Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Az alufelnit, meg az ablakfóliázást nem lehet a forgalmiba bejegyeztetni, mert a köhém rendeletek szabályozzák, hogy milyen átalakításokat kell bejegyeztetni, ülések száma, a jármű jellege, talán a vonóhorog, stb tartozik ide.

Múltkor megállítottak közúti ellenőrzés alkalmából. Akkor a rendőr azt mondta hogy majd a következő műszakikor jegyeztessem be a DRL lámpákat a forgalmira. Néztem rá bután, nem értettem minek???

Link to comment
Megosztás:

Nekem E705 van, így találsz képet: kba 44748

A gyártói műbizonylat az miért nem jó? Miért kell annak magyarnak lennie?

Köszi!

Ez igazából csak egy indok szerintem, ha nem magyar nyelvű akkor egyrészt nem értik, másrészt meg mondhatják azt hogy ezt csak német hatóság engedélyezte, nem pedig magyar, és hiába mindkét ország EU-tag, attól hogy valami jó a németeknek, még nem biztos hogy a magyaroknak is elég jó, TÜV ide vagy oda...

Lásd KRESZ szabályok folytonos módosítgatása például izzókészlet-ügyben: a magyar hatóságok elég nehezen akarták tudomásul venni hogy jónéhány új autóhoz nem adnak gyárilag izzókészletet (részben mert a LED fényszórók miatt nem kell, másrészt meg mert az út szélén úgyszólván lehetetlen kicserélni, olyan nehéz hozzáférni), és a műszaki vizsgán továbbra is követelték. Vagy a Porsche-tulaj akinek a vadonatúj(!) 911-esét jópár éve nem akarták átengedni a műszakin, mondván hogy a pótkerék márpedig minden autónak kötelező tartozéka, viszont a Porsche gyárilag nem ad hozzá, mert el se férne az autóban (csak defektjavító szett van meg kompresszor)...

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Ez igazából csak egy indok szerintem, ha nem magyar nyelvű akkor egyrészt nem értik, másrészt meg mondhatják azt hogy ezt csak német hatóság engedélyezte, nem pedig magyar, és hiába mindkét ország EU-tag, attól hogy valami jó a németeknek, még nem biztos hogy a magyaroknak is elég jó, TÜV ide vagy oda...

Lásd KRESZ szabályok folytonos módosítgatása például izzókészlet-ügyben: a magyar hatóságok elég nehezen akarták tudomásul venni hogy jónéhány új autóhoz nem adnak gyárilag izzókészletet (részben mert a LED fényszórók miatt nem kell, másrészt meg mert az út szélén úgyszólván lehetetlen kicserélni, olyan nehéz hozzáférni), és a műszaki vizsgán továbbra is követelték. Vagy a Porsche-tulaj akinek a vadonatúj(!) 911-esét jópár éve nem akarták átengedni a műszakin, mondván hogy a pótkerék márpedig minden autónak kötelező tartozéka, viszont a Porsche gyárilag nem ad hozzá, mert el se férne az autóban (csak defektjavító szett van meg kompresszor)...

Olyankor be kell dobni egy pótkereket az anyósülésre... :D

Link to comment
Megosztás:

Olyankor be kell dobni egy pótkereket az anyósülésre... :D

Megoldás az van, nem arról van szó, csak engem az elv maga ami idegesít: Németországban a Porsche gyárban mérnökök százai (ezrei) dolgoztak a konstrukción és jutottak arra a következtetésre hogy ez így jó lesz, erre jön 1db magyar bürokrata aki okosnak képzeli magát és azt mondja hogy márpedig nem... :icon7:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

 

Néztem egy felnit ami nagyon tetszik és a véleményetekre lennék kíváncsi róla.

Reális áron,mennyiért lehet találni illetve mettől-meddig lehet keresgélni felnit? ( pl 16"-os 4*100 Et37 7,5J jó-e? )

 

Mam nuvo fekete-polír 17" 8x17 4x100 ET35

 

http://www.carstyling.hu/cs_image.php?pic=00/04/44/33/44433_1225816329.jpg&t=2

 

 

Módosítva : sanny
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

 

Néztem egy felnit ami nagyon tetszik és a véleményetekre lennék kíváncsi róla.

Reális áron,mennyiért lehet találni illetve mettől-meddig lehet keresgélni felnit? "

 

Mam nuvo fekete-polír 17" 8x17 4x100 ET35

 

http://www.carstyling.hu/cs_image.php?pic=00/04/44/33/44433_1225816329.jpg&t=2

 

"( pl 16"-os 4*100 Et37 7,5J jó-e? )" az jónak tűnik, ha a középfurat is stimmel.

 

A 8X17-es ET35 elég széles, nem tudom hogy befelé elfér-e? És kéne rá min. 215-ös gumi.

 

A reális ár mindenkinek más. Én 30-körül nézelődök most, annyiért már van Dezent, Dotz, ezek tapasztalatom szerint elég strapabíró felnik. Használtban nehéz pont olyat kifogni ami tetszik, és jó is az autóra. 5x110-esben van eladó felnim, de az ezek szerint nem jó neked.

Link to comment
Megosztás:

"( pl 16"-os 4*100 Et37 7,5J jó-e? )" az jónak tűnik, ha a középfurat is stimmel.

