Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Én hamar találtam 16"-os felniket.Csak úgy nézegettem a hirdetéseket akkor láttam meg.Gyorsan lecsaptam rá,felhozta a srác Pestre meg is tudtam nézni.50 ezer volt gumikkal együtt.Az igaz hogy volt rajta 1-2 karc,meg a gumik sem voltak túl jók.A 15-öst meg eladtam 40-ért.

Link to comment
Megosztás:

akkor ezek szerint szerencsém volt?

bár nem egyszerű gyárit 4x100 16' találni olyat ami tettszik is,

pláne, hogy itt a fórumtársak elhappolták a jó kis D corsa felniket :D

mondjuk én a 2 hét alatt szó szerint ezzel keltem és feküdtem is, elalvás előtt

még egyszer ránéztem, hogy hátha van valami új, reggel meg gyorsan megnéztem

hátha valaki éjjel tett fel egy szettet csak nekem :D

van kitartásod!

azért én ennyit nem szórakoztam volna vele az biztos.

Én már egy éve keresgélek,de csak most találtam meg azt amire azt tudom mondani,hogy ámen,és nem kerül 5havi fizubaa :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Lehet szerencséd volt de az is lehet hogy nekem nincs. Astra Njoy felnikre pályázok de a szétpatkázott, karcos fosokat is 60 körül hirdetik. 15-ös 4x100-as felni ami tetszene az kevés van. Már tényleg ott tartok hogy akkor már 60-ért egy új garnitúra irmscher twin spoke és kész.

azt a felnit én is nézegettem és nálam is az volt a "tartalék" terv, de annyira azért nem jött be, no meg sikerült szerezni számomra szépet.

Volt 15"-os Alessio alufelnim ezért nem volt sürgős! Naponta néztem én is a netet. Egy srác kinn dolgozik németben és Ő hozta haza a 16"-os felniket. Egy nyaras gumival volt 50E.

szintén így voltam, feldobtam az enyémeket, gondoltam majd lesz időm nézegetni a másikat.

háát nem, 1 nap alatt elvitték a Dezent v 15' felnijeimet gumistul 45-ét.

onnan meg kezdett égető lenni mert szépen lassan lekoptatom a télieket ilyen időben...

de minden jó ha a vége jó :D

Én már egy éve keresgélek,de csak most találtam meg azt amire azt tudom mondani,hogy ámen,és nem kerül 5havi fizubaa :unsure:

Neked is van kitartásod, igaz ha olyat vesz az ember ami olyan, hogy hááát..... akkor az mindig piszkálja a csőrét :icon1:

Link to comment
Megosztás:

azt a felnit én is nézegettem és nálam is az volt a "tartalék" terv, de annyira azért nem jött be, no meg sikerült szerezni számomra szépet.

szintén így voltam, feldobtam az enyémeket, gondoltam majd lesz időm nézegetni a másikat.

háát nem, 1 nap alatt elvitték a Dezent v 15' felnijeimet gumistul 45-ét.

onnan meg kezdett égető lenni mert szépen lassan lekoptatom a télieket ilyen időben...

de minden jó ha a vége jó :D

Neked is van kitartásod, igaz ha olyat vesz az ember ami olyan, hogy hááát..... akkor az mindig piszkálja a csőrét :icon1:

Muszáj :icon1: Hamár ennyi lóvéba fáj akkor tetszen;)

Link to comment
Megosztás:

Használt már valaki linglong green maxot?

Mármint én vettem kettőt 215/35R18 méretben és eddig meglepően bevált. Mentem vele esőben, takonyban, múltheti havas valamiben, szárazon. TC sem dolgozik állandóan, abs sem kerreg mindig, csendes is, meg mondjuk úgy van lóerő is.

Link to comment
Megosztás:

Használt már valaki linglong green maxot?

Mármint én vettem kettőt 215/35R18 méretben és eddig meglepően bevált. Mentem vele esőben, takonyban, múltheti havas valamiben, szárazon. TC sem dolgozik állandóan, abs sem kerreg mindig, csendes is, meg mondjuk úgy van lóerő is.

Linglong-ot még nem de tegnap én is beleugrottam a kínai gumis életbe. Nem volt a gumisomnál falken ze914 és majd 2 hét lett volna mire jön. Mondta ebben a méretben most van michelin és atlas. Mondtam hogy nálam a michelin nem játszik a 24500/db-os árával. Azt mondta az atlas teljesen vállalható, egyet sem hoztak még vissza. Mondom akkor jó lesz az. Hát én még ilyen csendes gumival nem utaztam. Teljesen elégedett vagyok vele, tegnap egyből ment is egy 120 km-es autópálya+főút, semmi gond. Ha kibír 3 évet már akkor is jó vétel volt.

