Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Szerintetek érdemes színtereztetni az alufelniket,vagy inkább fényeztessem le? Nem tudom mennyire bírják a hőt.Ahogy olvastam 180 fokon égetik rá a porfestéket.Nem sok az az alunak?Na meg ha nem tudják ugyanazt a színt eltalálni,mint a gyári,akkor hülyén néz ki a közepén a takaró műanyag más színben.Gondolom a műanyagot nem nagyon lehet színterezni.Úgyis kell vennem nyári gumikat,gondoltam akkor már nézzen ki a felni is normálisan.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nyári gumit tervezek venni áprilisban.

Ki mi re szavazna a következők közül?

Continental

ContiEco Contact 5

Michelin

Energy Saver +

Áruk kb ugyan az. Dunlopot nem veszek semmiképen. Fuldával vannak negatív tapasztalataim.

Vredestein 6 év alatt megkeményedett.

Szerintetek?

Köszi!

nekem Michelin Energie Saver van,nagyon csendes,jól tapad,idén lesz 5 éves,használtan vettem,eddigi legjobb gumim

Azt mondják gyorsabban kopik,erről nem tudok nyilatkozni még,de tudom ajánlani 1 nyári használat után :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nyári gumit tervezek venni áprilisban.

Ki mi re szavazna a következők közül?

Continental

ContiEco Contact 5

Michelin

Energy Saver +

Áruk kb ugyan az. Dunlopot nem veszek semmiképen. Fuldával vannak negatív tapasztalataim.

Vredestein 6 év alatt megkeményedett.

Szerintetek?

Köszi!

Szia.

Nekem is Energy Saver van 2011-es gyártású, ezzel vettem az autót és én biztos hogy legközelebb is michlenit fogom előnyben részesíteni. Ahogy előttem is írták, halk, kifejezetten jól tapad, fogyasztásba nem a legjobb szintbe sorolják be ugyan, de szerintem elenyésző, az ember lábától jobban függ a fogyasztás :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia.

Nekem is Energy Saver van 2011-es gyártású, ezzel vettem az autót és én biztos hogy legközelebb is michlenit fogom előnyben részesíteni. Ahogy előttem is írták, halk, kifejezetten jól tapad, fogyasztásba nem a legjobb szintbe sorolják be ugyan, de szerintem elenyésző, az ember lábától jobban függ a fogyasztás :)

Nekem ebben is jól teljesít idáig :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nálam csak a Good Year jöhet szóba! Én mindig azt veszem, eddig csak jó tapasztalatom volt vele.

Nekem is volt rajta NCT5,de mikor kopott lett úgy búgott,hogy azt hittem csapágyas a kerék.Most Nexen nevezetű van rajta,ez nem búg de kopott.Kell valami másik majd tavasszal.

Link to comment
Megosztás:

Geopake, on 22 Feb 2015 - 11:18 AM, said:

Nekem is volt rajta NCT5,de mikor kopott lett úgy búgott,hogy azt hittem csapágyas a kerék.Most Nexen nevezetű van rajta,ez nem búg de kopott.Kell valami másik majd tavasszal.

Én Eagle F1-et vettem, a gumis mondta felszereléskor hogy ha kopik, hangos lesz. Az lett. :blush: A télim sokkal halkabb.

Legközelebb szerintem Michelint nézek.

Link to comment
Megosztás:

/55 is jó lehet még,átmérőben 2,7%-kal nagyobb a gyári(195/60 R15)méretnél

2-2,5% eltérést mondanak pluszba-minuszba ami még elmegy

Én még nem tudom milyet veszek. 205/50 R16 kell.Abból nincs annyi választék mint az /55-ből,meg drágábbak is.

Nekem már volt mindkettő!

Én a 205/55-nél maradtam. Nem ér bele sehol, és komfortos is.

Link to comment
Megosztás:

Nekem már volt mindkettő!

Én a 205/55-nél maradtam. Nem ér bele sehol, és komfortos is.

