Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Én is sokat használom a kocsim Pesten, az álltalad említett Szentendrei úton is nyúzom a gépet!! Nekem 215/45R17 van rajta és ezidáig nem volt vele gond!! Bár kétségtelen, hogy a per 50-es vagy 55-ös gumik olcsóbbak és talán jobban is bírják. Sok sikert a választáshoz!!

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat! Majd meglátjuk mire futja és mikor :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

nos, agyalok gumiügyben... véleményeket várnék, tartósság megbízhatóság, por és kontra kategóriában! A lényeg: nem versenygumira van szükségem, de azért fontos a tapadás, de azért tudni kell hogy nem észnélkül, hülyegyerek módjára autókázom, de ha mégis kicsit elszabadulnak a pacik, tudja az uton tartani... fontos(abb) hogy ne kopjon el hamar, ne kelljen 15-20ezernél gumit cserélni :unsure:

tehát a versenyzők:

Dunlop FM901 215/40 R17 83W - 29.280 HUF

Goodyear Eagle F1 GSD3 215/40 R17 83W - 27.930 HUF

Toyo Proxes T1-S RF 215/40 R17 83W - 31.212 HUF

Yokohama A539 215/40 R17 87W - 29.310 HUF

Yokohama Parada 215/40 R17 87W - 32.388 HUF

(árak: http://www.gumimarket.hu)

mint látjátok, 30e körül gondolkozok, sejtem hogy lesz pár olyan vélemény is hogy ebben az árkategóriában mindegy, stb, de akkoris várnám az építő jellegű hozzászólásokat :) Továbbá egyéb ötletek, javaslatok is jöhetnek

(egyébként szerintem ezt a nyarat már kihúzzák a 225/45ös Michelin Pilotok, de télen szeretnék rá venni újakat, míg a téli gumik feszítenek az autón)

előre is köszi :D

Link to comment
Megosztás:

Ezek közül nekem a Toyo a legszimpibb, nekem volt Proxes, igaz nem a T1-S, de nagyon jó volt. Bár azért kopott az is rendesen... csodák nincsenek, talán csak a Michelin ami tapad is, meg tartós is, de az drága. 30 ezer km-t szerintem azért mind kibír.

De szerintem nem kéne amellett elmenni, hogy a startgumi.hu-n a Pirelli P-Zero Nero most csak 29990.- (amúgy 50 ezres kategória!) Az a gumi veri a felsoroltakat tapadásban, kényelemben és zajkomfortban. (kopásról nem tudok nyilatkozni) Persze nem tom, télen is olcsó lesz-e még... lehet, hogy most kéne megvenni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is nagyon jó a Pirelli P Zero Nero nekem is az van,de mivel nagyon jól tapad ezért eléggé kopik is :lol:

Ugye megmondtam, csodák nincsenek :D :D

Akkor is vita nélkül azt venném meg. Minden gumi elkopik eccer.... :) Viszont addig nem árt, ha a maximumot nyújtja :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Pirelli Zero Nero van az OPC-n, nagyon jól tapad, nagyon zsír gumi, még szép is, de nagytempónál hangos mint a dög, és fogyogat is rendesen.

A539-et melegen ajánlom - ezt írtam a CS-en is.

Srácok!

Az lenne a kérdésem, hogy nincs véletlenül vkinek néhány méret szélesítő pogija 4x100-hoz (Tigra Twintop), mert kéne próbálni, hogy milyen szélesítés illik a kocsihoz. Ránézésre 10mm-20mm között, de jó lenne kipróbálni.

Ha esetleg tud vki, szóljon! Köszi

Itt egy fotó, hogy mire kellene:

24007134.jpg

Illetve, ez most egy 6x15"-ös rajta, de nem tudom az ET-jét. Kérdés, hogy egy 7, vagy egy 7,5-es felni is elég lenne szélesítés gyanánt, megfelelő ET-vel? Pl. Momo Quasar 2-re gondoltam, abból van 7x15" és 7,5x16"-os. Mi a véleményetek? A kocsit Pesten kell használni, ezért ne is győzködjetek, hogy vegyek rá 17"-est :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Voszi!

Ha csak próbálni kell, akkor nekem van 1 pár 4X100 as oldalanként 1 cm-es pogim...

Esetleg Lurdynál... :unsure:

:) jeee, yo lesz a Lurdy, habár kicsit ciki, hogy fél év után azért tolom oda a pofám, mert pogi kell, de bevállalom a lecseszést. esetleg oda tolnám a tigrát, és ránézhetnénk mindjárt.

előre is köszönet.

Link to comment
Megosztás:

:) jeee, yo lesz a Lurdy, habár kicsit ciki, hogy fél év után azért tolom oda a pofám, mert pogi kell, de bevállalom a lecseszést. esetleg oda tolnám a tigrát, és ránézhetnénk mindjárt.

nahát ez milyen már....ott akarsz szerelni a lurdy parkolóban?

mikvannak manapság? :unsure: :)

:D :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.