Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

  • 1 month later...

Sziasztok!

ti milyen téligumit használtok?

mert gyakran olvasok olyat,hogy ez meg ez az autó azzal a téligumival rosszabbul viselkedik,mint más márkákkal...

illetve milyen méretűt? nekem az Astra Classic II-n 195/60 r15 a gyári méret,de más g astrás barátom szerint télire 185ös a váltómérete... igazából nem jártam még utána a kérdésnek,azért fordulok a nagy Opel közösséghez :huh:

és a gyári Dunlop Sport nektek hogy vált be? nekem a két véglet után (Toyo Poxes az isten, és Fulda Carat Attiro az életveszélyes) nehezen meghatározható,hogy maradjon, vagy pedig ezt is cseréljem?

üdv,Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

ti milyen téligumit használtok?

mert gyakran olvasok olyat,hogy ez meg ez az autó azzal a téligumival rosszabbul viselkedik,mint más márkákkal...

illetve milyen méretűt? nekem az Astra Classic II-n 195/60 r15 a gyári méret,de más g astrás barátom szerint télire 185ös a váltómérete... igazából nem jártam még utána a kérdésnek,azért fordulok a nagy Opel közösséghez :huh:

és a gyári Dunlop Sport nektek hogy vált be? nekem a két véglet után (Toyo Poxes az isten, és Fulda Carat Attiro az életveszélyes) nehezen meghatározható,hogy maradjon, vagy pedig ezt is cseréljem?

üdv,Tamás

nekem spec a télim 195/60R15 barum polaris. tökéletes jó... szerintem

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

ti milyen téligumit használtok?

Nekem úgymond "gagyi" van fenn (Eurotec SnowWolf vagy mi), de meglepően jó, pedig olcsó - gyorsan kellett, nem volt többre pénzem, de nem bántam meg.

Nekem pl. anno a Barum vizes úton nagyon nyúlós volt - volt még Pirelli és Michelin téligumim, az télleg jó volt nekem is, de aránylag drága - viszont a Michelin legalább nem kopott olyan gyorsan, szóval az mégse olyan drága ha vigyázol rá és nem járdázod szét az oldalát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

ti milyen téligumit használtok?

mert gyakran olvasok olyat,hogy ez meg ez az autó azzal a téligumival rosszabbul viselkedik,mint más márkákkal...

illetve milyen méretűt? nekem az Astra Classic II-n 195/60 r15 a gyári méret,de más g astrás barátom szerint télire 185ös a váltómérete... igazából nem jártam még utána a kérdésnek,azért fordulok a nagy Opel közösséghez :huh:

Szia !

A 195/60R 15 váltómérete a 185/65R15...Télen jobb is a keskenyebb.... :)

Nekem most Yokohama télim van, de azon felül hogy nagyon csendes semmivel sem jobb mint az előző

Barum... :D

Szerintem hétköznapi használat mellett nagyon kis különbségek vannak 1-es márkák között.

A nagyon gagyikat leszámítva... :lol:

Link to comment
Megosztás:

ti milyen téligumit használtok?
Én Kléber Krisalp-ot használok. 205/50R15-ös méretben. Nekem nagyon bejött!

Nagyon klasszul fogta az autót (ezt a Michelin gyártja - csak fele annyiba kerül).

Jobban fogta az autót szárazon a 205-ös Kléber, mint a 215-ös Goodyear Eagle F1... :huh:

Ez van.

Link to comment
Megosztás:

Én Kléber Krisalp-ot használok. 205/50R15-ös méretben. Nekem nagyon bejött!

Nagyon klasszul fogta az autót (ezt a Michelin gyártja - csak fele annyiba kerül).

Jobban fogta az autót szárazon a 205-ös Kléber, mint a 215-ös Goodyear Eagle F1... :huh:

Ez van.

Szerintem 205/50R16-ot akartál írni... :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jobban fogta az autót szárazon a 205-ös Kléber, mint a 215-ös Goodyear Eagle F1... :huh:

Ez van.

Szerintem csak téged vezetett meg.. :lol: szélesebb gumi a sz@ar úton, pláne a kamion nyomvályúiba "beleragad" és mész mintha dróton húznák a gépet.. nekem ez a 195/60R15 után sokkal jobban érezhető(215/45). :D

Amúgy nekem Continental Winter Contact van rajta télen: 185/65R15-ös méretben! :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem 205/50R16-ot akartál írni... :D :D
:huh: Persze! Bocsi!

