Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

A Falken mintázata jót sejtet. Vizen biztos jó! Gondolom 225/45r17-es méretet szeretnél venni. A Startgumin: 37 ezer/db a Falken; a Hankook 42 ezer/db...tehát a 80 Euro/db - Jó ajánlat!! Azért a Dot számot érdeklődd meg!

A gumik.com-on: Hankook: 27 ezer/db, a Falken: 28 ezer/db.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is kell 2db. nyári gumit vennem az 1.2-es re. Kinéztem a Dayton D210 et. Valami tapasztalat, vélemény?

UNIROYAL RALLYE 550 195/60 R15 2 db 90 %-os esetleg érdekel ?

Van 2 db Uniroyal rally 550 195/60 R15 90 % -os gumim.... ;)

1 hónapig volt fenn....tökéletes újszerű állapotúak... ;)

Az áruk legyen 10000/db :)

Irányár ;)

( küldök képet ha kell...)

ERRÖL LENNE SZÓ

Link to comment
Megosztás:

Ismeri valaki a Hankook gumikat?

Milyenek? Nagyon gyengék?

Ha megnézed, hogy mennyibe is kerülnek, akkor annyira nem lehet gyengusz.Ősök OFF Lacettije alatt ilyen van 195/55-15-ben. K406-os jelzéssel, és az Abaquás ára 22e. körül mozog.Ami nem egy olcsóságnak számít, de ugye minden relatív.Megkérdeztem Bazst is, és Ő is visszaigazolta, hogy nem egy gatya gumi! :)

Link to comment
Megosztás:

A Falken mintázata jót sejtet. Vizen biztos jó! Gondolom 225/45r17-es méretet szeretnél venni. A Startgumin: 37 ezer/db a Falken; a Hankook 42 ezer/db...tehát a 80 Euro/db - Jó ajánlat!! Azért a Dot számot érdeklődd meg!

A gumik.com-on: Hankook: 27 ezer/db, a Falken: 28 ezer/db.

Mi az a DOT-szám? ;)

A mintázatból kiindulva nekem is a Falken a szimpatikusabb... és én sem hallottam eddig rosszat róla...

(bár sok jót se... pontosabban nem sokat hallottam róluk :) )

Én is Hankookot vettem Voszitól, avval hozta el az OPC-t, tehát nagyon szar nem lehet... :D

Nekem is bejött a Falken, de a gumis barátaim lebeszéltek róla... ;)

De minek 225/45-ös szegény ótóra? :D

Az OPC-n? :lol: Akkor jó lesz az nekem is! :(

Amúgy én csak 215/45R17-et akarok! Nem kell nekem 225... meg ültetéssel az már bele is érhet...

szóval az felejtős!

Ha megnézed, hogy mennyibe is kerülnek, akkor annyira nem lehet gyengusz.Ősök OFF Lacettije alatt ilyen van 195/55-15-ben. K406-os jelzéssel, és az Abaquás ára 22e. körül mozog.Ami nem egy olcsóságnak számít, de ugye minden relatív.Megkérdeztem Bazst is, és Ő is visszaigazolta, hogy nem egy gatya gumi! :(

Épp ez a bajom! Hogy mennyibe kerül! Mert 80,- EURO-ért kicsit olcsónak tűnik egy 215/45R17-es gumi!!!

Bár az itthoni árak már mást mutatnak! :D

Egyenlőre még csak bámészkodok... de valszeg, majd ha veszek gumit, ezek közül fogok választani! :D

U.I.: Azért az Y-os sebesség index sem akármi! ;)

(300km/h-ig hitelesített gumi azért csak nem kutyagumi! ;))

Link to comment
Megosztás:

A DOT számból lehet kideríteni pl. a gyártási évet és hónapot. Az utolsó 3 számot kell nézni.

A 2000 előtt gyártott gumikon az évet 2 számjeggyel jelölték, 2000-től pedig már csak 1-el.

Most vettem Falken ZE512-es gumikat 205/60R15 méretben. Remélem jó választás volt. 14600 Ft volt darabja, szerintem nagyon jó ár volt érte. A mintája nagyon tetszik.