Link to comment
Megosztás:

Felrakattam a nyári gumikat a felnire.Remélem tuti lesz. Linglongot a zöldséges haverom rakott fel a Vivarojára.Azt mondta tud olcsón,de nem mertem megvenni.Inkább támogatom a hazai ipart és vettem Hankookot.

http://www.kepfeltoltes.hu/view/150408/862331622001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Jól mutat! :)

Ennyi jó felni láttán ebben a topikban ezután egy képet sem nézek meg mert mindenkinek van felnije csak nekem nincs. :D

Link to comment
Megosztás:

Jól mutat! :)

Ennyi jó felni láttán ebben a topikban ezután egy képet sem nézek meg mert mindenkinek van felnije csak nekem nincs. :D

Ezt nézd meg! Nekem ez a felni is tetszik!

http://olx.hu/hirdetes/opel-vauxhall-10-kullos-alufelni-4x100-16-col-205-50-16-nyarigumival-ID1Uw95.html#fdd4e91dc8

Közben találtam egy másikat is.

http://www.jofogas.hu/pest/Opel_Corsa_D_Astra_G_16_OS_Alufelni_garnitura_24327154.htm

Módosítva : gezoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mindkét felni tetszik de nekem csak 15"-os jöhet szóba. A nyári gumijaim is megvannak már amik felkerültek az acélfelnire. Sokat járok 4-5 személlyel és csomagokkal ezért maradok a 15 kerekeknél. Mellesleg errefelé az utak is ramaty állapotban vannak sajnos.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Felkerültek a nyári felnire az új gumik. Energy Saver +.

Fel is raktam az autóra, és első úton nagyon aggasztó élmény volt.

90km/h-ig semmi probléma, szépen megy, halk.

110-nél már kezd furcsa lenni, 120-tól felfelé pedig picit ráz, mintha centrir hiba lenne, és a kormány nagyon-nagyon elkönnyül.

Mintha levegőben tekergetném. Elég ijesztő. Mintha folyamatosan felúszna az autó. Eddig 40km-t mentem az új gumikkal.

A rázás még nem is problémás, volt már rosszul egyensúlyozott kerekem, de ez most másnak tűnik.

Egy gumis azt mondta, előfordulhat ez az első pár km-en, míg beáll.

Van valakinek ilyen tapasztalata?

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Felkerültek a nyári felnire az új gumik. Energy Saver +.

Fel is raktam az autóra, és első úton nagyon aggasztó élmény volt.

90km/h-ig semmi probléma, szépen megy, halk.

110-nél már kezd furcsa lenni, 120-tól felfelé pedig picit ráz, mintha centrir hiba lenne, és a kormány nagyon-nagyon elkönnyül.

Mintha levegőben tekergetném. Elég ijesztő. Mintha folyamatosan felúszna az autó. Eddig 40km-t mentem az új gumikkal.

A rázás még nem is problémás, volt már rosszul egyensúlyozott kerekem, de ez most másnak tűnik.

Egy gumis azt mondta, előfordulhat ez az első pár km-en, míg beáll.

Van valakinek ilyen tapasztalata?

Szia! Nekem is ugyan ez a bajom a gumival, ezek szerint nem csak nálam. Kicsit bánom is hogy megvételre a dunlop nem produkált ilyet csak a Michelin.

Link to comment
Megosztás:

No, tegnap hirtelen felindulásból vettem egy pár általam tökélesetesen ismeretlen gumit. Falken Ziex ZE914. Gumis mondta hogy bevállalhatom, nem rossz persze nem is prémium. Valaki Falkenezett már? Bár utólag leinformálni valamit (Michelin Energy Saver+-ról lebeszélt)...

Link to comment
Megosztás:

No, tegnap hirtelen felindulásból vettem egy pár általam tökélesetesen ismeretlen gumit. Falken Ziex ZE914. Gumis mondta hogy bevállalhatom, nem rossz persze nem is prémium. Valaki Falkenezett már? Bár utólag leinformálni valamit (Michelin Energy Saver+-ról lebeszélt)...

A haverom a Golf 3-ra vett Falkeneket.Elég sokat ment vele,nem panaszkodott rá.Igaz hogy 1.4-es 60 lovas a kocsija.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

No, tegnap hirtelen felindulásból vettem egy pár általam tökélesetesen ismeretlen gumit. Falken Ziex ZE914. Gumis mondta hogy bevállalhatom, nem rossz persze nem is prémium. Valaki Falkenezett már? Bár utólag leinformálni valamit (Michelin Energy Saver+-ról lebeszélt)...

Ilyen gumikat akartam én is de sokat kellett volna rá várni. Előző autómon ami még mindig a családban van azon volt falken szett téli és nyári is. Szerintem nagyon jó gumik, bár én amúgy sem hiszek a nagy gumi hype-ban. Nem lőttél vele mellé az biztos.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.