Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Nah szóval.... A múltkori Lurdytalinak meglett az eredménye, tehát döntés született, maradok a 16-osnál....(bár azért az itteni hozzászólások is rengeteget segítettek a döntésben...) A Gumikat már megvettem - köszönet gtc-s Zollinak!!!!! - már csak a felnit kell megvennem valamikor.....majd ha már eldöntöttem milyet is akarok....

Viszont ennek következtében lassacskán eladósorba kerülnek a gyári 15-ös könnyűfémfelnijeim , vagy esetleg lemezfelnire cserélném mivel télen is kell közlekedni valamin...

Ha valakit érdekel jelentkezzen nálam...(hol máshol) lehet velem egyezkedni.... :unsure: :)

Link to comment
Megosztás:

Viszont ennek következtében lassacskán eladósorba kerülnek a gyári 15-ös könnyűfémfelnijeim , vagy esetleg lemezfelnire cserélném mivel télen is kell közlekedni valamin...

Ha valakit érdekel jelentkezzen nálam...(hol máshol) lehet velem egyezkedni.... :unsure: :)

Tedd be az Eladó Topikba! Ott könnyebben rátalálnak majd! :D

Amúgy melyik gyártótól szeretnél felnit választani?

Link to comment
Megosztás:

Tedd be az Eladó Topikba! Ott könnyebben rátalálnak majd! :)

Amúgy melyik gyártótól szeretnél felnit választani?

Még nem döntöttem, az az igazság hogy tudok valamivel olcsóbban új felniket venni, (van 1 kapcsolatom) de nem tudom ott milyen gyártókkal foglalkoznak....(a toora az biztos és nekem is szimpatikus de majd megérdeklődöm mik vannak még....)

addig amíg nincsenek meg az új felnik nem adom el a régieket mert kerék nélkül nehezen közlekedne az astra.... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Nincs mit. :) Milyenek a felnid pontos paraméterei? szélesség, ET

mert gondolkozom valamin...

Nah ezek kiváló kérdések....Ma már nem veszem a garázs felé az irányt így sajna pontos választ (illetve semmilyen választ) nem tudok adni.... :unsure:

Csak annyi az info hogy gyári felnik...

Link to comment
Megosztás:

skacok, mit szóltok az OZ Superturismo GT felnihez? ösmeri vki jobban?

8x18-ast szeretnék, bírja-e majd? jól fog állni a 8 col szélesen a 225-ös gumi (225/35 R18 elöl, 225/40 R18 hátul), vagy inkább válasszam a 7x18-at? (ami jóval drágább vmiért.) mondjuk a bírja-e majd-hoz annyit, hogy az OPC teljesen hobby kocsi lett, csak magam szórakoztatására használom, meg túrakocsizáshoz, szóval masszív városi b@szt@tás kizárva. :unsure:

a mostani OPC felni 7,5 széles, és a 215/45 R17-es gumi ippeg, hogy jó rajta, a peremvédőnek alig van túlnyúlása. a 205/45-ös guminak meg semmi túlnyúlása nem volt, az már kifejezetten satnyán festett rajta. 225-nél szélesebb gumit meg nem akarok, nem tetszik rajta, tájidegen. :) sőt, előre gondolkodom a 215/40 R18-on. ahhoz mit szóltok?

köszi a véleményt, meg segítséget!

Link to comment
Megosztás:

skacok, mit szóltok az OZ Superturismo GT felnihez? ösmeri vki jobban?

