Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Ascona


gabo007

Recommended Posts

  • Hozzászólások 2,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Emlékeim szerint az E Kadettével is kompatibilis, de vigyázzatok a súlyra, nehogy aztán az Ascona nagyobb tömege miatt a Kadett 40mm-es ültetőrugója rögtön 50mm-t ültessen az Asconán.

gondoltam rá, a kabrio velem együtt 1160kg volt ha jól emlékszem :)

Link to comment
Megosztás:

Emlékeim szerint az E Kadettével is kompatibilis, de vigyázzatok a súlyra, nehogy aztán az Ascona nagyobb tömege miatt a Kadett 40mm-es ültetőrugója rögtön 50mm-t ültessen az Asconán.

Az kizárt dolog mert a D-nek hátul kúp, az E-nek meg tojás alakú a rugója.

Link to comment
Megosztás:

Persze :) Bár nem volt olyan egyszerű a végén, mert csak a motort akartam eredetileg kicserélni, de más volt a nyaka.

Lenne egy kérdésem: a biztosíték táblát hogy lehetne "kifordítani" a hátuljához hozzáférni, mert raktam bele központi zárat és csak a biztosítékok nyakára tudtam a drótokat csak kötni, illetve világítás visszajelző nem berreg most.

Hali!

Ablaktörlő motor műkődik? Tudod a 200 forintos!!!

Karcsi vagyok Gyömrőről..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne itten nekem egy 1.6D asconám és elég sokat gondolkoztam azon hogy hogyan lehetne többet kihozni belőle és arra jutottam hogy megcsinálnom turbódieselesre!Nem tudom hogy közületek valaki próbált-e ijet vagy van-e ijen asconája de ha tudnátok ötleteket,tanácsokat adni azokat nagyon megköszönném!!! :) :) :)

Link to comment
Megosztás:

A legegyszerűbb a komplett motorcsere akkor. A turbó nem csak abból áll, hogy rárakok egyet a szívó motorra. Ha az alap kompressziót nem csökkented egy kicsit, akkor csúnya vége lehet. Másrészt az adagolón is állítani kell, mert különben olyan szegény lesz a keverék mint a templom egere.... Én nem mókolnék házilag....

Link to comment
Megosztás:

A turbó olajozásáról nem is beszélve.

Így van, még ezer dolog ott van, amire figyelni kell.

Kell egy komplett X17DTL motor, oszt kalap kabát. Bár Johnnynak a Dezsőben asszem szívódízel van, és nem panaszkodik.

Itt a fórumon volt már srác, aki az X17DTL-t mechanikus adagolóra visszaalakította, (LacBp asszem) és úgy is nagyszerűen muzsikál. Mi a gond az 1.6D-vel, gyengécske?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne itten nekem egy 1.6D asconám és elég sokat gondolkoztam azon hogy hogyan lehetne többet kihozni belőle és arra jutottam hogy megcsinálnom turbódieselesre!Nem tudom hogy közületek valaki próbált-e ijet vagy van-e ijen asconája de ha tudnátok ötleteket,tanácsokat adni azokat nagyon megköszönném!!! :) :) :)

dízelhez nem sokat értek de sztem is egy 1.7 TD lenne a megoldás...az ascona club -ban Kawának van ilyenje...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Az az igazság hogy az 1.6 D csak 57LE és ráadásul első keréken igaz az első kerékkel nem is lenne gond ha lenne vagy 100-150LE de ez a 57LE ez nagyon karcsu!!!Ma voltam 1 adagólós emberkénél és azt mondta hogy kb. 100pacit ki tud hozni csak az adagolóból :) nem tudom hogy igaz lehet e de nagyot néztem!jó volna:D

Aztán lehet benzin lessz a vége mert hamarosan befejezem a sulit és lessz melóm meg ijenek és akkor ojan Asconát csinálok hogy megszólal :)

és nagyon remélem hogy magyarországon növekedni fog az asconás tuningos emberkék létszáma nagyon jó volna :) :D

jah és köszi a tanácsokat!!!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Lenne egy szép fekete '85-ös 4-ajtós sedan Asconám, gyári fekete, belül bézs, automata váltós.

Szeretnék hozzá venni gyári bőr üléseket. Hol érdemes keresgélnem, kit keressek? Német ebay-en külön nem találtam ilyet, vagy közelebb is találhatok?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy szép fekete '85-ös 4-ajtós sedan Asconám, gyári fekete, belül bézs, automata váltós.

Szeretnék hozzá venni gyári bőr üléseket. Hol érdemes keresgélnem, kit keressek? Német ebay-en külön nem találtam ilyet, vagy közelebb is találhatok?

Hello ! teljesen gyári bőr ülést én eddig szürkét láttam de az elkerülendő -legalábbis nekem nem tetszik :) sajnos nem tudom hogy itthon hol lehetne taláni, kint sokkal esélyesebb.

ami szép az a gyári recaro belső ami az sr-ben volt de az csak félbőr...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.