, ott majd biztos el kezd rohadni is télen. Kár hogy nem volt 38-as vagy 40-es felni, azzal talán nem érne bele.

Meg /50-el sem ugyebár :)

Egyébként én caravan 4cm-es ültető rugacsár tettem be hátra, így nekem 1cm-t ül a seneke (mint egy jó OPC :P ,) viszont lényegesen erősebb a rugó. Az ültető rugó alapból is erősebb a gyáritól, ez meg még caravan-é is szóval hibátlan.

És hogy meglegyen a szinkron, előre meg bugáztam 1.8-as QP gyári rugót , az ugye 2cm ül nekem is (maradjunk akkor az OPC feelingnél :hiya: ), és párosítottam gyári sport teleszkóppal. így az eleje is caca olyan kemény mint a hátulja. Ja és sehol semmi beérés.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok! üdv. mindenkinek. Nagyon sokat olvasgattam a beszélgetéseket és nagyon jó hogy van egy ilyen fórum!

Segítséget szeretnék kérni tőletek:

- egy 1.4 16v astrám van amin 6jx15 ET49 lemezfelni és 195/60 R15-ös gumi

Szeretnék fölrakni egy 4X100. 6jX16 ET 44 205/55 R16 Gyári opel alúfelnit +gumi.

Lehetséges vagy nem? Esteleg vélemény vagy jó tanács is jöhet!

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! üdv. mindenkinek. Nagyon sokat olvasgattam a beszélgetéseket és nagyon jó hogy van egy ilyen fórum!

Segítséget szeretnék kérni tőletek:

- egy 1.4 16v astrám van amin 6jx15 ET49 lemezfelni és 195/60 R15-ös gumi

Szeretnék fölrakni egy 4X100. 6jX16 ET 44 205/55 R16 Gyári opel alúfelnit +gumi.

Lehetséges vagy nem? Esteleg vélemény vagy jó tanács is jöhet!

Köszönöm

Endorf cartárstól már megkaptad a véleményt egy másik topicban.

Itt pedig a jó tanács (na jó, inkább kérés): legközelebb egy kérdést egy helyen tegyél fel. please.gif

Ja!

signwelcomespin.gif itt a Fórumon!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest kumabushi
Gumit párosával illik cserélni. :lol:

én is így tanultam, de mi van ha pont találok ugyanilyen méretű és használtságú gumit? akkor egyesével is lehet nem?

és mit tegyek? gumissal szedessek le két db gumit a felnikről, a szelepet ilyesmit őrizzem meg, és csak a gumiabroncsokat hirdessem meg? aztán vegyek 2 új gumit, és tetessem rá?

bár ha én párban veszek, más se fog 1 jó és 1 rossz gumit venni, b@szhatom igaz?

Ha írsz árat, könnyebben találsz rá vevőt. :huh:

megtörtént, bocsi

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

egy kis off

ezeket a felniket 195/65 r15 téli gumikkal vettem, de nekem itt a fórumon azt írták hogy az astra g 2001-es caravan-omra a gyári gumik:

195/60 r15 nyári és 185/65 r15 téli

akkor inkább adja, el mind a 4 gumit akciósan és vegyek 4 új "gyári" méretet?

a 4 új gumi min 80e Ft.... :huh:

a 4 használt meg kapok 20at se? :lol:

lehet eladom úgy ahogy vettem

rossz biznisz volt

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

na akkor orientálódjunk a gyíári méretre

185/65 r15 téli

mert tél jön

akkor leszedetem valahol a gumikat (195/65 r15) a felniről, a szelepeket, ilyesmit megőrzöm, eladom, és veszek 4 másikat (gyárit)

itt jön egy kérdés:

mennyibe kerülhet leszedetni 4 felniről kereket?

és mik vannak ilyenkor hozzá?

láma vagyok nem tudom

gumit vettem már, ahhoz nem volt semmi, ha veszek vagy adok, ahhoz sem lesz

de a felnihez van szelep ugye? és még mi?

mire figyeljek? nehogy átverjenek...

Link to comment
Megosztás:

na akkor orientálódjunk a gyíári méretre

185/65 r15 téli

mert tél jön

akkor leszedetem valahol a gumikat (195/65 r15) a felniről, a szelepeket, ilyesmit megőrzöm, eladom, és veszek 4 másikat (gyárit)

itt jön egy kérdés:

mennyibe kerülhet leszedetni 4 felniről kereket?

