Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Recommended Posts

Azt a bizonyos nyomástartó szelepet kivettem és nem bírom visszarakni úgy, hogy ne szivárogjon mellette a benzin.

Jelen pillanatban itt akadtam meg.

Az a motor hőmérséklet jeladó merre van?

Elég szimpatikusnak tűnik így első hallásra!

Milyen nyomástartó szelepről is beszélsz? Merthogy ilyen csak az AC pumpában van esetünkben...

Most meg nem mondom pontosan, merre is van az a jeladó, igaz nekem is ilyen moci van, valahol

a motor első felén keresd, azon a vízvezető hosszúkás blokkon, ahol a termosztát van. Asszem azon van.

Link to comment
Megosztás:

Milyen nyomástartó szelepről is beszélsz? Merthogy ilyen csak az AC pumpában van esetünkben...

Most meg nem mondom pontosan, merre is van az a jeladó, igaz nekem is ilyen moci van, valahol

a motor első felén keresd, azon a vízvezető hosszúkás blokkon, ahol a termosztát van. Asszem azon van.

Ami az injektorhíd végén van szelep az nem az?

1 nagyobb alumínium kör alakú teteje van. 20 forintos érme nagyság.

A termosztátházban van 1 gomba, az lenne?

Link to comment
Megosztás:

Ami az injektorhíd végén van szelep az nem az?

1 nagyobb alumínium kör alakú teteje van. 20 forintos érme nagyság.

A termosztátházban van 1 gomba, az lenne?

Az a nyomásszabályzó szelep. Nem ugyanaz.

És azt nem kellett volna bántani <_<

Van két gomba a vízkörben: egyik egyvezetékes, az a műszeré. Másik kétvezetékes, az a motorvezérlőé. Az az érdekes.

Link to comment
Megosztás:

Az a nyomásszabályzó szelep. Nem ugyanaz.

És azt nem kellett volna bántani <_<

Van két gomba a vízkörben: egyik egyvezetékes, az a műszeré. Másik kétvezetékes, az a motorvezérlőé. Az az érdekes.

Szerinted azzal nagy kárt csináltam?

Azt kicseréltük ami a generátor mellett van.

Ne idegesíts, mert már ott tartok, hogy fölgyújtom! :huh:

Link to comment
Megosztás:

3,88K 17-18 foknak felel meg. Tehát kb jó lehet, ha a mostani időjárást nézem <_<

Akkor nincs mese, gyufát neki!

Pedig 5-ik éve gyűröm, mentem vele 150.000km-t, de ez a szarság már teljesen elveszi a kedvem tőle.

Mié nem törik, vagy szakad, vagy reped ketté benne valami????????

Akkor tudnád, hogy mihez nyúljál.

De így, hogy csak rángat, pedig szinte minden új, ezt nem bírom megemészteni és elkeserít!

Link to comment
Megosztás:

Azért azt még tedd meg, hogy megméred üzemmeleg motornál is, a biztonság kedvéért.

Kicsit olyan feelingje van, mintha kontakt lenne valahol, vagy szakadt vezeték. Egy villanyászhoz

kéne elvinni, hogy méricskélje végig a szenzorokon megvannak-e a szükséges feszültségek, minden

klappol-e... mert lehet hogy ő hamar meglelné a bibit.

Link to comment
Megosztás:

Akkor nincs mese, gyufát neki!

Pedig 5-ik éve gyűröm, mentem vele 150.000km-t, de ez a szarság már teljesen elveszi a kedvem tőle.

Mié nem törik, vagy szakad, vagy reped ketté benne valami????????

Akkor tudnád, hogy mihez nyúljál.

De így, hogy csak rángat, pedig szinte minden új, ezt nem bírom megemészteni és elkeserít!

Ami késik, nem múlik. Aztán mejd sírsz hogy bárcsak rángatna! <_< Tudom szemét vagyok, bocs! :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Még izgalmas is :lol:

Bár furán jönne ki, ha belefutnál egy zöldkártya razziába aztán a zarcukba mondanád, hogy "hülyék, forgalmi sincs!" :lol:

Jelentem ; megvan ...

Kaptam ajánlatot ;;;;

a: 20 rongy vizsgadíj + 20rongy trailer - hogy odavigyék .....

b: ár nélkül.... " naaddideaforgalmitdélutánrakész" :lol:

a " c " - t vállasztottam ; ideiglenesútvonaleng + vizsga - 1 nap - kész !!!!!

Autó megy , mint vaddisznó , használt a pucolás , de kap még Protect-et .

Van valakinek ötlete , hogy a legjobb a protect kezelés ????

Köszönöm !

Link to comment
Megosztás:

protec - piros dobozos

fél tankba öntsd bele, bőgázzal járd ki. még egy tankot kijársz utána, aztán benyaszűrő csere javasolt :lol:

Köszönöm !

....szűrőt most cseréltem

Nem kell " meghajtani" ?

( valaki említette , hogy zavarjam meg stabil 120-130km/h-val pl. ugorjak le Siófokig és vissza .... )

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm !

....szűrőt most cseréltem

Nem kell " meghajtani" ?

( valaki említette , hogy zavarjam meg stabil 120-130km/h-val pl. ugorjak le Siófokig és vissza .... )

Szűrőt utána is illik cserélni, mert kihoz a tankból is egy csomó koszt. nem drága...

Nem kell feleslegesen autózni, elég ha bőgázzal autózol. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.