Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Nincs egy képed a mintázatáról? (a Fuldának).

Szerintem viszont, ha 215/45R17-es gumit raksz fel, ráadásul peremvédőset, jobban járnál egy 7,5-es vagy 8 col széles felnivel! Sokkal nagyobbat mutatna az autón!

Amúgy a méret passzol hozzá. (bár tuti visszafogja majd kicsit az autót)

u.i.: Tuti jól fog állni a felni a gépnek. -- a Momo-k pedig igen jó felnik.

Azért gondolkodtam el Fuldán, mert a Tüv és Öamtc adja nevét az egész gyártási procedúrához, és a felhasznált anyagok minőségéhez. Nem mellesleg ez a Carat Exelero (állítólag) a Fulda csúcs gumija, ezzel mutatták be a Maybach Exelero-t anno, ja és tetszik az amit a német és angol tesztekben látok--> a nagyteljesitményű abroncsok között igen jól teljesített. (állandóan az első 5-ben volt) %7Boption%7Dhttp://www.fulda.com/fulda_home_en/Images/picture_fuldatyredetail_caratexelero_small_tcm230-3060.jpg

Na meg a 91 Y- ha jól tudom, akkor a 91-közel 650 kilót, az Y meg 300 körüli teljesítményt tud-->tehát jó a gumi..

Köszi a segítséget!

Endyka

Link to comment
Megosztás:

nem kevés pénzt fizetett ezért a Fulda :rolleyes: ez csak marketing, nem a gumi minőségét emeli

Az ok, de a gumiról tudsz valamit vagy csak a marketing részét?

Endyka

Amennyiben ez az a gumi, akkor elmesélem, hogy mit olvastam róla a Sport Autóban!

A Fulda felkérte a Maybach-ot egy, a nagyteljesítményű gumi teszteléséhez megfelelő teljesítményű és menettulajdonságú autó készítésére! A gépet egy egyetemista srác terveit alapulvéve készítették el és valóban ennek a guminak a bemutatására, promótálására.

Ez már a 2. ilyen Maybach volt. ca. 50 éve volt már egy korábbi hasonló együttműködés is a két cég között.

Ezt most én az emlékeim közül bányásztam elő... s lehet, hogy a fele nem igaz! :blink: De este előkeresem az újságot és leírom pontosan, hogy mit írtak.

Viszont a lényeg, hogy ez esetben egy prostituált jó gumiról beszélhetünk! ;)

"A Fulda koncepció autót készít az új Exelero gumiabroncshoz

A Fulda németországi csoportja együttműködésre lépett egy speciális partnerrel annak érdekében, hogy a legújabb nagy teljesítményű nyári gumiabroncsa sikerét fokozni tudja. A Maybach luxusautó-gyártó céggel együttműködve, a csoportnak sikerült kifejlesztenie egy drámaian stílusos koncepció autót -- a "Fulda Maybach Exelero", mint egy kirakatablak.

A Fulda Extremo gumiabroncsok 1996-os- és a Maybach SW38 gyorsautó 1930-as évekbeli nagysikerű bevezetéséhez hasonló programok alapján, a DaimlerChrysler Maybach Exelero küldetése az, hogy megkapó és lenyűgöző hírnöke legyen a Fulda legújabb rendkívül nagy teljesítményű gumiabroncsának."

Link to comment
Megosztás:

Ahhoz képest, hogy ez a Carat Exelero 1 "szar" gumi: a Gumibolt.hu-n: 62.676 ft/db, a gumimax.hu-n: 62.679 ft/db, a startgumi.hu-n akciósan: 46.760 ft/db. (215/45R17-es méretben) A Fulda szerintem a 90-es évek elején volt a gyenge kategóriában, ám mára igen is jelen van a közép és prémium kategóriában..szerintem.

Endyka

Link to comment
Megosztás:

nem kevés pénzt fizetett ezért a Fulda ;) ez csak marketing, nem a gumi minőségét emeli

Hátha nem véletlenül hagyták magukat "megvásárolni"!! ;) ;)

nekem mindegy. nekem ilyen nem lesz....

én inkkább veszek még 5.000 ft plusszért mondjuk egy michleint, vagy klébert vagy valami nevesebb-jobb márkát.

http://www.alufelni.info/tyresearch.php?w=...7&b=0&s%5B%5D=1

Ákoska!

Amikor én az enyimet (Fulda Attiro Carat) vettem 50ezerért szerelve, akkor ebben a méretben a Micslen 95 lett volna.