és mik vannak ilyenkor hozzá?

láma vagyok nem tudom

gumit vettem már, ahhoz nem volt semmi, ha veszek vagy adok, ahhoz sem lesz

de a felnihez van szelep ugye? és még mi?

mire figyeljek? nehogy átverjenek...

Ha veszel gumit és felrakatod, akkor a legtöbb helyen a leszedésért nem kérnek pénzt. Ha külön hajtod végre, akkor pesti viszonylatban szerintem minimum 500/db.

A gumihoz nem jár semmi, csak a gumi.

Ha felnit is veszel, akkor ahhoz jár a tehermentesítő gyűrű (ha kell), a kupak (emblémás izé) és a kerékcsavarok.

Opcionálisan szoktak szelepet adni, de az nem tartozék, inkább a gumis ajándéka.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Ha veszel gumit és felrakatod, akkor a legtöbb helyen a leszedésért nem kérnek pénzt. Ha külön hajtod végre, akkor pesti viszonylatban szerintem minimum 500/db.

A gumihoz nem jár semmi, csak a gumi.

Ha felnit is veszel, akkor ahhoz jár a tehermentesítő gyűrű (ha kell), a kupak (emblémás izé) és a kerékcsavarok.

Opcionálisan szoktak szelepet adni, de az nem tartozék, inkább a gumis ajándéka.

muszáj előbb leszedetnem, mert ami most van azt el akarom adni, aztán venni másikat.

a felnin most a gumi komplett, tehát szelep van, látom :huh:

kupak is van

csavar is

gyűrűt nem ismerem

hát köszi, belefér :lol:

Link to comment
Megosztás:

muszáj előbb leszedetnem, mert ami most van azt el akarom adni, aztán venni másikat.

a felnin most a gumi komplett, tehát szelep van, látom :huh:

kupak is van

csavar is

gyűrűt nem ismerem

hát köszi, belefér :lol:

Ha gyári (lemez vagy alu mindegy) felnid van, akkor nincs tehermentesítő gyűrű, ne is keresd. A gyári opel csavarokat oda ne add vele, defeknél jól fog jönni.

Amit írtam az az új felni vásárlásra igaz.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

vagyis ha lemérem, mm-re, méretre (195/65 r15), típusra, mintára pont olyat találok, akkor mehet 1 db is? nem kell duplán cserélni?

és akkor egy másik kérdés

ezeket a méreteket kaptam tőletek 2001-es g caravan-ra mint gyárik

téli: 185/65 r15

nyári: 195/60 r15

ha felteszek egy 195/65 r15-ös télit, akkor nem fog beakadni?

jó az?

na egy oldalon is megtaláltam a 185/65-öt meg a másikat

14532563495.jpg

Link to comment
Megosztás:

vagyis ha lemérem, mm-re, méretre (195/65 r15), típusra, mintára pont olyat találok, akkor mehet 1 db is? nem kell duplán cserélni?

és akkor egy másik kérdés

ezeket a méreteket kaptam tőletek 2001-es g caravan-ra mint gyárik

téli: 185/65 r15

nyári: 195/60 r15

ha felteszek egy 195/65 r15-ös télit, akkor nem fog beakadni?

jó az?

na egy oldalon is megtaláltam a 185/65-öt meg a másikat

http://images.netbag.hu/20090825/14532563495

A 185/65R15 teljesen rendben van az szervízkönyv is ezt írja téli méretre ajánlja. A 195/65r15 nem gyári méret.

Ha találsz típusra, méretre, mintára, kerületre ugyanolyan gumit, mint amilyen Neked is volt hát őszinte elismerésem, de minden esetre örülhetsz, mert akkor elég azt az egyet megvenned.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
A 185/65R15 teljesen rendben van az szervízkönyv is ezt írja téli méretre ajánlja. A 195/65r15 nem gyári méret.

Ha találsz típusra, méretre, mintára, kerületre ugyanolyan gumit, mint amilyen Neked is volt hát őszinte elismerésem, de minden esetre örülhetsz, mert akkor elég azt az egyet megvenned.

a 195/65 r15 egy omegán volt de úgy vettem a felnit h volt rajta 3 jó és egy 0%os ilyen gumi

oké nem gyári, de nem lesz baja tőle a kocsinak?

majd ha tönkremegy veszek gyárikat addig jó lenne

Link to comment
Megosztás:

én is így tanultam, de mi van ha pont találok ugyanilyen méretű és használtságú gumit?