Link to comment
Megosztás:

Most vettem Falken ZE512-es gumikat 205/60R15 méretben. Remélem jó választás volt. 14600 Ft volt darabja, szerintem nagyon jó ár volt érte. A mintája nagyon tetszik.

Nem magas egy kicsit ? A gyári méret 195/60 .... ;) A váltómérete a 205/50 :)

Nekem 195/55 a nyári , ezek meg alacsonyak kicsit... ;)

Végül is csak 5% az eltérés.... ;)

Link to comment
Megosztás:

Speed!

A Hankook nem rossz gumi.Egy amerikai újságban láttam egy rangsorolást ahol a hankook a 8.volt és nagyon sok "nevesebb"gyártó sorakozott mögötte.(sport gumikat teszteltek)

A Falken szerintem jobb egy hajszállal ezért én pont ezt az fk451-et rendeltem 17-esben.

Meggyőződésem hogy itthon a gumik.com-ról kell rendelni,mert én rengeteg kört futottam ezügyben,és még csak senki meg sem közelíti az áraikat.Ja és náluk ha nem megfelelőnek itéled a dot számot kézhezvételkor,két hét áll rendelkezésedre hogy visszaküld.

Gery!

A DOT számot máshogyan kell értelmezni.

2000 után 4 számjegyűek.Az utolsó kettő a gyártási évet,az első kettő a gyártási hetet takarja.

Pl:4503 ami azt jelenti 2003-as év 45.hetében készült a gumi.

A 2000 előttiek 3 számjegyűek voltak,és az tök mind1 mit jelent azt nem szabad megvenni. :)

Link to comment
Megosztás:

Speed!

A Hankook nem rossz gumi.Egy amerikai újságban láttam egy rangsorolást ahol a hankook a 8.volt és nagyon sok "nevesebb"gyártó sorakozott mögötte.(sport gumikat teszteltek)

A Falken szerintem jobb egy hajszállal ezért én pont ezt az fk451-et rendeltem 17-esben.

Meggyőződésem hogy itthon a gumik.com-ról kell rendelni,mert én rengeteg kört futottam ezügyben,és még csak senki meg sem közelíti az áraikat.Ja és náluk ha nem megfelelőnek itéled a dot számot kézhezvételkor,két hét áll rendelkezésedre hogy visszaküld.

Gery!

A DOT számot máshogyan kell értelmezni.

2000 után 4 számjegyűek.Az utolsó kettő a gyártási évet,az első kettő a gyártási hetet takarja.

Pl:4503 ami azt jelenti 2003-as év 45.hetében készült a gumi.

A 2000 előttiek 3 számjegyűek voltak,és az tök mind1 mit jelent azt nem szabad megvenni. ;)

Hm... vágom. Köszi! ;)

Szerintem nekem is ezek az FK451-esek kerülnek majd rá...

Neked 17-esek vannak az F Astrán? :) Csini lehet! ;)

Link to comment
Megosztás:

DOT számot nagyon jól elmagyaráztátok. De! Szerintem nem szabad 2 évnél öregebb gumit venni a kocsira, még akkor sem ha az nem volt használva. A kereskedelemben 3 éves koráig számít újnak, de csak szakszerű tárolás mellett. A nagyobb társaságok álltalában megfelelő körülményeket tudnak biztosítani az abroncsoknak. /megfelelő páratartalom - hőmérséklet, időnkénti átforgatás...stb../ A DOT szám nagyon fontos, mert a gumi gyorsabban el tud fáradni állásban, mint lightos használat mellett! :)

Link to comment
Megosztás:

Hm... vágom. Köszi! ;)

Szerintem nekem is ezek az FK451-esek kerülnek majd rá...

Neked 17-esek vannak az F Astrán? ;) Csini lehet! ;)

Speed szerintem akár melyiket választod a 2 közül,jól döntesz.

A Falken japán,a Hankook koreai.

Csak én arra is gondoltam hogy ha 1szer netalántán el kell adjam őket, talán a Falken eladhatóbb lesz.

Mert hiába tudom én hogy a Hankook jó gumi,ha más nem tudja. :)

Igen 17-es lesz a gsi-m alatt elől 8,hátul 9colos.

