Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Ascona


gabo007

Recommended Posts

  • Hozzászólások 2,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

holnapra az is meglesz de azt már külön akarom intézni feltéve ha Lacika nem vállalja be h berakja a szondát..miért életveszélyes ?

Úgy, hidegen nagyon nem megy.

Ha úgy akarsz vele mégészkedni, mint a normál állapotba, akkor okozhat némi meglepetést, mondjuk nem érsz át időben egy keresztesődésen és jön 1 IFA :wub:

Link to comment
Megosztás:

Úgy, hidegen nagyon nem megy.

Ha úgy akarsz vele mégészkedni, mint a normál állapotba, akkor okozhat némi meglepetést, mondjuk nem érsz át időben egy keresztesődésen és jön 1 IFA :wub:

volt már ilyen ...pont a kereszteződés közepén fulladt be a karbi :S

a lamdaszondáról olvasgatok és nekem az jön le h majd mindegy hova rakom be csak a katalizátor elött legyen ez így van ? szonda nélkül meg középértéket vesz fel a comp.... ergó anélkül is be kell indulnia a kocsinak ?

Link to comment
Megosztás:

a lamdaszondáról olvasgatok és nekem az jön le h majd mindegy hova rakom be csak a katalizátor elött legyen ez így van ? szonda nélkül meg középértéket vesz fel a comp.... ergó anélkül is be kell indulnia a kocsinak ?

Mindenképpen be kell indulnia anélkül is. És tényleg majdnem mind1, hogy hová teszed, de a legegyszerűbb egy olyan leömlőt használni, amiben gyárilag megvan a helye.

Link to comment
Megosztás:

Monjuk ezt én se értem hogy miért nem olyan a leömlö,amiben gyárilag benne van :wub:

mert kaptam Cali leömlőt a motorhoz az nem jó mert más fele megy mint az ascona kipuffrendszere...a régi leömlőben ugyebár nincs szonda és nem olyan könnyű asconához lamdás leömlőt találni...de majd megcsináltatom...

most hívott Hic -a kocsi megy, a vezérműszíj nagyon laza most azon dolgozik Lacika....de kész :P

én sajnos nem tudtam ott lenni a szerelésnél :P

amúgy gratula a sikeres szívműtéthez Gelko! B)

ettől még messze vagyok és ne igyunk előre a medve bőrére :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na szóval most értem haza Gelko Asconájának szerelgetése után. Ő meg pont most van ott, úgyhogy váltottuk egymást. B)

A motor megy mint a schafhausen, mikor próbáltam indítani olyan pöccre indult be, hogy teljesen meglepett. :P :wub:

Szóval két kábel nem volt bekötve, ezek a kábelkötegben majdnem tövig voltak vágva, mindenféle egyéb info nélkül, de kiméregettem, és így meglettek. Az egyik a gyújtótrafó 15-ös (+), a másik meg az ECU 27-es lábára ment. Ez utóbbi miatt nem kapcsolta a comp az AC relét. Aki bontotta a motort (Dini?) az X61-es jelű csatit élből levágta, ezért elég sokat filóztam, aztán mikor rájöttem, szidtam magam, hogy miért nem gondoltam már rá előbb is.... :P Persze mire rájöttem, már kimértem a comp szinte minden lábát... Most már minden gyári, szépen elvezetgettem a kábeleket, amennyire lehetett, meg leszigeteltem a köteget. Most menjen a gép, aztán majd később finomítgatjuk még. :lol:

Aztán derült ki, hogy a vezérműszíj laza, bár asszem azóta a Laci már megoldotta ezt a kérdést, úgyhogy lehet, hogy ma este kigurul Gelko a vassal...

PS: nagyon jó kis ótó ez az Ascona Cabrio. Egyre jobban tecc.

Link to comment
Megosztás:

Na szóval most értem haza Gelko Asconájának szerelgetése után. Ő meg pont most van ott, úgyhogy váltottuk egymást. :D

A motor megy mint a schafhausen, mikor próbáltam indítani olyan pöccre indult be, hogy teljesen meglepett. :D :lol:

Szóval két kábel nem volt bekötve, ezek a kábelkötegben majdnem tövig voltak vágva, mindenféle egyéb info nélkül, de kiméregettem, és így meglettek. Az egyik a gyújtótrafó 15-ös (+), a másik meg az ECU 27-es lábára ment. Ez utóbbi miatt nem kapcsolta a comp az AC relét. Aki bontotta a motort (Dini?) az X61-es jelű csatit élből levágta, ezért elég sokat filóztam, aztán mikor rájöttem, szidtam magam, hogy miért nem gondoltam már rá előbb is.... :lol: Persze mire rájöttem, már kimértem a comp szinte minden lábát... Most már minden gyári, szépen elvezetgettem a kábeleket, amennyire lehetett, meg leszigeteltem a köteget. Most menjen a gép, aztán majd később finomítgatjuk még. ;)

Aztán derült ki, hogy a vezérműszíj laza, bár asszem azóta a Laci már megoldotta ezt a kérdést, úgyhogy lehet, hogy ma este kigurul Gelko a vassal...

PS: nagyon jó kis ótó ez az Ascona Cabrio. Egyre jobban tecc.

Bocs csati tuti nem lett levágva róla legalább is részemről nem ;)

Link to comment
Megosztás:

Bocs csati tuti nem lett levágva róla legalább is részemről nem :lol:

Nem gond :lol: Asszem azok a kábelek talán a relédobozhoz futottak, vagy ilyesmi.

Még úgyis lesz vele kis meló, szeretném szépen megcsinálni a kábelezést, úgyhogy majd még átfésülöm azokat a dolgokat, amik kicsit provizórikusan lettek megoldva....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.