Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Ascona


gabo007

Recommended Posts

  • Hozzászólások 2,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

  • 3 weeks later...

Nekem csak egy kép jelenik meg, az alsó kettő ibp image... :unsure:

A fölső képen lévő autónak meg rossz oldalra tették a kormányát, és valami pözsó jel van az orrán Opel jel helyett :)

Link to comment
Megosztás:

Te vagy az első aki ezt mondja!! :unsure: Eddig a "Skoda jel" volt a legnépszerűbb.

Egyébként pedig ennek van jó helyen a kormánya. Ui a cigit jobb kézzel sokkal könnyebb kidobni az ablakon. Bár a "convertible" esetén ez annyira nem számít. :)

Link to comment
Megosztás:

voltam ma pékségben és mikor kijöttem láttam egy egy 60feletti úr állt a kocsim mellett...mondta h milyen gyönyörű -ö használta ezt a szót :P - autóm van és mondta h neki is volt asconája csak a roncstelepen végezte...mondta h nagyon vigyázzak rá....

rossz kedvem volt elötte, kicsit felvidított....és nagyon jólesett.... :wub:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
voltam ma pékségben és mikor kijöttem láttam egy egy 60feletti úr állt a kocsim mellett...mondta h milyen gyönyörű -ö használta ezt a szót :P - autóm van és mondta h neki is volt asconája csak a roncstelepen végezte...mondta h nagyon vigyázzak rá....

rossz kedvem volt elötte, kicsit felvidított....és nagyon jólesett.... :wub:

látod BW-n is odamentek és megkérdezték, hogy lefényképezkedhetnek e az autóddal, szal sztem húzd ki magad és legyél rá büszke :P

Link to comment
Megosztás:

látod BW-n is odamentek és megkérdezték, hogy lefényképezkedhetnek e az autóddal, szal sztem húzd ki magad és legyél rá büszke :P

Így van! Nagyon jó kis vas. Stílusa van, sokan a s@ggüket a földhöz vernék, ha ilyen jó kis kocsijuk lenne. :wub: (Nekem is csak egy dobozos olajkályha jutott... :P )

Link to comment
Megosztás:

És azt is nézzük meg,hogyan nézett ki amikor hozzádkerült.

Nagyon szépen okosítod a vasat.

Kezdek büszke lenni arra,hogy énvoltam a példaképed. :wub: :P

köszönöm Tomi ez tényleg elismerés a példaképtől :P

és sokat is segítettél eddig és remélem fogsz is ha kell B) -nem csak szerelésben hanem tanácsokban :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Majd az Ascona topikba is irhatnál ám. (Akár a választ is). Komoly projekt egy 1,6-ról C20NE motorcsere, szerintem a jövő keddnek is nagyon kell örüljél ha kész lesz. De drukkolok :P

Gólyalábakat nem kellett cserélni?

Fékek?

Egyszer mennék egyet ellened ha már kész lesz és használod egy ideje!

akkor röviden a sztori :P

a csere azért kellett mert a régi 16SH elég rossz állapotban volt..ömlött orrán száján az olaj -a szint nem csökkent:( - karbi sem volt jó -nemrég vettem egy hónapig volt hibátlan:( ... költeni arra a motorra nem akartam ezért nagynehezen rászántam magam...

ezekután motor megvétele és a szerelő nekiállt....hamar kiderült h tankot kell cserélni mert az injektorosoknak más kialakítású tankjuk van az elektromos AC miatt...kellett még venni egy két cuccot a motorhoz-szokásos olajcsere stb és kiderült h a jobb első motortaró bakot is cserélni kell mert a régire rámegy csak nyomja a holtpont jeladót...szerencsére olcsón tudtam szerezni egyet (nem is komplett bak hanem csak a vas része :wub: ) ma voltam megnéztem a kocsit:) már bent van rendesen -láncait eldobta:) -váltóra gond nélkül ráment -F16 CR- ami hátra volt még meló az az AC elhelyezése hátul...az AC is Caliból jött asszem és más a konzolja mint az asconáé de sztem az ascona sem férne el nekem hátul vmiért ezért le lesz szedve a konzolról és úgy lesz rögzítve. Be kell kötni a computert és az elektromos dolgokat -ettől félek mert macerás munka :lol: ...a legújjab h szereznem kell egy Ascona légszűrőházat mert a Calié sokkal nagyobb....remélem az embernek van akitől szoktam a cuccokat hozni most épp azon gondolkozom h a légtömegmérő egyezik e de sztem igen...utána méga kipuffon kell alakítani mert az asconáéban van egy kanyar ami a calin nem volt és inkább a cali leömlőt tettük fel mert jobb állapotban van mint az én régim ez tényleg nem nagy dolog B)

jövőhétre elméletileg a simítások vannak csak azért remélem a keddet...

a Fék : természetesen csere, előre gsi féket szeretnék,de majd ha működik az autó :P

ezután sem szeretnék gyorsulgatni a kocsival de mehetünk majd egyet :D

Link to comment
Megosztás:

akkor röviden a sztori :wub:

...

Tök jó, hogy már alakul a gép!!! Remélem jó lesz az új motor, légszűrővel szerintem se tökölj sokat, a direktszűrő tuti bemegy... nem mintha sokat számítana, de legalább nem kell a légszűrőházzal bajlódni.

Aztán ha tavaszra pöpec már a gép, nézünk bele valami tuti (bőr)fotelt....

Link to comment
Megosztás:

Én meg azt mondom ne rakj bele direkt szüröt,nem abba az autóba való :D

ez a verzió lesz a nyerő :P szeretnék maradni a gyári dolgoknál és így olcsóbb is.... :P

Korekt meló!Gratula az elhatározásért! :D

Az AC-t nem lehetett külsővel megoldani?Mert a Calié asszem olyan.A légszűrőn meg ne sokat gondolkodj, tegyél bele direktet! :lol:

Jah', meg képeket, meg ilyenek.................... :wub:

külső AC-s csak az 1.6oson rajta van a motor oldalán az elektromos meg már hátul a tank mellett és ott kell neki keresni helyet...injektoros asconákon nem tudom hol van de lehet h a cabrionak más a hátulja mert nem is láttam olyan helyet ahova elférne normálisan :P

Aztán ha tavaszra pöpec már a gép, nézünk bele valami tuti (bőr)fotelt....

nézzé mellé pár 10ezrest is légyszi :P

képek sztem akkor leszenek ha kész lesz B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.