Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Recommended Posts

Sziasztok!

Remélem, jó helyre fordulok a kérdésemmel...

Van egy 99-es 1,4-es, 16szelepes, x14xe-s tigrám. Amint 90fok fölé megy a víz hőmérséklet, elkezd rángatni és erőtlen lesz, aztán megindul, mintha puskából lőtték volna ki... Ezt akkor csinálja, ha mondjuk leveszem a lábam a gázról, kicsit visszalassítok, majd újra gázt adok... vagy ha kereszteződésbe begurulok, visszaváltok és gázt adok... rángat, a hangja is fura, mintha szakaszosan kapna benzint, vagy nem tudom..., aztán eléri a 2500as fordulatot és megy, mint a gép... Lezártam az EGR-t, gyertyák jók, gyújtókábelek elvileg jók.. legalább is nem húznak át.

Van valakinek ötlete?

Kb ugyan ez van nekem is..Eddig mindent megcsináltam a kocsiimon de ez most feladta a leckét,már olyat is hallottam,hogy az evo neo-benzintől leragad valami az injektorba és ezzel már tömegessen vittek be astrákat.Te mit tankoltál bele utoljára?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hello! Egy 2004 es 2.0 dti zafira tulajdonosa vagyok. Már kb egy honapja probalok megoldast talalni a problemamra,mar tobb szerelonel is jartam már kozel 80 ezret koltottem , de a problema nem tunt el. Nehezen indul az auto hidegben. Percekig kell probalkozni,nehe sikerul nehe nem. nincs semmi hibauzenet. a motorban 110 ezer van,nagyon szepen dolgozik.nem eszik olajet,nem fustol.de nehezen indul. Csereltem izzitogyertyákat, relét, az osszes szurot,olajat, eger szelepet is megneztek, tobbszor is megneztek szamitogepen. a markaszervizben az adagolot akartak kicsereltetni velem,de nem hiszem hogy ez a megoldas mert akkor meleg motorral is ereznek valami rendellenesseget. Ha van valakinek valami otlete kerem irjatok.Koszonom

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Olyan bajom van, hogy vettem egy c16se motoros astrát, amiből a motort át akarom műteni a vectrámba. Viszont az astra szervós, hosszbordás szíjjas, a vectra viszont szervótlan ékszíjas.

A dolog egyszerű lenne, átteszem az ékszíjtárcsát, de az se-nél ugye van rajta egy fogaskoszorú, ami pont oda esik mint a sima ékszíjas tárcsa ahol van. Kérdésem hogy hogy lehetne ezt a különbséget áthidalni? Kerestem képeket a neten, de mindegyiknél volt szervó is, így nem jutottam előrébb. Létezhet fogazott ékszíjtárcsa is? Vagy a szervótlan dis gyújtású motorokon is hosszbordás szíj volt?

Ötletek?

Igazából nem szeretném ha a szíjcsere a duplájába kerülne mint amennyiért egyébként megoldható, meg a szíj feszességét se nagyon akarom egy rugóra bízni. (bátyám szervós vectrájában esett már szét a feszítő)

Mod:

Most találtam ezt a képet,akkor elvileg kell lennie ékszíjas bordás tárcsának is:

http://jmserwi.s5.com/x16sz2.gif

De akkor a generátorral még mindig nincs egy vonalban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan bajom van, hogy vettem egy c16se motoros astrát, amiből a motort át akarom műteni a vectrámba. Viszont az astra szervós, hosszbordás szíjjas, a vectra viszont szervótlan ékszíjas.

A dolog egyszerű lenne, átteszem az ékszíjtárcsát, de az se-nél ugye van rajta egy fogaskoszorú, ami pont oda esik mint a sima ékszíjas tárcsa ahol van. Kérdésem hogy hogy lehetne ezt a különbséget áthidalni? Kerestem képeket a neten, de mindegyiknél volt szervó is, így nem jutottam előrébb. Létezhet fogazott ékszíjtárcsa is? Vagy a szervótlan dis gyújtású motorokon is hosszbordás szíj volt?

Ötletek?

Igazából nem szeretném ha a szíjcsere a duplájába kerülne mint amennyiért egyébként megoldható, meg a szíj feszességét se nagyon akarom egy rugóra bízni. (bátyám szervós vectrájában esett már szét a feszítő)

Mod:

Most találtam ezt a képet,akkor elvileg kell lennie ékszíjas bordás tárcsának is:

http://jmserwi.s5.com/x16sz2.gif

De akkor a generátorral még mindig nincs egy vonalban.

