Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

az eurotec, sajnos ey nevenincs valami... voltam ilyen gumis autoval próbán, háááttt.... jobban csuszott, mint nekem a nyári...

nem szabad ilyenért pénzt adni... olyan mint ha trayal gumit vennél... az se mondhato guminak.

annál azért egy fokkal jobbnak mondják...continental csoport stb stb :lol:

Link to comment
Megosztás:

felkerültek ma az astrára a téli kerekek -jobb késöbb mint soha :lol:

Eurotec Snowwolf 2 .... háááát amikor vettük (tavaly-tavaly elött )akkor erre volt keret de kicsit megbántam már :)

anyámék 900 kg-s puntóján és a szintén 900 kg-s Altoján (nem sejpítek) ilyen van... meg vanna vele elégedve... mondjuk ők nem is száguldoznak. :)

Link to comment
Megosztás:

felkerültek ma az astrára a téli kerekek -jobb késöbb mint soha :)

Eurotec Snowwolf 2 .... háááát amikor vettük (tavaly-tavaly elött )akkor erre volt keret de kicsit megbántam már :)

nekem az előző autómon sima snowolf volt. mintára kopp mint a barum polaris. a tulajdonságai hááát...

miután kipróbáltam egy nokian wr-t...:)

nem véletlenül vettem nokiant az astrára. sajna megjártam párszor (pl fulda carat nyárigumi...fáj,ha eszembe jut :lol: ),így azóta inkább fogcsikorgatva kifizetek többet,mint átéljem azokat a rossz tapasztalatokat mégegyszer :)

Link to comment
Megosztás:

nekem az előző autómon sima snowolf volt. mintára kopp mint a barum polaris. a tulajdonságai hááát...

miután kipróbáltam egy nokian wr-t...:)

nem véletlenül vettem nokiant az astrára. sajna megjártam párszor (pl fulda carat nyárigumi...fáj,ha eszembe jut :lol: ),így azóta inkább fogcsikorgatva kifizetek többet,mint átéljem azokat a rossz tapasztalatokat mégegyszer :)

pénz beszél...főleg h nem napi használatban van a kocsi

Link to comment
Megosztás:

azóta inkább fogcsikorgatva kifizetek többet,mint átéljem azokat a rossz tapasztalatokat mégegyszer

ott a pont.

én azóta veszek téligumit mióta egy munkatársam a következőket mondta.

"Ügyes vagy, jól vezetsz. deha 5 cm rel kevesebb fékutad van téligumival mint nyárival, és az az 5 cm az pont azt jelenti hogy a motorig nincs eleje az autónak, akkor olcsobb a téligumi..."

szóval azóta veszek téligumit.

aztán a Debica gumijaimat lecseréltem Michlein nyárgumira.... azóta veszek jó /jobb minőségü nyárigumit.

szerintem megéri....

Link to comment
Megosztás:

pénz beszél...főleg h nem napi használatban van a kocsi

ez sajnos így van!

igazából azt kell mondjam,hogy eleinte én is azt mondtam,hogy jó ez a eurotec,aztán mikor megtapasztaltam,hogy milyen egy jó téligumi....

az,hogy mennyire vagy biztonságban vele az utcán,sajnos nem csak rajtad múlik...

Link to comment
Megosztás:

ez sajnos így van!

igazából azt kell mondjam,hogy eleinte én is azt mondtam,hogy jó ez a eurotec,aztán mikor megtapasztaltam,hogy milyen egy jó téligumi....

az,hogy mennyire vagy biztonságban vele az utcán,sajnos nem csak rajtad múlik...

jah ***hatom a téligumim ha a másiknak nincs :lol:

eddigi etalon nekem a conti winter ts 810 ami az omin van de ezt már mondtam :)

Link to comment
Megosztás:

pénz beszél...főleg h nem napi használatban van a kocsi

Kisbarátom nem is olyan régen hozott be egy offFiat Mareát.Azon is Eurotech télik voltak/vannak.Mint sok más németországi autón, mert kint ez a fajta gumesz eléggé elterjedt, téliben. Akkor annyira rossz nem lehet.... szerintem.....

Link to comment
Megosztás:

hát akkor tessék menni venni eurotec gumit.... :lol:

én gyüjtögettem, és michlein vettem.... én inkább a névben bizom, mint a találgatásban....

Ami jelenleg az Astrán van, az is kb. ugyanezt tudja.Dayton DW500. Hüleség ellen ez sem véd....... Amúgy anno olcsóbb volt, mint az Eurotech Snowolf.

Kinek mire kell a téli gumi.Nekem arra, hogy ne a felnin menjen a verda télen, és el tudjak indulni vele hóban is, valamint 7 fok alatti kinti hőmésékleten ne essek le az útról.Erre tökéletes.

