Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

Mondom eddig még csak a vasárnapnál tartunk ;)

Szóval miután elrontották a mantát, mindenki attól félt, hogy majd most nagy balhét csinálok. De nem csináltam! mert túlerő volt...

Az a gáz, hogy a sógorom meglátott engem a villamoson B) annyira megalázó ez a bkvézás... reggel futok a villamos után, a sok gyaloglástól feltörte a cipő a lábam, hazafele megijedtem, hogy rossz villamosra szálltam... aztán szarrá áztam, gyalog mentem a közértbe... áhhh! mire hazaértem,, már az emberi tartás utolsó szikrája is kihunyt bennem... úgy éreztem magam, mint ahogy a lakás látványa fogadott: romokban...

A vasárnapi autórongálás után italba kellett folytanunk a bánatunk... IceMan és Tas itt maradtak. Majdnem egész éjszaka röhögcséltek - szerintem rajtunk...

Hétfőn templomba mentünk Makett Manta keresztelőjére. Ez már önmagába para volt.

IceMan rendelkezésére bocsátottuk az Omit, hogy nézzék meg, hogy áll a Tas kocsija. Hát sehogy nem állt, de hogy üzemképesen nem, az biztos. Így Tas maradt szerelni vidéken, és csak éjfél tájban láttuk viszont.

MrManta végigparázta a délelőttöt, mert éjszaka rémálma volt. Azt rémálmodta, hogy az Omi összetört. Lássuk be, erre volt is esély, mert a Tas is benne ült. Hál' istennek nem lett baja. Már az Ominak.

Mi jól viselkedtünk a templomban - kinyaltuk magunkat, mint Szaros Pista Jézus neve napján. MrManta ugyan ellég furán nézett ki bőrgatyában, komancséróval, de legalább nem kiabált, hogy "sahlom, jöttem a barmicudára" vagy mire. Ezt ő tudja, mert a hbo filmjeiből szedi össze az alapműveltségének nagy részét. Én ilyeneket ne tudok megjegyezni. Már annak örültem, hogy meg tudtam tanulni, hogy a reformátusoknál "áldás, békesség" a köszönés, és nem az "erőt, egészséget".

Mindenki énekelt a templomban, csak mi nem... sajnos a pap mikrofonba beszélt, így nagy volt a kísértés... de bármilyen erős késztetést éreztem, hogy elvegyem tőle és énekeljek valamit NEM TETTEM!!!! B) Kibírtam, meg álltam. Császár vagyok! Viszont rájöttem, hogy jól nyomom a lég-orgonát is.

Aztán jött a darázs.... :D

A mögöttünk lévő sorból megkocogtatott egy kéz, és zsepit akart adni. Gondoltam magamban, milyen figyelmes a kis lütyő, azt hiszi, hogy sír az újdonsült keresztapa nagy meghatottságában - pedig csak lehajtott fejjel állt, hogy nehogy észrevegyék, hogy nem énekel. Mondom neki, köszi, nem kell a zsepi, de az csak vadul mutogatott. Mire MrManta csak ennyit mondott: bébi! Darázs!

Akkorát ugrottam a sorból kifele, hogy ember még olyan gyorsan nem jött ki abból a padsorból.

Keresztapa csak állt, és áhitatban volt. A meg darázs a hátán mászkált... semmit nem vett észre. Akkor MrManta egy határozott mozdulattal kicsavarta a zsepit a pasi kezéből, és levette a darazsat. Keresztapa nem vágta, hogy mi van :lol:

Visszaültünk.

Látom, hogy a húgomat (ő a Keresztanya) rázza valami. Huh, mondom vazze, ez kész! Kikészült! Őt is utolérte a meghatottság! Éppen rám is kezdett volna átjönni a sírógörcs (mert valami miatt ha bőgő embert látok, akkor én is bőgni kezdek), mikor látom, hogy valójában röhög! Mondom neki, mi olyan vicces?

Erre elsuttogja vihogástól akadozó hangon, hogy azt hitte, hogy a mögöttünk levő pasi azért mutogat olyan hevesen, mert kiszúrta, hogy nem vagyunk templomba valók, és ki akar minket vezettetni :P

MrManta lelkibeteg lett, mert nagyon rosszul éreztem magam, hogy közvetlen mellettem egy zsepiben élő darázs van, ami bármikor elszabadulhat bosszúra szomjazva. Addig piszkáltam őt, amíg szét nem roppantotta. Csúnya hangja volt!!! Szerencsére nem volt néma csend, hanem ment megint valami ének ment. Utánna szegény MrManta sápadtan üldögélt, és azt hajtogatta, hogy "a pokolra kerülök, mert megöltem a templomba egy darazsat".

Szerinte kecskedarázs volt. Szerintem meg csak lódarázs van. Otthon képesek voltak lexikonnal bizonyítani, hogy nincs igazam.

A Keresztapa nagyon örült, hogy leszedték róla azt a dögöt, mert valahol hülyén nézett volna ki, ha megcsípi, és az istentisztelet közepén hangosan felkiáltott volna, hogy "az isten bssza meg, megcsípett ez a kibszott dög!" :P

Na szóval túléltük a temlomot is. Az igazat megvallva, nagyon szép szertartás volt - mert azért igyekeztünk figyelni is...

Teljesen komolyan mondom, hogy szülői pályafutásom első legszebb ilyen élménye volt, hogy láttam a lányom önállóan dönteni a keresztségről. Pontosan ez volt a szándékom, amikor kiskorában nem kereszteltettem meg. Így maga döntött, tudatosan. Ez szép dolog szerintem. Tök büszke voltam ám! Úgy kihúztam magam, mint a decis üveg!