Létezett szervó nélküli SE motor, aminél a sima szíjtárcsán van a fogazott rész (ami a főtengely jeladónak adja az impulzusokat), legalábbis 1.4-esben tuti.

Link to comment
Megosztás:

Létezett szervó nélküli SE motor, aminél a sima szíjtárcsán van a fogazott rész (ami a főtengely jeladónak adja az impulzusokat), legalábbis 1.4-esben tuti.

Na az már kiindulásnak jó. Az mindegy hány ccm. Igazából szerintem az is mindegy melyik vezérlés, csak dis gyújtásos legyen. Nem hiszem hogy motoronként más tárcsát gyártottak volna, inkább a programot igazították hozzá. Bár még abban se lehet akkora különbség, mert a c16nz vígan ment a c14nz ecujával, több évig.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Teljesen új vagyok még a fórumon és egyből egy nem szokványos kérdéssel fordulnék az 1.6-os ecotec tulajdonosokhoz. :icon1:

Nemrég vettem egy 95-ös 1.6-os(X16XEL) caravánt és sanszos, hogy nem az eredeti nívópálca van a motorban.Megnézné nekem valaki a pálca porvédőéig a hosszát?Addíg nem merek olajat rakni bele mert félek, hogy túltöltöm! <_<

Előre is köszönöm! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Teljesen új vagyok még a fórumon és egyből egy nem szokványos kérdéssel fordulnék az 1.6-os ecotec tulajdonosokhoz. :icon1:

Nemrég vettem egy 95-ös 1.6-os(X16XEL) caravánt és sanszos, hogy nem az eredeti nívópálca van a motorban.Megnézné nekem valaki a pálca porvédőéig a hosszát?Addíg nem merek olajat rakni bele mert félek, hogy túltöltöm! <_<

Előre is köszönöm! :D

Miből gondolod hogy nem az eredeti van benne?
Link to comment
Megosztás:

Hello,

abból, hogy vw márkajelzés van a nívón és nem GM, de hosszra lehet, hogy jó(remélem <_< ).

OMFG :o Az köszi.

Elvileg az összes erre a tömbre épülő motornak egyforma a nívója, szóval megmérhetem neked az enyémet ami egy c16nz.Viszont azért csak elvileg,mert az olajteknő lehet más és más.

Link to comment
Megosztás:

Hello !

Lenne egy nagy problémám egy 2004-es Zafirával. Dízel a motorja 2.0YDTH. Az a baj, hogy a fordulat nem megy 2500 fölé ez a plafon, de attól függ milyen a napja.Egyik este felengedte 4000-ig másik nap 1500-ig. A motorkontrollámpa világít, járt már mindenhol mágnesszelepeket kicseréltem, EGR szelepet kitisztítottam, de semmi nem változott, az akkumulátor melletti mágnesszelep hibáját nem is lehet törölni, de hiába cseréltem ki nem jó most se. Kérlek segítsetek!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Azt tudja e valaki, hogy az astra-vectra-corsa-kadett-ascona stb motorokban, 1.8-tól lefelé, az alapjárati motorok megegyeznek azt leszámítva hogy máshova esik a felfogató fül, vagy van köztük egyéb különbség is?

Erre gondolok:

http://www.muszaki-vizsga-zoldkartya.hu/images/autos-kepek/alapjarati-motor/alapjaratimotor_1.jpg

Mert az a bajom, hogy a c16nz-s vectrám 10 litereket zabál, pedig egyébként a jelenlegi használat mellett 7liter körül kéne egyen, és nem tudok rájönni a bajára. Először gondoltam az alapjárati motor a ludas, ami egyébként már ténylegesen csere érett volt, és mivel más nem volt kéznél ezért egy c16se-ből raktam át az alapjárati motort, ami szemre csak annyiban más, hogy 180°-al el van forgatva a felfogatás. Viszont az autó továbbra is zabál (bár végre van alapjárat rendesen mindenkor) de se hibakód nincs benne, se nem érezni rajta hogy bármi baja lenne, ugyanúgy működik minden ahogy szokott. Szóval eszembe jutott hogy talán a nem pont belevaló alapjárati motorral nem úgy müxik ahogy kellene.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt tudja e valaki, hogy az astra-vectra-corsa-kadett-ascona stb motorokban, 1.8-tól lefelé, az alapjárati motorok megegyeznek azt leszámítva hogy máshova esik a felfogató fül, vagy van köztük egyéb különbség is?

