Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Sziasztok,
Most cseréltem le a Nyári gumikat a télire, és az egyik téli kerekemben volt egy pop szegecs.Kihúztam és leeresztett a gumi. Ti ezt javíttatnátok vagy inkább újat vennétek?A gumik egy szezont futottak.Találtam a neten egy mobil gumiszervizt, de nem tudok, hogy menyire lehet megbízni egy javított gumiban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,
Most cseréltem le a Nyári gumikat a télire, és az egyik téli kerekemben volt egy pop szegecs.Kihúztam és leeresztett a gumi. Ti ezt javíttatnátok vagy inkább újat vennétek?A gumik egy szezont futottak.Találtam a neten egy mobil gumiszervizt, de nem tudok, hogy menyire lehet megbízni egy javított gumiban.

Nyugodtan lehet javíttatni, belehúznak egy gumikukacot belülről kifelé, aminek feje is van, és beleragasztják. Teljesen biztonságos megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat akkor javítás lesz .

 

Alapvetően kétféle javítási mód létezik.

Az egyik ez a gumigombás. Előnye, hogy gyorsan kivitelezhető és a gumit nem kell leszerelni a felniről. Hátránya viszont, hogy a gumiban futó acélszálak sérülnek.

Először attól ami a defektet okozta, majd a szerszámtól amivel a gumigombát áttolják a futófelületen. Ezért ajánlják a gumisok, hogy az ilyen módon javított gumi kerüljön hátra.

A másik módszer amikor leszerelik a gumit a felniről és belülről egy foltot vulkanizálnak a lyukra. Időigényesebb, de a gumi nem sérül tovább.

Link to comment
Megosztás:

Alapvetően kétféle javítási mód létezik.

Az egyik ez a gumigombás. Előnye, hogy gyorsan kivitelezhető és a gumit nem kell leszerelni a felniről. Hátránya viszont, hogy a gumiban futó acélszálak sérülnek.

Először attól ami a defektet okozta, majd a szerszámtól amivel a gumigombát áttolják a futófelületen. Ezért ajánlják a gumisok, hogy az ilyen módon javított gumi kerüljön hátra.

A másik módszer amikor leszerelik a gumit a felniről és belülről egy foltot vulkanizálnak a lyukra. Időigényesebb, de a gumi nem sérül tovább.

 Amiről én írtam, ahhoz leszerelik a gumit, belülről kifelé húzzák bele a dugót, amire a végén megy egy folt is. Erre írtam hogy "feje" is van.

Módosítva : grofbandi
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

 Amiről én írtam, ahhoz leszerelik a gumit, belülről kifelé húzzák bele a dugót, amire a végén megy egy folt is. Erre írtam hogy "feje" is van.

Szerintem Te kevered a kettőt, de lehet, hogy én tévedek.

A gumidugósnak (gombának) épp az a lényege, hogy ne kelljen leszerelni a gumit. Egy spec szerszámmal átdugják a lyukon a dugót amelynek a feje belülről tömít, így erre fölösleges a folt. A foltozás viszont belülről történik melyhez a gumit természetesen le kell szerelni.

Sajnos a spec szerszám tovább roncsolja a gumiban lévő acélszálakat, viszont a foltozás után a kereket centírozni is kell ami megnöveli a költségeket.

Közben találtam egy cikket arról a gombáról amit Te említettél! http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/defektjavitas_sajat_kezzel_felnin_-_hatasos_es_gyors-6347

Valóban ehhez is le kell szerelni a gumit. Így elnézést kérek!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem Te kevered a kettőt, de lehet, hogy én tévedek.

A gumidugósnak (gombának) épp az a lényege, hogy ne kelljen leszerelni a gumit. Egy spec szerszámmal átdugják a lyukon a dugót amelynek a feje belülről tömít, így erre fölösleges a folt. A foltozás viszont belülről történik melyhez a gumit természetesen le kell szerelni.

Sajnos a spec szerszám tovább roncsolja a gumiban lévő acélszálakat, viszont a foltozás után a kereket centírozni is kell ami megnöveli a költségeket.

Közben találtam egy cikket arról a gombáról amit Te említettél! http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/defektjavitas_sajat_kezzel_felnin_-_hatasos_es_gyors-6347

Valóban ehhez is le kell szerelni a gumit. Így elnézést kérek!

Dolgoztam gumisnál, így elég sokféle javítást láttam. Még oldalfalat is javítottunk. A fent említett módon pedig az Astrám hátsó gumiját foltozták tavaly előtt, azóta sem engedett egy dekát sem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Michelin Alpine 4 mennyire hangos?Adac teszteken elég gyenge pontszámokat kap erre a kritériumra...

Esetleg aki ilyet használ télen megosztaná a tapasztalatát e téren?

köszi

A párom 2007-es G-s Astra-jára péntek délután rakják fel újként 185/65 R15-ben. Én beszéltem rá, hogy vegyen normális gumit. Hosszú távra szeretnék Vele tervezni. ;) Egyébként érthető a hangra vonatkozó kérdésed, de naggggyon másodlagos ez egy guminál... :) A hétvége után tudok róla majd beszámolni.

A kopás, zaj, víz, hó&jég egymással konkuráló célok. A gagyi fogyasztás-legendát leszámítva a gyártók ebben a négyszögben táncolnak... Budget ember olyat akar ami nem kopik, az igényes olyat ami halk, a télen küszködő olyat ami téli viszonyok közt is megy megy, a vizes úttól tartó (nálunk télen ebből van a több) pedig inkább olyat ami télen vízen is van olyan, jó mint a nyári... Na olyan nincs ami mindenben a legjobb... Ez van... Mondjuk a Conti TS850-es gumija már egész jó... De ez látszik az árában is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Igaz OFF, de csak félig! Egy kedves kollegámnak van egy ZAFIRA kocsija. 2005ös évjáratban. 205/55 16 a mérete. Olyan kérdése lenne, hogy 195/65 15 felrakható e rá. (a régebbi zafirának ez volt a mérete, ez is olyan kasztnis csak facelites már) 6col széles GM/opel felni megfelelő e rá?

 

nagyon köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Igaz OFF, de csak félig! Egy kedves kollegámnak van egy ZAFIRA kocsija. 2005ös évjáratban. 205/55 16 a mérete. Olyan kérdése lenne, hogy 195/65 15 felrakható e rá. (a régebbi zafirának ez volt a mérete, ez is olyan kasztnis csak facelites már) 6col széles GM/opel felni megfelelő e rá?

 

nagyon köszönöm!!!

A gumiméret megfelelő. A felni mérete pedig 5x110ET37-43-ig R15,65mm a középfurat átmérője.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.