Egyébként MrManta úgy slisszant ki az adománygyüjtők háta mögött, hogy öröm volt nézni ;) de én azért dobtam némi stexet.

Mire hazajöttünk már a sógor megfőzte a bogrács-gulyást. Inkább itthon maradt gyerekekre vigyázni és főzni, minthogy templomba kelljen mennie.

Na, aztán itthon eszem-iszom, dínom-dánom minden volt...

De rossz vége lett, mert hajnali kettőkor már azon gondolkodtunk, hogy nem biztos, hogy holnap reggel is így vigyorgunk majd, mikor melózni kell.

Nem is vigyorogtunk.

Csak Ice Man. Mert ő maga osztja be az idejét. De jó volt, hogy nálunk aludt, mert legalább felkeltett reggel.

Én kb. délután háromkor találtam magamra. A durva az, hogy addig fogalmam nincs, hogy mit csináltam a melóhelyen. Lehet, hogy semmit. Ha szerencsém van, akkor nem borultam rá a klaviatúrára.

A hétvége egyenlege:

Tas: 1 autó minusz, később helyrehozva. Tas Bécsbe vissza. Biztos jó volt neki is melóznia ma.

Hajnika: 1 autó minusz szintén. A hiba elhárításán jelenleg is dolgoznak

Petra: megkeresztelve

Laci: két agyvérzés. Túlélte.

IceMan: fagyitlanul.

Fbalázs: nem bírta, haza ment

Pálinka: egy liter minusz

Sör: két és fél karton minusz

Bor: hat üveg minusz

nehéz idők jártak felénk.... ;)

Link to comment
Megosztás:

Hétfőn Pesten jártam. Nagy volt a kísértés, hogy benézzek hozzátok. De olvastam vasárnap, hogy hétfőn keresztelő, így inkább húztam Fehérvárra.

:D ;) ;) SANYÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: Hogyan lehet ekkora hibát véteni????????????????????????????????????????? :P B):(

Nyugodtan bejöhettél volna! Sőt! Ha ezt tudjuk, akkor egy egész gyülekezetet kértünk volna meg egy közös fohászra, hogy Isten mutassa meg az utat felénk, és győzze le a benned dúló kételyeket! B)

Link to comment
Megosztás:

;) :lol: :P SANYÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P Hogyan lehet ekkora hibát véteni????????????????????????????????????????? ;) ;):(

Nyugodtan bejöhettél volna! Sőt! Ha ezt tudjuk, akkor egy egész gyülekezetet kértünk volna meg egy közös fohászra, hogy Isten mutassa meg az utat felénk, és győzze le a benned dúló kételyeket! :D

És még be is írja B) B)

Link to comment
Megosztás:

Hétfőn Pesten jártam. Nagy volt a kísértés, hogy benézzek hozzátok. De olvastam vasárnap, hogy hétfőn keresztelő, így inkább húztam Fehérvárra.

Látod látod. Mi is havonta Pesten járunk, de nem ugorhatunk be senkihez látogatóba B) . Cégesautóval lebukhatunk ,hogy elcsatangolunk B) .Pedig ingyen volna az üzemanyag is.

Link to comment
Megosztás:

Látod látod. Mi is havonta Pesten járunk, de nem ugorhatunk be senkihez látogatóba B) . Cégesautóval lebukhatunk ,hogy elcsatangolunk B) .Pedig ingyen volna az üzemanyag is.

Hajniékhoz mondjuk be lehet állni a kertbe esetleg :D

Ha meg olyan úton látnak meg, ahol nem kellene császkálnotok, akkor eltévedtetek nemde ? ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Hajniékhoz mondjuk be lehet állni a kertbe esetleg B)

Ha meg olyan úton látnak meg, ahol nem kellene császkálnotok, akkor eltévedtetek nemde ? B) :D

Általában megemlítem,hogy jó lenne beugrani valahová, de sajna az idő is szűkös, mert Sanyikám melózik én meg csak kísérő vagyok. szeretek utazgatni ;) . Bár nem akarom kihúzni a gyufát a főnökeinél hogyha elcsatangolnánk. Pláne ha céges gps-sel megyünk. Mikor az 1-2 ft-osokat vittük fel Pestre akkor is lebuktunk, hogy hova kellett nekünk abba a városrészbe menni ;) , kicsit kamuzni kellett.

Link to comment
Megosztás:

Mik nem hányódnak nálunk, mi? B) Miket ki nem szúrsz... B)

Ja, ezt a szerbektől szedtem le, mert ezt szeretné MrManta a hátára varratni már évek óta. Én mindenképpen szeretném majd végignézni ennek megalkotását :D szerintem jó buli lesz, mert már ő attól visong, mint egy fürdős krva, ha a hátán kinyomok egy pattanást ;)

Annyit csinált vele, hogy átszinezte egy picit a szárnyait...

Link to comment
Megosztás:

Hehe, de cuki B)

Azok ott ráják a kabátjára hímezve? :D

Nem, azok alvadt vérfoltok. A háttérben lévő kiskrampó nagyon csúnyán el lett intézve by Petra B) ha jól megnézed, épp akkor szedegetik össze a darabjait... ;) Beszólt a gyereknek, erre makett manta szétkapta, mint foxi a lábtörlőt ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem, azok alvadt vérfoltok. A háttérben lévő kiskrampó nagyon csúnyán el lett intézve by Petra B) ha jól megnézed, épp akkor szedegetik össze a darabjait... :D Beszólt a gyereknek, erre makett manta szétkapta, mint foxi a lábtörlőt ;)

Helyi Terminátor volt? B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.