Túlélőgumesz RLZ! :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is Snowwolf 2 van elöl a teherautón.... :lol: Amikor behoztam a kocsit, másnap már vinnem kellett vizsgáztatni (én sem értem, hogy adtak olyan gyorsan időpontot), így aztán gyorsan kellett gumit venni. De azért nem olyan rossz szerintem.

Elindul hóban szépen, tapad is, jól fékez és nyálkás úton sem volt vele gondom - összességében nem rossz szerintem - amennyibe' volt annyit megér. Jó, mondjuk én a dízellel eleve nem nyomom, csak úgy öregurasan, nem erőltetem a nagy kanyarsebességeket.... :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nyárigumi kérdés, nem G-re kell, (hanem 195/65R15 méretben), de ide írom be.

Az árkategória 15-18e, nem feltétlen sportos, de csendes, jó teljesítményű gumi kell - szerintetek:

- Pirelli P6 (16.000)

- Pirelli P6000 (16.000)

- Goodyear HydraGrip (15.700)

- Dunlop SP Sport 01 (17.200)

- Goodyear Excellence (17.400)

Na, melyik a nyerő? (Én egyelőre P6-ra hajlok, az ADAC tesztgyőztes volt 2005-ben ebben a méretben) Vagy kinek mi a meglátása más gumikkal?

Link to comment
Megosztás:

Én az első két pirellit hanyagolnám :lol:

Miért, tudsz valamit ami nem kerek ezekkel? Az OFF kokuszomon (1.8, 3ajtós) P6000 volt gyárilag, nem volt rá panaszom, csak gyorsan elkopott... :) (kb. 35000 km-t bírt, lehet, hogy ment volna még, de inkább lecseréltem)

15ért a Startgumin már megkapod a Pirelli P6-ot ,de 19ért már Continetal Premium Contact 2 adnak!! :)

Nemtom, sose volt Contim... mondják, hogy jó, de annyiért Goodyear Excellence-t vennék már inkább, az már volt, és nagyon jó gumi.

A legfontosabb, hogy halk legyen, tele a hócipőm a zajos gumikkal. A családi Stilora kell, és nem lesz küldve egyáltalán, max. 160, no racing...

Link to comment
Megosztás:

Nyárigumi kérdés, nem G-re kell, (hanem 195/65R15 méretben), de ide írom be.

Az árkategória 15-18e, nem feltétlen sportos, de csendes, jó teljesítményű gumi kell - szerintetek:

- Pirelli P6 (16.000)

- Pirelli P6000 (16.000)

- Goodyear HydraGrip (15.700)

- Dunlop SP Sport 01 (17.200)

- Goodyear Excellence (17.400)

Na, melyik a nyerő? (Én egyelőre P6-ra hajlok, az ADAC tesztgyőztes volt 2005-ben ebben a méretben) Vagy kinek mi a meglátása más gumikkal?

Én az Omegán hasonló okok miatt váltottam nyári gumit. Amit kapott, az Yokohama AVS decibel V500. Erősített oldalfalú és csökkentett zajkibocsátású. És megdöbbentem milyen csendes. És nem ment a tapadás rovására.

Link to comment
Megosztás:

Én az Omegán hasonló okok miatt váltottam nyári gumit. Amit kapott, az Yokohama AVS decibel V500. Erősített oldalfalú és csökkentett zajkibocsátású. És megdöbbentem milyen csendes. És nem ment a tapadás rovására.

Igen, néztem azt is, az AVS dB is kb. 18-19e lenne....

Az a baj, hogy fene se tudja, hogy van ez a gumikkal. Mindenki másra esküszik, mindennek az ellenkezője is igaz, meg a többi hasonló.... aztán belenyúlsz valamibe, amit 2-3 évig kell hajtanod, és vagy bejön, vagy nem. Utálok gumit venni.

A tesztekben (ADAC, TyreTest.com) egyértelműen a Pirelli P6 a nyerő, pl. a TyreTest-en 1.6-ot kapott, míg a többi a felsorolásban 2.0-2.7 között. Aztán a fene tudja, ki kit pénzel a tesztelőknél is, hogy felé hajoljon a mérleg nyelve. Egyedül a "Stiftung Warentest"-ben bíznék, az tudom, hogy független, de az meg csak pár gumit tesztelt, azt is más méretben.... :lol:

Ezért is kérdezlek titeket - de itt is elég nagy a szórás :) :) :)

Link to comment
Megosztás:

Hát a fene tudja. Én nem vezetek úgy, hogy érezzem a különbséget, így nekem az a fontos, hogy csendes legyen, komfortos és bírja a gödröket. A többit lexarom. :lol: Nem gagyiztam el, olyat vettem amilyenre vágytam. És senki nem ajánlotta, mégis bejött. Szóval nézelődj, és aszerint válassz ami a fő jellemzője a guminak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.