Erre gondolok:

http://www.muszaki-v...ratimotor_1.jpg

Mert az a bajom, hogy a c16nz-s vectrám 10 litereket zabál, pedig egyébként a jelenlegi használat mellett 7liter körül kéne egyen, és nem tudok rájönni a bajára. Először gondoltam az alapjárati motor a ludas, ami egyébként már ténylegesen csere érett volt, és mivel más nem volt kéznél ezért egy c16se-ből raktam át az alapjárati motort, ami szemre csak annyiban más, hogy 180°-al el van forgatva a felfogatás. Viszont az autó továbbra is zabál (bár végre van alapjárat rendesen mindenkor) de se hibakód nincs benne, se nem érezni rajta hogy bármi baja lenne, ugyanúgy működik minden ahogy szokott. Szóval eszembe jutott hogy talán a nem pont belevaló alapjárati motorral nem úgy müxik ahogy kellene.

Ilyen esetekben leginkább a lambda-szonda lehet gyanús, de ha a motor nem melegszik fel üzemi hőfokra, mert rossz a termosztát, vagy csak rövid távokon használod, az is ugyanolyan fogyasztásnövekedést okoz. Ami még előfordulhat, hogy az aktívszénszűrőből, ami a tankszellőztetésben vesz részt, kiszabadulnak a szénszemcsék, és a vákuumcsöveken keresztül bejutnak a motorba. Ez is jelentős túlfogyasztást okozhat. Nézd át a vákuumcsöveket szénszemcsék után.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen esetekben leginkább a lambda-szonda lehet gyanús, de ha a motor nem melegszik fel üzemi hőfokra, mert rossz a termosztát, vagy csak rövid távokon használod, az is ugyanolyan fogyasztásnövekedést okoz. Ami még előfordulhat, hogy az aktívszénszűrőből, ami a tankszellőztetésben vesz részt, kiszabadulnak a szénszemcsék, és a vákuumcsöveken keresztül bejutnak a motorba. Ez is jelentős túlfogyasztást okozhat. Nézd át a vákuumcsöveket szénszemcsék után.

Hm. Lambda szonda eszembe se jutott, még a gyári van benne. Az valóban okozhatja.

Üzemi hőfok megvan, sőt, egy fél éve még melegebben is jár mint kéne. A rövid táv sem játszik, 15-20km-t megyek vele egy huzamban, ebből nagy része autópálya.

Azt a szénszűrőt majd megnézem, azzal mit lehet kezdeni ha rossz?

Egyébként ma reggel meg gondolt egyet és nem volt hajlandó beindulni. Akármit csináltam vele.Ilyet még a 11 év és 200.000km alatt mióta nálunk van soha nem csinált.

Link to comment
Megosztás:

Hali.Olyan kérdésem C16NZ motornál hogy kell levenni a gyújtáskapcsolót meg a vezérműszijjat? A vezérmű tengelyt kell kicserélni mert eltört...

Gyújtáselosztóra gondolsz nemde? Az nagyon egyszerű, alul egy 13-as csavar fogja.

A vezérműszíj sem túl bonyolult, hosszbordás/ékszíjad leveszed, utána lebontod a vezérműszíj műanyagházát, oldod a spanolót, és leveszed a szíjat.

De azt hadd kérdezzem meg, hogy hogy a fenébe sikerült egy c16nz-ben összetörni a vezérműtengelyt?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

1kis segitséget szeretnék kérni.

Van egy 1.4-es 16 szelepes mocim x14xe, szegényből a homlokoldali főtengelyszimeringnél csordogál az olaj. Ezt szeretném kicserélni.

A kérdésem az hogy ez viszonylag egyszerű folyamat vagy esetleg van-e valami relytett sunyi buktatója a dolognak?

Esetleg "robbantott" rajzal vagy valami hasonlóval tudna-e támogatni valaki :)

Előre is köszi.......

Link to comment
Megosztás:

Gyújtáselosztóra gondolsz nemde? Az nagyon egyszerű, alul egy 13-as csavar fogja.

A vezérműszíj sem túl bonyolult, hosszbordás/ékszíjad leveszed, utána lebontod a vezérműszíj műanyagházát, oldod a spanolót, és leveszed a szíjat.