Ha kész lesz a szélesítés és megjönnek a gumik,meg persze ha jó idő lesz teszek fel majd képet ha érdekel. :D

DOT számot nagyon jól elmagyaráztátok. De! Szerintem nem szabad 2 évnél öregebb gumit venni a kocsira, még akkor sem ha az nem volt használva. A kereskedelemben 3 éves koráig számít újnak, de csak szakszerű tárolás mellett. A nagyobb társaságok álltalában megfelelő körülményeket tudnak biztosítani az abroncsoknak. /megfelelő páratartalom - hőmérséklet, időnkénti átforgatás...stb../ A DOT szám nagyon fontos, mert a gumi gyorsabban el tud fáradni állásban, mint lightos használat mellett! :lol:

Ezzel 1et értek! :D

Link to comment
Megosztás:

Speed, én irtam hülyeséget, mert azt hittem 225-nél maradsz. Még régebben mondtad, hogy akkorát szeretnél-abból indultam ki.

Szóval a 215/45R17: gumik.com: Hankook: 26500

Fulda: 28500

Mekkora felnit raksz rá 7-est vagy 7,5-öst? 8-as nem tudom, hogy rá megy-e...

Link to comment
Megosztás:

Speed szerintem akár melyiket választod a 2 közül,jól döntesz.

A Falken japán,a Hankook koreai.

Csak én arra is gondoltam hogy ha 1szer netalántán el kell adjam őket, talán a Falken eladhatóbb lesz.

Mert hiába tudom én hogy a Hankook jó gumi,ha más nem tudja. :)

Igen 17-es lesz a gsi-m alatt elől 8,hátul 9colos.

Ha kész lesz a szélesítés és megjönnek a gumik,meg persze ha jó idő lesz teszek fel majd képet ha érdekel. ;)

Hogyne érdekelne! :D (myastra.fw.hu <-- ő a régi kisautóm, szerintem szép volt)

Speed, én irtam hülyeséget, mert azt hittem 225-nél maradsz. Még régebben mondtad, hogy akkorát szeretnél-abból indultam ki.

Szóval a 215/45R17: gumik.com: Hankook: 26500

Fulda: 28500

Mekkora felnit raksz rá 7-est vagy 7,5-öst? 8-as nem tudom, hogy rá megy-e...

Igen, mert ígértek nekem ideiglenesen egy 225/45R17-es garnitúrát (haverom régi gumijai, már nem használja), amíg nem veszek magamnak gumit a felnire.

Én mindenképpen 215/45R17-et szeretnék... (esetleg 215/40R17-et... mert ez jobban néz ki :lol:)

A felni mérete?

Hm... szerintem 7,5"-os, de lehet, hogy nem... (gyári 17"-es opel)

(holnap indulok érte! ;) már igen nagyon váááárom! :D)

Jaaa... amúgy meg rá megy arra még a 9"-os is! :( ... sőőőt... akár nagyobb is! (max egy jó karosszériás kell! ;))

Link to comment
Megosztás:

A DOT számból lehet kideríteni pl. a gyártási évet és hónapot. Az utolsó 3 számot kell nézni.

A 2000 előtt gyártott gumikon az évet 2 számjeggyel jelölték, 2000-től pedig már csak 1-el.

A DOT számot máshogyan kell értelmezni.

2000 után 4 számjegyűek.Az utolsó kettő a gyártási évet,az első kettő a gyártási hetet takarja.

Pl:4503 ami azt jelenti 2003-as év 45.hetében készült a gumi.

A 2000 előttiek 3 számjegyűek voltak,és az tök mind1 mit jelent azt nem szabad megvenni. ;)

Én meg ezt találtam.... :)

A "DOT" rövidítés azt jelenti, hogy a gumiabroncs megfelel az Amerikai Közlekedési Ügyosztály (U.S. Department of Transportation - DOT) által meghatározott valamennyi biztonsági előírásnak. Emellett található a gumiabroncs azonosítási és sorozatszáma, amely betűk és számjegyek legfeljebb 12 tagból álló kombinációja.

FORRÁS...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.