Nem néz ki hülyén a 16"-os felni 205/55 ös gumikkal? A peresebb jobban néz ki szerintem.Na meg ha cuccolok akkor is elfér? Én is vacillálok a /55-tel,mert eléggé meredek a garázslejáró,és leér néha a sárfogó gumik alja,ha nem jól veszem az ívet.A télim 185/65 R15 azzal meg simán leállok.

Módosítva : Geopake
Link to comment
Megosztás:

Nem néz ki hülyén a 16"-os felni 205/55 ös gumikkal? A peresebb jobban néz ki szerintem.Na meg ha cuccolok akkor is elfér? Én is vacillálok a /55-tel,mert eléggé meredek a garázslejáró,és leér néha a sárfogó gumik alja,ha nem jól veszem az ívet.A télim 185/65 R15 azzal meg simán leállok.

http://www.autogumibolt.hu/autogumi/gumiszerviz/valtomeret

Ezzel Kalkulálhatsz mi jó rá...

185-höz képest pont 1 cm a különbség mindkét irányba.

Téged a lejáró szívat, engem maga a garázs. Nyár gumival (195/60 R15) ki tudom nyitni a motorháztetőt a garázsban, télivel (185/65 R15) már pont nem sikerül beakasztani a tartót....

Módosítva : merenyi85
Link to comment
Megosztás:

http://www.autogumibolt.hu/autogumi/gumiszerviz/valtomeret

Ezzel Kalkulálhatsz mi jó rá...

185-höz képest pont 1 cm a különbség mindkét irányba.

Téged a lejáró szívat, engem maga a garázs. Nyár gumival (195/60 R15) ki tudom nyitni a motorháztetőt a garázsban, télivel (185/65 R15) már pont nem sikerül beakasztani a tartót....

Néztem ezt a kalkulátort.Azzal nincs is bajom,hogy magasabb lesz egy kicsit a kocsi.A kutyasuliba menet is mindig leér itt-ott az alja.Csak attól félek ha megpakolom,nehogy beleérjen a dobba a kerék.Múlthéten is hoztam 3 mázsa fát,és eléggé megült a hátulja.Na meg az sem lenne utolsó szempont,hogy 20 ezerrel olcsóbb volna a 4 gumi /55-ből.Abból pont kijönne a homokszórás.A színterezés szintén egy 20-as.Ma jártam utána.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nyári gumit tervezek venni áprilisban.

Ki mi re szavazna a következők közül?

Continental

ContiEco Contact 5

Michelin

Energy Saver +

Áruk kb ugyan az. Dunlopot nem veszek semmiképen. Fuldával vannak negatív tapasztalataim.

Vredestein 6 év alatt megkeményedett.

Szerintetek?

Köszi!

Nos ugyan nekem Contipremiumcontac a nyári, meg vagyok vele elégedve, nagyon jól tapad, nem hangos, eddigi legjobb nyári gummám......Ha majd cserélni kell, akkor is Contit veszek. A téli az Michelin, rosszat mondani arra sem tudok. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

szeretném 4x100 as osztókörömet átalakítani 5x110-re.

Astra G Cabrio 1.6 16V -nél mindezt.

Le tudná valaki írni, hogy pontosan mik kellenek hozzá?

Már azt hiszem volt róla szó, de nem találom a fórumban.

Esetleg ha valakinek van hozzá való alkatrésze akkor vevő is lennék rá.

Köszi

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

szeretném 4x100 as osztókörömet átalakítani 5x110-re.

Astra G Cabrio 1.6 16V -nél mindezt.

Le tudná valaki írni, hogy pontosan mik kellenek hozzá?

Már azt hiszem volt róla szó, de nem találom a fórumban.

Esetleg ha valakinek van hozzá való alkatrésze akkor vevő is lennék rá.

Köszi

Gábor

4db kerék agy 5x110, féktárcsák. Ha hátul is tárcsafékes akkor ott egy kicsit bonyolultabb, mert nyeregtartó lapot is cserélni kell.

Ha elolvasod az aláírásomban a tárcsafék beépítését, akkor jobban meg fogod érteni.

Ha kellene ilyen féknyeregtartó lap kellene akkor nekem van itthon jobbos-balos is. Meg tudjuk beszélni!

