Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Ascona


gabo007

Recommended Posts

  • Hozzászólások 2,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

  • 2 weeks later...
E kadett ? :)

Feltételezhetően igen, bár szvsz a hátsó rugó hosszában van különbség. Nekem anno E Kadett Sedanban (pont mint Opeltominak :D ) Volt hátul Ascona rugó, ami frankón belement, viszont 2-3 centivel magasabban állt tőle a hátulja. Ez nem azt jelenti hogy ennyivel hosszabb lenne az Asci rugó, az enyém a Kadettben már el is volt fáradva picit, de akkor is följebb lett a hátulja, mint bármelyik Kadettnek gyári rugóval.

Link to comment
Megosztás:

Feltételezhetően igen, bár szvsz a hátsó rugó hosszában van különbség. Nekem anno E Kadett Sedanban (pont mint Opeltominak :) ) Volt hátul Ascona rugó, ami frankón belement, viszont 2-3 centivel magasabban állt tőle a hátulja. Ez nem azt jelenti hogy ennyivel hosszabb lenne az Asci rugó, az enyém a Kadettben már el is volt fáradva picit, de akkor is följebb lett a hátulja, mint bármelyik Kadettnek gyári rugóval.

ha pl belerakok egy E Kadett ült.rugót akkor nem is számít :D

Link to comment
Megosztás:

Dehonnem számít! Ezexerint nem egyértelműen írtam, de a Kadett rugója akkor is rövidebb az Asconáénál, ha épp nincs elfáradva, bár szvsz nem veszélyes mértékben, kb 1 centivel (nálam legalábbis kiszedett állapotban ennyi volt a különbség az Ascona rugó javára, beszerelt állapotban több, mert a Kadett rugó már elég gyönge volt). Úgyhogy ha egy 3centit ültető Kadett rugót raksz az Asciban, akkor az akár 4 centit is megülhet:)

Link to comment
Megosztás:

ez nagyon szép..régebben volt már belinkelve...érdekes a hűtőrácsa is sztem a gyáriból kivágták minden másodikat....

teccenek a felnik is meg szépen ültetve is van meg a vectra műszerfal meg meg meg....

nincs vkinek próbára kadett ültetőrugója ? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

A fateréknak van egy 85'-ös C18NE mocis (katalizátoros)Asconájuk.

Vagyis csak volt katalizátoros,mert mult nyáron olyan középső kipufogórészt kapott,ami nem ehez a katalizátoros modelhez való.

Így most nincs benne,de tekintve azt hogy még a gyári kat. volt alatta,lehet hogy ez túl sokat nem rontott a

károsanyag kibocsátásának mértékén.

A lényeg hogy a CO-ja horrorisztikus.

Ami benne van lambdaszonda sincs a helyzet magaslatán,meg szerintem ki is van kötve.

Mit gondoltok egy gyári hozzávaló szonda és egy univerzális kat. segítene rajta?

Ez a két dolog biztos hogy cserés mert a kat 20éves mult,a szonda meg szerintem halott.

Várom a véleményeiteket,és köszönöm előre is! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

A fateréknak van egy 85'-ös C18NE mocis (katalizátoros)Asconájuk.

Vagyis csak volt katalizátoros,mert mult nyáron olyan középső kipufogórészt kapott,ami nem ehez a katalizátoros modelhez való.

Így most nincs benne,de tekintve azt hogy még a gyári kat. volt alatta,lehet hogy ez túl sokat nem rontott a

károsanyag kibocsátásának mértékén.

A lényeg hogy a CO-ja horrorisztikus.

Ami benne van lambdaszonda sincs a helyzet magaslatán,meg szerintem ki is van kötve.

Mit gondoltok egy gyári hozzávaló szonda és egy univerzális kat. segítene rajta?

Ez a két dolog biztos hogy cserés mert a kat 20éves mult,a szonda meg szerintem halott.

Várom a véleményeiteket,és köszönöm előre is! :)

Nem igen értek hozzá, csak azt tudom hogy Eladó Alkatrészek topikban egy srác 1,8-as mocijú Astráról árul cuccokat...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.