De azt hadd kérdezzem meg, hogy hogy a fenébe sikerült egy c16nz-ben összetörni a vezérműtengelyt?

Jó kérdés...nem tudom mitől tört el de karácsonykor volt cserélve...akkor is félbetört ugyan ugy mint most... :o

Link to comment
Megosztás:

Jó kérdés...nem tudom mitől tört el de karácsonykor volt cserélve...akkor is félbetört ugyan ugy mint most... :o

Akkor ott vmi más gond lesz, sztem inkább keress egy komplett hengerfejet, amit felújíttatva (síkolás, szelepszár-szimmeringek cseréje, szelepek becsiszolása) felraksz a motorodra.

Link to comment
Megosztás:

Jó kérdés...nem tudom mitől tört el de karácsonykor volt cserélve...akkor is félbetört ugyan ugy mint most... :o

Akkor szerintem el van vetemedve a vezműházad, vagy maga a hengerfej is. Ahogy FPepe kollega mondja, hosszútávon jobban járnál egy komplett cserével/felujítással. Ezek a motorok normál esetben simán elmennek félmillió km-t, megbontás nélkül.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok

Egy Astra H 1.7 CDTI-m van és mostanság előbukkant egy nagyon furcsa zaj / bugyborékolás, vagy nem is tudom minek nevezhetném. Amikor felpörgetem a motort nem hallatszik csak amikor elengedem a gázt és akkor sem minden esetben. Alapjáratban is olyan 1-2 percenkent jelentkezik a zaj es aztán elhalgat. Nem hangos de igen idegesítő. Eleinte arra gondoltam hogy valami szíj megszorul ilyenkor és amiatt van a zaj de azt monják hogy nem.

Tünetek nincsenek csak ez a furcsa zaj. Voltam szervízben vele ahol nagyjából rajöttek hogy valahonnan a motor hátuljabol a vezérműszíj kornyekeről johet. Nem vezermű mert az nemrég lett cserelve és a zörej nem szünt meg. Azt mondták hogy lehet valami vákumhang vagy ehez hasonló.

Tud valaki valami diagnozist esetleg vagy hasonlot?

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Nekem egy 1,4-es 16 szelepes f astrám van és egy olyan hiba jelentkezik nála hogy néha megtorpan és hiába nyomom neki a gázt nem veszi a fordulatot aztán meg pedig egyszer csak megindul, ha pedig kisebb fordulaton megyek (1500-2000-es fordulat között) és nyomok egy kövérebb gázt akkor is megtorpan és rángat. Ez lehet EGR szelep hibája? Mert már olvastam más fórumokon hogy egy idő után eltömődnek.

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok.

1kis segitséget szeretnék kérni.

Van egy 1.4-es 16 szelepes mocim x14xe, szegényből a homlokoldali főtengelyszimeringnél csordogál az olaj. Ezt szeretném kicserélni.

A kérdésem az hogy ez viszonylag egyszerű folyamat vagy esetleg van-e valami relytett sunyi buktatója a dolognak?

Esetleg "robbantott" rajzal vagy valami hasonlóval tudna-e támogatni valaki :)

Előre is köszi.......

Szia,

Amennyiben ha szakszerűen szétszeded a vezérlést és összerakod akkor nem nagy dolog. :icon1:

Csak a jelekre figyelj oda ! 1 fogat se rakj el ! Ha még nem csináltál ilyet, vagy nem tudod miről beszélek, akkor bármelyik szervízben megcsinálják neked. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Nekem egy 1,4-es 16 szelepes f astrám van és egy olyan hiba jelentkezik nála hogy néha megtorpan és hiába nyomom neki a gázt nem veszi a fordulatot aztán meg pedig egyszer csak megindul, ha pedig kisebb fordulaton megyek (1500-2000-es fordulat között) és nyomok egy kövérebb gázt akkor is megtorpan és rángat. Ez lehet EGR szelep hibája? Mert már olvastam más fórumokon hogy egy idő után eltömődnek.

Válaszokat előre is köszönöm!

Igen, lehet az EGR szelep. De hogy "jobb kedvre" derítselek, a légtömegmérő is rendetlenkedhet (ha nem MAP szenzoros).

Az EGR nem igazán eltömődik, hanem lekormolódik, és szorulni fog, ill. nem tömít rendesen. Tisztítással érdemes megpróbálkozni, de nem mindig segít ám. 50-50 % az esély, hogy megjavul, vagy EGR csere :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.