Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Ascona


gabo007

Recommended Posts

Fingom sincs, azt sem tudom hogy néz ki a C20NE, csak jó kelteni a feszültésget. :) (ne haragudj... :lol: )

annyi h a 92 elöttieken a vízpumpa feszítette a vezszíjat utána meg már feszítőgörgős volt...és vissza lett alakítva...elötte körbe informálódtam szóval lehet ilyet tenni meg minden :)

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 2,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

annyi h a 92 elöttieken a vízpumpa feszítette a vezszíjat utána meg már feszítőgörgős volt...és vissza lett alakítva...elötte körbe informálódtam szóval lehet ilyet tenni meg minden :)

Tényleg nem ismerem az NE vezérlést, csak viccelődtem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha meg megáll, akkor legalább kiderült, hogy mi volt a gond. :lol:

Igen de az megint kérdés lesz hogy mi romlott még el azon kívül ami okozta a bajt (belevert-e a dugóba, elgörbült-e valami vagy mittomén)

Mindegy Gelko b@szassad neki oszt jó :)

Link to comment
Megosztás:

A Vectra is dízeles lett, de qrwa jól megy, nem eszi az olajat és keveset fogyaszt.

Egy vezérműtengely csere pedig nem tart sokáig. Mivel én arra tippelek, azt cserélem először. Egy, a szelepfedél csavar menetébe hajtható csavarral rendelkező egyszerű szerszámmal a szelepek egyenként leszoríthatók, így a hidrotőkék a hengerfej lebontása nélkül kivehetők, és így már a gyújtás felé kijön a veztengely. A szíjat pedig fogaskerékkel együtt leveszem a túloldalon, de előtte kábelkötegelővel rögzítem a fogaskerékhez a szíjat (így nem kell belőni a vezérlést, ami kb plusz 3 perc munmkát jelentene :lol: )

Ha a műtét után változik a csattogás, akkor a veztengely, vagy a ház (v mindkettő) a kaki. (Még ha nő a csattogás mértéke az is eredmény, hisz kiderül, hogy mi a rossz, és lehet felújítani.)

Mindez az NZ motornál tuti, de szerintem a C20NE sem sokban különbözik. :) Ez nem olyan nagy feladat, csak kell egy másik tengely. Valakinél biztos akad. Persze utána kell járni, hogy az NE mocinál is alkalmazható ez az eljárás.

Link to comment
Megosztás:

A Vectra is dízeles lett, de qrwa jól megy, nem eszi az olajat és keveset fogyaszt.

Egy vezérműtengely csere pedig nem tart sokáig. Mivel én arra tippelek, azt cserélem először. Egy, a szelepfedél csavar menetébe hajtható csavarral rendelkező egyszerű szerszámmal a szelepek egyenként leszoríthatók, így a hidrotőkék a hengerfej lebontása nélkül kivehetők, és így már a gyújtás felé kijön a veztengely. A szíjat pedig fogaskerékkel együtt leveszem a túloldalon, de előtte kábelkötegelővel rögzítem a fogaskerékhez a szíjat (így nem kell belőni a vezérlést, ami kb plusz 3 perc munmkát jelentene :) )

Ha a műtét után változik a csattogás, akkor a veztengely, vagy a ház (v mindkettő) a kaki. (Még ha nő a csattogás mértéke az is eredmény, hisz kiderül, hogy mi a rossz, és lehet felújítani.)

Mindez az NZ motornál tuti, de szerintem a C20NE sem sokban különbözik. :) Ez nem olyan nagy feladat, csak kell egy másik tengely. Valakinél biztos akad. Persze utána kell járni, hogy az NE mocinál is alkalmazható ez az eljárás.

köszi jól hangzik..igazság szerint dolgozó lány jól megy a kocsi :lol:

Link to comment
Megosztás:

na akkó rúgjad neki :)

azért csak óvatosan hisz mégiscsak 236os a fék ,ami egyébként a gyári c20ne asconán is volt :lol:

egyébként magasabb fordulaton szép hangja van,kopogás meg sehol....jah és csak meleg motornál csinálja...majd nekiállok jobban körbefülelem....

Link to comment
Megosztás:

ami az első képen van mattig iker az elég csúf sztem...de EZ már nem annyira....

ha felkerülnek a nyári kerekek ültetnem kell :) csak nem tudom h melyik tipusé lenne jó bele...astra f Vectra A vagy nemtom...és azt sem h ültetéstől mennyire lesz keményebb a futómű a gyári kb 60%os legnéscsillapítókkal :lol:

Link to comment
Megosztás:

ha felkerülnek a nyári kerekek ültetnem kell :) csak nem tudom h melyik tipusé lenne jó bele...astra f Vectra A vagy nemtom...és azt sem h ültetéstől mennyire lesz keményebb a futómű a gyári kb 60%os legnéscsillapítókkal :lol:

Jó kérdés, elvileg sztem belemegy mindkettő (a Caliba is belemegy a Kadett E rugó), csak más kérdés hogy hogy áll az Ascona súly terén az Astrához képest. Mert ugye ha könnyebb, akkor nem fog annyit ülni az Astra rugókkal mint amennyire ugyanaz a rugó egy Astrát megültet, ha viszont az Asci nehezebb, akkor meg épp fordítva. Én a helyedben mondjuk azokat a lengéscsillapítókat már nem erőltetném, főleg hogy van egy olyan általános érvényű szabály hogy ha több mint 30mm-t akarsz ültetni akkor mindenképp kell gátló csere is, odáig még elbírja a gyári, feltéve ha jó állapotban van.

Link to comment
Megosztás:

Gelko emléxel járt ide Ascer...

Namost az Asconája úgy tűnik darabokban van, jelenleg Calija van

és ma megvették a hasznaltauto.hu egyetlen GTE-jét, a lilát!

Csábitottam Lurdyhoz csütörtökre...

egy ismerőse vette meg de ő is akar GTE-t vagy Ascona GT-t...az asconája összetört sajnos :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.