Akkor a világ bármely pontján vagyonokat kereshetnél. Ilyen csak legszebb álmaidban létezik.

rossz biznisz volt

Határozottan az. :lol: Előbb tájékozódj aztán szórd a pénzt :lol:

ha felteszek egy 195/65 r15-ös télit, akkor nem fog beakadni?

jó az?

Beakadni sehova nem fog. Kicsit ballonosabb a kelleténél meg inkább a nyári mérethez áll közel a szélessége miatt. Tulajdonképp még komfortosabbnak is érezhetnéd a magasabb oldalfaltól az autót. Apró, de bosszantó hiba: csalni fog a sebességmérő, kevesebbet fog mutatni a valósnál. Komoly hiba, hogy nem lesz meg a megfelelő tapadás a rossz útviszonyok között. Téli gumi többet fog találkozni az úton vízzel, sárral, hóval és jéggel, mint száraz aszfalttal.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Apró, de bosszantó hiba: csalni fog a sebességmérő, kevesebbet fog mutatni a valósnál.

Ez lenne a végcél, jelenleg 15 km/h -val mutat TÖBBET, 14" -os kerekekkel...

Link to comment
Megosztás:

Hahoo Srácok

Lécci segítsetek megoldani az én nagy problémámat vagy ha nem is megoldani akkor tanácsot adni.....

Vettem 4 db gyári lemezfelnit amire elméletileg 195/60-as nyári gumi menne. a gumiskoz bementem hogy szeretnék ekkora gumit csak téliben. A gumis azt mondta, hogy 185/60-as gumit kell rátenni, mert ez a nyári gumi váltója télire. Nem tudom ,hogy most akkor milyet is vegyek. Higgyem el amit a gumis mond és vegyem meg azt vagy olyan gumit vegyek amilyen méretű a nyári.

A másik kérdésem, hogy a gyári alufelnimet le szeretném cserélni 16"-ra. Abból mekkora lehet a legkisebb ET számú ami befér és nem nagyon változtatja meg a futómű viselkedését. A gumi maradna 195/60 -as esetleg egy kicsit peresebb lenne , hogy ne nagyon legyen nagyobb a gyárinál.

Kösz Apple

Link to comment
Megosztás:

...Lécci segítsetek megoldani az én nagy problémámat vagy ha nem is megoldani akkor tanácsot adni.....

Vettem 4 db gyári lemezfelnit amire elméletileg 195/60-as nyári gumi menne. a gumiskoz bementem hogy szeretnék ekkora gumit csak téliben. A gumis azt mondta, hogy 185/60-as gumit kell rátenni, mert ez a nyári gumi váltója télire. Nem tudom ,hogy most akkor milyet is vegyek. Higgyem el amit a gumis mond és vegyem meg azt vagy olyan gumit vegyek amilyen méretű a nyári...

Az a gumis eddig befőttes gumikat szerelt? A 195/60R15 váltómérete a 185/65R15, ezt szokás télire feltenni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi témában:

Jelenleg egy 2003-as G Astrát hajtok, amin 6J*15H2 4*100 ET49 lemezfelnik vannak. Szeretnék a kocsira alufelnit, de nem tudom, hogy pontosan ilyen méretűt kell vennem, vagy 6,5J-s, 7J-s, stb. méretű is felrakható.

Ha változik az első szám, akkor változnia kell az ET számnak is? Több hirdetést is megnéztem, ahol ET28-tól ET49-ig terjedő számokat írtak a felnikhez.

Milyen méretű felni mehet rá gond nélkül 15-ös méretben?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi témában:

Jelenleg egy 2003-as G Astrát hajtok, amin 6J*15H2 4*100 ET49 lemezfelnik vannak. Szeretnék a kocsira alufelnit, de nem tudom, hogy pontosan ilyen méretűt kell vennem, vagy 6,5J-s, 7J-s, stb. méretű is felrakható.

Ha változik az első szám, akkor változnia kell az ET számnak is? Több hirdetést is megnéztem, ahol ET28-tól ET49-ig terjedő számokat írtak a felnikhez.

Milyen méretű felni mehet rá gond nélkül 15-ös méretben?

Segítségeteket előre is köszönöm!

http://www.automax.hu/wheelsearch.php?a1=1...mp;frm_submit=1

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.