8x18-ast szeretnék, bírja-e majd? jól fog állni a 8 col szélesen a 225-ös gumi (225/35 R18 elöl, 225/40 R18 hátul), vagy inkább válasszam a 7x18-at? (ami jóval drágább vmiért.) mondjuk a bírja-e majd-hoz annyit, hogy az OPC teljesen hobby kocsi lett, csak magam szórakoztatására használom, meg túrakocsizáshoz, szóval masszív városi b@szt@tás kizárva. :)

a mostani OPC felni 7,5 széles, és a 215/45 R17-es gumi ippeg, hogy jó rajta, a peremvédőnek alig van túlnyúlása. a 205/45-ös guminak meg semmi túlnyúlása nem volt, az már kifejezetten satnyán festett rajta. 225-nél szélesebb gumit meg nem akarok, nem tetszik rajta, tájidegen. :D sőt, előre gondolkodom a 215/40 R18-on. ahhoz mit szóltok?

köszi a véleményt, meg segítséget!

OPC felnikkel mi lesz? :unsure:

Link to comment
Megosztás:

skacok, mit szóltok az OZ Superturismo GT felnihez? ösmeri vki jobban?

Nekem az OFF Punto GT-men ON ilyen vót, igaz csak 7x15-ös 195/50-el. De nagyon meg voltam vele elégedve, iszonyat jó volt, nem ütött, nem kellett görgőzni, stb. Azért amikor a 100-110-es tempóval vett balkanyarban a külső íven a csatornafedél kiszakította a jobb hátsó futóművem és ballisztikus pályára állította a gépet, akkor egy tönkrement. :unsure: De a kátyúkat azt bírta (bár akkoriban talán még nem volt ilyen sok)

Azért a 18-ast meggondolnám - nem is a kátyúk miatt, mert 16-os felett már mindegy, milyen a kerék, úgyis javítgatnod kell - hanem mert nem tudom, mennyit dobna a 17-eshez képest a látványon, viszont jóval drágább... Inkább /40-est raknék a 17-esre, akkor már nagyobbnak tűnik a felni, mert a gumi oldalfala kisebb lesz.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem, nem rossz a Michelangelo, de akkor már inkább a Superturismo, a nagy klasszikus.

Az újabb tipusok közül nekem a Hydra nagyon bejön. Persze hasonlit a Mille Miglia EV-S-re ami nagy kedvencem. Lehet, hogy az ötküllős fazon már kicsit lerágott csont, de nekem teccik...

Link to comment
Megosztás:

köszi az infókat Mr. Hic, és persze Mr. Redline, Neked is!

elmentem a Reiterbe, megnéztem élőben, elém tettek egy 8x18-ast. b@szott nagy. a probléma az, hogy iszonytató nehéz (kb. saccra vagy 13-14 kg). ehhez képest az OPC felni 7,8 kg. mondta a mandró, hogy ez csak egy nagyon szép, de abszolút sima, réti felni (már az OZ-k közt). nagyon lelombozott. azt mondta, hogy kezdjek megbarátkozni az Ultraleggera-val, mert csak az mérhető tömegre az OPC felnihez (az magnézium öntvény, kb. 9 kg).

Azért a 18-ast meggondolnám - nem is a kátyúk miatt, mert 16-os felett már mindegy, milyen a kerék, úgyis javítgatnod kell - hanem mert nem tudom, mennyit dobna a 17-eshez képest a látványon, viszont jóval drágább... Inkább /40-est raknék a 17-esre, akkor már nagyobbnak tűnik a felni, mert a gumi oldalfala kisebb lesz.

a 18-as felniméretet tényleg lehet, hogy el kell vessem. nagyon jó ez a 215/45 R17, ami most rajta van, jobban tetszik, és biztonságosabb is kátyúügyileg, mint a 215/40 R17, ami eredetileg volt rajta. még morfondírozom... ha van ötletetek, szívesen veszem!!! lehet, hogy hozok az e-bay-ről egy garnitúra OPC felnit, az legalább tutkóra tudom, hogy zsííííííííííííííír.

és hát az árak, azok tényleg a 17->18 közt szállnak el. egy pirelli zero nero 215/45 R17 az 25ezer, egy 225/35 R18 az 60ezer, a 235/35 R18 meg 80ezer (és hát az lenne rá az ideális /35-ös méretben). ugyanígy a superturismo 49ezer 17 colosban, 69ezer 18 colosban...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.