Szóval 205/50R16! :)

Szerintem csak téged vezetett meg.. :lol: szélesebb gumi a sz@ar úton, pláne a kamion nyomvályúiba "beleragad" és mész mintha dróton húznák a gépet.. nekem ez a 195/60R15 után sokkal jobban érezhető(215/45). :)

Amúgy nekem Continental Winter Contact van rajta télen: 185/65R15-ös méretben! :)

Egyenes, tökéletes minőségű úton!

Tudod a belvárosban nincs nyomvájú, amire felszekszik a gumi!

Tudom, hogy miről beszélek! B)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Ha kicsit visszaolvasol akkor láthatod hogy elég sokan szívtak mert nem váltóméretes gumit vettek.

Igen, a hátsó kerekeknél szokott a gond lenni (beleér a sárvédőbe).

Na de miért nem raksz fel 17-est? Amúgy is pöpec az autód, jól állna neki.... a 16-ost ugyanúgy küldik a kátyúk, hidd el, szóval mindegy, mit javíttatsz minden évben... :) :lol:

Ja, amúgy persze a gyakoribb gumiméretek olcsóbbak, de mindenképpen a gyári méretnek megfelelőt rakd fel - nincs olyan nagy árkülönbség, keress akciós gumikat az swi.gumi.hu-n (www.startgumi.hu), akkor meglátod, hogy max. 1-2 ezer Ft a difi. Annyit nem ér a spórolás... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Igen, a hátsó kerekeknél szokott a gond lenni (beleér a sárvédőbe).

Na de miért nem raksz fel 17-est? Amúgy is pöpec az autód, jól állna neki.... a 16-ost ugyanúgy küldik a kátyúk, hidd el, szóval mindegy, mit javíttatsz minden évben... :D :)

Ja, amúgy persze a gyakoribb gumiméretek olcsóbbak, de mindenképpen a gyári méretnek megfelelőt rakd fel - nincs olyan nagy árkülönbség, keress akciós gumikat az swi.gumi.hu-n (www.startgumi.hu), akkor meglátod, hogy max. 1-2 ezer Ft a difi. Annyit nem ér a spórolás... :lol:

Lehet hogy az új gumik árában 1-2 ezer a különbség de perpillanat használtat vennék és még nem nagyon találtam /50 est.... A 17-est meg a heti 1x-2x pestrejárás miatt (a kiváló szentendrei úton...) és a rendszeresen telerakott autó miatt vetettem el (mert arra meg ugye /40-es kellene) , bár még elég nagy a kísértés. Egyenlőre nézelődöm, tervezgetek és majd meglátjuk mi lesz belőle.Szerintem nem egészen mindegy hogy /50 vagy /40 van a felnin. A fastrán /50 volt és nem kellett felnit javíttatnom.... (bár vigyáztam rá rendesen....) :huh:

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy az új gumik árában 1-2 ezer a különbség de perpillanat használtat vennék és még nem nagyon találtam /50 est.... A 17-est meg a heti 1x-2x pestrejárás miatt (a kiváló szentendrei úton...) és a rendszeresen telerakott autó miatt vetettem el (mert arra meg ugye /40-es kellene) , bár még elég nagy a kísértés. Egyenlőre nézelődöm, tervezgetek és majd meglátjuk mi lesz belőle.Szerintem nem egészen mindegy hogy /50 vagy /40 van a felnin. A fastrán /50 volt és nem kellett felnit javíttatnom.... (bár vigyáztam rá rendesen....) :huh:

Az, hogy mennyit kell javíttatnod, az sok mindentől függ. Evileg a kisebb oldalfalú felnik persze keményebbek, többet adnak át a felninek az ütésből, de a feleségem 205/55R16-os kerekeit ugyanúgy évente kell javíttatni (átlag kettőt), mint a barátom 215/45R17-esét... a kátyú ad mindnek, nem válogat... :lol:

Használtban pláne a 17-est venném, persze ez lehet, hogy csak az én hülyeségem, nem rádumáni akarlak, pláne nem a te költségeden.... :)

Link to comment
Megosztás:

Csatlakozom az elöttem szólohoz.Én is elég peres gumival járok nap mint nap pesten és semmi bajom vele,a felni is bírja.Ha nem váltóméretes gumit veszel akkor bele fog érni a kasztniba a gumi és használhatattlan lesz az autó.Mint ahogy ezt már többen is belátták :huh: tapasztalták.

Link to comment
Megosztás:

Én is sokat használom a kocsim Pesten, az álltalad említett Szentendrei úton is nyúzom a gépet!! Nekem 215/45R17 van rajta és ezidáig nem volt vele gond!! Bár kétségtelen, hogy a per 50-es vagy 55-ös gumik olcsóbbak és talán jobban is bírják. Sok sikert a választáshoz!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.