Link to comment
Megosztás:

Gaba80, on 25 Feb 2015 - 12:03 PM, said:

Sziasztok,

szeretném 4x100 as osztókörömet átalakítani 5x110-re.

Astra G Cabrio 1.6 16V -nél mindezt.

Le tudná valaki írni, hogy pontosan mik kellenek hozzá?

Már azt hiszem volt róla szó, de nem találom a fórumban.

Esetleg ha valakinek van hozzá való alkatrésze akkor vevő is lennék rá.

Köszi

Gábor

Osztókör módostó: http://olx.hu/hirdetes/osztokor-modositok4x100-4x114-3-5x100-5x108-5x110-5x112-5x120-ID2g6SL.html

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4x100-ról 5x110-re nem lehet így, mert két furat mindenképpen át fog szakadni...

Ellenben nemrég láttam hirdetve (nem itt, facebookon) komplett 5x110-es kerékagyakat fékekkel együtt, ráadásul OPC-ét, elöl 308-as, hátul 264-es tárcsával, 70e-ért a komplett szettet. Mondjuk szerintem jó drága, de ha kell meg tudom adni a hirdető elérhetőségét, hátha még megvan neki.

Link to comment
Megosztás:

Nem néz ki hülyén a 16"-os felni 205/55 ös gumikkal? A peresebb jobban néz ki szerintem.Na meg ha cuccolok akkor is elfér? Én is vacillálok a /55-tel,mert eléggé meredek a garázslejáró,és leér néha a sárfogó gumik alja,ha nem jól veszem az ívet.A télim 185/65 R15 azzal meg simán leállok.

Nekem 205/55 volt az előző caravanon, 30mm ültetéssel, nem ért bele soha, sehol, pedig volt, amikor ült a hátulja rendesen. :-)

A jelenlegin is ez van, szintén caravan, tökéletes.

Link to comment
Megosztás:

tgabika76, on 25 Feb 2015 - 6:04 PM, said:

4x100-ról 5x110-re nem lehet így, mert két furat mindenképpen át fog szakadni...

Ellenben nemrég láttam hirdetve (nem itt, facebookon) komplett 5x110-es kerékagyakat fékekkel együtt, ráadásul OPC-ét, elöl 308-as, hátul 264-es tárcsával, 70e-ért a komplett szettet. Mondjuk szerintem jó drága, de ha kell meg tudom adni a hirdető elérhetőségét, hátha még megvan neki.

Ha nem lehet megoldani simán osztókör módosítóval, akkor én biztos nem állnék neki. Ha OPC-ét rakja fel, arra meg min. 16-os felni kell, tehát télire is.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 205/55 volt az előző caravanon, 30mm ültetéssel, nem ért bele soha, sehol, pedig volt, amikor ült a hátulja rendesen. :-)

A jelenlegin is ez van, szintén caravan, tökéletes.

Akkor én is 205/55-öst veszek.Spórolok egy 20-ast,meg nem ér le a garázslejáróban az alja.Legalább megfogtam a színterezés árát:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Én is nyári gumi vásárlást előtt állok. Mennyire ismeritek a Nexen márkát? Egész jókat olvastam róla.

Pl. vagy Pl. vagy Pl.

195/50 vagy 205/50-est nézegetek csak elég drágák... :( A 205/55 meg nem mutat olyan jól. :)

Nem tudom mennyire lehet hinni a hatékonysági osztályoknak de olyat keresgélek ami legalább C-C-s.

Módosítva : pszaby
Link to comment
Megosztás:

Tudom nem adok veszek csoport, de hátha valaki pont erre vágyna és pont van felesleges garnitúrája:

205/55 R16 nyári garnitúrát cserélnék 195/50R16 vagy 195/55R16-ra.

Választási lehetőség is van, ugyanis 3 x 2db gumim van ebben a méretben:

- 2db Hankook Ventus S1 EVO bő 6mm

- 2db Bridgestone ER300 bő 6mm

- 2db Wanli S1063 6,3-7,2mm

Kifogástalan állapotúak, nem padkázott, nem szálszakadt, nem puklis, nem félrekopott.

Elsősorban cserénék, de nyilván KP is szóba jöhet.

Módosítva : BalAstra
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.