 

A 8X17-es ET35 elég széles, nem tudom hogy befelé elfér-e? És kéne rá min. 215-ös gumi.

 

A reális ár mindenkinek más. Én 30-körül nézelődök most, annyiért már van Dezent, Dotz, ezek tapasztalatom szerint elég strapabíró felnik. Használtban nehéz pont olyat kifogni ami tetszik, és jó is az autóra. 5x110-esben van eladó felnim, de az ezek szerint nem jó neked.

Ilyen a télim 215/40el és simán elfér.

Link to comment
Megosztás:

Bár még igen meleg van, de hamar eljön a gumicsere igeje. Kezdem nézegetni a téli gumikat az autóra.

Milyen márka, méret stb.... ajánlott rá? Azt hiszem most 195/60 R15 Pirelli van rajta a gyári felnikkel és dísztárcsákkal.

Nézegettem a kínálatot a Weltgumi oldalán, meglepően sok az ismeretlen márka. Én a Barum, Hankook vonaltól kezdenék el nézelődni, az olcsóbbakat hanyagolnám. 195/60R15 vagy 185/65R15
Link to comment
Megosztás:

195/60 R15-ben keresek jó ár/értékű nyári és téli gumit, miket ajánlanátok?

Sokat megyek viszonylag városban.

 

Én ezt vettem:

http://www.gumidirekt.hu/product/szemely_teligumi/g018459/Hankook-Winter-Icept-RS-W442-185-65-R15-88T.html

Nem tudok negatív tapasztalatról beszámolni!

http://www.gumi-popgom.hu/autogumi/hankook/winter-i*cept-rs-w442/185-65-r15-88-t

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Milyen márkájú téli gumit ajánlanátok? Van 2 db 195/65 R15 abroncsom, a másik kettő viszont elkopott és másikat kell vennem helyettük.

Vehettek ugyanúgy 195/65 R15? Vagy inkább 195/60 R15?

Keveset közlekedem télen az autóval. Érdemes esetleg jóminőségű használt gumit venni? Vagy inkább csak újat?

 

Válaszokat előre köszönöm.

Módosítva : Lóránd0607
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Milyen márkájú téli gumit ajánlanátok? Van 2 db 195/65 R15 abroncsom, a másik kettő viszont elkopott és másikat kell vennem helyettük.

Vehettek ugyanúgy 195/65 R15? Vagy inkább 195/60 R15?

Keveset közlekedem télen az autóval. Érdemes esetleg jóminőségű használt gumit venni? Vagy inkább csak újat?

 

Válaszokat előre köszönöm.

Ha tényleg keveset mész télen és azt is városban akkor fiatalabb évjáratú prémium kategóriáju használt is jó lehet 195/65 R15 méretben ,bár ez nem astra g méret,de elmegy vele és olcsóbban is találsz jót.Ez a legolcsóbb megoldás,de 35-40K körűl már találsz 80-90%-os fiatal garniturákat középkategóriában,185/65 R15 méretben ami inkább ajánlott télen,én ezt választanám. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Milyen márkájú téli gumit ajánlanátok? Van 2 db 195/65 R15 abroncsom, a másik kettő viszont elkopott és másikat kell vennem helyettük.

Vehettek ugyanúgy 195/65 R15? Vagy inkább 195/60 R15?

Keveset közlekedem télen az autóval. Érdemes esetleg jóminőségű használt gumit venni? Vagy inkább csak újat?

 

Válaszokat előre köszönöm.

Ha már van egy pár 195/65-ösöd, ahhoz csak ugyanakkorát vehetsz. Nem szerencsés méret, 195/60 vagy 185/65R15 kellene.

Viszont hóban nem hátrány ha nagyobb a kerék. Vehetsz használtat, csak a DOT számra figyelj, 2-3 évesnél ne legyen idősebb. Olvass vissza a 7188-as hsz-ig, ott ajánlottam márkát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gumiabroncs Kis és Nagykerrel foglalkozunk.

Nyári,Téli új és használt gumiabroncs jóval ár alatti értékesítésével közvetlen a nagykerből!

Minden méretben és fajtában!

Szia!

 

Téli 165/70R14 Michelin, Goodyear, Continental milyen árban lenne nálatok? Szállítás mennyi lenne Kazincbarcikára? Köszönöm a válaszodat.

Link to comment
Megosztás:

Ez jó lehet? 195/60R15 88 T Pirelli SNOWCONTROL SERIE 3 ?

 

A 2-es szériából használtam ilyet, nem voltam hóban elégedett vele, és még drága is volt. A jóval olcsóbb Matador jobban tapadt, bár azóta nem tudom, mennyit javult erre a szériára a Pirelli. A Barum Polarist tudom ajánlani, azzal elégedett voltam, ár/érték aránya jó.

Módosítva : retfirD
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

205/45R17 -es gumikat dízel (Y17DT) G Astra Caravannál milyen nyomásra kellene fújni a gumikat? Elöl 2,3, hátul 2,1 barra fújva használom, az elsőknek mintha a két széle jobban kopna mint a közepe, hátsók hibátlanok. Van erre gyári előírás? Köszönöm a válaszokat.

Én 2,5-re fújtam anno a 195/45R17-et a gumis tanácsára.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.