Aláírom, a Micslen is, meg a Bridgestone is nagyon jó gumik, csak ki bírja megfizet? Én nem... :D :blink: ;)

Több gumist is megkérdeztem anno, mindenki azonos véleményen volt naggyábó....

középkategória felső felébe tartozó gumi, megfizethező áron!

Nekem egyszer már bizonyított mióta nálam van. ;) ......megálltunk időben!

A nagy gyártók leányvállalatos gumijánál (pl. Dayton és hasonszőrüek) többet ér!

Mondjuk én "normálisan" közlekedek, és 165 -nél amúgy sem megy többet a járgányom! ;)

Amúgy a Kléber nevesebb??? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

...A nagy gyártók leányvállalatos gumijánál (pl. Dayton és hasonszőrüek) többet ér!

Mondjuk én "normálisan" közlekedek, és 165 -nél amúgy sem megy többet a járgányom! :blink:

Amúgy a Kléber nevesebb??? :rolleyes:

Haga... esküszöm nem kötekszem, de megint ku...ára nem értünk egyet!

Nekem Dayton volt az F Astrán és Neked is volt módod megtapasztalni, hogy nem kicsit tapadt az úthoz (ill. a gokart pályához! ;)) Én - ebben egyetértünk - nem mindig közlekedek "normálisan", de teljes mértékig elégedett voltam a Dayton D200-asokkal. (Pedig próbáltam előtte nagyobb márkákat is)

A Klébert a Michelin gyártja, a 2 évvel korábbi Michelin futófelület/mintázat kerül rá. Jó gumi!

Nézz meg egy gumi tesztet!

Link to comment
Megosztás:

Haga... esküszöm nem kötekszem, de megint ku...ára nem értünk egyet!

Nekem Dayton volt az F Astrán és Neked is volt módod megtapasztalni, hogy nem kicsit tapadt az úthoz (ill. a gokart pályához! ;)) Én - ebben egyetértünk - nem mindig közlekedek "normálisan", de teljes mértékig elégedett voltam a Dayton D200-asokkal. (Pedig próbáltam előtte nagyobb márkákat is)

A Klébert a Michelin gyártja, a 2 évvel korábbi Michelin futófelület/mintázat kerül rá. Jó gumi!

Nézz meg egy gumi tesztet!

Az F Astrámon nekem is Dayton volt...... hogy mi a jó gumi az relatív, én a mostani Fuldát jobbnak látom. Pont azért a Daytont említettem mert olyanom volt, ahhoz tudok viszonyítani.

Ha anno a gokart pályán a Dayton után kipróbálhattunk volna pár más típusú gumit is...lehet mindketten meglepődtünk volna!

Mondjuk a G Astrám nem 1040 kiló hanem 300 -zal több, komolyabb fékekkel, ABS -szel, nagyobb gumimérettel....nem tudom, lehet, hogy ez csap be, korrekt az lenne ha ua. F Astrán tudnám a Fuldát is kipróbálni!

Asszem Joee, és Wolfi is Fuldát használ, és nem panaszkodtak, sőőőt!.... én jobbnak érzem mint a DaytonT!

A Kléberről aztat én nem tudtam, hogyMichelin utángyártott, Bár asszem a Dayton is valami nagymárkának, tán aFirestone -nek valamije.... :blink: :rolleyes:

Puding próbája az evés, ki kellene egyszer próbálni azt is... talán legközelebb olyant veszek... ha megfizethető lesz! :D

Link to comment
Megosztás:

Érdeklődni szeretnék, nem-e tudja valaki, hol lehet beszerezni Alessio F1-et 16"X7", 4X100-as méretben? Ilyet szeretnék venni G Astrámra, de sehol nem láttam még 7" szélesben: katalógus szerint létezik. (7,5"-os elöl beleér a műanyag betétbe, mert 40mm-es ültetés van az autó alatt.) Több internetes gumis-felnis lapnál nézelőtdem, e-mailbe érdeklődtem de semmi. Bizonyos Alessio tipusokból van raktáron-ezt válaszolták. De nem tehetek róla nekem ez tetszik. Ki lehet a beszállítója Magyarországon az Allesiónak? Meggondolásom szerint őket kellene felhívnom. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

...(7,5"-os elöl beleér a műanyag betétbe, mert 40mm-es ültetés van az autó alatt.)
És ha raknál rá nyomtávszélesítőket? nyilván 10-15mm-es tuti elég lenne... és akkor már nem ér bele... a külső peremet pedig max egy kicsit kihúznád... hm?

És még jobban is nézne ki! :rolleyes:

Mekkora van fent neked?

Csak mert nekem van 15-ös gumim, de nem tudom jó e rá?

Nekem a gyári 16"-os felnin vannak 205/50R16-os Kléber télik...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.